Lens & Objektif

için 2,529 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Lens & Objektif

Fotoğraf makinelerinde kullanılan objektif kelimesi ile eşdeğer bir anlam taşıyan fotoğraf makinesi lensi, SLR ve DSLR fotoğraf makinelerinde bulunan en önemli bileşenlerdendir. Fotoğraf makinesi lens çeşitleri, çekilecek fotoğrafın türüne göre değişiklik göstermektedir. Fotoğrafçılık dünyasına geçiş kapısı olan lensler, karmaşık yapıya sahip ve pahalı olan fotoğraf makinesi bileşenleridir. Filmli olarak kullanılan SLR makinelerin yerini alan dijital SLR fotoğraf makinelerinde, objektifi gövdeden kolayca ayırabilir ve istediğiniz tüm diğer objektifleri de DSLR makinenizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Fotoğraf makinesi lensi, vizörden ayarlanan görüntüyü kadrajda yakalayıp, ışık oranını diyaframda belirledikten sonra, bu görüntüyü CCD veya CMOS sensörlerde işleyen fotoğraf makinesi bileşenidir. SLR makinelerde fotoğraf makinesi lensi görüntüyü direkt filmin üzerine işlerken, DSLR makinelerde görüntü CCD veya CMOS sensörlerde işlenerek ekrana düşmektedir.

Fotoğraf makinesi lensi veya fotoğraf makinesi objektifi, görüntüyü yakalayan en önemli bileşendir. Fotoğraf makinesi lens özelliklerinde yer alan otomatik odaklama ve otomatik netleştirme fonksiyonları ile kullanıcılar daha kolay fotoğraflar çekebilmektedirler. Fotoğraf makinesi lens fiyatları, lenslerin fonksiyonuna göre değişiklik gösterirken; lens seçimi, çekilecek fotoğraf türüne ve çekim yapılacak fotoğraf alanındaki kullanım tipine göre yapılmaktadır. Fotoğraf makinesi lens temizliği yapmadan önce mutlaka beyaz bir zeminde ve tozsuz bir çalışma alanında temizlik işlemi yapılmalıdır. Fotoğraf makinesi lens değişimi mutlaka kamera kapalı iken ve mümkünse tozsuz ortamlarda yapılmalıdır. En iyi fotoğraf makinesi lensi, kullanıcının ihtiyacına en iyi cevap veren lenstir. Fotoğraf makinesi lensi cihaza çevir tak şeklinde, kolaylıkla takılabilmekte bazen de objektif yuvasına özel daire klipsler yardımı ile kolayca sökülebilmektedir.

Canon lens ve Nikon lens modelleri kullanıcılar arasında en çok tercih edilen lensler olarak talep görürken; Sony lensler ve Samsung lensler de birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Daha çok genç fotoğrafçıların tercih ettiği Samsung fotoğraf makinesi lensleri, daha uygun fiyatları ve yüksek teknoloji sensörleri ile talep görmektedir. Eski fotoğrafçıların tercihlerinde daha ağır basan Canon fotoğraf makinesi lensleri ve Nikon fotoğraf makinesi lensleri, profesyonel fotoğrafçılıktan en çok talep gören markalar arasındadır. Tamron fotoğraf makinesi lensleri ve Sigma fotoğraf makinesi lensleri de birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Uyumluluk

(779)
(631)
(274)
(103)
(72)
(46)
(42)
(16)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Garanti Durumu

(736)
(375)
(256)
(211)
(140)
(48)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Canon (386)
Nikon (320)
(223)
Sony (175)
Tamron (138)
Sigma (128)
Tokina (95)
Raypro (30)
Olympus (26)
YongNuo (24)
Pentax (16)
Samsung (9)
Zeiss (6)
(4)
(4)
(3)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(171)
ve üzeri (209)
ve üzeri (213)
ve üzeri (213)
ve üzeri (213)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL