Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yazı Tahtası ve Aksesuarları

için 1,690 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tüm Ölçülerde Yazı Tahtası

  (316)
  279,90 TL SEPETTE 223,36 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ahsap Menu Tahtası

  (17)
  499,90 TL
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Yazı Tahtası ve Aksesuarları

Okullarda görmeye alışık olduğunuz yazı tahtaları artık farklı pek çok alana hizmet edebilecek şekilde dizayn edilebilir. Evinizde ya da iş yerinizde unutulmaması gereken notlarınızı her an göz önünde olabilecek alanlarda tutmak isteyebilirsiniz. Her gün, günlük planınızı yapacağınız bir alana sahip olmak, sizi o güne karşı motive ediyor olabilir. Bu gibi durumlar için yazı tahtası bulundurmanız, alacağınız notları ve yapacağınız işleri tek alanda bulundurabilme imkânı sunar. Gerek çocuklar için gerekse yetişkinler için tasarlanan modeller sayesinde sizin için uygun olan yazı tahtasını bulabilmeniz mümkün olur. Yazı tahtaları, farklı tasarımları bir arada sunar. İhtiyacınıza uygun olarak, asabileceğiniz ya da yapıştırabileceğiniz tasarımlar kadar ayaklı tasarımları da farklı model seçenekleri ile bulabilmeniz mümkündür. Duvara asılmak sureti ile kullanılan yazı tahtaları en çok okullarda gördüğümüz modellerden biridir. Asılabilir tahtalar herhangi bir yer kaplamadığı için boyutu ne olursa olsun avantaj sağlar. Yazı tahtası kalemli ya da tebeşirli seçenekleri ile kullanım amacınıza uygun olan pek çok ölçüde tasarımı bir arada sunar. Okul tipi büyük boy yazı tahtaları, farklı alanlarda kullanılabilmesi için çok daha küçük ölçülerde ve daha işlevsel olarak yeniden yapılandırılmıştır. İş yerinizde haftalık ve günlük plan gibi önemli listeleri asabileceğiniz silinebilir bir alana ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz yazı tahtaları, daha pek çok alanda size hizmet edebilecek ergonomik tasarımları bir arada sunar. Tercih edeceğiniz yazı tahtasına uygun silgi ve kalem gibi temel aksesuarları da kırtasiye ve ofis setleri halinde ya da ayrı ayrı bulabilmeniz mümkün olur.

Duvar İçin Yazı Tahtası Modelleri

Duvar İçin Yazı Tahtası Modelleri

Evde ve iş yerinde duvara asarak kullanabileceğiniz yazı tahtaları, düz ya da kalem koyabileceğiniz alana sahip modellerden de oluşabilir. Kalemlik bölmesi olan tahtalar, kalem ve silginizi muhafaza edebileceğiniz bir alan tanıdığı için daha rahat bir kullanım sunar. Ancak, düz tasarımlı yazı tahtalarını kullanırken mıknatıslı kalem ve silgi tercih ederek de alan tasarrufu sağlayabilmeniz mümkün olur. Duvar tipi yazı tahtaları, sekreterlik boyutlarından tam boy büyük tahtalara kadar pek çok ölçüde olabilir. Küçük notluklar olarak kullanmak için yazı tahtası küçük boy işinize yarayacaktır. Duvar tipi yazı tahtasını çivi çakmak sureti ile asabileceğiniz gibi manyetik yazı tahtası kullanarak da sabitleyebilirsiniz. Açılıp kapanabilen çerçevelere sahip duvar tahtalarını ise kolayca değiştirebilirsiniz. 60X90 yazı tahtası boyutu ev ve ofis için ideal boyutlardan biridir. Beyaz yazı tahtası modellerini ev ya da iş yeri içerisinde kullanacaksanız daha avantajlı olabilir. Siyah yazı tahtasında olduğu gibi tebeşir kullanma ihtiyacınız olmadığından toz oluşumuna da sebep olmaz. Özellikle alerjik yapıya sahipseniz beyaz tahtalar sizin için daha kullanışlı olabilir. Ofislerde kullanılan bir model de cam yazı tahtası modelidir. Tamamen saydam özellikteki bu yazı tahtaları notlarınızı daha da vurgulayan bir yapıya sahiptir. Dilediğiniz kadar yazıp silebileceğiniz cam tahtalar, kolay temizlenebilir özellikte olduğundan kullanımı oldukça pratiktir. Özellikle okullarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz kaydırmalı yazı tahtaları ise hem alandan tasarruf etmenizi sağlar hem de gerektiğinde ekstra not alanı yaratır. Açıldığında kendi boyutunun iki katı büyüklüğünde olabilen yazı tahtası, kullanmadığınızda sürgüsü yardımı ile kapatarak daha küçük bir boyuta indirgemenize yardımcı olur. Yazı tahtası tebeşirli modelleri tercih ediyorsanız kara tahta kullanabilirsiniz. Dilediğiniz her renkte bulabileceğiniz tebeşirler ile bu tahtalarda nostaljik bir kullanıma da sahip olabilirsiniz. Tebeşirin tozlu yapısını önlemek için tebeşir tutucu kullanarak tebeşire direkt temas etmeyi önleyebilirsiniz. Yazı tahtası duvara monteli modelleri tercih ederken ihtiyaç duyduğunuz ölçüyü mutlaka önceden belirlemeli ve tahtanın kolay temizlenebilir yapıda olduğundan emin olmalısınız. Kalitesiz yazı tahtaları kısa sürede karararak kullanımı zorlaştırabilir.

Pratik Ayaklı Yazı Tahtası Modelleri

Pratik Ayaklı Yazı Tahtası Modelleri

Taşınabilir yazı tahtasına ihtiyaç duymanız halinde ayaklı yazı tahtası çeşitleri ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu tip yazı tahtalarını kafe ve restoran gibi iş yerlerinde menü oluşturmak gibi işlerinizde kullanabileceğiniz gibi ofis ve ev ortamında da kullanabilirsiniz. Farklı boyutlara sahip olabilen ayaklı yazı tahtası siyah veya beyaz modelleri ile ön plana çıkar. Ayaklı beyaz tahta modellerinde ayaklar da birbirinden farklı olabilir. Tamamıyla birleşik yapıda ve tekerlekli geniş yazı tahtası seçenekleri mevcut olduğu kadar değişebilir ayaklara sahip ve hacim olarak daha az alan kaplayan yazı tahtalarını da bulabilmeniz mümkün olur. Çocukların kullanabileceği şekilde dizayn edilen çocuk yazı tahtası modellerinde ayaklık bölümüne monte edebileceğiniz kalemlik bölmelerini de bulabilmeniz mümkündür. Bu şekilde dizayn edilen yazı tahtalarında, tahta kalemlerinizi ve silginizi düzenli olarak bölmelere yerleştirmek suretiyle kullanabilirsiniz. İlkokul çağında olan küçük çocuklar, onlara özel yazı tahtası abaküslü modeller ile sayma yeteneklerini iyileştirecek çalışmalar yapabilir. Yine açılır kapanır özelliğe de sahip olabilen ve ayaklıkları bulunan yazı tahtalarına özel kağıt rulo ile çocuklar diledikleri çizimi yapabilir. Bu kâğıt ruloları, kullan at mantığı ile üretildiğinden her işlem sonrası kullanılan bölge kesilerek alınır ve rulonun kalan kısmı kullanılmaya devam eder. Yazı tahtalarının materyalleri de birbirinden farklı olabilir. Özellikle çerçevelerini standart metal çerçeve ile tercih edebilir veya ahşap ya da plastik çerçeveleri kullanabilirsiniz. Ahşap yazı tahtası modelleri görsel olarak daha doğal ve şık bir tasarım sunabilir. Plastik yazı tahtası ise daha hafif bir yapıda olabildiğinden çocukların kullanabileceği şekilde dizayn edilebilir. Ayaklı yazı tahtalarını sınıf ortamında tercih ediyorsanız döndürülebilir ve çift taraflı olarak tasarlanmış olan tahtaları tercih edebilirsiniz. Çift taraflı tahta sayesinde iki farklı yüzeye, farklı notları aynı anda tutabilmeniz mümkün olur. Ayaklı yazı tahtalarının monte edilebilir yapıları sebebiyle bu ürünleri satın aldıktan sonra yazı tahtası kurulumu işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Tüm ayaklı yazı tahtası modellerini farklı ortama taşımak sureti ile kullanabilmeniz mümkün olur.

Notlarınız İçin Kâğıt Yazı Tahtası Modelleri

Notlarınız İçin Kâğıt Yazı Tahtası Modelleri

Hem portatif hem de yer tutmayan yapıya sahip yazı tahtalarını tercih ediyorsanız yapışabilen özel tasarımlara sahip yazı tahtalarını tercih edebilirsiniz. Bu tip yazı tahtaları herhangi bir yüzeye yapışıp çıkarılabilir oluşu sayesinde çivi çakma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan dilediğiniz alan üzerinde kullanabilirsiniz. Kâğıt yazı tahtaları, silinebilir özellikte olduğundan temizleyip tekrar kullanabilir veya farklı bir ortama taşıyabilirsiniz. Kâğıt formdaki bu yüzeyi yazı tahtası olarak kullanabileceğiniz gibi planlayıcı olarak da düzenleyebilirsiniz. Söz konusu kâğıtlar, farklı formatlara da sahip olabilir. Kâğıt yazı tahtalarını ofis ajandası şekilde kullanabileceğiniz gibi çocukların ders çalışabileceği özel formatlara sahip olanları da kullanmanız mümkün olur. İlkokul çağındaki çocuklar için güzel yazı sayfası formatında olan kâğıt tahtalar, çocukların kullanabileceği ve motive olabileceği unsurları bir arada içeren çalışma tahtası modellerindendir. Ayrıca, çarpım tablosu gibi özel formatlar ile hem ezber hem de işlem yapmalarına olanak tanıyarak çocuğunuzun derslerine katkı sağlayabilirsiniz. Kâğıt tahta folyosu da denebilen bu yapışabilir kâğıtlar, farklı ölçülerde olabilir. Genel olarak kare ya da dikdörtgen şekle sahiptirler ve 50X60 ya da 90X120 ve daha birçok ebat ile karşınıza çıkabilir. Kâğıt folyolar mıknatıslı özellikte de olabilir. Bu tip kâğıtları yazı tahtasına yapıştırarak kullanabilmeniz mümkün olur. Yazı tahtası silgileri ve kalemleri kullanarak yazma ve yazdıklarınızı temizleme işlemlerinizi bu kâğıtlar üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürün, iş yerlerinde önemli duyuru ya da günlük veya haftalık planlamalar için oldukça elverişli bir yapıdadır. Kâğıt folyoları dilerseniz masa yüzeyine yapıştırarak çocuklar için bir çalışma alanı oluşturabilir, renkli kalemler vasıtası ile onlara resim ve boyama yapma imkânı tanıyabilirsiniz. Eğer ürün üzerinde grafik çizimleri yapacaksanız kareli tahta folyolarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Panda yazı tahtası ve aksesuarları sayfamızdan birçok farklı ürüne göz atabilirsiniz.

İhtiyaç Duyulan Yazı Tahtası Aksesuarları

İhtiyaç Duyulan Yazı Tahtası Aksesuarları

Yazı tahtalarını kullanmanızı kolaylaştıracak aparatlar ve aksesuarlar mevcuttur. Gerek kara tahta gerekse beyaz tahta çeşitlerinde benzer işlevlerde farklı aksesuarlara ve ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Beyaz tahta kullanıyorsanız tahta kalemi ve silgi kullanmak durumunda kalırsınız. Kalın uçlu tahta kalemleri farklı birçok renk seçeneği ile sizi karşılayabilir. Kullanılan en temel renkler olan siyah ve kırmızı tahta kalemlerinin dışında mavi, turuncu, pembe ve yeşil gibi canlı renkler de ilginizi çekebilir. Tahtanızı planlayıcı olarak kullanıyorsanız farklı renklere ihtiyaç duymanız daha olasıdır. Renkler ile kodlama yaparak önemli ve acil iş olan ayrımlarını yapabilirsiniz. Eğer kullandığınız yazı tahtası mıknatıslı ise tahta kalemlerinin mıknatıslı veya düz modellerini de kullanabilirsiniz. Özelikle bu tip ürünleri mümkün olduğunca yazı tahtasına yakın olacak şekilde değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, kalemliğin olmadığı durumlarda, mıknatıslı kalemleri tahtaya yapıştırmak sureti ile kullanabilirsiniz. Tahta kalemlerini sık kullanıyorsanız doldurulabilir kalem seçerek, bittikçe kendiniz doldurabilirsiniz. Yazı tahtalarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri ise silgilerdir. Renkli ya da düz tasarımlarda bulabileceğiniz tahta silgilerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Silgiler de kalemler gibi düz ya da mıknatıslı olarak ayrılabilir. Silgi, kir tutmaya daha meyilli bir yapıda olduğu için farklı yüzeylere temas etmemesi adına mıknatıslı olanları tercih etmeniz daha hijyenik bir kullanım sunabilir. Kara tahta kullanıyorsanız tebeşir kullanmanız kaçınılmaz olur. Diğer aksesuarlarda olduğu gibi tebeşirleri de farklı renk seçenekleri ile bulabilmeniz mümkün olur. Ancak, tebeşir tozundan rahatsız oluyorsanız tebeşir tutucu ile kullanabilirsiniz. Böylece, tebeşire direkt olarak temas etmek zorunda kalmazsınız. Ayaklı yazı tahtası kullanıyorsanız açılıp kapanabilen modellere ek olarak kalem bölmesi edinmeniz tüm kalem ve silgilerinizi tek alanda düzenleyebilmenize olanak tanır. Bu şekilde kullandığınız yazı tahtaları için fazladan kalemlik ya da farklı kutuları kullanarak alan açmanız gerekmez. Yine yazı tahtası ayaklı modelleriyle birlikte rulo kâğıtları kullanabilirsiniz. Çocuklar için de zevkli uğraşlar haline gelen boyama ve çizimleri bu rulo kâğıtlar üzerinde yapabilir, bittikten sonra kâğıdı çekerek boş alana tekrar yeni bir işlem uygulayabilirsiniz. Ekipman olarak okul çantası çeşitleri ile de düzenli bir ortam sağlayabilirsiniz.

Farklı Kullanım Özellikleriyle Yazı Tahtaları ve Fiyatları

Farklı Kullanım Özellikleriyle Yazı Tahtaları ve Fiyatları

Yazı tahtaları özellikleri bakımından farklı kategorilere ayrılarak çeşitli ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçlar. Yazı tahtasını kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre portatif özelliklere sahip ya da geniş hacimli yazı tahtaları kullanmanız mümkündür. Ürünün sahip olduğu çeşitlilik, bu koşulların hepsine ayrı ayrı çözüm sunar. Ayrıca, yazı tahtasının sahip olduğu materyaller de bu çeşitliliğin bir parçasıdır. Yazı tahtası fiyatları bu çeşitliliğe göre şekillenebilir. Yazı tahtalarında ölçü oldukça çeşitlidir. 60X85 yazı tahtası ve 60X90 yazı tahtası ölçüleri kadar 48X100 ya da 185X260 gibi çok farklı ölçüler ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Okul yazı tahtası ölçüleri genellikle geniş ebatlara sahip olurken ev ya da ofis tipi yazı tahtaları orta ya da küçük ebatlarda olabilir. Malzemesi açısından da farklılık içeren yazı tahtaları, metal, plastik ve ahşap çerçeveye sahip olabilir. Malzemeler arasında oluşan farklar ise fiyat değişkenliğine sebep olabilir. Portatif yazı tahtaları ve yüzey folyoları, ayaklı yazı tahtalarına göre avantajlı fiyatlar ile karşınıza çıkabilir. Ancak, ayaklı yazı tahtaları da yine kendi içinde çeşitlerine göre fiyat farklılıklarına sahip olabilir. Yazı tahtaları, yüzey farklarıyla da çeşitlilik yaratabilir. Laminat, melamin, duralit ve porselen yüzeye sahip yazı tahtalarına rastlayabilirsiniz. Melamin ve laminat yüzeye sahip yazı tahtaları çizilmelere karşı biraz daha hassas olmakla birlikte daha cazip fiyat aralıklarına sahip olabilir. Duralit ve porselen içeren yazı tahtaları ise diğerlerine göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu yüzey malzemelerinde meydana gelen farklar, fiyat farklarına etki eden başka bir unsur olarak karşınıza çıkabilir. Tüm bu seçenekler arasında, sizin için en iyi ürünü en cazip fiyatlar ile satın alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz yazı tahtası tipini önceden belirleyebilirsiniz. Böylece, kriterlerinize uygun yazı tahtası modelleri arasından en uygun tercihi yapabilirsiniz.

Yazı Tahtası Nasıl Temizlenir?

Beyaz yazı tahtasını kullanım sonrası temizlemek için silgi ile silmeniz yeterli olur. Ancak, kullandığınız tahtayı uzun süre silmediyseniz ya da CD kalemi ile yazdıysanız ve uzun süre bu şekilde kaldıysa rengi çıkarmak kolay olmayabilir. Böyle durumlarda tahta silgisi yeterli olmadığı için ıslak mendil ile ya da nemli bir bez ile silmeniz gerekebilir. Sabunlu bezden de yardım alarak yüzeyi iyice temizlemeniz mümkün olur. Bu gibi zorlukları yaşama ihtimalinizi minimuma düşürebilmek için yazı tahtasına özel üretilen kalemleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kara tahta kullanıyorsanız tebeşir izini silmek için yine tahta silgisi kullanabilirsiniz. Ancak, belirli aralıklarla sabunlu bez yardımı ile yüzeyi silerseniz tebeşir tozunu iyice temizlemiş olursunuz. Tahtanın kalıntılardan tamamen arınabilmesi için bu önemlidir. Ayrıca, yazı tahtasına ait silgiyi de belirli aralıklarla temizlemeniz gerekir. Sürekli kalem mürekkebine ya da tebeşire maruz kalan silgi yüzeyi, bir süre sonra iyi silemeyebilir. Her iki yazı tahtası türü için de bu geçerlidir. Uzun süre kullandığınız silgilerin aşındığını görmeniz durumunda yenisi ile değiştirmenizde fayda bulunur.

Yazı Tahtası Ne ile Ölçülür?

Yazı tahtasını ölçebilmek için cetvel ya da metre gibi ölçüm aletlerinden faydalanabilmeniz mümkün olur. Ancak, eğer elinizde bunlardan herhangi biri yoksa kulaç ile ya da karış ile hesaplama şansınız da bulunur. Kulacın ve karışın kullanılma sebepleri, kişilerin el ve kol uzunluğunun birbirine yakın olabilmesi durumudur. Kulaç ile ölçüm yapabilmeniz için iki kolunuzu da yana doğru açmanız gerekir. Bir taraftaki parmak ucunuzdan başlayarak diğer taraftaki parmak ucunuza kadar olan kısma ait uzunluk bir kulaç eder. Büyük yazı tahtalarının ölçümlerini kulaç yardımı ile yapabilirsiniz. Daha küçük yazı tahtalarını ölçmek için ise karış kullanmanız mümkündür. Elinizi tamamen açtığınızda, başparmağın ucundan başlayarak serçe parmağın ucuna kadar olan kısma denk gelen bir karışlık mesafe ile yazı tahtanızın kaç karış olduğunu hesap etmeniz mümkün olur.

Yazı Tahtası Boyutları Nelerdir?

Yazı tahtası, oldukça fazla çeşide sahip kırtasiye eşyalarından biridir. Yazı tahtalarına ait ölçü farkları da bu çeşitlilikte önemli bir yere sahiptir. Farklı tip tahtalardan duvara monte edilebilen yazı tahtaları 60X90 boyutu sık rastlanan yazı tahtası boyutlarından biridir. Ancak, ihtiyaca göre çok daha farklı boylar da mevcuttur. 120X180 boyutu, 100X140 boyutu ile 185X260 boyutunda yazı tahtalarını da görmeniz mümkün olur. Ayaklı yazı tahtalarında ise 70X100 boyutu, 60X110 boyutu ve 60X90 boyutu gibi yazı tahtası boyutlarına sıklıkla rastlayabilirsiniz. Akıllı kâğıtlarda da birçok boyut mevcuttur. 30X12 boyutunda, 85X56 boyutunda, 105X100 boyutunda ve 110X100 boyutunda akıllı kâğıtları bulabilirsiniz. Sıkça rastlayabileceğiniz boyutlar bunlar olmakla birlikte farklı pek çok boyutta yazı tahtası çeşitlerine rastlayabilmeniz mümkün olur. Kullandığınız akıllı kâğıtların boyutunun belirli bir kullanımdan sonra büyük olduğunu düşünürseniz özenle keserek, tüm parçaları farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz.