Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Hafıza Kartı

için 836 sonuç bulundu.
Hafıza Kartı seçiniz

Telefon Hafıza Kartı

Cep telefonlarından fotoğraf makinelerine, mini GPS aygıtlarından güvenlik kameralarına kadar pek çok elektronik alette kullanılan hafıza kartı, depoalama ve bellek anlamında hızlı ve pratik çözümler sunuyor. Satın alacağınız hafıza kartının takacağınız elektronik aletle olan uyumu ise hem verimliliğinizi hem de hızınızı doğrudan etkiliyor. Öte yandan verilerinizin güvenliğini sağlamak için güvenlik anlamında kendini kanıtlamış markalardan yana seçimler yapmak daha faydalı olacaktır. Islak, sıcak, soğuk gibi farklı ortam koşullarında dahi korumayı sürdürebilen bir hafıza kartı edinmek verilerinizin depolanma güvenliği açısından oldukça önemli olmakla birlikte, verilerinizin çalınmasını ve kopyalanmasını önlemek adına CPRM olarak güvenlik sisteminin de hafıza kartınızda olmasına dikkat edebilirsiniz. Dünyanın dijitalleşmesi ile birlikte neredeyse her şey telefonlara, tabletlere yani dijital dünyaya kaymıştır. Video çekiminin yaygınlaşması, fotoğraf paylaşmanın popülerliği hafıza ihtiyaçlarını da beraberinde getirmiştir. Harici olarak satılan ve kullanılan hafıza kartları çeşitli boyutlarda, kapasitelerde üretilir ve her biri her aygıt için farklı performans seviyeli ortaya koyar. Genelde kullanıcılar depolama kapasitelerine göre kararlarını verirler. Özellikle kameralar ve cep telefonları için tercih edilen bu depolama çözümleri, aygıtınızın desteklediği çözümlere göre şekillenmelidir. Bu bakımdan hafıza kartı fiyatları da kapasitesine, özelliklerine ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. İhtiyacınıza göre yapacağınız 64 GB hafıza kartı seçimi gerek bellek kapasitenizi artırmak gerekse de cihazınızın gündelik kullanımındaki hızını artırmak için oldukça önemlidir. Cihazınızla kartınızın yüksek bir uyumluluğa sahip olması alacağınız verim için oldukça önemlidir.

Hafıza Kartı İle Alanınızı Artırın

Hafıza Kartı İle Alanınızı Artırın

Depolama ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek adına 128 GB hafıza kartı kullanabilirsiniz. Telefonunuz, tabletinizle olan uyumunu dikkate alarak yapacağınız seçimlerle kesintisiz bir dijital deneyim yaşayabilirsiniz. Zaman zaman telefonunuzun hafızası müsaade etmediği için bazı fotoğrafları çekmekten bazı videoları almaktan ya da kimi oyunları indirmekten vazgeçmiş olabilirsiniz. Edineceğiniz telefon hafıza kartı ile deneyimlerinizi kesintiye uğratmadan sürdürebilirsiniz. Depolama aygıtlarınızla birlikte dilediğiniz kadar dijital kayıt yapabileceksiniz. Telefonunuz ya da tabletiniz aldığınız günden bu yana dolmuş ve içerisine yeni materyaller yerleştiremiyor olabilirsiniz. Ürününüze ek olarak takacağınız 512 GB hafıza kartı ile depolama hacminizi oldukça genişletebilirsiniz. Aygıtınızın desteklediği bir depolama hacmine sahip SD kart ile yüksek kaliteli videolar çekebilir, fotoğraflarınızın çok sayıda kopyasını edinebilirsiniz. Özellikle yüksek kalitede çekim yapan bir telefonunuz varsa hafıza kartı ihtiyacınız da var demektir. Cihazınızın desteklediği ölçüde bir ürün satın alarak harici olarak aygıtınıza takabilir ve artan depolama alanınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Depolama kapasitenizin artması telefonunuzun da rahatlamasına yol açacağı için gündelik telefon kullanımlarınız da iyiden iyiye hızlanacaktır. İhtiyaçlarınıza göre yapacağınız seçimlerde 1 GB hafıza kartı da depolama alanınızı genişletmek için yetebilir. Çok fotoğraf çekmeyen ancak telefonunda alan sorunları yaşayan biriyseniz, 1 ya da 2 GB gibi küçük alan çözümleri de işinizi oldukça görebilir. Diğer yandan amatör ya da profesyonel olarak kullandığınız fotoğraf makineniz varsa, yüksek çözünürlükteki fotoğraf ve videolarınız için bir depolama alanına da ihtiyaç duyacaksınız demektir. Yüksek çözünürlükte ve kalitede alacağınız medyaları depolamak için 1 TB hafıza kartı gibi büyük çaplı çözümler de düşünebilirsiniz. 1 TB hafızasına sahip bir harici bellek kesintisiz bir deneyim için size imkân tanıyacaktır. Farklı bütçelere uygun hafıza kartları, depolama çözümleri için sayfamızı inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olan cep telefonu aksesuarları ürünlerini satın alabilirsiniz.

Uyumlu Hafıza Kartı İle Yüksek Performans

Uyumlu Hafıza Kartı İle Yüksek Performans

32 GB hafıza kartı dahi telefonlarınız ya da JPEG formatında çekim yapan fotoğraf makineleriniz için oldukça fonksiyoneldir. Eğer makineniz ile yüksek kaliteli video çekimleri yapıyor ya da RAW formatında fotoğraflar kaydediyorsanız böyle küçük depolama çözümleri yerine 512 GB, 1 TB gibi büyük çözümlere başvurmanız gerekebilir. Öte yandan fotoğraf makinenizden ya da telefonunuzdan televizyon, bilgisayar gibi aygıtlara veri aktarımı yapmak için kart okuyucu gibi araçlar kullanabilirsiniz. Eğer veri yazma ve okuma hızınız yüksek ise oldukça hızlı bir şekilde medya aktarımı yapabilirsiniz. Cihazınızla uyumluluğunu da değerlendirmeniz gereken satın alma süreçlerinizde, ebatlarına da dikkat etmelisiniz. Küçük depolama alanına sahip aygıtınız, takacağınız yüksek kapasiteli bir hafıza kartı ile uyumlu olarak çalışmayacaktır. Bu gibi durumlarda kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz. 8 GB hafıza kartı satın alarak siz de gündelik kullanımlarınız için pratik çözümler sağlayabilirsiniz. Uyumluluk ve hız gibi konuların yanı sıra, bir hafıza kartında dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise güvenilirliktir. Veri güvenliğinden emin olmadığınız bir depolama biriminde verilerinizi tutmak, saklamak istemezsiniz. Bu bakımdan yapacağınız seçimlerde herkes tarafından kabul görmüş, kendini kanıtlamış markalarla çalışmanız gerekecektir. Kartın özellikleri arasında yer alan içerik ve kart koruması, hata düzeltme gibi özellikler verilerinizin geleceği için oldukça önem arz etmektedir. Diğer yandan yüksek ya da düşük sıcaklık koşullarına sağladığı uyum da karar verirken dikkat etmeniz gereken huşular arasında yer alır. Örneğin kullandığınız 1 terabayt hafıza kartı içerisinde bulunan verilerin, medyaların, anılarınızın ya da işinizle ilgili önemli verilerinizin kaybolmaması için kartınızın veri kurtarma, hata düzeltme gibi özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız. Öte yandan bazı kartlarda fiziksel koruma özelliği de bulunabilmektedir. Fiziksel koruma özelliği sayesinde bu ürünler darbe, manyetik alan, su ve X ışını gibi olumsuz koşullarda dahi devamlılığını sağlayabilmekte, verilerinizi yüksek güvenlikle korumaktadır. CPRM olarak da bilinen içerik koruması da verilerinizin yasa dışı bir biçimde kopyalanıp çoğaltılmasını engelleyerek verilerinizi korur. Verileriniz hassas ve gizli ise, ürününüzde bu özelliğin de bulunup bulunmamasına dikkat edebilirsiniz.

Hafıza Kartı İle Depolama Çözümleri

Hafıza Kartı İle Depolama Çözümleri

Hâlihazırda kullandığınız elektronik aletinizi kapasitesi size etmiyor olabilir. Depolama kabiliyetinizi artırmak için bir harici hafıza çözümü arıyor olabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz hacimden daha fazlası kapasiteye sahip bir hafıza kartını edinerek dijital deneyiminizi kesintisiz sürdürebilirsiniz. Diğer yandan fotoğraf makineniniz için bir depolama çözümü arıyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar telefona göre farklıdır. Telefondaki gibi siz de kameranızla JPEG formatında çekimler yapıyorsanız daha küçük alanlar size yetebilecekken, RAW formatında yapacağınız çekimler için çok daha büyük bir depolama hacmine ihtiyaç duyabilirsiniz. RAW yüksek kalitede çekimler yaptığı için JPEG formatına göre çok daha fazla yer kaplayacaktır. Özellikle telefonunuz için, JPEG formatındaki kayıtlarınız için 4 GB hafıza kartı çözümlerine başvurabilirsiniz. Yine depolama alanınızda bulunan medya dosyalarınızı başka cihazlara aktarırken kart okuyucu gibi gereçler kullanabilirsiniz. Kart okuyucular hafıza kartınızı yerleştirebileceğiniz bir alana sahiptir ve cihazdan cihaza belgelerinizi doğrudan aktarabilmek için USB arabirimi üzerinden çalışmalar yapar. Diğer yandan USB arabirimi aracılığıyla harici belleğinize medya dosyaları aktarmak için de imkân sağlar. Bu türden cihazların en büyük avantajı, belge ve medya aktarımı için ayrı USB kabloları taşımaya gerek olmamasıdır. Bütün hafıza kartlarınızla uyumlu bir kart okuyucu satın alarak her türden cihaza veri aktarımınızı yapabilir, kartınız üzerinde yazmalar gerçekleştirebilirsiniz. Yine telefonunuzun markasına, modeline göre uyumu olabilecek nano SD kart satın alarak da depolama hacminizi artırabilirsiniz. Bazı markanın modelleri nano boyuttaki kartlarla uyumluyken bazıları da normal boyutlarda olan kartlarla uyumlu olabilmektedir. İhtiyaçlarınıza göre yapacağınız seçimler ile depolama alanınızı sorunsuz bir biçimde artırabilirsiniz. Ekipman ihtiyacınızı bluetooth kulaklık seçenekleri ile karşılayabilirsiniz.

Her Boyutta Hafıza Kartı Çeşitleri

Her Boyutta Hafıza Kartı Çeşitleri

Telefonunuza, tabletinize, fotoğraf makinenize, video kameranıza takmak için alacağınız hafıza kartlarında yüksek performans elde edebilmek için uyumluluklarına dikkat etmelisiniz. Eğer cihazınız micro SD hafıza kartı türünden bir çözüme cevap veriyorsa, diğer tür bir depolama çözümü faydalı olmayacaktır. Elektronik aletinizin ihtiyaç ve gerekliliklerine göre yapacağınız seçimler verimliliğiniz ve cihazınızın sağlığı için oldukça önem arz etmektedir. Taşınabilir medya oynatıcılar, mini GPS cihazları, kimi cep telefonları modelleri, mini action kameralar gibi pek çok cihazda genel olarak mikroSD kart sistemi kullanılmaktadır. Birçok mikroSD kartın bir de adaptörü vardır. Bu adaptör vasıtasıyla kartınızı cihazlara takabilir ve veri aktarımında bulunabilirsiniz. Satın alacağınız 2 GB hafıza kartı ile telefonlarınızda, mini aksiyon kameralarınızda ve GPS aletlerinizde akıllı çözümler sağlayabilirsiniz. SD kartların büyüklük - küçüklük değerlendirmelerini kullanılacak cihaz özelinde yapmak daha doğrudur. Mini bir GPS aleti için 2 GB oldukça yeterli olabilecekken bir fotoğraf makinesi için pek de anlamlı olmayacaktır. Diğer yandan dikkat edilmesi gereken nokta ise kart hafızası ile cihazın uyumlu olup olmayacağıdır. Cihaza takılacak hafıza kartının ebatlarının önemini anladıktan sonra, dikkat edilmesi gereken husus hafıza boyutlarının uyumlu olup olmamasıdır. Telefonunuzun ya da tabletinizin bellek kapasitesinin çok çok üzerinde bir SD kartı desteklememesi oldukça doğaldır. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için cihazının kullanım kılavuzunu iyice okumanız gerekmektedir. Gereklilikleri öğrendikten sonra 32, 128 ya da 256 GB hafıza kartı çeşitleri arasından cihazınıza uygun olanını seçebilir ve bellek kapasitenizi iyiden iyiye artırabilirsiniz. Eğer bellek kartını fotoğraf saklama amacıyla alıyorsanız veri yazma ve okuma hızı çok önemli olmayacaktır. Ancak 4K video çekimleri yapıyor ve bu videolar üzerinde çalışmalar yapmak için bilgisayar ortamına aktarmanız gerekiyorsa o zaman veri yazma ve okuma hızının yüksek olması gerekecektir. TV, sabit sürücü, bilgisayar gibi ortamlara veri aktarım hızınızı belirleyecek olan veri yazma ve okuma hızına dikkat etmenizde de faydalar vardır. Öte yandan hafıza kartı veri kurtarma gibi önemli işlemler için de oldukça fonksiyoneldir. Veri kurtarma seçeneği ile medyalarınızı kaybetmeden geri alabilir ya da kaybetmek istemediğiniz medyaları depolayabilirsiniz. Siz de gündelik kullanım kapasitenize ve bütçenize göre ürün modellerini incelemek için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Apple bluetooth kulaklık sayfamızdan özel modellere göz atabilirsiniz.

Depolama Çözümleriniz İçin Telefon Hafıza Kartı

Depolama Çözümleriniz İçin Telefon Hafıza Kartı

Telefon ya da tabletinizin normal kapasitesinin çok üzerinde bir hafıza kartı muhtemelen uyumlu olmayacaktır. Uyumlu olmaması da verim alamamanızı ve cihazınızın yavaşlamasını sağlayacaktır. Diğer yandan cihazınızla kartınızın ebat açısından da uyumlu olması gerekir. Nano boyuttaki ürünleri seçebileceğiniz gibi standart boyutlardaki ürünleri de seçebilirsiniz. Eğer yüksek kalitede fotoğraf ve videolar çekmiyorsanız 16 GB hafıza kartı gibi pratik bir çözümde depolama imkânlarınızı artıracaktır. Satın alacağınız kartın hızının ve kapasitesinin yanı sıra, performanslarını karşılaştırmak için başka faktörler de bulunmaktadır. Genel olarak bu ürünlerle ilgili en çok endişe edilen konu güvenlik meselesidir. Bilgilerinizin, fotoğraflarınızın ve medyalarınızın her zaman güvende olması için güvenilir bir kart markası oldukça önemlidir. Eğer işinizle ilgili önemli verilerinizi ya da sevdiğiniz anılarınızı kaybetmekten endişe ediyorsanız, güvenilir bir markaya ait kart modelleri arasından seçim yapmalısınız. Hafıza kartı çeşitleri arasından yapacağınız seçimlerle güvenliğinizi maksimuma çıkarabilir ve verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Öte yandan güvenlik açısından değerlendirilmesi gereken içerik ve kart koruması, sıcaklık ve hata düzeltme gibi kavramlar da bulunmaktadır. ECC olarak da bilinen hata düzeltme kodları, belleğin üretim esnasında oluşabilen donanımsal hataları önceden tespit ederek onarır. Bu sayede verileriniz kaybolsa dahi güvenli bir yolla karttan geri alınabilir. Kart güvenilirliğinin bir diğer göstergesi ise sıcaklık dayanımıdır. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak durumlarda kartınızın yeterli dayanıklılığı göstermesi gerekmektedir. Örnek olarak fabrikalarda sıcak bölümlerde kullanılan hafıza kartlarının veri güvenilirliği açısından sıcağa oldukça dayanıklı olmaları gerekmektedir. Ya da dış mekânlarda kullanılan güvenlik kameralarında da yüksek ısınmaya bağlı olarak veri kaybı yaşanmaması için bu özellik oldukça önemlidir.

Hafıza Kartı Ne İşe Yarar?

Dijital tüm makinelerde bulunan küçük depolama aygıtı farklı boyutlarda üretilmektedir. Bu parça sayesinde tüm bilgilerinizi depolayabilir ve güvenle saklayabilirsiniz. Fotoğraf, ses ve yazı gibi çeşitli veri türlerinin hepsinin depolanabildiği hafıza kartlarının kullanımı oldukça basittir. Kullanım amacınıza göre farklı kapasitelerde seçebileceğiniz bu kartlar ne kadar büyükse o kadar çok veri depolayabilir. Fotoğraf makinaları ve cep telefonlarında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu depolama aygıtının kullanımı oldukça pratiktir. Kullanıyor olduğunuz hafıza kartını bilgisayara takarak içindeki verilere ulaşabilir, işlem yapabilir ve temizleyebilirsiniz. Genellikle düşük depolama alanına sahip olan cep telefonlarında kullanılan bu ürün telefon dışında da kullanım alanına sahiptir.

Hafıza Kartı Nereye Takılır?

Cep telefonlarında ve fotoğraf makinalarında yaygın bir şekilde kullanılan hafıza kartlarının yerleştirilmesi için cihazların içerisinde özel bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler cihazın yapısına ve çeşidine göre değişiklik göstermekle beraber genellikle cep telefonlarının sim kartı takılan alanlarına yakın bir yerde bulunur. Modelden modele değişiklik göstermesine rağmen genellikle cep telefonlarının arkasında ya da kenarında hafıza kartını takmak için küçük bölümler vardır. Bunun dışında fotoğraf makinalarında ise ürünün sağ kenarının en altında yer alan kapakçığı kaydırdığınızda hafıza kartını takmak için bir yuva olduğunu göreceksiniz. Hafıza kartını çıkarırken ise taktığınız yuvadan nazik bir şekilde çıkarmalısınız. Cep telefonlarında kaydırarak, fotoğraf makinalarında ise üzerine hafifçe basarak çıkarabilirsiniz.

Kaç GB Hafıza Kartı Almalıyım?

Hafıza kartı satın alırken önemsemeniz gereken iki şey vardır. Bunlar ürünün fiziksel boyutu ve hafıza kapasitesidir. Kullanacağınız cihazın sahip olduğu yuva büyüklüğüne göre ihtiyacınız olan ürünün fiziksel boyutu değişecektir. Bunun yanı sıra hafıza kapasitesi tamamen sizin tercihinize göre değişiklik göstermektedir. 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB gibi değişen değerlere sahip olan kartlar arasından tercihinizi kullanım ihtiyacınıza göre belirlemelisiniz. Fotoğraf ve video ağırlıklı depolamalar yapmak istiyorsanız mümkün olan en büyük kapasiteli cihazı satın almalısınız çünkü video ve fotoğrafların kapladığı alan oldukça büyüktür. Diğer yandan metin ağırlıklı depolamalar gerçekleştiriyorsanız düşük kapasiteli kartı satın alabilirsiniz.

Hafıza Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Fiziksel boyut, kapasite, arayüz ve hız standardına göre çeşitlenen modeller olmasına rağmen günlük hayatta genellikle kapasite özelliğine bağlı kalınarak tercih yapılmaktadır. Fiziksel boyutuna göre SD ve miniSD olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunun dışında kapasite olarak 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB gibi artan değerlere sahiptir. Hız standardı ise genellikle fotoğraf ve video kayıt makinaları için önem arz etmektedir. Fotoğraf makinalarının seri çekim özelliğini kullanmak ve kaliteli sonuçlar almak istiyorsanız alabileceğiniz en hızlı hafıza kartını almanız gerekir. Cep telefonları için ise bu kriterin önemi büyük değildir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Hafıza Kartı

MicroSD (209)
MicroSDHC (70)
(18)
Eye-Fi (15)
MicroSDXC (14)
SD (6)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Samsung (24)
Ally (6)
Longline (4)
Sword (2)
Butterfly (1)
Powercase (1)
(248)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(110)
ve üzeri (150)
ve üzeri (155)
ve üzeri (158)
ve üzeri (164)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL