Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Pilates Topu

için 975 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Pilates Topu

Pilates topu, spor ile uğraşan insanların iyi bildiği ancak halk arasında yeni yeni popüler olmaya başlayan bir dal olan pilatesin demirbaşlarından biri olarak adlandırılabilir. Dış yüzeyi plastik ve esnek bir kaplamadan oluşup içi hava dolu olan bu top üzerinde pilates sporunun içeriğini oluşturan çok çeşitli hareketler yapılabilmektedir. Bu hareketlerin kimisi uzmanlık gerektiren ileri düzey hareketler olsa da önemli bir kısmı başlangıç seviyesindeki bireyler tarafından da yapılabilmektedir. Bir nevi aslında sağlam bir balon olduğu da söylenebilir. Zira çok yumuşak ve elastikiyeti yüksek bir objedir. Pilatesin en önemli gereçlerinden biri olan bu top tek başına satılabildiği gibi pilates setini oluşturan diğer gerekli çalışma malzemeleri ile de satılabiliyor. Pilates topu fiyatları, marka, topun büyüklüğü kimi zaman da renk faktörüne göre değişebiliyor. Şimdilerde toplumun büyük bir kesimin en ilgi duyduğu spor dallarından biri olan pilates denince akla ilk gelen zaten pilates topları oluyor. Bunun en önemli sebebi, pilates egzersizlerinin doğru hareketler bilindiği ya da bir uzmanla çalışıldığı takdirde evde de yapılabiliyor olması. Bazı insanlar jimnastik salonlarında veya koşu bandı üzerinde zaman geçirmeyi, kalabalıklara karışmayı sevmez. Bu tür bireyler aynı zamanda tüm salonu spor aletleriyle de dolduramadığından pilates gibi eğlenceli ve her yerde yapılması mümkün olan bir dala yöneliyor. Pilates topu ile hareketler çok daha kolay yapılıyor. Ayrıca hamile kadınlara da önerilen bir egzersiz stili olduğundan bu topların işlevinin sadece birkaç şeyle sınırlı değildir denebilir. Elbette gebeler bunu bir doktor yönlendirmesi ile yapmaya başlamalı. Pilates sporu herkes tarafından sağlık durumunun el vermesi ile yapılabilecek bir spordur. Erken yaşta başlanırsa vücudun dinçliğini ve kas sisteminin kuvvetini korumasında yardımcı olur. Farklı fiziksel hastalıklarınız varsa, örneğin dizinizde eklem ağrıları, diz kapağı sorunlar ya da omurganızdaki disklerinizde kayma gibi, bu durumlarda kesinlikle hekime danışmadan, iyi geleceğini düşünerek pilatese başlamamanız gerekir.

Her Harekete Uygun Pilates Topları

Her Harekete Uygun Pilates Topları

Bilindiği gibi, her egzersiz stiline ait hareketleri doğru bir biçimde yapmak ve sağlıklı sonuçlar alabilmek için uygun bir araç gereç seti gerekiyor. Pilatesin de olmazsa olmaz en temel araç gereçlerinin başı çekenlerinden biri de pilates topudur. Bu top en basit anlamıyla hareketlerinizi isabetli bir şekilde yapmanızı sağlar. Pilates egzersizlerinin olmazsa olmazı denge hareketleridir ve denge topu ile bu egzersizlerin yapılması daha da kolay olmaktadır. Dik durmak ile ilgili omurga destekleyici hareketleri yaparken onu iki avcunuz arasına alarak hareketinize destek sağlayabildiğiniz gibi, üzerine oturarak da yapılabilen birçok kol ve bacak çalıştıran hareketler var. Bu spora yeni başlayanların vücutları henüz birçok pozisyona karşı kondisyonsuz olduğu için bu düzeydekilere küçük pilates topu ile temel hareketlere başlamaları önerilir. Bilhassa iç bacak, kalça ve karın bölgeleri yağlarını eritme amaçlı çalışmalarda bu boy pilates topu oldukça idealdir. Pilates vücudu dinç tutması yaşlanma sürecini fiziksel anlamda yavaşlatması ve ruh sağlığına dahi olumlu etkileriyle bilinmektedir. Uygulanacak harekete göre farklı çaplarda pilates topları bulmanız mümkün. Bu yardımcı topla bir eğitmen yardımı olmadan birçok çalışma yapabilirsiniz. Belirtildiği üzere bu topların çapı değişebiliyor. Pilates yapmaya karar verdiyseniz muhakkak bir pilates topu seti almanız daha kullanışlı olabilir. Bu setlerin yanında bir adet de şişirme pompası olabiliyor. Tabi ki alırken bu detaya dikkat etmekte fayda var. Böylece yer tutmaması için içindeki havayı alıp sadece kullanacağınız zamanlarda şişirme işlemini gerçekleştirirsiniz ve alandan tasarruf ederek yaşadığınız ortamı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Pilates topları normal toplardan farklı tekniklerle üretilmiştir. Hem sağlamdır hem de bir balon kadar esnek. Göbek bölgesi ve üst bacaklarınızı çalıştırmak amacıyla sırt kısmınızı yaslanabileceğiniz pilates topları da bulunuyor ve yapıldığı sağlam plastik ve yüksek esneme payı ile patlamasından korkmadan her türlü hareketi üzerinde çalışabilirsiniz. Mekik çekerken arkanıza destek olarak alabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir sağlık sorununuza karşı doktorunuz egzersiz tavsiye ettiyse, uygunluğunu danışarak da fizik tedavi hareketleri gibi çalışmalarda pilates topundan yardım alabilirsiniz. Bu spora yeni başlayanlar için topla çalışmak zor olabiliyor. Ancak hareketlerden de mahrum kalmamaları adına bu gruptaki pilatesçiler için sadece ileri hareket eden özelliğiyle öne çıkan dikenli pilates topu seçeneği bulunuyor.

Pilates Topu Çeşitleri

Pilates Topu Çeşitleri

Pilates esasen bir fizyoterapi uygulamalarını destekleyen bir rehabilitasyon yöntemi olarak kabul görülmüştür. Diğer spor dallarına pek benzememektedir. Hareketlerin doğru yapılması dışında kuralları ve teknikleri yoktur. Taktik gibi özel stratejileri yerine daha kaliteli bir iskelet sistemiyle yaşamı hedefleyen yüzlerce değişik hareket stili vardır. Aslında insanların sağlığını ayakta tutan temel yapı iskelet sistemidir. Burada bir bozulma meydana geldiği zaman sadece ilgili bölgeleri değil iç organların sağlığından tutun zihin dinçliğine kadar her şeyi etkilemektedir. Pilatesin insanlara getirdiği birçok fayda vardır. İlk etapta bahsedilen kas ve omurga sistemine odaklanarak, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünü adım adım gerçekleştirmeye giden bir yoldur denilebilir. Genellikle pilates topları tam bir daire şeklinde olan büyük, 75 cm pilates topu bilinmektedir. Bu topla, mekik, şınav gibi üst vücudu, arkayı ve bacakları çalıştıran hareketler rahatlıkla yapılabilmektedir. Boyu 165 ile 175 arasında olan adaylara önerilen pilates topu boyutları budur. Bir de ciddi anlamda pilatesi hayatına alanlar ve devam etmekte kararlı olanların kullandığı bosu topu vardır. Bunlar kalın plastik bir zemin üzerinde duran yarım bir top görünümündedir. Denge hareketleri bilindiği gibi oldukça zordur ve istikrar ile disiplin gerektirir. Aynı zamanda beyin vücudumuzun denge merkezi olması sebebiyle, bu yarım topla yapılan hareketlerin zihnimizi ne kadar çalıştıracağı kolaylıkla tahmin edilebilir. Yarım pilates topu kenarlarında, diğer destekleyici hareketlerin yapılabilmesi için sağ ve sol kısımlarında olmak üzere iki adet lastik bulunur. Bu spor aletiyle yapılabilecek hareketlerin çeşitleri oldukça fazladır. Bu top çeşidiyle yapılabilecek bir çalışma ısınma, egzersiz, dinleme ve soğuma sırasıyla takip edilip, pilatesin genel mantığını sürdürebileceğiniz bir şemadadır. Sadece yarım topla toplamda 35 dakika kadar bir çalışma yapabilirsiniz. Bosu topları üzerinde ve ters çevirerek dahi hayal gücünü zorlayan farklılıkta hareketler bulunuyor. Üstüne çıktığınızda, tabanındaki yapının kaymaz olması sayesinde olabilecek sakatlıkların da önüne geçer. Sizler yine de üzerinde antrenman yapacağınız zemine dikkat ederseniz kendinizi garantiye almış olursunuz. Bir pilates kursuna yazıldığınızda eğitmeniniz sizden 75 cm pilates topu almanızı da isteyebilir. Her çaptaki top ile her hareket yapılamayacağından bireysel olmayan kurslarda, maksimum hareketi kapsayacak seçeneklere yönelmek mantıklı olabiliyor. Aynı zamanda sayfamızdan dambıl ve ağırlık modellerine de bakabilirsiniz.

Sportif Şıklığınızı Tamamlayan Pilates Topları

Sportif Şıklığınızı Tamamlayan Pilates Topları

Spor yapmak deyince akla ilk gelen rahatlıktır. Hem yaptığınız egzersizler hem de kıyafetleriniz birbirini konfor anlamında tamamlaması, yapılan çalışmaların hakkını vermek açısından temel faktörlerden biridir. Elbette böyle olması antrenman yaparken şık ve renkli olunmayacağı anlamına gelmez. Birçok sportifliğiyle öne çıkan markanın, fitness ve kardiyo sevenler için özel rengarenk seriler ve dizaynlarla öne çıkmaktadır. Pilates yaparken sizler de ruhunuzu kıyafetlerinize yansıttığınız gibi, kullandığınız alet ve malzemelerin de sizi yansıtmasını isterseniz pilates topu çeşitleri içinde yer alan neredeyse her rengi seçenekler arasında bulmanız mümkün. Bir de bu işi meslek olarak yapan, kamera önünde bir insansanız izleyicilere hitap etmek amacıyla canlı renkleri giydiğinizde mor pilates topu gibi tamamlayıcı seçimler yapmak isteyebilirsiniz. Pilates veya herhangi başka bir sporu yaptırırken kimi zaman eğiticinin karakteri ve dış görünümü fazla öne çıkabiliyor. Bu durumda yapılan hareketlerde dikkat dağınıklıkları yaşanıyor ve pilates eğitiminden alınan verim de azalıyor. Böyle durumlara karşı oldukça sade, eğitmenin kişiliğinin ve dış görünümünün değil yapılan hareketlerin ve içeriğin dikkate alınmasını sağlamak amacıyla, egzersiz yaptığımız alanı, görünüşümüzü, yani kıyafetlerimizi ve spor araç gereçlerimizi oldukça tek tip ve göze çarpmayan bir stilde sürdürmek çalışmaların amacına daha iyi hizmet edebilir. Bu durumda siyah pilates topu almak isteyebilirsiniz. Kendinizi bu kadar özelliklere uygun adapte etmişken bir de yapılan her harekete uygun pilates topu edinmek isteyebilirsiniz. Büyük bir pilates salonunuz varsa biraz da zaruri olarak pilates topu boyutları çeşitlerini bünyenizde bulundurmanız beklentileri karşılamak açısından şart oluyor. Elbettte bunu bir iş olarak yapmanıza gerek yok. Bunun yanında, boyunuz eğer 155 cm ile 165 cm arasında ise pilates topu 55 cm çaplı bir ürün sizin için uygun olacaktır.

Uzun Yıllar Dayanan Pilates Topları

Uzun Yıllar Dayanan Pilates Topları

Pilates topu ölçüleri boyunuza göre değişse de yapıldığı malzemenin dayanıklı olması ile öne çıkar. Balon kadar elastik ancak top kadar da sağlam bir malzemeden yapılmıştır. Öyle ki, oldukça fazla kiloları dahi taşıyabilmektedir. Sizin yapmanız gereken şey onu delici aletlerden uzak tutmak ve mümkünse kullanmadığınız zamanlarda havasını alarak güvenli bir yerde muhafaza etmektir. Özellikle büyük pilates topu muhafaza etmek diğerlerine nazaran zor olduğundan, ayak altında bulunmaması ve görünmez kazalarla sürekli top almakla uğraşmak istemiyorsanız havasını indirmeniz daha gerekli olacaktır. Denge topunun altında yer alan tabaka ise onu daha sağlam koşullarda saklamanıza imkan verir. Betona koyduğunuzda topun çekerek havasının inmesini de önler. Pilates topu ile hareketler yaparken de dengeli olacak şekilde kendimizi top üzerinde konumlandırmaya da kendi sağlığımız açısından dikkat etmeliyiz. Pilates toplarının fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar; marka, topun çapı, şekli hatta bazen rengine göre dahi değişebiliyor. Çocukların da yapabileceği bu spor dalında bilhassa onların alışmasını kolaylaştırmak adına tutmalı pilates topu seçeneği de mevcut. Aslında çocuklar yetişkinlere nazaran zihinlerinin daha taze ve diri olmasından dolayı daha kolay denge sağlayabiliyor. Ancak yine de yeni başlamanın verdiği uygunsuz kazaların önüne geçmek, korkutmamak ve sevdirmek adına oldukça mantıklı ve güvenli bir seçenektir. Yani pilates evinizdeki herkesle ailecek yapılabilen düzenli bir aktivite haline dönüşmeye oldukça müsait bir egzersiz stilidir. Her zorluk derecesine uygun olan ve zevkinize de hitap edebilecek pilates toplarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Pilates Topu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pilates Topu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pilates toplarının dış yüzeyi genellikle plastik bir kaplamadan oluşur ve fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi temelde zaten bu iç ve dış elastikiyete bağlıdır. Ancak sizin pilatese yeni mi başladığınız yoksa ileri düzeyde mi olduğunuz da oldukça önemli. Mini pilates topu ile malumdur ki her hareketi yapamazsınız. Topun üzerine sırt üstü ya da yüz üstü uzanamazsınız. O yüzden eğer tek bir top almaya karar verdiyseniz orta boy pilates topu yaklaşık 55 cm’dir ve birçok egzersizi bu topun üzerinde yapabilirsiniz. Pilates yapacağınız ortam da önemli. Eğer kapalı bir ortamda spor yapacaksanız zeminin kaygan olmaması, topun sabit durması ve oluşabilecek sürpriz sakatlıkların önüne geçmesi açısından önemlidir. Doğada yapacağınız pilates için sarı pilates topu dezavantajlı olabilir. Bilindiği gibi bu renk, sinek, arı gibi böcek çeşitlerinin dikkatini sıklıkla cezbeder ve sonuç olarak bunlarla savaş vermek durumunda dahi kalabilirsiniz ve kendinize ayırdığınız vaktin anlamı kalmaz, keyfiniz kaçabilir. Dışarıda çok yoga ve pilates gibi sporlara dair sık sık etkinlikler yapıldığını düşünürsek bu detay oldukça önemlidir. Evinizde egzersizleri yapacaksanız ve pek de bir çözüm bulamam diyorsanız o zaman tırtıklı pilates topu seçeneğini değerlendirin. Dış yüzeyindeki kaymaya engel oluşturan tırtıklı ya da dikenli bir şekilde çıkıntılar oluyor. Topun dairesel şekli yuvarlanmaya çok meyillidir, bu sebeple üstünde bir hareket yaparken yüz üstü düşme ya da sırt üstü ters bir harekete maruz kalmamak adına bu seçeneği muhakkak değerlendirmelisiniz. Pilates topu çeşitleri genellikle benzer özellikler sergilemekte. Birkaç farklı noktada tercihe göre seçilebilmesi adına ayrılıyor. Bunlar renk seçenekleri, diğeri tasarım seçenekleri bir diğeri ise hangi düzeyde olduğunuza ve zorlu hareketleri yapabilme aşamasında olup olmadığınıza göre değişiyor. Yarım pilates topunun altı düzdür ve bu anlamda size kayma, düşme gibi dertlerden kurtarır. En temelden başlayanlar için 20 cm pilates topu oldukça idealdir. Basit hareketleri bu ebatta rahatlıkla yapabilirsiniz. Zorluk derecesi kademeli olarak arttığından zamanla kullandığınız topun çapını ve özelliğini de değiştirebilirsiniz.

Pilates Topu Ne İşe Yarar?

Pilates topu ismini spor dalının kendisinden alır. Pilatese dair egzersiz ve alıştırmaların yapılmasında temel başlangıç seviyesinden profesyonel yetkinlik gerektiren, zor olarak adlandırılan birçok hareketin yapılmasına yardımcı olur. Sırtüstü ve yüzüstü pozisyonlarında bir destek tabanı olarak kullanabileceğiniz içi hava dolu dayanıklı plastikten yapılmış bir üründür. Tam daire şeklinde olan modelinin yanında bir de yarım top görüntüsüne sahip pilates topları vardır. Yarım olan boşu topu olarak geçer bir tarafı tıpkı normal pilates topu gibi iken diğer tarafı bu yarının uç kısımlarını kavrayan kalınca bir plastik oval maddeden oluşur. Denge hareketlerini yaparken ikisi de kullanılabilir ancak ayakta yapılan hareketlerde balon şeklinde olan topların üstüne basmak zor olmaktadır. En küçük pilates topunun üstüne, yüksekliğinin görece az olması sebebiyle kolay çıkılsa da dengede durmak için gerekli yüzey elde etmek zor olabiliyor. Bütçenize ve bu egzersizleri ne kadar istikrarla yapacağınıza bağlı olarak seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Pilates Topu Nasıl Kullanılır?

Pilates topunu aldığınızda muhtemelen size içinde hava olmadan gelir. Yanında bir şişirme pompası varsa topu şişirmek amacıyla onu kullanın, eğer yoksa bir adet şişirme pompası edinin. Kendinizi yormadan topu istenen sertlik düzeyine getirin. Top kullanıma hazır olduktan sonra muhakkak profesyonel bir eğitmenin yönlendirmesinden ister birebir olarak ister interaktif videolardan yararlanarak kaslarınızın ve iskelet sisteminizin el verdiği ölçüde topla alakalı hareketleri yapın.

Pilates Topu Nasıl Seçilir?

Pilates topu seçerken kendi boyunuzu bilmeniz önemli. Pilates toplarının çapları sizin boyunuza uygun olup olmadığı hakkında bilgi verir. 155 cm ve 165 cm boylarındaki bireyler 55 cm çaplı topları seçmeniz gerekir. Egzersiz sırasında dengenizi bulmakta zorlanıyorsanız tırtıklı pilates toplarına yönelebilirsiniz. Üzerindeki çizgiler bir nebze de olsa olası denge kayıplarını önlüyor. Yine şişirme pompasının yanında beraber satılması da işinizi kolaylaştıracağından bu detaya da önem vermeyi tercih edebilirsiniz.

Pilates Topu Kaç Cm Olmalı?

Pilates topunun kaç cm olması gerektiği hakkında tam bir kural yoktur. Önemli olan sizin hareketleri yaparken dengede durabilmeniz ve kas sisteminizi zedelememenizdir. Ortalamadan uzun bir boyunuz varsa mesela 185 gibi, 85 cm’lik en büyük pilates topu çeşitlerine bakmanız gerekir. Sebebi ise üstüne oturduğunuzda dizinizin dik açıyla durabilmesidir. Ya da diğer bir açıdan bakarsak yüz üstü topun üstüne yattığınızda kollarınızın uygun yükseklikte kalmasıdır. Önemli olan hareketi doğru yapmak olduğuna göre sakatlıklara mahal vermemek için fiziksel özelliklerinizle uyumlu olan ebatları seçiniz.