Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tükenmez Kalem

için 5,696 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tükenmez Kalem

Günlük hayatın rutinleri içerisinde, okul hayatında ya da ofis hayatında sürekli olarak tükenmez kalem kullanılır. Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olması tercih edilmesini artıran etkenlerden biridir. Her birey çantasında illaki bir tükenmez kalem taşımaktadır çünkü gün içerisinde hangi an gerekli olacağı kesinlikle kestirilemeyecek bir konudur. El yazınızın tarzı ya da elinizin boyutu fark etmeksizin dilediğiniz tipteki yazıları tükenmez kalemleri kullanarak yazabilirsiniz. Farklı renkte ve kalınlıkta üretilen modelleri arasından kendiniz için uygun olan bir tükenmez kalemi seçerek tüm notlarınızı rahatlıkla alabilir ve uzun süreli kulanım imkanı sağladığı için sizi yarı yolda bırakmayacak bir ürünü edinebilirsiniz. Her masanın ya da çekmecenin olmazsa olmazı olan tükenmez kalemlerin özelliklerini, niteliklerini ya da işlevini bildiğiniz takdirde, zaten yakından tanıyor olduğunuz ürünü daha verimli kullanabilirsiniz. Her bütçeye uygun olan tükenmez kalem fiyatları arasından sizin için uygun olanlara dair seçenekler oluşturabilir ve satın alma işleminizi bu doğrultuda tamamlayabilirsiniz. İşe ya da okula yeni başlayan bir sevdiğiniz varsa ona bir hediye olarak da düşünebilirsiniz. Tüm işlerini halledebileceği bir tükenmez kalem onu mutlu edecektir ve her defasında sizi hatırlamasına vesile olacaktır. Özel bir boru içerisinde bulunan koyu kıvamlı mürekkebi bilye aracılığıyla yüzeye aktaran kalem türü olan tükenmez kalemler, sizi hiçbir iş esnasında yarı yolda bırakmayacak ve pek çok işinizi tek bir kalem üzerinden halletmenize de olanak sağlayacaktır. Çalışma prensibi yüzeyde duran ve hareket halinde olan bilyenin mürekkebi yüzeye aktarmasına dayanmaktadır. Bu eşsiz ve kusursuz sistemi sayesinde bozulmayan bir niteliğe sahiptir. Bir tükenmez kalem ancak bitince etkisini yitirecektir. Mürekkebin bitme ihtimalinin dışında sizi yarı yolda bırakacak ya da bozulmaya müsait olarak üretilen herhangi bir özelliği bulunmamaktadır.

Olmazsa Olmaz: Tükenmez Kalemler

Olmazsa Olmaz: Tükenmez Kalemler

Her ofis masasının, okul sırasının ya da evdeki herhangi bir çekmecenin vazgeçilmez elemanı olan tükenmez kalem çeşitleri, günlük hayat içerisinde büyük yer kaplayan ürünlerden biridir. Bozulmayan niteliği, uzun süreli olarak kullanılabilirliği ya da ergonomik ebatları sayesinde kullanımı her geçen gün artmaktadır. Pek çok öğrenci daha fazla puan almak amacıyla ödevlerini tükenmez kalem ile hazırlamaktır. Ya da öğretmenler sınav kontrolünü tükenmez kalem ile yapmaktadır. Çünkü silinemez niteliği sayesinde yazılan her kelimeyi kalıcı bir hale dönüştürmektedir. Dilerseniz 10 seneki sonraki halinize mektup yazabilirsiniz ve 10 sene sonra dahi açıp okuyabilirsiniz. Bunlarla beraber eskileri anmak istediğiniz zamanlarda açıp tükenmez kalem ile yazdığınız satırları okuyabilir ve anılara dair düşüncelere dalabilirsiniz. İnsana dair olan her durumu kelimeye dökerken kalıcı hale dönüştüren Stabilo tükenmez kalem, tükenmez olduğu kadar vazgeçilmezdir. Bu nedenle oldukça fazla bir biçimde rağbet görmektedir ve her geçen gün kullanıcı olan kişilerin sayısı artmaktadır. Aynı zamanda pek çok insanın gözünden kaçan pek çok niteliği de bulunmaktadır. Örneğin pek çok tükenmez kalem kapağının üst kısmında küçük bir delik yer almaktadır. Bu deliğin amacı pek çok kişi tarafından mürekkep basıncını korumak ve beraberinde de kapağı takıp çıkartmayı kolaylaştırmak olarak bilinse de esas neden bu unsurdan çok daha farklıdır. Kapakta yer alan delik sayesinde, herhangi birinin tükenmez kalem kapağı yutması durumunda boğulma riski bulunmamaktadır. Günümüz dünyasında dahi pek çok tükenmez kalem üreticisi kapak kısmına küçük deliği koymayı ihmal etmemektedir. Yaygınlığı, sağladığı faydaları ve kolaylıklarının yanı sıra boğulma riskini dahi gözeten bir ürün olmasıyla vazgeçilmez ürünler arasında ilk sıralara yerleşmektedir.

Tükenmez Kalem Çeşitleri

Tükenmez Kalem Çeşitleri

Tükenmez kalem pek çok alanda kullanıldığından dolayı her alana uygun modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Çocuklar için renkli ya da simli modelleri bulunmaktayken, yetişkin bireyler için kırmızı, mavi ya da siyah gibi her türdeki el yazısına uyacak renkteki modelleri mevcuttur. Not alma esnasında fazla renkli defter tutuyorsanız ve bu renklilik öğrenmenize de katkı sağlıyorsa, dilediğiniz renkte ve çeşitlikte tükenmez kalem bulmanız oldukça mümkün bir konudur. Kısacası çeşit seçerken gözetmeniz gereken nokta kalemi hangi yüzeyde ya da hangi amaçla kullanacağınızdır. Çünkü bazı tükenmez kalemler kağıda yazmak için üretilmişken bazıları da cama, seramiğe ya da tahtaya yazı yazmak amacıyla üretilmiştir. Görüldüğü üzere her türdeki yüzeye uygun tükenmez kalem modeli bulunmaktadır. Bu sayede dilediğiniz ürünü oldukça kısa sürecek bir araştırma ile bulabilirsiniz. En çok tercih edilen modellerinden biri olan klasik bilye uçlu kalemler ile en güzel ve özenli raporlarınızı hazırlayabilir ya da düzenli bir şekilde not alabilirsiniz. Sınava hazırlanan bir öğrenciyseniz ya da masa başı işi olan bir yetişkinseniz, en ehemmiyetli gereksinimlerinizden biri tükenmez kalemdir. Fazla miktarda alıp ofisinizde ya da evinizde bulundurarak zor günler için saklayabilirsiniz. Çünkü tükenmez kalem her zamanın ve her durumun ihtiyaçlarından biridir. Kimi zaman telefon ile konuşurken yazmanız gereken acil numara için, kimi zaman da imzalamanız gereken ya da doldurmanız gereken acil bir belge için ihtiyaç duyulmaktadır. Günlük hayatın ne getireceği ve insana ne yaptıracağı belli olmadığından fazla sayıda tükenmez kalem edinip yakınınızda bulundurmanız size pek çok açıdan kolaylıklar sağlayacaktır. Ani çıkan işleri anında halledebilir ve sıklıkla tükenmez kalem alışverişi yapma gereksinimi duymayabilirsiniz. Bu durumlara ek olarak not almayı seven ya da her konuya yazarak çalışan bir arkadaşınız için hediye olarak da düşünebilirsiniz. Böylece yazdığı her kelimede sizi hatırlayacaktır. Dilerseniz bir Scrikss tükenmez kalem seti alabilir ve mutluluğuna mutluluk katabilirsiniz.

Tükenmez Kalemin Kullanım Alanları

Tükenmez Kalemin Kullanım Alanları

Oldukça yaygın ve geniş bir kullanım alanına sahip olan tükenmez kalem, pek çok işin sonlanmasına ya da imzaların atılmasına vesile olmaktadır. Aile kurumunun başlangıcı dahi atılan bir imza ile yani tükenmez kalemin yardımıyla olmaktadır. Mezuniyetiniz dahi tükenmez kalemin sayesinde kesinliğe kavuşmaktadır. Kısacası silinmez ve her durumu kalıcı hale dönüştürme özelliği sayesinde oldukça iş bitirici niteliklere sahip olan bir üründür. Günlük hayat içerisinde yer alan pek çok durum tükenmez kalemin varlığıyla sonuçlanmaktadır ve çoğu zaman insanın insana duyduğu güven tükenmez kalemle atılan imzalarla somutluğa ve gerçekliğe kavuşmaktadır. Bu sebeple tükenmez kalemsiz bir dünyanın hayal edilmesinin yanı sıra az sayıda tükenmez kalemin olduğu bir dünya dahi hayal edilemez. Tüm bunların yanında en yaygın olarak ofislerde ya da okullarda kullanılmaktadır. Anında kuruması ve kolay yönlendirilebilir olması sayesinde yazı yazma noktasında kişinin kendi özgünlüğünü katmasına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda hızlıca kuruması sayesinde hızlı not alan öğrenciler için vazgeçilmez nitelikte olan bir üründür. Üretilen her Pensan tükenmez kalem mekanizması hem sağ hem sol el için de uyumlu olduğu için her birey dilediği modeli seçip kullanabilmektedir. Dengeli bir mürekkebi yüzeye aktarabilmesi sayesinde tasarımcılar ya da ressamlar tarafından da sık sık kullanılmaktadır. Hemen hemen her şeyin dijitale döndüğü günümüzde dahi eskiye nispeten daha fazla kullanılmasını sağlayan unsurlar bu işlevsel özellikleridir. Aynı zamanda keskin ve eşit kalınlıkta çizgiler çizme noktasında da oldukça başarılı olan tükenmez kalemler, dengeli noktalar koyma noktasında da oldukça işlevsel olan bir üründür. Pek çok suçun önlenebilmesi için kendi güvenlik önlemlerini de almaktadır. Örneğin belge imzalamak için üretilmiş olan tükenmez kalemler sayesinde imzalar belge üzerinden silinmemektedir. Bu sayede belge sahteciliğinin önüne geçilmektedir. Çünkü belge kalemleri kağıda aktarıldığı an hangi işleme maruz kalırsa kalsın herhangi bir hasara uğramamaktadır.

Tükenmez Kalem Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tükenmez Kalem Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tükenmez kalemler farklı renklere ve farklı uç boyutlarına göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Ek olarak yazılacağı yüzeye göre de değişkenlik gösteren tükenmez kalem modelleri bu derece yaygın bir biçimde kullanılan nadir ürünlerden biridir. Bu sebeple öncelikle gereksinimlerinizi ve bir tükenmez kalemden duyduğunuz beklentileri belirlemeniz büyük önem arz etmektedir. Yani yazmak istediğiniz renge ve uca karar vermekle başlamak size büyük faydalar sağlayacaktır ve alışveriş sürenizi büyük ölçüde kısaltacaktır. Not almak ya da ofis işlerinde kullanmak istiyorsanız satın almayı düşündüğünüz tükenmez kalem siyah renginde olmalıdır. Çünkü siyah tükenmez kalem her alanda ve ortamda kullanılabilecek niteliklere sahiptir. Hem resim çizebilirsiniz hem de not alabilirsiniz. Kısacası her yüzey için en ideal olan çeşitlerden biridir. Öğrenciyseniz ve notlarınızı renkli bir biçimde oluşturuyorsanız, satın alacağınız tükenmez kalem renkli olmalıdır. Bu sayede çeşitli renkleri içeren not kağıtları oluşturabilir ve bunu odanızın ya da masanızın belli bölgelerine asabilirsiniz. Böylece notlarınız renkli kalemlerden kaynaklı dikkat çekici olacaktır ve göz önünde tuttuğunuz için de akılda kalıcılığı artacaktır. Uç başlığı boyutlarına değinecek olursak, bu noktayı belirleyecek unsur sizin gereksinimlerinizdir. Örneğin not alma işlemi esnasında başlıkları yazmak için satın almayı düşünüyorsanız, daha kalın uçlu olan tükenmez kalemlerini tercihe ederek, başlıklarınızın görünürlüğünü artırabilirsiniz. Bununla beraber hızlı biçimde notlar almanız gerekiyorsa daha hafif ve aynı zamanda da ince uçlu olan modelleri tercih etmelisiniz. Böylece parmaklarınız yorulmadan ya da ağrımadan tüm notlarınızı alabilirsiniz. Ofiste ya da okulda kullanmak için 0.7 ile 1.0 mm arasındaki uç boyutları ideal kullanım sağlamaktadır. Bu noktaları gözeterek yapacağınız bir satın alma işlemi sizi pişman etmeyecektir. Aynı zamanda da en büyük destekçiniz ve yardımcınız olacaktır. Her gereksinim duyduğunuz an çantanızdan çıkaracağınız tükenmez kalem ile tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

Tükenmez Kalemin Sunduğu Avantajlar

Tükenmez Kalemin Sunduğu Avantajlar

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan tükenmez kalemler gündelik hayat içerisinde insanın en büyük yardımcısı konumundadır. Silinemez ya da silinebilir gibi modellere sahip olması da tercihe dilme olasılığını artırmaktadır. Bununla beraber gövde kısmının pek çok çeşide sahip olması da albenisini geliştirmektedir. Gövdesi plastik, ahşap ya da metal gibi pek çok malzemeden üretilmektedir. Bir sevdiğiniz için hediye olarak da düşünebileceğiniz tükenmez kalemlerin kişiye sunduğu pek çok avantaj vardır. Öncelikle yazılan her kelimeyi kalıcı bir hale dönüştürerek geçen zamana karşı kalıcı şeylerin kaybolup gitmesine engel olmaktadır. Oldukça renk çeşitliliğine sahip olan bir varyasyona sahip olmasıyla da her yaştan bireyin tercih etmesine olanak tanımaktadır. Özellikle öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen renkli tükenmez kalemler, not alma işleminde oldukça işe yarayan bir üründür. Renkli notlar hem ders çalışma isteğini artırdığından hem de akılda kalıcılığı olumlu yönde etkilediğinden, öğrenci olan bireyler tarafından tükenmez kalemlere yoğun bir talep olmaktadır. Her okul döneminin başında çıkılan alışverişte ilk akla gelen gereksinim olması da ehemmiyetini ortaya koyan unsurlardan biridir. Bunlarla beraber özel üretim olan modellerini de seçebilme imkanının olması ürünün değerini artırmaktadır. Dilerseniz özel tükenmez kalemlerden satın alabilir ve üzerinde dilediğiniz ismi, sözü ya da kelimeyi yazdırabilirsiniz. Anısı olan olguları sürekli kullanacağınız kaleme yansıtmak gün içinde ruh halinizin de iyi yönde etkilenmesine vesile olacaktır. Tüm bu özelliklerine dikkat ederek yapacağınız bir tükenmez kalem satın alma işlemi sizi pişman etmeyecektir ve en büyük destekçiniz olacaktır. Uzun süreli olarak kullanacağınız bu ürünü seçerken dikkatle tükenmez kalem özellikleri hakkında ve size sunduğu avantajlara yönelik bilgilenmelisiniz.

Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır?

Tükenmez kalemler ucunda bilye bulunan kalem türlerinden biridir. Uç kısımdaki bilyenin sayesinde yüzeye mürekkep aktarımı yapılmaktadır. Bilye kendisinde dolanan mürekkebin kağıda geçmesine olanak sağlar. Bilye sürekli söner bir pozisyonda çalıştığı için kesintisiz yazı yazma imkanı mümkün bir duruma dönüşmektedir. Lakin bilyenin varlığına rağmen ilk kez kullanılan kalemlerden mürekkebin bilyeden kağıda aktarılması biraz zaman alabilmektedir. Ayrıyeten bilye ile direkt mürekkep aktarımının yapılması sayesinde yazı yazma işlemi esnasında kağıda baskı yapmaya gerek kalmamaktadır. Yer çekiminden kaynaklı olarak mürekkebin kendisi kağıda geçmektedir. Aynı zamanda efor sarf etmeden yazı yazılmasına imkan sağladığından parmakların yorulması gibi durumlar da yaşanmamaktadır. Bu özelliği sayesinde grafik çizimlerde sık sık kullanıldığı görülmektedir. Yazacağınız yüzeye göre kalem çeşidi çeşitlilik göstermesine karşın, hemen hemen hepsinin çalışma prensibi bu şekildedir.

Tükenmez Kalem Nasıl Doldurulur?

Alelade aldığınız bir tükenmez kalemin bitmesi pek sorun teşkil etmiyorken manevi değeri olan ya da kullanım rahatlığından kaynaklı olarak kimi tükenmez kalemlerin tekrar doldurulması ve kullanılması istenmektedir. Tükenmez kalem doldurma işleminin en pratik ve evde yapılabilir olan yöntemlerinden biri şırınga ile enjeksiyon yöntemidir. Eczanelerde satılan basit şırıngalardan bir adet edinerek işe başlayabilirsiniz. Sonrasında pek çok yerde bulabileceğiniz bir tüp mürekkep edinmeniz gerekmektedir. Şırıngayı tüp mürekkebe batırarak içinde bulunan mürekkebin tamamını almalısınız. Bu işlem esnasında ara ara tüp mürekkebi çıkarıp havasını dışarı atıp tekrardan şırınga ile alabilirsiniz. Sonrasında ise kalemin ucunu çıkarmalısınız. Ucunu çıkarmanın ardından şırınga ile mürekkep yerine boşaltım yapmalısınız. Bu işlemin ardından birkaç saniye bekleyip mürekkebin tam oturduğuna şahit olmalısınız. En son olarak kalemin ucunu tekrardan kapatmalısınız. Böylece kaleminiz tekrardan doldurulmuş ve kullanıma hazır bir halde olacaktır. Oldukça pratik olan bu yöntem ile dilediğiniz kalemi doldurabilir ve dilerseniz ömrünüz boyunca dahi kullanabilirsiniz.

Tükenmez Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle yazacağınız yüzeyi, amacınızı ve bir tükenmez kalemden duyduğunuz beklentilerinizi sıralamanız gerekmektedir. Örneğin kağıda mı, kartona mı ya da cam ve seramik gibi yüzeylere mi yazacağınıza karar vererek işe başlayabilirsiniz. Bu sayede hem alışveriş süreniz kısalacaktır hem de satın aldığınız ürünün sizi pişman etme olasılığı bulunmamaktadır. Örneğin öğrenciyseniz ve not almak amacıyla tükenmez kalem edinmek istiyorsanız, daha renkli olarak üretilen modeller seçmeniz size fayda sağlayacaktır. Böylece renkli notlar alabilir ve ders çalışmayı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Renkli yazılar akılda kalıcılığı artırma gibi bir etkiye de sahip olduğundan dolayı bu alışveriş size her açıdan verim sağlayacaktır. Bununla beraber kağıdın ucunun kalınlığına da karar vermeniz gerekmektedir. İnce uçlu ya da kalın uçlu modellerden sizin için uygun olanı seçebilir ve seçeneklerinizi bu doğrultuda oluşturabilirsiniz. Örneğin başlıkların yazımında kalın uçlu kalemler idealken, rapor yazmak için en uygun olan kalemler ince uçlu olanlardır.