Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Ww
Gap
Bba
Lol
Bk
Wia
Ce1
Lmm
Hss
Zig
B&D
Lm
3M
Me
2K
Bag
Han
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Tipi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Okul Çantaları

için 25,314 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Okul Çantası

Anaokulundan başlayan eğitim hayatı; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite ile devam eder. Seneler süren bu süreçte öğrencilerin çeşitli ihtiyaçları bulunur. Derslerde olmazsa olmaz kırtasiye ürünlerinin başında gelen kitap, kalem ve defteri taşımak için de okul çantası gerekir. Bu ürünlerin içerisinde kırtasiye malzemelerinin yanı sıra yiyecek-içecek, anahtar, laptop gibi birçok eşya da yer alır. Hepsini bir arada bazen de tüm gün taşımayı ergonomik hale getirmek için alınacak ürün özenle seçilmelidir. Okul çantası modelleri arasında ise her yaşa ve zevke uygun çeşit bulunuyor. Kullanacak kişinin zevkine ve ihtiyaçlarına göre yüzlerce çeşit modelden birini seçmek mümkün. Çantayı öğrenciler beğeneceği gibi kimi zaman ebeveynler çocuklarına hediye olarak da alabilir. Çocuklarının neyi ya da hangi çizgi film karakterini sevdiğini bilen anne ve babalara sunulan çeşitlilik ile hayatlarındaki değerli varlığı mutlu etmek oldukça kolay. Hemen kırtasiye ve ofis ürünlerine yer verdiğimiz kategori sayfamıza ilerleyerek, okul çantalarına göz atabilir, çocuğunuzun ihtiyacı olan okul çantasını bulabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Okul Çantası

Her Yaşa Uygun Okul Çantası

7 yaşından 20-25 yaşına kadar öğrencilik hayatı devam eden kişiler için oldukça fazla ürün çeşidi bulunuyor. Yaş aralığının fazla olmasının yanı sıra çocukların sevdikleri şeylerin sürekli değişmesi, yeni çizgi film karakterlerinin tanınması ile de tasarımlar fazlalaşıyor. İlkokul çantası kullanacak olan minikler için birçok desen bulunuyor. Spiderman, Unicorn, Hello Kitty ve Barbie gibi dünyaca sevilen karakterler ile süslenmiş modeller çocukların mutluluğunda etkili oluyor. Hem okula gitmeyi hem de dersleri sevdirmeye katkıda bulunan çizgi film karakterli seçeneklere ek olarak desen çeşitliliğine nicesi ekleniyor. Arı, köpek, kedi, kurbağa, tavşan, penguen gibi çocukların sevdiği hayvanların işlendiği temalar da yine sevilen alternatifler arasında bulunuyor. Anaokulu çantalarında da yine aynı desenler bulunurken boyutlar biraz daha ufalıyor. Okul çantası ortaokul ya da ilkokula göre kitaplar düşünülerek dizayn edilirken anaokulunda çocukların daha ufak olmaları sebebiyle de küçük olanlar tercih ediliyor. Çocukların hayal gücünü canlandırmak için firmalar son teknoloji ile de çanta üretmeye devam ediyor. 5 boyutlu sert modeller da yine çocuklar tarafından sevilen ve ilgi çeken ürünler arasında yer alıyor. Liseye geçildiği zaman ise modellerde biraz daha modern çizgiler göze çarpıyor. Çizgi film karakterlerinin yerini geometrik desenler alıyor. Canlı ve neonlu renklerde de görülen bu çizgiler ile çantaların cazibesi artıyor. Sadelikten yana olan gençler için ise daha düz modelleri de görmek mümkün. Düz modeller aynı zamanda unisex kullanıma da açık oluyor. Modeller arasında tekerlekli olanlar da oldukça tercih ediliyor. Okul çantası tekerlekli olduğu zaman çocuklar büyük bir zevk ile eşyalarını taşıyabilirler. Yine diğer modellerde olduğu gibi tekerlekli olanlarda da birçok desen ve renk alternatifleri bulunuyor. Siz de Benetton okul çantaları arasından seçim yapmak üzere markanın ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

İdeal Okul Çantası Özellikleri

İdeal Okul Çantası Özellikleri

Çanta modellerinin yanı sıra özellikleri de ürünü almak için dikkat edilen hususlar arasında. Ürünün konforu, göz sayısı, ağırlığı, içerisinde veya yanında bulunan diğer aksesuarları ile tercihleri değiştirmek mümkün. Modeller arasında bahsedilen tekerlek, özellikler konusunda da alıcının ilk baktığı oluyor. Çünkü okul çantası çekçekli olduğu zaman çocuğun sırtına yük binmesi engelleniyor. İçerisine konulan kitap ve diğer eşyalar ile çocuklar daha az yorulmuş oluyor. Bu yüzden de birçok aile çocukları için tekerlekli modelleri seçiyor. Ürünün içerisinde bulunan göz sayısı da kullanımda kolaylık sağlayabiliyor. Kitapları bir göze, kalem kutusu veya cüzdanı daha ufak bir göze, yiyecek ve içecekleri de diğer materyallere değmeyecek şekilde yerleştirmek çanta içerisinde düzeni sağlıyor. Özellikle laptop gözü bulunanlar son dönemlerde oldukça tercih ediliyor. Çünkü laptop hem diğer eşyaların çarpması sonucunda çizilmiyor hem de daha güvenle taşınıyor. Genellikle sırtın hemen arkasına yerleştirilen laptop olası darbelerden de korunmuş oluyor. Ürünün ağırlığı da vücut yapısının zarar görmemesi için önem teşkil ediyor. Hem çanta ağır hem de içerisinde konulacak eşyalar ağır olursa taşımak bir süre sonra eziyete döneceği gibi çantada deformasyonlar da meydana gelir. Tekerlekli ya da sırt çantasının yanı sıra gençler tarafından çapraz okul çantası da tercih ediliyor. Çoğu gençte görülen bu çantalarda da fazla göz olması ürünü daha kullanışlı hale getiriyor. Çapraz modeller daha düz ve modern desenlerden yapıldığı için sadece okulda değil günlük hayatta da kullanılan çantalar arasında yer alıyor. Okul çantası seti ise içerisinde bulunan beslenme ve kalem çantası ile özellikle okula yeni başlayan çocuklar için keyifli kullanım sunuyor. Çocuğunuz okulda vakit geçirirken sadece beslenme çantası ile bahçede zaman geçirebilir, derslerde kalem çantası ile yeni kelimelerinde kullanacağı kalemleri bir araya getirebilir.

Okul Çantası Nasıl Seçilmelidir?

Okul Çantası Nasıl Seçilmelidir?

Çanta seçerken çocukların kemik, kas gibi vücut yapısını bozmayacak ürünler üzerine araştırma yapılmalıdır. Çocuğun fiziğine göre okul çantası büyük ve ağır olması durumunda ileriki zamanlarda bel, boyun ve sırt ağrıları meydana gelebilir. Çocuklar ağır eşyaları taşımak için kambur şeklinde durma ihtiyacı hissederler. Bu da vücut yapısındaki kıvrımların bir zaman sonra bozulmasına neden olur. Okul çantası çeşitleri arasından seçim yaparken çantanın askı kısımlarının çok fazla sıkı olmamasına ve ayarlanabilir askılar olması gereklidir. Gereğinden fazla sıkan askılar omuz çevresinde yer alan damarlara yapılan baskıdan dolayı kan dolaşımında bozukluğa sebep olur. Ayrıca askıların yumuşak olması ellerde ve kollarda uyuşmalarında önüne açan sebepler arasındadır. Özellikle küçük çocuklar için çapraz modellerin seçilmemesine dikkat edilmelidir. Gelişmekte olan vücutta ağırlığın tek bir tarafa binmesi benzer sıkıntıları yaratır ve çanta taşımak bir süre sonra çocuklar için eziyet haline gelebilir. Bu ürünlerin sadece askı kısımlarında değil sırt kısımlarında da sünger olması önem teşkil etmekte. Sırtta bulunan ve vücut anatomisine uygun üretilen süngerler, ürünün sırta tam oturmasını sağlamakla birlikte içerisinde bulunan eşyaların sırta çarpmasını da engeller. Sırt bölgesine ek olarak çantanın bel kısmında da destek olması en ideal modeli seçmede önemlidir. Sırtın yanı sıra belde bulunan süngerler de hem doğru ağırlık dengesi sağlar hem de ayakta dururken bele destek verir. Okul çantası çok gözlü olanların büyük ilgi görmesinin sebebi sadece eşyaları düzenli olarak yerleştirmek değildir. Düzenli olarak yerleştirilen eşyalar ile denge sağlanır ve bu da yine eşyaların daha kolay taşınmasına neden olur. Ürünü oluşturan maddelerin kanserojen etki yaratıp yaratmadığı da kontrol edilmesi gereken önemli kriterlerden biridir. Çocuğun sürekli çanta ile beraber olduğu dikkate alınırsa sağlığa uygun kumaş ve yan ürünler, çocuğun vücudunda zararlı maddelerin toplanmasını engeller. Çocuklar bu eşyaları genellikle kış ve bahar aylarında kullandığı için çantanın su geçirmez olması da tercih edilebilir. Kışın kardan ve yağmurdan etkilenmeyen seçenekler sayesinde içeride bulunan kitaplar ve diğer eşyalar ıslanmaz. Çantanın üzerine ek olarak verilen yağmurluk ürünlerini de edinebilirsiniz. Özellikle ilkokula giden birçok çocuğun beslenme çantasının yanında suluğu da bulunur. Bazı modellerin yan kısımlarında file şeklinde bulunan suluk yerleri, ağırlık dengesini değiştireceği gibi suluğun açılması ve dökülmesi halinde yine diğer eşyalara zarar vermesini engeller. Çocuğunuz, fileler sayesinde yürürken bile suluklarına uzanabilir ve her an su ihtiyaçlarını karşılayabilir. Neşeli tasarımlarıyla Frozen okul çantaları arasından çocuğunuz için uygun olan modeli belirlemek üzere ürün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Okul Çantası Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Okul Çantası Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çantaların hafif olmasına dikkat ederken içerisine konulacak eşyaların da ağır olmaması gerekir. Sadece çanta değil taşınan eşyalar da hafif olduğu sürece vücut zorlanmayacaktır. İçerisine konulan eşyaların ağırlıklarını, taşıyacak olan kişinin kilosunun %15’inden fazla olmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Böylelikle vücut dengesini bozmamış olursunuz. 2 ya da 3 gözlü okul çantası kullanan kişiler eşya ağırlıklarını daha iyi dengeleyebilir. Ağır olan eşyaları çantada sırta yakın bölmeye ve tam ortaya koyabilirsiniz. Böylelikle sırta binen yük de azalacaktır. Daha hafif eşyaları da ön tarafa yerleştirebilirsiniz. Ağır taşımak zorunda kalan çocukların ve gençlerin ise düzenli olarak egzersiz yapması gerekir. Gün içerisinde fazla zorlanan bel ve sırt kasları egzersizler ile daha da güçlenecektir. Güçlenen kaslar ile de ağrı ya da fıtıkların önüne geçilebilir. Askıları çantayı belin 5 cm üstünde duracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayarınızdan sonra daha fazla eşya eklenecekse askıları baştan ayarlamalısınız. Sırt çantası takılı iken öne doğru eğilme hareketlerinden kaçının. Yerden bir şey alınacak ya da eğilecekse dizlerinizin üzerine çökmelisiniz. Okul çantası genç kategorisinde bulunan birçok model çapraz alternatifleri içeriyor. Bu çantalar gençlere daha pratik gelse de taşırken dikkat etmek gerekir. Çantanın ağırlığının sürekli tek omuzda olması ileriki zamanlarda omuzlar ve damarlarda hasara yol açabilir. Çapraz modellere bu yüzden de gereğinden fazla eşya konulmamalıdır. Ayrıca çantayı omuzdan omuza sürekli değiştirmeniz ağrıları da kesecektir. Bu dikkati sırt çantası taşırken de göstermek gerekir. Sadece tek omuz kullanmak ağırlığın tek bir yere binmesine sebep olur. Üzerinde eğer reflektör yoksa eklemeniz karanlıkta hem çocukların hem de çantanın fark edilmesini sağlar. Özellikle akşam saatlerinde okuldan çıkan çocuklar için alınacak güvenlik önlemlerinden biri de reflektörlerdir. İçine konulacak olan elektronik eşyaların yerleşimine özen göstermek gerekir. Bunun için de laptop ya da tabletleri diğer eşyalardan bağımsız bir yere koyabilirsiniz. Böylelikle diğer eşyalar ile temas etmiş olmaz ve yüzeylerinin çizilmesini engellersiniz. Çantanın taban kısmının çok çabuk zarar görmemesi için ıslak ya da zedeleyecek yerlere koymamaya özen göstermelisiniz. Özellikle ıslak ya da nemli olan yerlerde zarar gören kısım bir süre sonra içeriye su sızmasına neden olacaktır. Bu da eşyalarınızın ıslanması demektir. Çantanın sadece tabanının değil her kısmını özenle kullanmak gerekir. Yırtılma ve yanma gibi durumlarda çantanızı yenilemek durumunda kalabilirsiniz.

Okul Çantası Fiyatları

Okul Çantası Fiyatları

Okul çantası fiyatları; fonksiyon, model ve büyüklüğe göre değişiklik gösteriyor. Anaokulunda kullanılan çantaların genç kişilerin kullandığı modeller ile arasında farklar olabiliyor. Bu farkı kimi zaman boyutlar belirlerken kimi zamanda ürünün içinde yer alan bölümler etkiliyor. Okul çantası takımları da fiyat skalasında farklı birimlerde olabiliyor. Bunun sebebi ise takımın içinde tek bir ürün bulunmaması. Sadece bir sırt çantasından daha fazlası olan takımlarda suluk, beslenme çantası, kalem kutusu gibi farklı ürünler bulunuyor. Bu yüzden de diğer ürünlere göre fiyat farkı görülebiliyor. Uzun yıllar boyunca kullanmak isteyen kişiler için de çeşitli ürünler bulunuyor. Bu ürünlerin fiyatı diğerlerine oranla daha fazla olabilse de fonksiyonlarının fazlalığı ve kullanım rahatlığı ile memnuniyet yüksek oluyor. Okul çantası markaları arasında da fiyat değişikliği görülebiliyor. Çevrenizde kullanan ve memnun kalan kişilerden tavsiye alabilir, siz de o ürünlerden yana seçim yapabilirsiniz. Seçim yaparken harcamak istediğiniz miktar belli ise bu kriter üzerinden aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceden tercih edilen ve puanı yüksek olan ürünlere de göz atabilirsiniz. Ebeveynler olarak çocuklarınız için alacaksanız araştırmanızı ailecek yapabilirsiniz. Üzerinde yer alan desenlere ve rengine çocuğunuz karar verirken sizler de fonksiyonlarını ve çocuğunuza uygun olmadığını inceleyebilirsiniz. Okul için kullanılacak olan çantalar arasında yetişkinler için kullanıma uygun modelleri de bulmanız mümkün. Tatile giderken yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz eşyalarınızı çantanıza koyabilirsiniz. İş hayatında geniş bir modele ihtiyaç duyanlar da yine çapraz alternatifler arasından kendine en uygun olanı seçebilir. Elde taşınan evrak çantaları da yine hem çocuklar hem de büyükler için kullanışlı ürünler arasında bulunuyor.

Okul Çantasında Neler Olmalı?

Çocukların taşıdığı çantalar içerisinde kullanılmayacak hiçbir eşya yer almamalı. Kitap, kalem ve diğer okul materyalleri eklenirken çocuğun o gün içerisinde ne ihtiyacı olduğu belirlenmeli. Eğitim için gerekli olan materyallerin yanı sıra çocuğun diğer ihtiyaçları da düşünülmeli. Beslenmesinde gerekli olan yiyecek ve içecekler çocuğun çantasına eklenmeli. Böylelikle çocuklar dışarıdan sağlıksız beslenmek yerine evde yapılan ve çantaya koyulan yiyecekler ile beslenebilir. Okul çantasında çocuğun kimliği ya da ailesine ulaşabilecek bilgiler yer almalı. Çantanın kaybolması durumunda koyulan bilgiler en kısa zamanda aileye ulaşılmasını sağlayacaktır. Eğer çocuklar eve servis yerine toplu taşıma araçları ile dönüyorsa bir miktar para ve otobüs kartı da yine çanta içerisinde bulunması gereken eşyalar arasında yer alıyor.

Okul Çantası Nasıl Yıkanır?

Çocukların kullandığı çantalar çok çabuk kirlenen eşyalardan biri. Çantanın üzerine bir şey dökülebileceği gibi kalem gibi izler de fazlaca görülür. Bu tarz durumlarda çocukların daha temiz bir kullanım için sıkça yıkama işleminden geçirmek gerekebilir. Bu ürünlerin bir kısmı yapılış malzemesinden dolayı makinede yıkamaya uygun değildir. Bu tarz modeller silinebileceği gibi elde de yıkanabilir. Elde yıkamaya müsait olanların öncelikle içini boşaltmak gerekir. Kâğıt, ambalaj gibi artıklar da çıkartıldıktan sonra ılık su ile doldurulmuş bir kovanın içerisine çantayı koyabilirsiniz. Suyun içerisinde beyaz sabun tozu koymanız yeterli olacaktır. Çanta bir süre suda kaldıktan sonra nazikçe çitileyebilirsiniz. Yine su ile duruladıktan sonra kurutmak için içi de hava alacak şekilde asabilirsiniz. Direkt olarak güneş almayan yerde kurumasına dikkat etmelisiniz. Güneş, ürünün üzerindeki baskının bozulmasına neden olabilir. Çantaları makinede yıkayacaksanız da 30 dereceden yüksek ısıda ve sıkmada olan programları tercih etmemelisiniz. Aksi halde çantalar deforme olabilir. Aynı zamanda çantaları bir kılıf içerisine koyarak makineye atarsanız fermuar gibi aksesuarları makineye takılmaz.

Okul Çantası Nasıl Hazırlanır?

Çanta hazırlamadan önce bir sonraki günün ders programına bakılmalı. Programda hangi dersler varsa o dersin kitap ve defterleri eklenmeli. Görülmeyecek derslerin materyallerinin çantada olması çocuğun gereksiz eşya taşıması demek olur. Bu yüzden de ne lazımsa onu eklemek en ideali. Okul çantası hazırlamadan önce de çantanın komple boşaltılması daha rahat hazırlanmasına yardımcı olur. Böylelikle tüm eşyaları hem istenilen düzende yerleştirebilir hem de ağırlıklarını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çantanın gözlerini de iyi değerlendirmek gerekir. Kalem, silgi gibi ufak eşyaların büyük göze direkt olarak konması bulmakta zorluk yaşatabilir. Bu tarz eşyaları kalem kutusuna koyup düzenleyebileceğiniz gibi çantanın ufak gözüne de koyabilirsiniz. Kullanımı kolay bir çanta hazırlamak için her eşyanın olması gereken yerde olduğundan emin olmalısınız.

Okul Çantası Nasıl Temizlenir?

Okul çantası elde ya da makinede yıkamaya uygun değil ise temizleyerek eski haline getirebilirsiniz. Eğer valiz gibi sert cisimlerden yapılmış modellere sahipseniz bunları nemli bir bezle silerek rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Bunların birçoğu su tutmadığı için de üzerine herhangi bir şey dökülmesinden dolayı temizleme derdinden kurtulursunuz. Çantalar üzerinde bazı lekeler oluşmuşsa da pamuklu bir bezi sabun ile ıslatabilirsiniz. Sabunu az miktarda kullanarak lekeli bölgeyi silebilirsiniz. Sabunlu bez ile çıkmayan lekeler için ise özel üretim leke çıkarıcılar işinizi kolaylaştıracaktır. Leke çıkarıcı üzerinde yazan kullanım talimatlarına uyarak çantalardaki zorlu lekeleri kısa sürede çıkarabilirsiniz.