TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gimbal

için 698 sonuç bulundu.

Gimbal

Teknolojinin gelişmesi, her alanda etkili olduğu gibi fotoğraf sanatında da büyük çığırlara yol açmıştır. Gün geçtikçe gelişen kameralar, yüksek çözünürlükleri ile daha net ve güzel kareleri karşınıza çıkarmaktadır. Fotoğraf & Kamera çekimlerinde sadece fotoğraf değil video da üretebilme şansına sahipsiniz. Ne var ki video çekmek her zaman fotoğraf çekmek kadar kolay olmayabilir. Video çekenlerin en çok zorlandığı konu ise kameranın çekim esnasında sürekli sarsılması ve kötü bir kayıt elde edilmesi olmaktadır. İşte tam da bu noktada gimbal imdadınıza yetişiyor. Titreşim yönüne karşı oluşturduğu denge sayesinde kameranızın sallanmasını engelliyor. Amatör dahi olsanız profesyonel videolar çekmeniz artık mümkündür. Kullananlar gimbal tavsiye ediyor, çünkü bu aletle videolar artık daha akıcı hale gelmiştir.

Gimbal ile Akıcı Videolar

Gimbal ile Akıcı Videolar

Video kayıtlarında yaşanan en büyük sorun şüphesiz ki titremedir. Özellikle hareket halinde çekilen videolarda hareketin de etkisiyle bu titreme artmakta, kayıtta neredeyse sabit tek bir kare dahi kalmamaktadır. Gimbal, bu sorunu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Kelime anlamı “dengeleme halkası” olarak karşınıza çıkmaktadır. Günümüzde birçok video üreticisinin kullandığı bu alet, kamera ekipmanlarının en çok tercih edilen ögesi olmaktadır. En ufak sarsıntılara dahi ters yönde cevap veren bu cihaz, kesintisiz bir görüntü keyfi sunmaktadır. Gimbal kullanımı açısından size çekimlerinizde büyük kolaylık sağlamaktadır. Kameranızı gimbalın haznesine yerleştirip gereken ayarları ve sabitlemeleri gerçekleştirdikten sonra video çekiminizi özgürce gerçekleştirebilirsiniz. Hareket halindeki sarsıntıları sıfıra indiren bu alet, horoz ve tavuklardan esinlenilerek üretilmiştir. Horoz ve tavukların hareket ederken kafalarının sabit kalması ilkesi ile ortaya çıkan gimbal, video sektöründe geniş bir yankı uyandırmıştır. Bu ürünlerde, 2 ya da 3 adet motor bulunmaktadır. Gimbal motor sayesinde gelen titreşime karşı yönde bir titreşim oluşturarak titreşimin minimum seviyeye inmesini sağlamaktadır. Üzerine yerleştirilen kayıt cihazının sarsılmasını ve video kayıtlarındaki o titreşimli görüntüyü engeller. Ürünün üzerindeki sensörler, titreşimlerin nereden geldiğini saptar ve motorlar o yönün tersi yönde titreşim oluşturarak sarsıntıyı engellemeyi amaçlar. Ağır, maliyetli ve yer kaplayan kamera sabitleyicilerin karşısına güçlü bir alternatif olarak çıkan gimbal; minimal tasarımı, kolay kurulumu ve taşınabilirlik açısından sağladığı kolaylık ile profesyonel ve amatör video içerik üreticilerinin sıkça kullandığı bir ürün olmaktadır. Video çekenlerin en büyük yardımcısı olan bu ekipman, titreşimi engelleyici özelliği ile videoları daha akıcı kılmaktadır. Net ve düzgün bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Motorlarının gerektiği enerjiyi cihazınızdan ya da takacağınız pillerden temin etmektedir. Gimbal kamera teknolojisi çok farklı ve geniş alanlarda kullanılmaktadır. Günümüzde bu teknoloji, insansız hava araçları, dronelar gibi uçan ve kayıt alan cihazlarda sıkça bu ürünlerden yararlanılmaktadır. Özellikle SİHA’ların hedefi şaşmadan vurabilmesi, bu teknolojinin gelişmesi ile elde edilmiştir. Video çekeceğiniz kameranızın boyutuna ve özelliklerine göre değişen çeşitler arasından size en uygun olanı seçip akıcı video içeriği üretmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Siz de sarsıntısız ve kaliteli videolara çekmek için ürün sayfamızı inceleyerek gimbal hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Gimbal Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gimbal Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesi ile fotoğraf ve özellikle de video çekimi insanlar arasında yaygınlaşmıştır. Video paylaşım platformlarının popülerleşmesi gibi nedenlerden dolayı insanlar amatör ve profesyonel olarak kayıt yapmaya başlamıştır. İçerik üreticilerinin sıklıkla karşılaştığı bir sorun ise net ve sabit çekimler gerçekleştirememektir. Bu sorun gimbal ile artık kolayca çözülmektedir. Peki, günlük yaşamda pek karşılaşılmayan bu cihaz, yani gimbal nedir? Üzerindeki sensörler ve motorlar sayesinde dışarıdan gelen titreşimlerin tersine titreşim üreterek yaptığınız kaydın stabil ve net olmasını sağlayan bu ürün, kolay kullanımı ve düşük enerji tüketimi ile içerik üreticilerin yardımına koşmaktadır. Az sayıda parça içermesi ile kullanıcılara daha sade ve işlevsel bir dengeleyici kullanma fırsatı sunmaktadır. Kullandığınız kayıt cihazınızın ağırlığına göre gimbalı ayarlayarak stabilizasyonu en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu ayar sayesinde motorlar ağırlığa göre daha fazla ya da daha az refleksler üretmektedir. Hafif, orta ve ağır kategorilerinden oluşan bu ayar ile gimbalın cihazınıza uygun anti titreşimi göndererek video kaydınızın daha stabil olmasını sağlamaktadır. Gimbal aksiyon kamera gibi ekstrem şartlarda kayıt çekmeniz için tasarlanan cihazlara da uyumluluğu ile dikkat çekmektedir. Yoğun sarsıntı ve titreşim anında dahi kalitesinden ödün vermeyerek görüntülerinizin sabit ve akıcı olmasını sağlar. Çektiğiniz görüntülere ve çekim yaptığınız ortamlara göre gimbal tavsiyesi bulmak mümkündür. Henüz kayıt işlerinde acemi iseniz, daha hesaplı bir model ile başlamanız bütçeniz için de en doğrusu olacaktır. Çift eksenli gimbal modellerinin fiyatı daha makul aralıklarda değişmektedir. Bu model, daha küçük kameralar, telefonlar için ideal boyuttadır ve kullanımı açısından oldukça kolaylık sağlamaktadır. Daha profesyonel çekimler için üç eksenli gimballar tavsiye edilmektedir. X, Y ve Z koordinatlarında hızlı ve sağlam bir şekilde gezinebilen bu ürün, videolarınıza ilgi çekici bir çekim modu sağlamaktadır. Tek eliniz ile kullanabileceğiniz modeller ise günlük video içeriklerinizde size büyük rahatlık sağlayacaktır. Tek elinizle titreşimsiz şekilde çekim yapabilirken, diğer eliniz serbest kalmaktadır. Özgür ve rahat bir deneyim yaşatan tek eksenli gimballar, gezginlerin ve aksiyon severlerin en çok tercih ettiği model olarak karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca gimbal fotoğraf makinesi uyumlu modelleri ile yalnızca akıcı videolar çekmenizi değil, fotoğraflarınızın da net ve sabit olmasını sağlamaktadır. Gimbal fiyatları, ürünün özelliklerine ve uyumlu olduğu cihaza göre çeşitlilik göstermektedir.

Gimbal ile Profesyonel Çekimler

Gimbal ile Profesyonel Çekimler

Büyük ekipmanlara gerek kalmadan profesyonelce çekim yapmak istiyorsanız gimbal tam da aradığınız ürün olacaktır. Minimal tasarımı, kolay kurulan parçaları ve yapıldığı malzemenin hafifliği dolayısıyla ellerinizi yormadan saatlerce çekim yapmanıza yardımcı olacaktır. Şarj olabilen bataryası mevcuttur. Ayrıca pil ile kullanılma imkanı da vardır. Hakkında bilgi sahibi olmak için ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kullanıcılar çeşitli dijital platformlarda gimbal inceleme gibi başlıklar altında ürün hakkındaki memnuniyetlerini ve yorumlarını paylaşmaktadır. Bu yorumlardan da müşteri memnuniyetini görebilirsiniz. Bu ürüne sahip olmanız için pahalı ve büyük kameralara sahip olmanız gerekmemektedir. Gimbal telefon uyumlu modelleri sayesinde günlük hayatınızda da net çekimler yapmanıza yardımcı olmaktadır. Diğer modellere göre daha ekonomik oluşu ve daha hafif olması gibi sebepler bu çeşidi sıkça tercih edilenlerden biri haline getirmiştir. Eğer elektronik alanında biraz ilginiz varsa, bu ürünü kendiniz de yapabilirsiniz. Piyasada satılan modelleri kadar komplike olmasa da, titreşimleri kendi yaptığınız cihaz ile de belli bir seviyede engelleyebilirsiniz. Gimbal yapımı için gerekli malzemeleri temin ederek el becerilerinizi sergileyip kendi ürününüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Genelde harici kameralar için tasarlanan bu cihazların kendinden kameralı modelleri de mevcuttur. Tek elinizde taşımanız için tasarlanan kameralı modeller de kamerası olmayan insanlar için hem gimbal hem de kamera ihtiyacını karşılamaktadır. Koşarken, zıplarken, dans ederken rahatça kullanabileceğiniz bu ürün, pahalı düzenleme programlarına ve başka sabitleme ekipmanlarına gerek kalmadan keyifli anlarınızı kaydedebilmeniz için üretilmiştir. Siz de bu ürüne sahip olmak için, Video Kamera Aksesuarları sayfamızdaki gimbal satın al ibarelerini takip ederek güvenli ve hızlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Benro (6)
(7)
Minox (3)
Raypro (1)
Sony (4)
Weifeng (2)
YF Nice (1)
Zhiyun (87)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(89)
ve üzeri (104)
ve üzeri (105)
ve üzeri (106)
ve üzeri (107)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL