Hafıza Kartı

Fotoğraf makinesi ve kamera ile fotoğraf ve video çekerken onların kaydedileceği bir iç belleğe ihtiyacınız olur. Bu iç bellek size hafıza kartı tarafından sunulur. Hafıza kartı hakkında daha fazla bilgi edinerek cihazınız için en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Hafıza Kartı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Hafıza Kartı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Hafıza kartı, fotoğraf makinesi ve kameranızda iç bellek yaratmayı ve onu artırmayı sağlayan karttır. Eskiden fotoğraf makinelerinde film kullanılırdı ve bu filmler hem kısıtlı sayıdaydı hem de yanıp sizi boşa çıkarma ihtimalleri vardı. Dijital fotoğraf makineleri ile birlikte bu sorun ortadan kalktı. Çektiğiniz ve hafıza kartına kaydedilen bir fotoğrafı ekranda anında görüntüleyebilirsiniz. Hafıza kartının kapasitesi çektiğiniz fotoğraf ve videonun büyüklüğüne bağlı ama 8 GB hafıza kartına bile bine yakın standart .jpeg fotoğraf sığdırmanız mümkün. En yaygın hafıza kartı çeşidi SD kart. Onun dışında, SDHC, SDXC, CF, mikro SD, MMC ve daha birçok hafıza kartı çeşidini bulmanız mümkün. Fotoğraf makinesi ve kameranızın üstünde ve kullanma talimatlarında hangi kartı kullanmanız gerektiğini bulabilirsiniz.

Hafıza Kartı Nasıl Seçilir?

Hafıza Kartı Nasıl Seçilir?

Hafıza kartı seçimi amatörler ve profesyoneller için değişiklik gösterebilir. Fotoğraf yarı zamanlı hobinizse hafıza kartı alırken ilk dikkat edeceğiniz şey onun kapasitesi olmalıdır. Hafıza kartı üreticileri ambalajlarında ve web sitelerinde yaklaşık kaç fotoğraf çekebileceğinizi belirtir. Ama kartta belirtilen kapasiteyi %100 olarak düşünmeyin. Sistem ve format derken %1-2’lik bir kayıp da olacaktır. Yarı profesyonel ve profesyonel fotoğrafçılar için hafıza kartı seçiminde en önemli faktör ise onun hızı (hem okuma hem de yazma hızı). Elbette bu kişiler için kartın güvenilirliği ve uğraşılmış, para kazanılacak sayısız fotoğrafın bir anda uçup gitmemesi de önemli. İster amatör ister profesyonel olun, ana cihazınızda kartı çalıştırabilmek için herhangi bir çekim yapmadan önce, uygun formatta hafıza kartı biçimlendirme şart.

Hafıza Kartı Fiyatları Ne Kadar?

Hafıza Kartı Fiyatları Ne Kadar?

Hafıza kartı fiyatları büyük ölçüde kapasite, hız ve kalite ile belirlenir. Kapasite, hız ve kalite arttıkça fiyatlar da yükselecektir. O yüzden ihtiyacınız olduğu kadar özelliğe sahip bir ürün seçmenizde fayda var. 16 GB hafıza kartı ve 32 GB hafıza kartından sonra gelen 64 GB ve 128 GB hafıza kartı fiyatlarının birden yükseldiğini görürsünüz. Bu, arada sıkıştırma teknolojisindeki bir sıçramadan kaynaklanır. Sony, Samsung, Canon, Nikon ve diğer markaların hafıza kartlarını burada bulabilirsiniz. Hafıza kartları uzun ömürlü ürünlerdir, birkaç tane aldıktan sonra sık sık almanıza gerek kalmaz ama bu sizin onları dikkatli kullanmanıza da bağlı. Fotoğraf makinenizi tamamlayacak tüm aksesuarlar için Fotoğraf Makinesi Aksesuarları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Hafıza Kartı

için 1,343 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Azden (9)
Canon (5)
Foldio (2)
Nikon (17)
Samsung (49)
Sandisk (46)
Smdv (1)
Sony (50)
Tamron (1)
Unitek (1)
Weifeng (1)
YongNuo (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(190)
ve üzeri (223)
ve üzeri (231)
ve üzeri (232)
ve üzeri (234)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL