AĞDA MAKİNESİ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Ağda Makinesi

Hepimizin vücudunda istenmeyen tüyler meydana gelebiliyor. Özellikle kalın bir yapıya sahip oldukları zaman daha fazla rahatsızlığa sebep olan bu tüylerden kurtulmanın en kolay yolu ağda olarak biliniyor. Hızlı, acısız ve kolay ağda yapmak istiyorsanız ağda makinesi çeşitlerimize kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz. Ağda makineleri çam ağacının reçinesi ile üretilen sir ağdayı çok kısa bir sürede eritebiliyor. Katı bir kıvama sahip olan sir ağdalar, ağda ısıtıcı görevi gören ağda makineleri aracılığı ile prize bağlandıktan kısa bir süre sonra eriyerek kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Bunun yanı sıra ağda makinesi kartuşlu ya da konserve olmak üzere ikiye ayrılıyor. Konserve ağdalar ve kartuşlu ağdalar farklı yapılara sahip oldukları için bu ayrım farklı ağda makineleri gerektiriyor. Aynı zamanda konserve ağdaların ve kartuşlu ağdaların eritilmesi aynı makine üzerinde eritilmesi için üretilmiş kombine ağda isimli bir ürün de mevcuttur. Şüphesiz her kadının isteği olan pürüzsüz bir cilt, özellikle roll on ağda gibi pratik çözümler sunan yöntemler sayesinde artık hayal değil. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çoğalan ağda, epilasyon ve tüy alma yöntemleri ihtiyaç duyduğunuz her an kolay ve etkili bir biçimde ağda uygulamasını gerçekleştirmenizi sağlıyor. Hem güvenli hem de pratik bir deneyim sunan bu ürünler en zorlu bölgeler söz konusu olduğunda dahi sizi istenmeyen tüylerden kurtarabiliyor. Günümüzde birçok kişinin evde yaratılan imkânlarla roll-on ağda kullanarak gerçekleştirdiği istenmeyen tüylerden kurtulma işlemi, farklı farklı ağda makinesi çeşitleri ile uzun bir zamandır güzellik salonları, kuaförler ve ağda salonları tarafından tercih ediliyor.

Roll On ve Lazerli Ağda Makineleri

Roll On ve Lazerli Ağda Makineleri

Roll on ağda makineleri; zaman, pratiklik ve zahmet üçgeni göz önünde bulundurulduğu zaman özellikle iş ya da ev hayatında aktif rol oynayan kişilerin tercih ettiği bir tür. Roll on ağda makineleri, pratik bir çözüm olmakla birlikte çok da etkili bir deneyim sunuyor. Temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için özellikle kadınların çok fazla tercih ettiği roll on ağdalar uygun cihaz temizleme solüsyonları sayesinde çok basit bir şekilde temizlenebiliyor. Teknoloji ile harmanlanan bir yapıda olduğu için en iyi ağda makinesi türü olarak görülen roll on ağda makineleri aynı zamanda zahmetsiz olması sebebiyle de çok fazla tercih ediliyor. Roll on ağda makinelerinin yanında lazerli ağda makinelerinin de son zamanda yüksek bir talep gördüğünü söylemek mümkün. Lazerli ağda makinesi şu an teknolojinin ulaşabildiği en yüksek nokta olarak bilinirken profesyonel ağda makinesi arayanlar için şüphesiz en doğru seçim olacaktır. Maliyeti dolayısıyla basit yöntemler kadar tercih edilmiyor olsa da yaklaşık sekiz haftanızı alacak olan bir süreç ile birlikte tüylerinizde sürekli devam eden bir azalmanın olduğunu göreceksiniz. Lazerli ağda, tüylerinizin seyrelmesini ve köklerinin zayıflamasını sağlamaktır. Lazerli ağda makineleri genellikle tüy almak için değil tüy azaltmak için kullanılıyor. Jilet gibi herhangi bir araç kullanarak ortadan kaldıracağınız istenmeyen tüylerinizin köklerine lazerli ağda makinesi ile gerçekleştireceğiniz bir müdahale, tüylerinizin yapısına göre yaklaşık iki ay süren düzenli bir uygulamanın ardından istenmeyen tüylere sonsuza dek veda etmenize sebep olabiliyor.

Boncuk Ağda ve Partikül Ağda Makineleri ile Pürüzsüz Bir Ağda Deneyimi

Boncuk Ağda ve Partikül Ağda Makineleri ile Pürüzsüz Bir Ağda Deneyimi

Boncuk ağda makinesi diğer tercihlere nazaran daha maliyetli bir yöntem olsa da ağda makinesi yorumları göz önüne alındığı zaman en çok beğenilen çeşitlerden. İsmini şeklinden alan boncuk ağda makineleri hassas ciltlerde dahi etkili olarak kıl köklerini çıkarırken yumuşak temaslarda bulunuyor. Boncuk ağdanın diğer ağda yöntemlerinden farkı ise bez kullanılmadan soğumanın hemen ardından çekilebiliyor olmasıdır. Uzmanlar bütün ağda çeşitlerinin kıl köklerini besleyerek daha fazla istenmeyen tüyün meydana gelmesine sebep olabileceğini söylerken boncuk ağdaların böyle bir etkiye sebep olmadığı biliniyor. Tüylerin azalmasını sağlayan iki ağda çeşidinden birisi olan boncuk ağda makinesi bu yönüyle çok fazla öne çıkıyor. Soyulabilir özelliği sayesinde cildi tahriş etmeyen boncuk ağda yöntemi aynı zamanda tüyler üzerinde ciddi bir seyrelmeye yol açıyor. Boncuk ağdaları, ağdalarla ilgili sayfamızda bulunan ağda makinesi seti türevlerini inceleyerek edinebilirsiniz. Partikül ağda makinesi ağda ısıtıcısı aracılığıyla kullanılan bir üründür. Hassas bölgeler için pudralı hassas partikül ağda kullanılırken ölü derilerin dökülmesini sağlamak için peeling etkili partikül ağda modelleri kullanılmaktadır. Hassas ciltler için ise azulen partikül ağda tercih ediliyor. Bununla birlikte uzmanlar sert tüyler için natural partikül ağda çeşitlerini öneriyor. Bilindik ağda çeşitleri gibi ısıtılarak kullanılan bu ürün, kreme benzeyen bir yoğunluğa ulaşmasının ardından kullanıma hazır hale geliyor. Ağdanın soğuması beklendikten sonra çıkarma işlemi gerçekleştirilerek uygulama tamamlanıyor. Uygulamanın ardından yumuşak bir bez ya da mendil yardımıyla bölgenin temizlenmesi öneriliyor. Ağda makinelerinin hassas ciltlerde oluşturabilmesi muhtemel olan tahribatı önlemek adına sitemizde birçok Agiss ağda makinesi seti yer almaktadır.

Ağda Kullanma Sıklığı

Ağda Kullanma Sıklığı

Güvenlik konusunda çok iyi bir noktada olan bu ürünler elektrik enerjisinin doğru yönetimi sonucu ile ideal sıcaklığı sağlayarak yanma gibi sorunların üstesinden geliyor. Belli bir derecede sıcaklığın üstüne çıkmayan ağda makinesi çeşitleri ağda uygulamanızı son derece güvenli bir hale getiriyor. Geliştirilen makineler güvenli olmaları ile birlikte süreden yapılan tasarrufla da göze çarpıyor. Yüksek çekiş gücüne sahip olan modeller hem koltuk altı bölgesi hem de bacaklar söz konusu olduğunda kararmayı önleyen özel alternatifler ile birlikte son derece estetik bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Yüksek ısı ve yanlış yöntemlerle kullanılan eski ağda anlayışı, ilgili sayfamızda da bulunan teknolojik ağda makineleri sayesinde tarih oluyor. Kararma gibi problemlerin önüne geçen profesyonel ağda makineleri özellikle yüzünüzde de kararma oluşmasını engelliyor. Yüzdeki kararmanın engellenmesi adına genellikle konserve şeklinde satışa sunulan ve spatula yardımıyla uygulanan ağda çeşitleri kullanılıyor. Ağda ne sıklıkla yapılmalı sorusunun ise bu bilgiler göz önünde bulundurularak cevaplanması gerekiyor. Kıl köklerinin gücü ve kullanılacak yöntemin belirleyici olduğu bu noktada ağdanın kalın köklere sahip tüylerde genellikle 1-2 haftada tekrarlanması gerekebiliyor. Yani bu durumun kişiye göre farklılık gösterebileceğini unutmamak ve genel bir yargıya varmamak doğru olacaktır. Ayrıca kullanılan ağda makinesine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin lazer ağda makinesi profesyonel bir şekilde kullanıldığı zaman tüylerin daha geç uzamasını ya da kıl köklerinin öldürülerek tüylerdeki uzamanın sonsuza dek durmasına sebep olabiliyor. Lazer ağda makineleri kullanılmadığı surette bir iki hafta süren bu süreç, daha seyrek ve yumuşak tüyler için daha uzun bir zamana yayılabiliyor. Kartuş ağda ve konserve ağda makinesinin görevini aynı anda yerine getiren kombine ağda makinesi, 1+1 ağda makinesi, 2+1 ağda makinesi ya da 3+1 ağda makinesi olarak bilinmektedir. Bu makineler konserve ağdaların ve kartuş ağdaların her ikisinin de ısıtılması için üretilmiştir. Dolayısıyla konserve ağda makinesinin ve kartuş ağda makinesinin görevini bir arada üstlenebilmektedir.

En Etkili Ağda Uygulamaları

En Etkili Ağda Uygulamaları

Çam sakızı ağda, roll on ağda, kartuş ağda, kalıp ağda ve boncuk ağda gibi birçok yöntemle uygulanan ağda ürünleri her kadın tarafından farklı şekilde yorumlanabiliyor. Roll on ağda ve kartuş ağda genellikle yalnızca bacak bölgesinde kullanılırken özellikle diğer bölgeler için cilt durumunun göz önünde bulundurulması gerektiği biliniyor. Uygulamanın etkili olmasıyla birlikte kullanım sürecinde de çok dikkatli olmak gerekir. Örneğin geleneksel yöntemlerin kullanılması bazı hassas ciltlerde çok büyük sorunlara yol açabiliyor. Özellikle ince tüylere sahip hassas bir vücuda sahip olan kişilere ağda işleminden önce pudra uygulanması kesinlikle tavsiye ediliyor. Aynı zamanda ağdaların küçük parçalar halinde uygulanması da hassas ciltler için acının azaltılması adına kullanılan bir yöntem olarak bilinirken ağdanın sürülmesi sırasında spatula kullanımı ağdanın hem uygulanan bölgeye daha eşit yayılması hem de hassas bölgelerde kullanımın kolaylaşması adına doğru bir seçenektir. Önce pudra ile yumuşattığınız bölgenin, sonrasında bebek yağı uygulanarak yumuşatılması da tavsiyeler arasında son derece öne çıkmaktadır. Ağda uygulamasının ardından tahrişe yol açmamak adına alkol içeren ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra lekelenme olmaması için ısının yüksek olduğu yerlerden solaryum ve güneşlenme gibi aktivitelerden uzak durmanız önerilmektedir. Kesinlikle bilinmesi gereken bir başka nokta, ağdanın mutlaka çıkış yönünün tersine uygulanmasıdır. Hem ağda makineleri hem de ağda için kullanılan tıraş bıçakları için çok büyük önem arz eden bu hareket tüylerinizin daha seyrek çıkmasına sebep olacaktır. Unutmayın, ağda kullanımında verimlilik uygulamadaki hassasiyete, cildinizin yapısına ve tüylerinizin kalınlığına/seyrekliğine bağlı olarak değişebilir. Bu tercihte ağda makinesi fiyatları ile birlikte size uygun olan doğru ağda tercihinde bulunmanız da büyük önem arz ediyor. Yüzlerce seçeneğe ulaşabilmek için ağdalarla alakalı Sesu ağda makinesi sayfamıza göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Ağda Makinesi Çeşiteleri

Ağda Makinesi Çeşitleri

Kartuş ağda makinesi, sir ağda kartuşlarının ısıtılarak ağdayı en uygun olan kıvama getirip yapısında yer alan rezistans aracılığı ile ağdanın uygulama süresince aynı kıvamda kalmasını sağlayan bir çeşit cihazdır. Uygulama sırasında kartuş, taşıyıcısının içinden çıkarılmaz ve böylece uygulamayı gerçekleştiren kişi kartuşa direkt temas etmediği için ellerde yanma ve batma gibi sorunlara yol açmaz. Bununla birlikte içerisinde bulunan otomatik termostat uygulama esnasında kartuş cihazdan ayrılsa bile ağdanın ısısını korumasına sebep olur ve ağdanın kıvamında olabilecek bozulmalar ya da donmalar bu yolla kolay bir biçimde engellenebilir. Kartuş ağda makinelerinin içinde yer alan termostat sistemi ağda uygulamasının kolay olmasını ve enerji tasarrufu yapılmasını sağlar. Ancak bu durumla ilgili genel bir yanlış tavır mevcuttur. Bu tavır kartuş sir ağdanın evde kaynar su ile tencerede ya da mikro dalgada ısıtılmasıdır ve oldukça sakıncalı bir harekettir. Çok yüksek ısı kartuş ağdanın patlamasına ve mikrodalga fırınınızın kullanılmaz duruma gelmesine sebep olabilir. Ayrıca sıcak suda ısıtılan kartuş ağda, tencereden alındıktan sonra kısa bir süre içinde soğuyacak ve kıvamında bozulmalar gözlenecektir. Dolayısıyla kartuş ağda için kartuş ağda makinesi kullanmak en doğru yöntemdir. Bir başka sir ağda çeşidi olan konserve ağda ise konserve ağda makinesi aracılığıyla kullanılmaktadır. Konserve ağda makinesi, konserve ağdanın sıcaklığını ayarlayarak uygun bir yapıda kullanılmasını sağlayan cihazdır. Konserve ağdalarda kullanım sıcaklığı diğerlerinden daha farklı bir politika izlenerek belirlenmelidir. Yazın kırk derecede olması gereken konserve ağda sıcaklığı, kışın elli beş ile altmış derece civarında tercih edilmelidir. Elde edilen kıvam, balın yapısına benzer biçimde bir akıcılığa sahip olmalıdır. Konserve ağda makineleri erkek berberleri tarafından da özellikle yüz bölümünde meydana gelmekte olan istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılması adına hizmete sunulmaktadır Ağda ısıtma amacıyla kullanılan makineler, ısının kontrolsüz yükselmesi ve benzeri durumlarla mücadele edebilmek için yapılmıştır. Alternatif yöntemler son derece yüksek risk taşıdığı için ağda makineleri kesinlikle tercih edilmeli, geleneksel yöntemlere başvurma yoluna gidilmemelidir.

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ağda makinesinin kullanım işlemi cihazın prize takılması ile başlamaktadır. Eğer ki kombine ağda makinesi kullanıyorsanız ve hem konserve ağdayı hem de roll on ağdayı aynı anda kullanacaksanız ürünlerin hazır olmasını sağlamanız gerekiyor. Ürünlerin hazır hale getirilmesi işleminin ardından kartuş ağdayı makinenin kartuş ağda için ayrılmış olan bölümüne yerleştirmelisiniz. Kombine ağdalarda iki farklı ayar düğmesi bulunmaktadır. Bu iki düğmeden birincisi sadece kartuş ağdanın ısınmasını sağlarken ikinci seçenek hem kartuş ağdanın hem de konserve ağdanın aynı anda ısınmasını sağlayacaktır. Birçok makine kartuş ağda yeterli ısıya ulaştıktan sonra otomatik olarak ısınma işlemini durdurur ve kartuş ağdanın en uygun sıcaklıktaki kıvamını korumasını sağlar. Ağda kullanımınızın ardından şayet ağda kartuşunun içerisinde ağda kalmışsa ve bunu tekrar kullanmayı düşünüyorsanız ağda kartuşunun ağız kısmını ağda solüsyonu kullanarak temizlemeniz önerilir.

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Ağda makinesi, makinenin beraberinde gelen ağda makinesi temizleme solüsyonu kullanılarak temizlenmelidir. Temizlikten önce ağda makinesinin fişini prizden çıkarmanız gerekmektedir. Temizlik yapılacak bez bir miktar ağda temizleme solüsyonu ile ıslatılmalı ve bezle ağda makinesi ovalanarak temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Kurulanmadan tekrar fişin prize takılması risk oluşturabilir. Dolayısıyla ağda makinesinin fişini tekrar prize takmadan önce her yerini kuruladığınızdan emin olmalısınız. Uygulama sırasında kullanılan tezgâhın kirlenme durumunda tezgahı da aynı yöntemle dezenfekte edebilirsiniz. Ağda solüsyonları genellikle ağda makinelerinin beraberinde bulunan ağda makinesi setlerinde bulunuyor olsa da bu solüsyonların bitmesi halinde yeniden solüsyon almanız gerekebilir. Ağda temizleme solüsyonlarına göz atmak için sayfamızdaki ilgili bölüme göz atabilirsiniz.

Ağda Makinesi Kaç Derecede Isıtılır?

Ağda makinelerinin ısı dereceleri, ağda çeşitlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla ağda makinesinin ısısı belirlenirken ağda ürününün üzerinde yer alan direktiflerin takip edilmesi önerilir. Ancak genellikle ağdanın bal veya macun kıvamında olması beklenmektedir. Bal veya macun kıvamının yakalanması ağdanızın kullanıma hazır halde olduğu anlamını taşıyor. Ağdanın ısıtılması ve doğru kıvamın yakalanması işleminin ardından küçük bir bölgeye uygulanarak ısı ve alerji testi yapıldıktan sonra asıl işleme geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Ağda Makinesi Kaç Dakika Isıtılır?

Ağda makinesinin ısıtılma süresi ağdanın türüne ve makinenin ısıtma hızına bağlı olarak değişse de günümüzde kullanılan ağda makinelerinin genellikle standart bir sürede ağdayı en uygun kıvam olan bal veya macun kıvamına yakın bir hale getirdiğini söylemek mümkün. Bu süre yaklaşık olarak ağda makinesinin fişini prize soktuğunuz ve makinenin çalışmasını başlattığınız andan itibaren on beş dakika sürmektedir. Yine de ağda makinesinin ısıtılma süresinin makineye ve ağda ürününe göre değişebileceği gerçeğini gözden kaçırmamalısınız. Ağda makinenizin ya da ağdanızın üzerinde süreye dair kesin bir bilgi yoksa kıvama dair gözlemlerinizde hassas olmanız gerekiyor.