Laminasyon Makinesi

Yaka kartları, kimlik kartları, kartvizitler, ders notları, restoran menüleri ve talimat rehberleri başta olmak üzere pek çok farklı mecmuayı lamine etme işlemine yarayan laminasyon makinesi, aynı zamanda halk arasında PVC kaplama makinesi ya da aracı olarak da bilinir. Eğer ofisinizde, iş yerinizde ya da çalıştığınız işte laminasyon işlemine sıklıkla başvurmak durumunda kalıyorsanız bir laminasyon makinesi edinmeniz sizin için hem zaman, hem de maliyet tasarrufu açısından faydalı olacaktır.

Laminasyon Makinesi Çeşitleri

Laminasyon Makinesi Çeşitleri

"Laminasyon makinesi nedir?"dendiği zaman önce laminasyon makinesi türlerine yakından bakmak gerekir. Laminasyon makineleri aslen soğuk laminasyon makinesi ve sıcak laminasyon makinesi olmak üzere ikiye ayrılır. Soğuk laminasyon makinesi çeşitleri aracılığıyla yapılan laminasyon, tutkala bağlı olmayan bir yapıştırıcı ve parlak bir plastik filmden oluşur. PVC kaplama makinesi ile elde edilen sonuçların benzerine ulaşmanıza olanak sağlayan soğuk laminasyon teknikleri diğer laminasyon tekniklerine oranla daha ekonomik ve pratik bir yöntemdir. Bununla birlikte baskı endüstrisinde soğuk laminat olarak kullanılan materyalin çok büyük bir kısmının PVC olduğunu söylemek mümkün. Sıcak laminasyon makineleri ise sıcaklık kontrolü, pedallı ve manuel kullanım ve hız kontrolü gibi ekstra özellikler taşıyan, daha teknik makineler olarak karşımıza çıkar. Sıcak laminasyon makinesinin soğuk laminasyon makinelerine göre daha fazla enerji harcadığını belirtmekte de fayda var. Laminasyon makineleri aynı zamanda A3, A4 ve A5 gibi farklı kağıt boyutlarına göre de çeşitlilik gösterebilmektedir.

Laminasyon Makinesi Nasıl Kullanılır?

Laminasyon Makinesi Nasıl Kullanılır?

Laminasyon makinesi tavsiye etmeden ya da almadan önce makinenin nasıl kullanıldığı ve en verimli biçimde nasıl sonuç alınabileceğini öğrenmek gerekir. Laminasyon makinelerinin çalışma şekilleri aslında oldukça basit ve pratiktir. Makineyi kullanmadan önce kullanacağınız malzemenin ısısı önemlidir; eğer sıcak bir malzeme kullanmayı planlıyorsanız laminasyon işlemine başlamadan önce 5-10 dakika kadar beklemenizde fayda vardır. Laminasyon makinesi içerisinde bulunan merdanelerin de ısınması ve kullanılabilir bir hal alması yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Bu hazırlık makine üzerindeki gösterge ışığına göre belirlenebilir. Dilediğiniz hızı makinenin panelinden ayarladıktan sonra laminasyon filmi üzerindeki taşıyıcı kağıdı 5 santim kadar açın. Laminasyon malzemesini geçirdikten sonra açmış olduğunuz merdaneleri kapatın ve arada boşluk kalmadığına emin olun. Sonrasında laminasyon işlemi uygulamak istediğiniz dosyayı ya da belgeyi merdanelere yaklaştırarak hafifçe ittirin. Bu işlemi de tamamladıktan sonra makinenin çalıştırma butonuna basmanız yeterli; kendisi geri kalan işlemi tamamlayacaktır.

Laminasyon Makinesi Fiyatları, Modelleri ve Markaları n11.com'da

Laminasyon Makinesi Fiyatları, Modelleri ve Markaları n11.com'da

Farklı ebat ve güçlerde laminasyon makinesi çeşitleri, her bütçeye uygun laminasyon makinesi fiyatları ve makineye destek sağlamak amacıyla ihtiyaç olabilecek her türlü yedek parça için doğru yerdesiniz. Kategorimizde Olympia, Office Force, Sarff, Leitz ve Fellowes başta olmak üzere pek çok kaliteli ve teknoloji öncüsü markanın laminasyon makinesi modellerine rastlamanız ve kolaylıkla satın almanız mümkün. Makinelerin yanı sıra kategorimizde aynı zamanda kesim makinesi, köşe kesmeaparatı ve yedek PVC film gibi yan aksesuarlar da bulmanız mümkün. Ofis hayatınızı kolaylaştıracak daha fazla ofis makinesi için Ofis Makineleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Laminasyon Makinesi

için 568 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Olympia (82)
(79)
Leitz (67)
Sarff (59)
Bigpoint (31)
Mapi (28)
Fellowes (25)
Kraf (25)
Mühlen (22)
Mapilam (16)
MAS (14)
Sarf (14)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(86)
ve üzeri (115)
ve üzeri (118)
ve üzeri (119)
ve üzeri (120)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL