Gözlük

Kış sporları deyince akla gelen sporlardan ilki elbette ki kayak oluyor. Kayak yapabilmek için gerekli olan bazı aksesuarlar ve kıyafetler bulunmaktadır. Bu aksesuarlar temel olarak kayak gözlüğü, eldiven & bere, çorap, kask, çanta gibi aksesuarlardır. Kayak yaparken gözleri korumak için kullanılan kayak gözlüğünün farklı model ve seçenekleri bulunmaktadır.

Kayak Gözlüğü Nedir, Ne İşe Yarar?

Kayak Gözlüğü Nedir, Ne İşe Yarar?

Kayak gözlüğü, kayak yaparken kullanılan bir gözlük çeşididir. Kayak esnasında kayak gözlüğü kullanmak göz sağlığı açısından son derece önemlidir. Çünkü kayak yapmak, göz açısından bazı tehlikeler içermektedir. Göz enfeksiyonları, gözde kuruma, batma, yaşarma ve kızarıklık bu tehlikelerden bazılarıdır. Hassas göz yapınız olsun olmasın kayak yaparken kayak gözlüğü kullanmanız gerekir. Kar gözlüğü olarak da bilinen kayak gözlüğü aslında geçmişten beri kullanılmaktadır. Özellikle karın ve soğuğun yoğun olduğu Kuzey Amerika, Kuzey Asya gibi bölgelerin halkları geçmişte de kar gözlüğü kullanmışlardır. Kardan ve buzdan yansıyan güneş ışınlarından gözleri koruma işlevi bulunan kayak gözlükleri kar körlüğü olarak bilinen rahatsızlıktan da korunmanızı sağlar. Kayak gözlüklerinin görüntüsü adeta bir maskeyi andırmaktadır. Kayak gözlüklerinin arka kısmında ayarlanabilir bant bulunmaktadır ve böylece gözlüğü kafanıza göre ayarlayabilmeniz mümkün olur.

Kayak Gözlüğü Çeşitleri

Kayak Gözlüğü Çeşitleri

Kayak gözlüğü çeşitleri gözlüğün özelliklerine ve modeline göre farklılık göstermektedir. Kayak gözlüklerinin ortak özelliklerinden biri geniş görüş açısına sahip olmalarıdır. Ayrıca kayak gözlüklerinin seçebileceğiniz özellikleri arasında; kırılmaz cam olmaları, ergonomik dizayn edilmiş olanları ve ayarlanabilir bantlı olmaları bulunmaktadır. Kayak gözlüğü satın alırken alacağınız gözlüğün bu üç özelliğe de sahip olmasına dikkat etmenizi öneririz. Böylece alacağınız gözlüğü çok daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra; kayak gözlüklerinin bayan ve erkekler için olan modelleri bulunmaktaıdr. Dilerseniz unisex kayak gözlüğü modellerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca bazı kayak gözlükleri; %100 UV mavi ışınlardan koruma özelliğine sahiptir. Eğer gözlerinizde herhangi bir hassasiyet bulunuyorsa bu özellikteki kayak gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Bu gözlüklerdeki Uv koruması gözlük çerçevesi içine entegre edilmiştir. Uv özelliği bulunan kayak gözlükleri gün boyu rahat etmenizi sağlar ve oldukça konforludur.

Kayak Gözlüğü Fiyatları

Kayak Gözlüğü Fiyatları

Kayak gözlüğü fiyatları; ürünün markasına, modeline ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Gözlük çerçevesinin içine yerleştirilmiş olan UVA, UVB ve UVC korumaları gözlük fiyatları konusunda etkileyici olabilmektedir. Bu özellikleri bulunan bir kayak gözlüğü için bütçelerinizi biraz esnetmeniz gerekebilir. Daha standart özelliklere sahip kayak gözlüklerine ise uygun fiyatlarla kategorimiz üzerinden sahip olabilirsiniz. Kategorimizde bulabileceğiniz kayak gözlüğü markalarından bazıları; Cebe, Dragon, Evolite, Uvex gibi markalardır. Tüm bu markaların ve çok daha fazlasının kayak gözlüğü modellerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Eğer sık sık kayak yapıyorsanız; kaliteli bir gözlük almaya özen göstermelisiniz. Böylece aldığınız gözlüğü çok uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Kayak aksesuarları yalnızca kayak gözlüğü ile sınırlı değildir elbette. Kusursuz bir kayak deneyimi yaşamak istiyorsanız; diğer tüm aksesuarları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Gözlük

için 504 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
Carrera (7)
Cebe (46)
(119)
(4)
(1)
Evolite (156)
(1)
(1)
(1)
Julbo (48)
(3)
(2)
(1)
Salomon (7)
(2)
Swans (8)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(28)
ve üzeri (39)
ve üzeri (41)
ve üzeri (41)
ve üzeri (41)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL