Snowboard

İki bacağın tek bir tahta üzerine sabitlenip karlı ve eğimli bir zeminden kayma esasına daynana snowboard, adeta sörfün karda yapılan halidir. Pek çok spor ve aktivide de olduğu gibi snowboard yaparken de ihtiyaç duyulabilecek bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Snowboard için gerekli olan tüm ekipmanlara kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bağlamalar

Bağlamalar

Snowboard bağlamaları; bot ile snowboard tahtasının birbirine sabitlenmesini sağlayan ekipmanlardır. Bu yüzden snowboard yapmak için olmazsa olmazdır. Tek tip olmayan bağlamaların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bilindiği üzere snowboard ayakkabıları yumuşak ve sert olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Snowboard bağlaması da ayakkabının türüne ve sizin snowboard seviyenize uygun olarak tasarlanmıştır. Kategorimizde de bulabileceğiniz bağlama çeşitlerinden bazıları; bas tak bağlama, klasik bağlama, yarış bağlama ve sarmalı bağlamadır. Tak bas bağlama, adından da anlayacağınız üzere giyip çıkarması en kolay bağlamadır. Eğer serbest stil snowboard yapıyorsanız yumuşak bot ve klasik bağlama tercih edebilirsiniz. Ancak snowboard konusunda uzmanlaşmışsanız ve hız yapmayı da seviyorsanız yarış bağlamalarını tercih etmenizi öneririz.

Board Ayakkabıları

Board Ayakkabıları

Snowboard deyince akla ilk olarak board ayakkabıları gelmektedir. Diğer tüm snowboard ekipmanları ayakkabıya göre belirlendiği için almanız gereken ilk ekipman snowboard ayakkabısıdır. Hem güvenli hem de konforlu bir sürüş deneyimi için seçeceğiniz ayakkabı son derece önemlidir. Bu nedenle snowboard botu seçerken harcayacağınız paradan kısmamalı ve kaliteli, kendi seviyenize uygun bir ayakkabı seçtiğinizden emin olmalısınız. Snowboard ayakkabıları uzun ömürlü ekipmanlardır. Dolayısıyla alacağınız bir snowboard ayakkabısını çok uzun yıllar boyunca kullanabileceksiniz. Snowboard ayakkabılarınızı giymeden önce muhakkak snowboard çoraplarını giymelisiniz. Snowboard çorabınız tercihen sentetik ya da yün olsun. Snowboard ayakkabınızı giyerken çorabın ayakkabıya tam oturduğuna, ayakkabının da bağlamalar ile board tahtasına iyice sabitlendiğine dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde hem konforu hem de emniyeti eksik bir snowboard deneyimi yaşayabilirsiniz.

Boardlar

Boardlar

Snowboard yapmak için gerekli olan ekipmanlardan biri de bu sporun bel kemiği olan boardlardır. İki ayağın bağlanması ile birlikte karın üzerinde kayma işlevi gören tahtaya board ya da snowboard tahtası denmektedir. Tasarım, ölçü ve boyut itibariyle farklılıklar gösteren boardlar özellikle snowboard ile yakından ilgilenen ve sık sık snowboard yapan kullanıcılar için olmazsa olmaz bir ekipmandır. Snowboard tahtalarının aynı zamanda çocuklar için olan çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlara çocuk boardları adı verilmektedir. Board çeşitleri temel olarak üç farklı grupta incelenebilir. Bunlar: Sidewall, Sidecut ve Camber’dir. Camber; tahtada iki ayak arasında kalan bölgenin yukarı bükey olarak tasarlanmış halidir. Sidecut ise boardun yanlarında bulunan iç bükeye denmektedir. Bu snowboard teknolojisine sahip tahtalara sidecut boardlar denmektedir. Son olarak sidewall snowboardlar; yay şeklinde iç bükey olarak tasarlanmış boardlardır. Tüm bunları daha detaylı olarak inceleyerek snowboard ayakkabınıza uygun bir board seçiminde bulunabilirsiniz.

Snowboard

için 478 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bataleon (2)
CAPITA (17)
DC (1)
Deeluxe (21)
(89)
Elan (2)
Flux (15)
GNU (18)
Head (6)
LIBTECH (12)
Northwave (8)
Pilsan (20)
Rome (71)
Roxy (12)
Speedo (1)
Thirtytwo (12)
TRANS (12)
UNION (39)
Vans (2)
Völkl (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(20)
ve üzeri (28)
ve üzeri (29)
ve üzeri (29)
ve üzeri (30)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL