Pilates Egzersiz Çemberi

için 649 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Pilates Egzersiz Çemberi

Pilates egzersiz çemberi, pilates sporunun mucidi Joseph Pilates tarafından icat edilen, pilates sporu ile uğraşanlara sporun en önemli temellerinden biri olan "merkez bulma" işleminde yardımcı olmayı amaçlayan bir pilates aleti olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok farklı kullanım alanına sahip olan ve birden çok kas grubunu çalıştırabilen egzersiz çemberi çeşitleri için doğru adrestesiniz.

Pilates Çemberi Nedir, Ne İşe Yarar?

Pilates Çemberi Nedir, Ne İşe Yarar?

Pilates çemberi dendiğinde aklınıza tutacakları ile fonksiyonellik katılmış, orta boy bir egzersiz çemberi gelmeli. Genellikle esnek metalden ya da lastikten üretilen pilates çemberi, yaklaşık 33 santimetrelik bir çapa sahiptir ve her iki yanında onu tutmayı kolaylaştıran, yumuşak dokulu mini yastıklar barındırır. Egzersiz çemberi ne işe yarar diye baktığımız zaman egzersiz esnasında hafif ve orta olmak üzere farklı dereceli direnç sağlamakla yükümlüdür. Bununla birlikte düzenli egzersiz çemberi kullanımı, tam olarak hangi kasların çalıştığına dair vücuda bir nevi geri bildirim verme özelliğine sahiptir. Pilates çemberinin temel amacı aslında yüksek oranda direnç sağlamaktan ziyade vücut dengesinde kontrol ve güç oluşturabilmektir. Pilates çemberini kullanırken önemli olan onu ne kadar sıktığınız değil, sıkarken bedeninizdeki güç dengesini ne kadar doğru kullandığınızdır.

Pilates Çemberi Nasıl Kullanılır?

Pilates Çemberi Nasıl Kullanılır?

Pilates çemberi hareketlerini hem üst, hem alt vücuda odaklayabileceğiniz şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Üst vücuda odaklanmak için ayaktayken kullanabileceğiniz pilates çemberini bel hizasında tutarak içe doğru bastırabilir, özellikle kol kaslarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde pilates çemberini alt gövdeyi çalıştırmak için de kullanmanız mümkün. Alt gövde için pilates çemberi kullananlar, özellikle iç bacak söz konusu olduğunda harika sonuçlar elde ettiklerini söylüyorlar. Vücudun alt kısmını çalıştırmak için en etkili yöntem, çemberi iki bacağın arasına sıkıştırarak düzenli bir egzersiz rutini takip etmektir. Pilates çemberi faydaları arasında omurgayı güçlendirmesi, kol ve bacak kaslarına fokuslanması ve genel olarak vücut direncini artırması yer alıyor demek mümkün.

Pilates Çemberi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Pilates Çemberi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Pilates çemberi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar var. Öncelikle konforlu bir kullanım için hem iç tarafta, hem dış tarafta yumuşak tutacakları bulunan bir çember tercih edin. Eğer seyahat esnasında da pilates yapmayı atlamayanlardansanız, yanınızda götürebileceğiniz kadar hafif ve portatif bir pilates çemberi almaya dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte dayanıklı ve uzun ömürlü bir pilates egzersiz çemberine sahip olmak için kaliteli ve güvenilir bir markaya kendinizi teslim etmeniz şart. Kategorimizde beğeninize sunulan pilates çemberi fiyatları arasında oldukça bütçe dostu rakamlarla karşılaşacağınızı söylememiz mümkün. Sportive, Cosfer, Voit, Delta, Avessa ve Reebok gibi popüler sportif ürün markalarının farklı pilates egzersiz çemberleri, bu kategorimizde sizlerle buluşuyor. Daha fazla fitness ürünü için tek yapmanız gereken Fitness & Kardiyo kategorimizi incelemek.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Activa (6)
Acura (1)
Aden Spor (1)
Altis (13)
Avessa (48)
Busso (30)
Cosfer (41)
Delta (55)
(319)
Dynamic (1)
Ebruli (5)
Giro (1)
Gopro (1)
Gymstick (2)
Hattrick (4)
Leyaton (6)
Liveup (7)
Nike (2)
povit (5)
Reebok (3)
Remax (3)
Selex (6)
Sportica (6)
Sportive (10)
TRX (1)
Tryon (4)
USR (2)
Valeo (3)
Vertex (7)
Voit (23)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(64)
ve üzeri (101)
ve üzeri (108)
ve üzeri (114)
ve üzeri (119)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL