TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Pergel

için 808 sonuç bulundu.

Pergel

Okul kırtasiyesi alışverişinin vazgeçilmez parçalarından biri olan pergeller, çocuğunuzun okuldaki ihtiyaçlarını veya sizin mesleğinizdeki ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitleriyle n11.com’da.

Pergel Nedir, Ne İşe Yarar?

Pergel Nedir, Ne İşe Yarar?

Pergel, üst kısımda birbiriyle birleşen iki koldan meydana gelir. Temel olarak çember çizmeye yarar, kısa mesafeleri ölçmenize de yardımcı olur. Okullarda geometrik şekillerinin çiziminde sık sık başvurulur. Mimarlık gibi bazı meslek dallarında da ölçü aleti olarak kullanılır. Küçük doğru parçaları ve açılar arasındaki mesafeleri de pergelle ölçebilirsiniz ama açıların ölçümü için Gönye ve iletkiye ihtiyacınız vardır. Çocuğunuz pergelle matematikte çember ve yayları çizerek çözülebilen bazı problemlerin sonuçlarına ulaşabilir. Gerecin kolları ölçüm yaparken hesabınızı kaybetmemeniz için sıkı olmalıdır; bu yüzden birleşme noktaları genelde dişli yapılır. Kolları arasına metal uç takılarak çiziminiz sırasında kullanmak istediğiniz ölçüleri sabitleyebilir, böylece milimetrik hataların önüne geçebilirsiniz.

Pergel Nasıl Kullanılır?

Pergel Nasıl Kullanılır?

Pergel kullanımı da oldukça kolaydır. Kollarından birinin ucunda çizim yapmanızı sağlayan kurşun uç, diğerinde ise gereci sabitlemenizi sağlayan iğne bulunur. Bir pergel seti kutusunda genel olarak gerecin kendisi, yedek uçlar ve farklı çizimler için ilave kollar yer alır. Böylece kurşun uç bittiğinde veya iğne uç köreldiğinde yeni bir set almanıza gerek kalmadan değişiklik yapabilirsiniz. Malzemesi genel olarak metal, plastik veya pirinçtir. Pembe, mavi ve yeşil gibi birçok farklı rengi bulunur; sadece metal rengi veya beyaz olanlar da mevcuttur. Çember çizmenize yardımcı olan standart pergellerin yanı sıra diğer pergel çeşitleri ile gerecin kullanım alanlarını artırabilirsiniz. Genelde harita çalışmalarında kullanılan ölçek pergeli, elips çiziminde kullanılan elips pergeli, çok küçük çemberleri çizmekte kullanılan nokta pergelinin yanı sıra yaylı, şapkacı, sabit, taşçı, uzunluk, oran, ve heykeltıraşların kullandığı üç kollu versiyonlar da vardır.

Pergel Markaları ve Fiyatları

Pergel Markaları ve Fiyatları

Pergel markalarının en başında başka kırtasiye malzemelerinden de tanıdığınız Maped var. Onun dışında Rotring, 3K, 3M, Rubenis, Hatas, Linea, Monopol, Faber Castell gibi markaların da ürünlerini bulabilirsiniz. Pergel fiyatları kutudaki takımın içinde hangi parçalar bulunduğuna veya pergelin malzemesine göre değişiklik gösterebilir ama çocuğunuzun okul alışverişi için alacağınız ürünler bütçenizi yormayacak düzeyde hesaplıdır. Ekonomik bir seçenek de için de cetvel, gönye ve iletki de bulunan çizim setleridir. Böylece tek seferde çocuğunuzun çizimde gerekebilecek bütün malzemelerini alabilirsiniz. Öğrencilere derslerde yardımcı olacak ve meslek sahibi yetişkinlerin hassas ölçüm yapmasını sağlayacak ürünleri geniş bir yelpazede n11.com’da bulabilir, istediğiniz ürünleri hemen sepetinize ekleyerek satın alabilir ve onlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3K (2)
3M (1)
Alex (5)
Ark (3)
Atlas (1)
Bigpoint (13)
Brons (6)
Bruno (1)
Caretta (4)
Delta (7)
Disney (1)
(254)
Eastpak (1)
Hatas (4)
Keyroad (3)
Linea (5)
Lutart (3)
Lutek (15)
Maped (184)
Masis (9)
Mono (1)
Monopol (1)
Noki (1)
Olivetti (19)
Panda (1)
Parker (1)
Pebeo (1)
Pelikan (2)
Ponart (1)
Proteks (1)
Puti (2)
Red Apple (19)
Rich (1)
Rotring (17)
Rubenis (37)
Staedtler (4)
Südor (51)
Temat (2)
TICON (6)
Umix (1)
Vox Art (5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(53)
ve üzeri (66)
ve üzeri (70)
ve üzeri (71)
ve üzeri (74)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL