TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tepegöz

için 4 sonuç bulundu.

Tepegöz

Söz konusu projeksiyon ve evrak yansıtma olduğu zaman akla gelen bir numaralı cihaz tepegöz olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bir ders aracı olarak sıklıkla kullanılan tepegöz, temel yansıtılmak istenen materyalin cihaz aracılığıyla duvara, tahtaya veya özel bir perdeye yansıtılmasına aracılık eden bir alettir. Özellikle okullarda ve sınıf ortamlarında öğretmenler tarafından sıklıkla kullanılan tepegözler bu kategoride beğeninize sunulmaktadır.

Tepegöz Nedir, Ne İşe Yarar?

Tepegöz Nedir, Ne İşe Yarar?

Tepegöz nedir sorusunun cevabına baktığımız zaman temelde saydam bir madde ile herhangi bir düzleme veri yansıtma işlemini gerçekleştirmeye yarayan bir araç olduğunu görüyoruz. Tepegöz cihazı temel olarak güçlü bir ampul, bir büyüteç ve içerisinde bir aynanın bulunduğu bir kutu ile işleyen bir sisteme sahiptir. Asetat kağıdı denen özel tepegöz kağıdı üzerine basılan veriler, bu kağıdın tepegöz cihazı üzerinde bulunan cam yüzeye yerleştirilmesi ile duvara yansır. Tepegöz ne işe yarar diye baktığımız zaman ise aslında özellikle sınıf ortamında ders anlatırken oldukça kullanışlı bir cihaz olarak karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Saydam asetat kağıdının yazılabilir olması kolaylığı sayesinde tepegöz aracılığıyla yansıtılan bilgiler üzerinde çizim yapılabilmekte ve ders anlatma işlemi daha kolay hale gelebilmektedir. Bununla birlikte sınıfta tepegöz kullanımı anlatılması istenen materyalin çok daha net, parlak ve büyük bir şekilde sınıfın tamamına iletilmesini sağlar. Tepegöz kağıtlarını hazırlamak ise eğitmen açısından oldukça kolay ve pratiktir.

Tepegöz Kullanımının Faydaları

Tepegöz Kullanımının Faydaları

Eğitim ve öğretimde tepegöz kullanımı büyük oranda zaman tasarrufu sağlayarak çok daha pratik ve etkili bir biçimde ders anlatılmasına yardımcı olur. Özellikle kalabalık sınıflarda sıklıkla başvurulan tepegöz, herhangi bir yazı tahtasının tüm özelliklerini de bünyesinde barındırır. Tepegöz saydamları doğru hazırlandığı takdirde herhangi bir olayın oluşum aşamalarını görselleştirmek çok daha elverişli bir hal almaktadır. Tepegöz kullanmanın bir diğer önemli avantajı ise verilen bir bilginin tekrar ve tekrar kolaylıkla gösterilebilme imkanının olmasıdır. Bununla birlikte tepegöz, ders esnasında nadiren kullanıldığı takdirde öğrencilerin dikkatini çeker ve derse olan güdülerini artırmaya yardımcı olur. Tepegöz ile ders anlatımı yaparken ilgili saydam kağıt üzerine yapılan işaretlemeler, öğrencilerin konuyu daha iyi kavramalarına yardımcı olan unsurlardan bir diğeridir. Tepegöz cetveli sayesinde de kağıt üzerinde ölçümlemeler ve hesaplamalar yapmanız da mümkün.

Tepegöz Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tepegöz Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tepegözlerin hassas cihazlar olduğu gerçeği yadsınamaz; bu nedenle de tepegöz kullanırken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi, tepegözün sınıf sıralarının önüne konulması ve tepegöz ile yansıma yapılacak perdenin konumunun dengeli ve ölçülü bir biçimde ayarlanmış olmasıdır. Perde, tüm öğrencilerin görebileceği bir konuma yerleştirilmelidir. Tepegözün üzerinde bulunan bütüyeç kolu sayesinde yansıtılan belgenin netliği ve berraklığı kolaylıkla ayarlanabilmektedir; ancak bu kol da dahil olmak üzere tepegözün üzerinde bulunan ayna, cam yüzey ve büyüteç gibi parçalar hassasiyetle kullanılmalıdır. Kategorimizde bulunan tepegöz fiyatları marka ve modele göre değişkenlik göstermekle birlikte farklı bütçe ve ihtiyaçlara hitap etmektedir. Daha fazla kırtasiye ürünü için Kırtasiye & Ofis kategorimizde gezinmeye devam edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
Mapi (1)
Südor (2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL