Snowboard

Snowboard, kar üzerinde sörf yapma şeklidir. Snowbord için gerekli olan en önemli malzemeler arasında: snowboard tahtası, board ayakkabısı ve bağlamalar yer almaktadır. Özel bir tasarıma sahip olan ve board olarak bilinen tahta, karda kaymayı sağlayan araçtır. Snowboard ayakkabıları ise soğuktan koruyacak şekilde tasarlanan ürünlerdir. Snowboard tahtası ve snowboard ayakkabıları arasındaki bağlantıyı ise bağlamalar sağlamaktadır. Snowboard yapmaya karar verdiyseniz, gerekli olan tüm snowboard malzemelerini ve snowboard aksesuarlarını edinmenizde yarar olacaktır. Snowboard, adrenalin yüklü ve heyecan dolu bir spor aktivitesi olduğu için sevilen kış sporları arasında yer almaktadır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir aktivite arıyorsanız snowboard yapmayı tercih edebilirsiniz.

Snowboard malzemeleri, snowbord seviyesine göre ve vücut ölçülerine göre seçilir. Snowboard tahtası, kişinin kilosuna ve boyuna göre tercih edilirken, snowboard ayakkabıları, snowboard seviyesine göre tercih edilmektedir. Bağlamalar ise snowboard ayakkabılarının özelliklerine göre seçilmektedir. 2 tip snowboard ayakkabısı varken 4 tip bağlama modeli bulunmaktadır. Yumuşak board ayakkabıları ve sert board ayakkabıları arasından seviyenize uygun olanı kolayca seçebilir ve hemen kendinizi snowboard pistlerine atabilirsiniz. Burton snowboard ayakkabıları, en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Hızlı bir şekilde manevra yapabilmek için board uzunluğunu çene hizasını geçmeyecek uzunlukta seçebilirsiniz. Özellikle yeni başlayanlar için bu board çeşitleri uygundur. Orta ve uzun board çeşitleri ise dik yokuşlar gibi farklı ortamlara uyum sağlamaktadır. Board genişliği ise ayak numarasına göre seçilir.

Üç tip snowboard stili bulunmaktadır: freestyle (serbest stil), freeride (serbest kayış), speed (hız). Freestyle: sporun gösteri kısmı olarak tanımlanabilir. Board ile serbest ve gösterişli hareketler yapılır. Speed: mümkün olan en hızlı şekilde kayma anlamına gelmektedir. Esnekliğin en az olduğu stildir. Freeride: serbest hareketlerin hızlı bir kayış anında yapılma stilidir. Sporun gösteri kısmı olarak da tanımlanabilir. Snowboard yaparken, zirveden yamaca doğru yan durulur, yüz karşıya bakıyor olsa da ayaklar arkaya doğru dizilir. Dizler hafif bükülerek ayaklara baskı yapılır ve sırt dik tutulur, kollar neredeyse tamamen yanlara doğru açılır. Snowboard yaparken vücudunuzu soğuğa ve kara karşı kurumak için snowboard kıyafetleri giymeniz gerekecektir. Kendinize uygun olan snowboard kıyafetini satın almak için snowboard kıyafetleri kategorisinde yer alan ürünlerimizi inceleyebilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Snowboard

için 561 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bataleon (26)
CAPITA (35)
(1)
Deeluxe (24)
(133)
GNU (43)
(4)
LIBTECH (26)
(2)
Northwave (16)
Rome (142)
Roxy (11)
(4)
UNION (46)
Vans (18)
Völkl (17)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL