Pilates Topu

Merkezinizi güçlendirmek ve omurga sağlığınıza katkıda bulunmak için kullanabileceğiniz en etkili aletlerden bir tanesi de pilates topudur. Pilates yapmaya yeni başlayanlar için ilk etapta pilates topu ile hareketler yapmak zorlayıcı gelebilir; ancak doğru egzersiz programları ve tabii ki kaliteli bir ürün ile kısa bir süre içerisinde pilates topunu efektif bir biçimde kullanmak mümkün.

Pilates Topu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Pilates Topu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tabii ki bir pilates topu satın almadan önce dikkat etmeniz gereken belli başlı püf noktalar var. Her şeyden önce pilates toplarının standart kalıplara hitap eden ölçüleri vardır; bu nedenle de bu ölçüleri önceden öğrenerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir pilates topu boyutuna yönelmelisiniz. Çap olarak 45, 55, 65 ve 75 santimetrelik ebatlarda piyasaya sürülen pilates topları, kişinin boyu ile doğru orantılı olarak artmalı ve buna uygun şekilde kullanılmalıdır. Örneğin eğer 155 santimetreden kısaysanız 45 santimetrelik çapı olan bir pilates topundan daha büyüğünü kullanmamanız gerekir. Öte yandan 170 ve üstü bir boya sahipseniz, çapı 65 santimden daha küçük olan bir top size büyük bir ihtimalle küçük gelecektir. Kısacası boyunuz ile orantılı bir pilates topu satın almanızda büyük fayda var. Pilates topu edinmeden önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da topun kendiliğinden pompası ile birlikte satılıp satılmadığıdır. Pilates topu pompası, pilates topunu şişirmekte kullanabileceğiniz tek alternatiftir, bu nedenle de eğer satın aldığınız strong>pilates topu seti içerisinde bir pompa yoksa ayrıca temin etmeniz gerektiğini unutmamanız gerekir. Pilates topu nasıl şişirilir sorusunun cevabı ise oldukça basittir; zira doğru pompayı kullandığınız takdirde bir süs balonu şişirmekten herhangi bir farkı yoktur.

Pilates Topu Nasıl Kullanılır?

Pilates Topu Nasıl Kullanılır?

Pilates egzersizleri sırasında pilates topunu kullanmanın pek çok farklı şekli vardır. Kullanmaya başlamadan önce topunuzu doğru şişirdiğinize emin olmalısınız; topun kıvamı ne esnemeyecek kadar sert, ne de üzerine oturduğunuzda batacak kadar yumuşak olmalı. Doğru dengeyi kurduktan sonra hangi bölgeyi çalıştırmak istiyorsanız o bölgeye yönelik pilates topu egzersizleri yapabilirsiniz. En etkili egzersizler için pilates seti ile birlikte satılan eğitim CD'lerinden ya da internette ücretsiz olarak karşılaşabileceğiniz pilates programlarından yararlanmanız mümkün. Egzersizlerinizi mümkünse fayans ya da mermer gibi sağlam bir zeminde ve tercihen en az 3 metrekarelik geniş bir alan içerisinde yapmanızda fayda var. Tabii ki yerde herhangi bir sivri cisim olmamasına dikkat etmeli, topun üzerinde otururken bacaklarınızı 90 derecelik bir açı ile dengelemeye özen göstermeli ve kullanım sonrasında topun havasını kontrol ederek her daim optimal düzeyde olduğuna emin olmalısınız. Topla yaptığınız egzersizler sırasında doğru nefes alıp vermeyi ve sırt bölgenizi dik tutarak desteklediğinizi de kontrol etmeyi unutmayın.

Pilates Topu Çeşitleri & Fiyatları Neler?

Pilates Topu Çeşitleri & Fiyatları Neler?

Doğru ve düzenli kullanım sayesinde pilates topu faydaları saymakla bitmez desek yeridir. Pilates topu ile göbek eritme, bacak kası güçlendirme ve omurga güçlendirme gibi pek çok farklı fitleşme avantajıyla karşılaşmanız mümkün. Tabii ki yine düzenli egzersiz akabinde pilates topu ile zayıflama sürecine girmek de olası. Kategorimizde beğeninize sunulan pilates topları içerisinde Voit, Altis, Adidas, Dynamic, Sportive ve Reebok gibi markaların ürünleri ile karşılaşmanız mümkün. Pilates topu fiyatları arasında karşılaştırma yapmak, en konforlu ve kaliteli top modelleri arasından karar vermek ve güvenle fitleşmek için doğru yerde olduğunuz kesin. Daha fazla fitness ve kardiyo ürünü için bu kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Pilates Topu

için 1,368 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(1)
Adidas (12)
(1)
Altis (13)
(1)
Avessa (69)
(3)
Busso (49)
Cosfer (9)
(3)
Delta (368)
(1)
(331)
(1)
Dunlop (6)
Dynamic (23)
(5)
Ebruli (12)
(1)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(3)
(2)
povit (13)
(2)
(1)
(2)
Reebok (17)
Remax (17)
Selex (7)
(2)
Sportive (25)
(1)
Tryon (22)
Valeo (22)
Voit (42)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(85)
ve üzeri (133)
ve üzeri (144)
ve üzeri (147)
ve üzeri (151)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL