TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hafıza Kartı

için 1,437 sonuç bulundu.

Hafıza Kartı

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte özellikle hayatınızda vazgeçilmez parçalardan birini oluşturan cep telefonları ve akıllı cihazlar belirli bir kapasite ile kendi hafızalarını içermektedir. Ancak bazen bu cihazlarda daha fazla hafızaya sahip olabilmek ve daha fazla dosya depolayabilmek için hafıza kartı ürünleri kullanılması gerekir. Bu ürünler diğer bir adı ile bellek kartı şeklinde de bilinmektedir. İlk olarak piyasaya çıktıkları dönemlerde megabayt ölçüleri ile değerlendirilen bu kartlar, bugün GB ölçüleri ile birlikte çok daha büyük boyutlara ulaşmıştır. Yine eski dönemlerde ölçü açısından da daha büyük boyutlar oluştururken, bugün micro SD hafıza kartı yani MMC hafıza kartı gibi ürünler kullanılmaktadır. Hatta öyle ki bu küçücük boyutlu ürünler çok yüksek kapasitede dosya depolama imkanları da sağlayabilmektedir. Bu konuda örnek olarak 64 GB hafıza kartı gibi yüksek depolama alanına sahip ürünler yer almaktadır.

Hafıza Kartı Ürünlerinin Teknolojideki Kullanım Alanları

Hafıza Kartı Ürünlerinin Teknolojideki Kullanım Alanları

Günümüz teknolojisi göz önüne alındığında, SD hafıza kartı gibi ürünler için kullanım alanları açısından akla gelen ilk ortam akıllı telefonlar olmaktadır. Farklı marka ve modeller ile üretilen bu telefonlar içerisinde daha yüksek bellek elde edebilmek için bellek kartı ürünleri ile kapasite arttırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bellek kartı ürünleri genellikle piyasada da telefon hafıza kartı ürünleri olarak yer almaktadır. Akıllı telefonlar içerisinde klasik olarak 4 GB, 8 GB veya 16 GB kapasiteden başlamak üzere 1 TB kapasiteye kadar ulaşan hafızalar yer alabilir. Ancak daha düşük bellek boyutlarına sahip olan akıllı telefonlarda hafıza kartı 32 GB gibi ürünler kullanılması sayesinde daha yüksek bir bellek elde edilmesi mümkündür. Telefonlarda klasik olarak kullanılan bu ürünler dışında yine fotoğraf makineleri, tablet bilgisayarlar, akıllı saatler, dijital kameralar veya profesyonel video kameralar içerisinde de bellek kartı kullanımı görülmektedir. Bu tip cihazlarda alınan görüntü kayıtları, video kayıtlar ve gerçekleştirilen işlemlerin kaydedilmesi için daha yüksek bellek gerektiğinde, bu kart kullanımı ile istenilen sonucun sağlanması mümkündür. Hatta genellikle son teknolojiler ile birlikte üretilen kamera gibi cihazlarda HD ve 4K video çekimleri gerçekleştirildiği için çok yüksek bellek kullanılması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda telefonlar veya diğer cihazlar için kullanılabilecek 128 GB hafıza kartı gibi ürünler bulunmaktadır. Farklı noktalarda bellek kartları portatif oyun konsolları gibi cihazlar içerisinde de kullanılabilir. Bu tip cihazlarda da yüklenmesi gereken oyun dosyaları ile program dosyaları yüksek bellek gerektireceği için yine en üst boyutlara ulaşan bellek kartı ürünleri tercih edilmesi gerekecektir. Bu ayrıntılar ile birlikte kullanılacak cihazın türüne ve özelliklerine göre de bellek kartı seçimleri gerçekleştirmek önemlidir. Çünkü her bellek kartı aynı boyutlara sahip olmadığı için bazen mikro boyutlarda bazen SD adı verilen boyutlarda bellek kartı yuvaları ile cihaz üretimleri yapılmaktadır. Bu nedenle sahip olduğunuz veya alacağınız cihaz ile uyum gerçekleştirecek şekilde belli seçimleri yapmanız ve istediğiniz kapasiteyi sağlayacak şekilde ürün seçimleri gerçekleştirmeniz önemlidir. Cep Telefonu Aksesuarları kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilirsiniz.

Hafıza Kartı Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Hafıza Kartı Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Bu ürünlerde genellikle model açısından markalar tarafından değiştirilen belirli özellikler ile birlikte farklılıklar yaşanması mümkündür. Ancak çok yüksek bir değişim görülmemek ile birlikte boyut açısından micro hafıza kartı gibi en küçük boyutlara sahip ürünler daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bu tip ürünler genellikle akıllı telefonlar içerisinde kullanılabilecek boyutları oluşturmaktadır. Bunun dışında telefon için hafıza kartı sağlayan bu ürünler aynı zamanda video kamera, fotoğraf makinesi, oyun konsolu gibi birçok farklı cihaz içerisinde de kullanılabilir. Fakat bazı kameralar, video kayıt cihazları veya oyun konsolları gibi ürünler içerisinde bellek kartı açısından SD olarak adlandırılan daha büyük boyutlu modeller tercih edilmesi gerekir. Markalar tarafından üretilen ürünlerde boyut dışında model değişikliği oluşturan en önemli nokta, ürünün sahip olduğu bellek kapasitesidir. Bu noktada farklı modeller göz önüne alınırsa, günümüzde en küçük kapasite ile birlikte 8 GB hafıza kartı gibi ürünlerden başlayarak artan kapasiteler ile ürünler görülmektedir. Daha fazla kapasiteye sahip olmak isteyen kişiler tarafından da klasik olarak seçilen bellek kartı ürünleri arasında hafıza kartı 64 GB ürünleri yer almaktadır. 64 GB gibi bir kapasite; video dosyaları, oyun dosyaları, müzik dosyaları, görseller ve uygulama dosyaları gibi birçok dosyanın telefon gibi bir cihaz içerisinde kolaylıkla depolanmasını sağlayacaktır. Bu noktada en önemli ayrıntı, sahip olduğunuz cihazın hangi kapasiteye kadar yükseltme imkanı sağladığıdır. Çünkü en fazla kapasite ile 128 GB gibi bir bellek kartı kabul eden bir cihazda 256 GB bellek kartı normal olarak kullanılmayacaktır. Bu nedenle ürün seçimleri gerçekleştirirken, sahip olduğunuz cihazın özelliklerini ve sizin için yeterli olacak kapasiteyi göz önünde bulundurmanız doğru olacaktır. Bu sayede belirtilen bu özelliklere bağlı olarak değişen cep telefonu hafıza kartı fiyatları ile model ve markalarda da farklı rakamlar görmeniz mümkündür. Zira bu ürünlerde fiyat değişimleri konusunda en büyük farkı kapasite özellikleri oluşturmaktadır. Yani GB bazında kapasite özelliklerine göre telefon hafıza kartı fiyatları değişim gösterecektir.

Hafıza Kartı Kullanımı İçin İpuçları

Hafıza Kartı Kullanımı İçin İpuçları

Telefon veya farklı cihazlar içerisinde bellek kartı kullanımı gerçekleştireceğiniz zaman belirli ipuçları göz önünde bulundurularak daha yararlı bir kullanım elde etmeniz mümkün olacaktır. Özellikle telefonlar içerisinde her gün uzun süre kullanım gerçekleştirilen uygulamalar, oyunlar ve programlar için bellek kartı kapasitenizin olabildiğince yüksek olması daha fazla fayda oluşturacaktır. Örneğin, kendine ait 16 GB hafıza sahibi olan bir akıllı telefon içerisinde ekstra bellek sahibi olmanız, telefonun daha hızlı ve sağlıklı çalışmasına destek oluşturacaktır. Bu nedenle bu tip bir cihaz ile birlikte kapasiteyi arttıracak şekilde en azından 32 GB hafıza kartı gibi bir ürün tercih edebilirsiniz. Bu ürün sayesinde uygulamalar ve programlar sonucunda ortaya çıkan ek dosyalar ve indirilen içerikler daha kolay muhafaza edilebilir. Çünkü telefon belleği içerisinde yeterli miktarda kapasite bulunmadığında, bazı uygulamaların silinmesi gerekebilir veya bazı uygulamalar çalışmayı durdurabilir. Sadece telefonlarda değil tablet bilgisayarlar, müzik çalar, fotoğraf makinesi, ses kayıt cihazı veya video kameralar gibi cihazlar içerisinde de bellek kartı kullanımı sayesinde daha fazla işlem gerçekleştirilir. Çünkü genellikle bu tip cihazların sahip olduğu ana bellek, yeterli kapasiteyi oluşturmamaktadır. Örneğin, bir video kayıt cihazı kendi sahip olduğu 8 GB gibi bir bellek ile sınırlı sürede video kaydı gerçekleştirebilir. Ancak bu cihaz içerisinde hafıza kartı 16 GB imkanı sunan bir ürünün kullanılması ile daha uzun ve daha kaliteli video kaydı sağlanabilir. Hatta daha kaliteli HD veya 4K kalitesinde iyi bir video çekmek istiyorsanız, daha yüksek boyutlu bir bellek kartı tercih etmeniz doğru olacaktır. Günümüzün gelişen teknolojisine uyum sağlayacak şekilde akıllı telefonları, akıllı cihazlarınızı ya da teknik cihazlarınızı kullanmak için mutlaka bellek kartı seçimlerine de dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca kullandığınız cihazlarda her zaman gereksiz dosyaları cep telefonu hafıza kartı içerisinden silmeli ve düzenli bir şekilde temizlik işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Bu çerçevede genel noktalar göz önünde bulundurulduğunda, klasik olarak 32 GB hafıza kartı fiyatları üzerinden farklı markalarda alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Temel olarak hafıza kartı ne kadar veya hafıza kartı fiyatları gibi soruların cevaplarını bulabilmek için de Telefon & Aksesuarları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Hafıza Kartı

MicroSD (371)
MicroSDHC (144)
(43)
MicroSDXC (27)
SD (19)
Eye-Fi (16)
CF (8)
SDHC (6)
(4)
(4)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Adata (5)
Ally (13)
Butterfly (1)
(389)
Powercase (1)
Samsung (64)
Sunix (4)
Sword (5)
ZENUS (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(135)
ve üzeri (176)
ve üzeri (186)
ve üzeri (191)
ve üzeri (197)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL