TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gönye

için 316 sonuç bulundu.

Gönye

Çocuğunuzun geometri problemlerini çözmesine veya mesleğiniz için ince ölçümleri başarıyla yapmanıza yardımcı olacak gönye ve iletkiler n11.com’da sizi bekliyor.

Gönye Nedir, Ne İşe Yarar?

Gönye Nedir, Ne İşe Yarar?

Gönye, dik üçgen şeklinde olan, ilköğretim ve lise öğrencilerinin geometri derslerinde, mimarlık ve mühendislik gibi bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin ve ilgili mesleklerde çalışan kişilerin ise teknik çizimlerde kullandığı çizim gereçlerinden biridir. Türkçeye Yunanca açı anlamına gelen “gonia” kelimesinden geçmiştir. Gönyelerden dik açıları ölçmekte yararlanılmasının yanı sıra iki çizgi veya yüzeyin dik açı oluşturacak şekilde çizilmesine de olanak tanır. Nasıl kullanmak istediğinize göre, ikizkenar üçgen veya 3:4:5 üçgeni gibi üçgenleri bu gereçle çizmeniz mümkün.

Gönye Çeşitleri

Gönye Çeşitleri

Beğeninize sunulan gönye çeşitleri boyutlarına ve üçgen şekillerine göre değişiklik gösterir. Tekstil gönyesi ve V gönyesi gibi özel çeşitleri de bulunur. Gönyelerin kenarlarından biri veya daha fazlası cetvel olarak ölçeklendirilmiş olabilir. Aslında gönye cetvel çeşitleri arasında sayılır ve bu amaçla da kullanılabilir ama cetvelden daha kısa uzunluklara sahiptir. Gönyeyle iletkinin bir arada olduğu modeller de vardır. Bunlar özellikle öğrenciler için oldukça pratiktir. İletki veya diğer adıyla açıölçer ise sadece dik açıları değil bütün açıları ölçmenizi sağlar. Standart bir iletkide 1 derecelik aralıklar bulunur. Her 5 ve 10 derecelik aralık daha uzun çizgilerle belirgin hale getirilmiştir. Prizma ve optik bileşenlerin yapımında kullanılan optik açıölçer gibi daha hassas ölçüm için olan iletkilerde daha sık aralıklı ölçeklendirmelere sahip olabilir. Çocuklarınız için alacağınız iletkiler genelde 180 derecelik yarım daire şeklindedir ama bu çizim gerecinin 360 derecelik tam daire şeklinde olan versiyonları da mevcut.

Uygun İletki ve Gönye Fiyatları

Uygun İletki ve Gönye Fiyatları

İletki ve gönye genelde birlikte düşünülür. İkisi bir arada olan, standart ölçüm yapmanızı sağlayan versiyonlardan satın alarak yerden ve fiyattan tasarruf edebilirsiniz. Standart iletki ve gönye fiyatları bütçenizi zorlamayacak ekonomik düzeylerdedir. Genelde plastikten veya metalden yapıldıkları ve ince yapıda oldukları için sırt çantalarında, resim çantalarında, hatta büyük kalem kutularında rahatlıkla taşınabilir. İletki ve gönye markaları arasında 3K, Faber Castell, Hatas, Monopol ve Pensan gibi ünlü kırtasiye malzemeleri markaları bulunuyor. Başarıya giden yolda çocuğunuz veya kendiniz için ihtiyacınız olan iletki ve gönye modellerini n11.com’un web sitesinde her zaman bulabilir ve her zaman satın alabilirsiniz. İstediğiniz ürünü sepetinize atmanız ve hemen sipariş vermeniz yeterli. Siparişiniz kısa süre içinde elinize ulaşacak, böylece çocuğunuzun kırtasiye ihtiyaçları veya sizin kırtasiye ihtiyaçlarınız vakit kaybetmeden karşılanmış olacak.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3K (7)
Ark (5)
Bigpoint (9)
BU-BU (1)
(95)
Fatih (5)
Hatas (58)
Keyroad (1)
Maped (29)
Monopol (12)
Red Apple (1)
Rio (1)
Rubenis (3)
Südor (12)
TICON (4)
Titi (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(26)
ve üzeri (30)
ve üzeri (33)
ve üzeri (33)
ve üzeri (33)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL