GECELİK

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kadın Gecelik

Gün içerisinde birbirinden farklı tekstil ürünleri kişiler tarafından kullanılmaktadır ve bunlar arasından en önemli olan ürünler kişilerin hem günlük hem de özel günlerinde rahat ve şık olmasına yarayan ürünlerdir. Gün içinde iyi bir giyime sahip olunmasının yanı sıra gün sonunda uykuda dahi giyilen ürünün uykuya ve dinlenmeye doğrudan katkısı bulunmaktadır. Gecelik uyku esnasında rahatlık sağlamaya yardımcı olan giyim ürünlerindendir. Genel olarak ince ve rahat bir kumaştan yapılmaları nedeniyle kullanıcılarının keyifli bir uyku geçirmesine imkan vermektedir. Sizi terletmeyen ve uyku esnasında içinde rahat biçimde hareket edebileceğiniz gecelikler sağlıklı bir uyku geçirerek ertesi güne zinde başlamanıza olanak sunmaktadır. Diğer yandan pek çok kullanıcı eve döndükten sonra gecelikleri ile vakit geçirmeyi sevmektedirler bunun sebebi ise kullanıcılarına rahatlık hissi vermeleridir. Günün yorgunluğunu bu kıyafetler ile kolaylıkla atabilirsiniz. Erkekler genel olarak gecelik yerine tişört ve şort tercih ederken kadınlar için ise durum biraz daha farklı seyretmektedir. Günlük giyimlerine özen gösteren kadınlar gece giyimlerine ise kadın gecelik ile gerekli özeni ve ilgiyi göstermektedirler. Farklı mevsimlerde ve kullanış amaçları doğrultusunda kadınların gözdesi olan gecelikler her yaştan ve kesimden kadın tarafından tercih edilmektedirler. Konforlu bir uyku için sıklıkla gecelik kullanımı tercih edilmektedir. Konfor ve uyku sağlığı için önemli bir yere sahip olan kadın gecelikleri kadınların fiziksel yapıları ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilmektedirler. Kişisel bakımlarına yüksek özen gösteren kadınlar hem iş ve okul dönüşü evlerinde rahat edebilmek için gecelikleri tercih edebilirler. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan kadın gecelikleri farklı kumaş türlerinin kullanımı veya kesimleri ile sizlere iç giyim ve uyku giyim zevkinize uygun bir seçim yapma şansı tanımaktadır.

Kadın Gecelik Özellikleri

Kadın Gecelik Özellikleri

Kadın gecelikleri genel olarak pamuklu ve geniş gözenekli ince kumaşlardan imal edilmektedirler. Bunun sebebi ise uykunun tam anlamıyla konforlu geçmesini sağlamaktır. Gözeneksiz ve terleten kıyafetler uyku için problemli olarak görülmektedirler. Farklı kesim türlerine sahip olan bu ürünler istenilen mevsime ve beğeniye göre şekillenmektedir. Örneğin bazı kadınlar uzun kollu kadın gecelik tercih etmektedirler. Kumaş özelliklerinin çeşitli türlerde olması kadın geceliklerinin kullanımını popüler hale getirmiştir. Bazı modeller pamuklu ve yumuşak yapıları ile size yumuşak bir his verirken bazı ince saten kumaşlar sizin ev içinde rahatça hareket etmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca tek bir elbise şeklinde olan türlerinin olduğu gibi şort ve tişört halinde parça halde satılan ürünlerde mevcuttur bu sayede zevkiniz doğrultusunda istediğiniz giyime sahip olabilirsiniz. Kadın gecelikleri sizlerin hassas ciltlerine uygun olarak imal edilmektedirler. Uyku esnasında cildinizin korunması oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda terlemeye bağlı olarak cildinizde kızarıklar ve kabarmalar olabilmektedir. İyi bir kumaşa sahip gecelikler cildinize zarar verecek maddelerden tamamen arındırılmış bir şekilde imal edilmektedirler. Bunun yanı sıra yumuşak dokusu ve rahat etmenize yardımcı olan kesimleri ile deliksiz bir uyku geçirebileceksiniz. Farklı kesimleri ve renkleri ile sizlere kendi zevkleriniz doğrultusunda seçim yapmanıza olanak sağlamaktadır. Diğer yandan kolay yıkabilir oluşları eğer doğru derecelerde yapılırsa sizlere uzun süreli bir kullanım olanağı sunmaktadır.

Kadın Gecelik Modelleri

Kadın Gecelik Modelleri

Günlük kullanımdaki gecelikler sizlerin içlerinde rahat bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadırlar aynı zamanda abartısız görünümleri ile günlük kullanımlara uygundur. Örneğin; penye kadın gecelik yumuşak yapıdaki kumaşları ve rahatsız etmeyen kesimi ile sizlere dört mevsimlik bir kullanım sağlamaktadır. Günlük kullanımda önemli bir yere sahip olan dikiş kalitesi bu tür ürünlerde ince ve teni rahatsız etmeyecek derecede tasarlanmıştırlar. Diğer bir kombin olarak görebileceğiniz kadın eşofman takımı gecelik sizlere hem ev içinde hem de yatakta konforlu bir kullanım sunmaktadır. Yaz kış sorunsuz bir biçimde kullanacağınız bu eşofmanlar farklı renk ve model seçenekleri ile sizlerin beğenisini kazanmaktadır. Geceliğiniz ile fark yaratmak istiyorsanız saten kadın gecelik sizler için daha isabetli bir model olacaktır. Saten kumaşın verdiği yumuşak his teninizi rahatsız etmezken evinizin içinde şık ve zarif bir görünüme kavuşmanıza sebep olmaktadır. Kesim türlerine göre farklı modellere sahip olan gecelikler arasından dikkat çeken bir model olan askılı gecelik birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Bazı modellerinde bulunan ayarlanabilir askısı sayesinde sizlere daha konforlu bir uyku olanağı sunmaktadır. Diğer yandan ince kesimi ve kısalığı ile özellikle sıcak günlerde konforlu bir uyku geçirmenize yardımcı olmaktadır. Genel olarak bol bir görünüme sahip bu modeller ile sizlere ev içinde serin bir biçimde vakit geçirmenize olanak sunmaktadır. Ayrıca dantel gecelik modelleri de beğeninize uygun olabilecek şekilde çeşitlendirilmektedir. Özellikle yaka ve alt kısmındaki farklı dantel modelleri sizlerin beğeninize uygun bir seçim yapmanıza olanak sağlamaktadır. Sayfamızdan Miorre gecelik seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Mevsimlere Göre Kadın Gecelikleri

Mevsimlere Göre Kadın Gecelikleri

Giyim türünü belirleyen en büyük etkenlerden biri olan mevsimler kişilerin giyim tarzlarını belirlemekte büyük bir öneme sahiptir. İnsan vücudunun mevsimlere göre tepki vermesi kaçınılmazdır ve insanların hem fiziksel hem de ruhsal sağlığı için mevsimine uygun giyinmesi gerekmektedir. Gecelikler her ne kadar evlerde kullanılan ürünlerin başında gelse de oda sıcaklığına ve mevsime göre seçim yapmanız sizler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Geceliğin mevsime göre seçilmesinde dikkat edilmesi gereken hususların başında kumaş yapısı büyük rol oynamaktadır. İlk olarak pamuklu yapıya sahip kumaşlar gecelik imalatında sıklıkla tercih edilmektedirler. Bunun sebebi ise ten ile tam bir uyum içerisinde olabilmesidir. Pamuk cildin uyku esnasında terlemesini önleyerek sizlerin temiz bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle sıcak yaz gecelerinde kullanılmaya uygun olan yazlık kadın gecelik pamuğun vermiş olduğu genişlik ve ferahlık hissi ile birlikte sizlere eşsiz bir kullanım olanağı sunmaktadır. Böylece uykunuzda herhangi bir isilik veya kaşıntı durumu ile karşılaşmayacaksınız. Bahar aylarında değişken havalara uyum sağlamak için en iyi kumaş türlerinden biri olarak keten bol gözenekli yapısı ile sizlerin sıcaktan etkilenmeden uyku çekmenize imkan vermektedir. Oda atmosferindeki oksijenin keten kumaş sayesinde vücudunuza temas etmesi neticesinde her daim canlı bir cilde sahip olacaksınız. Diğer yandan serin havalarda ise sizlerin vücut ısısını dengede tutarak sizlere sağlıklı bir kullanım alanı sunmaktadır. Soğuk kış günlerinde ise birçok kadın kışlık kadın gecelik modellerini tercih etmektedirler. Özellikle soğuk havalarda hem vücut ısısını dengede tutmak hem de olası terleme durumuna karşı pelüş kadın gecelik sizler için iyi bir seçim olabilmektedir. Yün kumaşının vermiş olduğu rahatlık ve konfor ile dilerseniz ev içinde soğuk günlerde evinizde keyifli bir vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Kadın Geceliği Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kadın Geceliği Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kadın gecelikleri ev içinde kullanılan giyim türlerinin başında gelmektedir. Her ne kadar uyku sırasında kullanılmasıyla bilinseler de birçok açıdan farklı avantajlar sunmaktadır. Sahip olacağınız iyi bir gecelik sizlerin uyku kalitesini pozitif yönde etkileyecektir. Ev ve yatağınızda sizlere farklı bir deneyim sunacak kadın gecelikleri ile özel hissetmenize yardımcı olacaktır. Geniş bir renk skalasına sahip olan kadın gecelik modelleri ile dilerseniz canlı renkler ile hoş bir görünüm elde edebilir sade renkler ile günlük kullanımlarınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. Kadınların evlilik için hazırladıkları kıyafetler arasında yerlerini alan kadın çeyiz gecelik hem günlük kullanımınız için hem de özel anlarınız için sizlere büyük bir yenilik sağlamaktadır. Yeni evlenecekler için her mevsime uygun gecelik modelleri ile birlikte diğer yandan farklı renk ve desenler ile sizlere kendi tarzınızı oluşturma şansı vermektedir. Diğer yandan ev içinde de şık ve zarif görünmekten hoşlanan kadınlar için gecelik kullanımı onlara avantaj sağlamaktadır. Hem evde rahat etmek hem de şık görünmek isteyen kadınlar gecelik kullanımının avantajlarından yararlanmaktadırlar. Tulum gecelik kategoride sıklıkla satın alınan ürünlerin başında gelmektedirler. Soğukta vücudu tam olarak kaplayan ve uyku esnasında soğuktan koruyan bu ürünler gece üşüme probleminin önüne geçmektedir. İçerdiği yün ve pamuk kumaşı sayesinde vücut ısınızı sabit tutarak aşırı terlemenizi engeller ve sizlere ev rahatlığını sunabilmektedir.

Nasıl Gecelik Almalısınız?

Nasıl Gecelik Almalısınız?

Bireyler için önemli bir yere sahip olan uyku iyi bir kalite ile uyulmalıdır aksi halde iyi uyunmayan bir uyku sizler için gününüzün kötü geçmesine ve belirli sağlık sorunları ile uğraşmanıza sebep olacaktır. İyi bir uyku için yatağınız veya yatağınızda bulunan birçok ürün ve ortamın yanı sıra tercih edeceğiniz gecelik bu konuda önemli bir rol üstlenecektir. Uyku öncesinde giyilen geceliğin uyku kalitesine doğrudan etkisinin olduğunu düşünülmektedir. İyi bir kumaş kalitesine ve içinde rahat edilecek ölçülere sahip olan bir gecelik sizlerin uyku kalitesinde yükselmeye yardımcı olacaktır. Bu yüzden geceliğinizi seçerken bazı nüansları göz önüne almalısınız. İlk olarak alınan geceliğin kumaşı ve dikim kalitesi seçimde göz önünde olmalıdır. Mevsimine ve odanızın sıcaklık dengesine bağlı olarak kumaş seçimimizi yapmamız gerekmektedir. Örneğin pamuklu kadın gecelik uyku konusunda yüksek kaliteyi verebilecek ürünlerin başında gelmektedir. Pamuğun dokusu ve iletkenliği vücudunuzun ortamın ısısı ile uyumlu hale gelmesine olanak sağlayacaktır. Sizler de kadın gecelik seti hakkında daha fazla bilgi alabilmek için NBB gecelik sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kadın Gecelik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Gecelikler uyurken veya ev içindeyken rahat hissedilmesini sağlayan giyim ürünlerinin başında gelmektedirler. Özellikle kadınlar gecelik kullanımına yüksek derecede önem vermektedirler. Günümüzde birçok tekstil firması her yaştan kadının giyebileceği gecelik modelleri tasarlamaktadırlar. Gecelik satın alırken veya gecelik tarzımızı oluştururken bazı kurallara dikkat etmemiz gereklidir. İlk olarak alınacak geceliğin kumaş kalitesinin kullanıcının uykusunu doğrudan etkileyeceği unutulmamalıdır. Özellikle yaz aylarında tercih edilecek geceliğin ince ve pamuksu bir dokusunun olmasına özen göstermelisiniz. Geceliğinizin sizin vücut tipinize ve tarzınıza uygun olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Dar ve dikiş bölgeleri rahatsız eden gecelikler sizlerin uyku kalitesine kötü bir etkide bulunacaklardır.

Kadın Gecelik Özellikleri Nelerdir?

Kadın gecelikleri daha çok elbise tarzında olmakla birlikle penye veya eşofman olarak satılan takımları da mevcuttur. Uzun ve bol türdeki gecelikleri tercih edilebileceği gibi mevsime bağlı olarak daha kısa ve askılı modelleri tercih edilebilmektedir. Birçok kadın geceliği pamuk başta olmak üzere saten veya polyester ile pamuğun karışımından elde edilmişlerdir. Diğer yandan renk ve desen açısından geniş bir seçenek yelpazesine sahiptirler.

Bayan Gecelik Türleri Nelerdir?

Tür bazında bakıldığında gecelikler genel olarak iki farklı grupta toplanmaktadırlar. İlk olarak günlük kullanımdaki gecelikler sizlerin ev konforu ve iyi bir uyku çekebilmeniz için üretilen ürünlerin hepsini kapsamaktadır. Farklı renk ve desen çeşitlerine sahip olan bu gecelikler tek bir parça olduğu gibi takım halinde de bulunmaktadırlar. Diğer yandan sıklıkla genç kızların çeyizlerinde tercih ettikleri gecelikler ise özel günlerde tercih edilebilecek modeller olarak öne çıkmaktadır. Bu türler genel olarak parlak bir kumaş olan satenden olsa da dantelli, transparan veya babydoll denilen alt türlere sahiptir. Diğer yandan hamile kadınların kullandığı hamile gecelikleri ise bol ve sizleri terletmeyen yapıları ile bilinmektedirler.

Ne Renk Kadın Gecelik Almalıyım?

Gecelik seçerken birçok kriterin yanı sıra renk uyumuna da oldukça özen göstermelisiniz. Özellikle kadınlar için daha büyük önem taşıyan renk uyumu için belirli kuralları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Öncelikle gecelik seçerken ten renginiz ile geceliğinizin uyum içinde olmasına önem gösterin. Açık tenli kadınlar daha koyu gecelik renklerini tercih ederken koyu tenli kadınlar daha açık renkleri tercih edebilirler.