Kategoriler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Ayarlanabilir Eğim Açısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Ağırlık Sehpası

için 56 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Ağırlık Sehpası

. Yaş aldıkça türlü türlü sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişiler, gençliğinde bol bol spor yapmalıdır. Ancak yine de hem yaşı ilerlemiş bireyler hem de gençler açısından takım ruhunu edinmek, zindelik ve sağlıkta iyileşme görmek gelişim açısından oldukça önemlidir. Oldukça fazla faydası bulunan sporun, kişinin tercihine göre yapılması önerilmektedir. Kendi zevkinize göre bir spor bulduğunuz takdirde hareket etmek sizler için daha motive edici ve zevk verici olacaktır. İnsanların vücudunu bir disiplin içerisinde tutan spor, düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde bağışıklığı oldukça güçlendirir. Bu sporlardan birisi de fitness sporudur. Fitness, son zamanların en çok tercih edilen sporlarından bir tanesidir. İnsanların hareket etmesini kolaylaştıran ve hareket ederken formlarını korumayı da sağlayan fitness, kullanıcılarına sunduğu eşsiz aletler ile işlerin daha hızlı ve kolay olmasına yardımcı oluyor. Fitness aletleri arasında yer alan ağırlık sehpası oldukça işlevsel bir yapıda olması bakımından kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bir ağırlık egzersizi olan bu ürün ile kondisyonunuzu geliştirmeniz mümkündür. Sporu hayatının bir parçası haline getiren kişilerin spor yaptıkları zaman dilimlerinde en çok kullandıkları fitness ağırlık sehpası sporun vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Üst vücut çalışmak isteyen kişiler için birebir bir ürün olan bu sehpa, vücudunuzun daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu ürün çeşidini özellikle spor salonlarında görmek mümkündür. Vücudunuzun daha sağlıklı ve daha fit bir görünüme sahip olmasını sağlaması ve fiziksel görüntünün aksine psikolojik olarak da sizleri iyi yönde etkilemesi ile bu ürün her açıdan etkili olacaktır. Sizler de bu spor ağırlık sehpası ürününe sahip olarak sağlığınıza ve görüntünüze yardımcı olabilirsiniz.

 Ağırlık Sehpası Özellikleri

Ağırlık Sehpası Özellikleri

Ağırlık Sehpası, göğüs kasları, kollar ve omuzlar dahil olmak üzere üst vücudun kaslarını güçlendirmek için kullanılan bir egzersizdir. Hedeflerinize bağlı olarak biraz farklı kasları da çalıştıran farklı ağırlık sehpası çeşitleri de bulunmaktadır. Bu çeşitlerin her birinin amacı hedef olarak belirlediğiniz yerin daha sıkı ve fit olmasını sağlamaktır. Spor yapacağınız zaman rutininize ekleyeceğiniz ağırlık sehpası antrenmanı, üst vücudun gücünü ve kas dayanıklılığını arttırmak gibi faydaları bulunur. Ayrıca şınav gibi hareketler yapmaya da yardımcı olan bu ürün çeşidi pek çok spor alanı için de etkili bir güçlendirme egzersizi arasında yer almaktadır. Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce bilgili bir kişiden bilgi edinmek gerekmektedir. Çünkü aksi takdirde bu alet üzerinde yapılacak yanlış bir hareket sonucu pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum da sizlerin hayatını etkileyebilir. Çok fonksiyonlu ağırlık sehpası ürün çeşitleri vücut ağırlığını geliştirmek isteyen kişiler için üretilen ve sunulan bir spor aleti olarak karşınıza çıkmaktadır. İnsanlar spor yaptıkları zaman içerisinde vücudunun farklı bölgelerini çalıştırarak daha fit ve sıkı bir görüntü oluşmasını istemektedirler. Bu görüntünün oluşması için de bu sehpa son derece kullanışlıdır. Vücudun pek çok farklı alanını geliştirme fırsatı elde etmek isteyen kişiler ve kol kaslarından göğüs kaslarına kadar yapılacak olan hareketler ile vücudunuzu geliştirebilmeniz mümkündür. Bazı belirli egzersizler sayesinde vücudunuz için hedeflediğiniz bölgeye yoğunlaşarak istediğiniz zaman dilimi içerisinde spor yapma imkânı bulabilirsiniz. Bench press sehpası son derece işlevsel ve çok fonksiyonlu olması ile sizlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Bu deneyim sonucunda da sizler istediğiniz görüntüye ve sağlıklı bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. Sabit yatay, sabit dikey, katlı ve sabit eğimli gibi birbirinden farklı pek çok tasarıma sahip olan bu ürün çeşidi, birçok mekik hareketinin yanı sıra vücudun farklı bölgelerini çalıştırabileceğiniz bu ürünün kullanımı spor yapan kişiler için oldukça önem arz etmektedir. Spor alanında belirli bir seviyede olsanız da olmasanız da her seviye için yapılabilecek egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizlerin daha kolay ve pratik olmasını sağlayan bu ürün çeşidi ile de spor rutininizi daha kolay basit bir hale getirebilmeniz mümkündür. Her zaman spor salonlarında vakit geçiren ve sporu hayatının merkezine getiren kişilerin özellikle en çok kullandığı ürün olan spor ağırlık sehpası son derece etkili bir ürün olarak sizlere sunuluyor.

 Ağırlık Sehpası Çeşitleri

Ağırlık Sehpası Çeşitleri

Sağlıklı bir hayat ve fit bir vücudun başında spor yapmak gelmektedir. Spor yapmak için bazı insanlar yürüyüşü tercih ederken bazı insanlar da bu spor birbirinden farklı fitness hareketlerini tercih eder. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmediği müddetçe fitness hareketleri oldukça etkili bir seçenektir. Özellikle son zamanlarda vücudu şekillendirmek ve kondisyonu arttırmak bakımından fitness en çok tercih edilen spor alanların arasında yer alıyor. Birbirinden farklı spor aletleri eşliğinde yapılan bu spor aletleri genel olarak profesyonel kişiler tarafından kişilere sunulmaktadır. Çünkü fitnessın amacı kişilerin spor esnasında vücutlarının formunu korumalarını sağlayacak antrenmanlar ile sağlamaktır. Formu korumanın yanı sıra ayrıca kas kütlesinin artmasını sağlamaya yardımcı olan spor aletleri de bulunuyor. Vücudunu geliştirmek isteyen, bölge bazlı bir egzersiz yapmak isteyen kişiler bu fitness aletleri ile kas kütlelerini arttırabiliyor. Bu fitness aletleri arasında yer alan bir üründe ağırlık sehpası çeşididir. Bu ürün spor yapan kişilerin üst vücutlarını geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Omuz, kol, göğüs ve daha pek çok bölgenin gelişmesini sağlayan bu ürün farklı tasarımları ile kullanıcılara sunuluyor. Bu ürünler arasında ayarlanabilir ağırlık sehpası çeşidi yer alıyor. Bu ürün tricepsleri geliştirmek isteyen kişiler için son derece kullanışlıdır. Ağırlık sehpası ayarlanabilir bir yapıda olması bakımından yapmayı tercih edeceğiniz harekete göre kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir Katlanabilir ağırlık sehpası çeşidi ise genellikle evde spor yapmayı tercih eden kişiler tarafından kullanılan bir çeşittir.. Ağırlık sehpası katlanabilir bir yapıda olması ile evde fazlalık oluşmasının önüne geçebilmeyi mümkün kılar. Bir diğer ürün çeşidi ise kademeli ağırlık sehpası modelidir. Bu model spor esnasında kendi gücünüze, boyunuza ve yapacağınız harekete göre ayarlanabilmektedir. Bu sayede her seviyeden kişi bu spor aletini kullanma imkânına sahip olacaktır. Dambıl sehpası ile spor rutininizdeki egzersizleri yaparken dambıllardan son derece kolay bir şekilde faydalanabileceksiniz. Bu hem vücudunuzun şekillenmesine hem de vücut gücünüzün artmasında oldukça etkilidir. Bu ürünün çeşitlerini tek tek satın almak istemiyorsanız ağırlık sehpası seti ile tek bir seferde sahip olabilirsiniz. Spor yapmak hem fiziksel hem de ruhsal için oldukça iyi bir adım olacaktır.

 Ağırlık Sehpası Kullanımı

Ağırlık Sehpası Kullanımı

Her vücut yapısına uygun olarak spor aleti sunan fitness, kişilerin günlük hayatını büyük oranda etkilemektedir. Bir yaşam şekli olarak sporu benimseyen kişiler birbirinden farklı spor aletleri ile yapmış oldukları sporlar ile güne başlamayı tercih eder. Bu spor onları daha zinde tutmayı başarır ve böylece gün boyunca kendilerini daha iyi hissederler. Şehir hayatını insanlara getirmiş olduğu teknolojik yaşam sonucunda hava kirliliği ve hareketsizlik gibi olumsuz durumların üstesinden gelmek için spor yapılması önerilmektedir. Spor aletlerinin başında gelen ve spor salonlarının vazgeçilmezi olan fitness ağırlık sehpası ürünü, oldukça etkili bir ürün olarak sporcuların karşısına çıkıyor. Bu sehpalar üzerinde yapılacak belli başlı hareketler bulunmaktadır. Bu hareketleri uzman bir kişiden öğrenerek ve sonrasında tekrar ederek en kısa zaman içerisinde istediğiniz vücuda ve kasa sahip olabilmeniz mümkündür. Bu hareketler için ilk olarak gerekli donanımlara sahip olan bir ağırlık sehpasına gerek duyulmaktadır. Sonrasında da bir haltere ihtiyaç vardır. Hedeflediğiniz bölgenin kaslarına odaklanarak hem göğüs hem de omuzlarınız ile tricepsleri oluşturabilirsiniz. Bu durum özellikle omuzlarınızı ve göğüslerinizi çalıştırmaktadır. Ayrıca dış görüntü açısından da oldukça önemli bir harekettir. Hareketleri yapacağınız zaman ilk olarak sırtınızı çok az kamburlaştıracak bir şekilde uzanmanız gerekmektedir. Ayaklarınızı ise yere düz bir şekilde basarak iki elinizde yer alan halterleri birbirlerine yaklaştırarak düz olacak şekilde germeniz gerekir. Bu işlemleri yaparken halteri yavaş bir şekilde indirmelisiniz ve hiçbir şekilde ani bir hareket yapmamalısınız. Ani bir hareket yaptığınız takdirde sağlık açısından pek çok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle spora yeni başlıyorsanız hızlı bir hareket etme gereksiniminden kaçınmalısınız. Sizlere hazırlanan bu hareketleri yaparken sağlığınıza ve güvenliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hareketler esnasında doğru bir şekilde nefes alıp vermek de son derece önemlidir. Halterleri indirirken nefes alıp, kaldırırken de nefes vermelisiniz. Bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü yapacağınız tek bir yanlış harekette dahi canınız acıyabilir. Aynı zamanda bu hareketleri yaparken kullanacağınız ürünün profesyonel ağırlık sehpası olmasına da dikkat etmelisiniz. Spor rutininizin bir parçası haline gelecek olan bu hareketleri yaparken denge içinde bulunmanız son derece önemli olacaktır. Çünkü dengeyi sağlamadan gücü de sağlamanız mümkün değildir. Uzman kişiler tarafından sizlere gösterilecek olan bu hareketlerin yapılışına dikkat ettiğiniz takdirde olumlu bir sonuç görmeniz mümkün olacaktır.

 Ağırlık Sehpası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağırlık Sehpası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatının bir bölümünü spor ile geçiren ve geçirmek isteyen kişiler için sunulan rutinler, doğru bir program ile hazırlandığı takdirde son derece etkili bir sonuç elde etmeniz mümkündür. Spor yapmak için birbirinden farklı aletler bulunmaktadır. Bu aletlerin her biri vücudun farklı bölgesini çalıştırmak ile birlikte son derece de kullanışlı olması ile öne çıkıyor. Bu aletler arasında yer alan ağırlık sehpası ölçüleri farklı olmak ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Ağırlık mekik sehpası kişilerin yapacağı harekete bağlı olarak ağırlık sehpası düz şeklini alabiliyor ya da katlanabiliyor. Bu durum tamamen kişilerin zorluk derecesine bağlı olarak değişmektedir. Birbirinden farklı pek çok hareket çeşidine sahip olan bu sehpayı ilk kez kullanacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Spor yapmaya yeni başlayan kişilerin pes etmemeleri gerekir. Çünkü spor yapmaya başlanıldığı ilk zamanlarda sıkılma ya da yorulma gibi durumların olabilir. Bu da çoğu kişinin pes etmesine neden olabiliyor. Ancak pes edilmediği takdirde vücudunuzun güçlendiğini hissedebilirsiniz. Ağırlık sehpasını yeni aldığınızda ürünün kurulumu için bilgili olan bir kişiden yardım alınması gerekir. Bilmediğiniz halde ürün kurulumu yapmayı gerçekleştiriyorsanız ürüne zarar verebilirsiniz. Ürünü kurduktan sonra hemen ağır hareketler ile spora başlamamanız gerekmektedir. Eğer bu sehpayı hiçbir zaman kullanmadıysanız ağır hareketlerde bulunmak sizler için daha zorlayıcı olabilir. Bunun için ilk başlarda daha hafif olan egzersizler yapmak gerekiyor. Bu sayede vücudunuz yavaş yavaş bu tempoya alışacaktır. Ağırlık sehpası set şeklinde bir satın alımı geçekleştirdiyseniz spor rutininize ürünün diğer çeşitlerini de ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünleri istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu tahtadan ağırlık sehpası çeşitleri gibi ürün çeşitleri ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Egzersiz sırasında yapacağınız hareketlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer spora alışık bir vücudunuz yok ise omuzlarınızın ve başınızın hareket esnasında dengeli bir şekilde kalması gerekmektedir. Yapılması gereken hareketleri gelişigüzel bir şekilde değil daha bilinçli bir şekilde yaptığınız zaman sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak daha mümkün bir hale gelecektir.

 Ağırlık Sehpası Fiyatları

Ağırlık Sehpası Fiyatları

Ağırlık sehpası, spor salonlarındaki en çok yönlü ve kullanışlı ekipmanlarından birisidir. Ağırlıkları güvenli bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olan bu ürün ile ilgili en iyi şeylerden birisi yapılabilecek pek çok egzersizin bulunmasıdır. Özellikle üründe bir bacak kıvırıcı takılı ise üst bedeninizdeki her kası hatta göbek ve alt bedeninizin bir kısmını dahi çalıştırmak için dambıl ya da halter kullanabilirsiniz. Bacak kıvırıcılar ile ayarlanabilen bir ağırlık sehpası spora yeni başlayan kişiler için oldukça uygundur. Çünkü bu ürün çeşitleri her kas grubu için kullanmanıza ve boyunuza ve seviyenize göre ayarlama imkânı tanır. Ağırlık sehpa ölçüleri standart bir şekilde 17 ya da 18 inç yüksekliğindedir. Genişliği ise 11 veya 12 inç olarak karşınıza çıkıyor. Kolay bir şekilde katlanabilen bu ürün çeşidini evinizde basit hareketler ile hemen kurabilirsiniz. Ancak profesyonel olarak tasarlanan sehpa modellerini daha çok spor salonlarında görmeniz mümkündür. Spor yapmaktan hoşlanmayan kişilerin dahi kullanmaktan zevk aldığı bu ürün ile yapacağınız birkaç hareket ile gününüzü geçirebilirsiniz. Oldukça dayanıklı ve sağlam olan ağırlık sehpası tavsiye edilen spor ekipmanlarının başında gelmektedir. Aynı zamanda bölgesel olarak yağlanmaları bulunan kişiler tarafından da bu ürün tercih edilmektedir. Bu sehpa ile yapacağınız hareketler sonucunda bölgesel yağlardan kurtulmanız mümkündür. En kısa süre içerisinde daha fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olan bu sehpa üzerinde yapacağınız hareketler sonucunda terleme ile vücudunuzda yer alan kötü toksinleri atma şansı elde edebileceksiniz. Ayrıca kaslarınızın ve kemiklerinizin daha güçlü ve sıkı olmasını sağlayan bu ürün ile vücudunuz daha dayanıklı olacaktır. Ürünü kullanmaya başladıktan sonra daha sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlayan bu ürün ile aynı zamanda daha esnek olacak şekilde egzersizlerinizi yapabilirsiniz. Tembellik veya uyuşukluk sorunu bulunan kişiler için de birebir bir çözümdür. Vücudunuzda bulunan kaslarınızın ve kemiklerinizin gelişimi açısından önemli olan spor hem sizleri dinç hissettirir hem de sizlerin stresini atmanıza yardımcı olur. Çok aktif bir şekilde kullanılan bu sehpa ile spor hareketlerinizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ağırlık sehpası set halinde bir seçenek sunması ile de kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ağırlık sehpası fiyatları tercih edeceğiniz ürünün modeline göre değişiklik göstermektedir. Sizler de bu ürün çeşitleri arasından kendinize uygun olan ürünü seçerek vücut gelişiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Ağırlık Sehpası Nasıl Kullanılır?

Ağırlık sehpası üzerinde pek çok farklı egzersizin yapıldığı bir üründür. Yapacağınız egzersize, kendi boyunuza ve seviyenize göre ağırlayarak ürün üzerinde birçok egzersiz yapmanız mümkündür.

Ağırlık Sehpası Ne İşe Yarar?

Ağırlık sehpası vücudunuzdaki kasları çalıştırmak bakımından oldukça önemli bir spor ekipmanıdır. Göğüs, omuz, kol ve daha pek çok farklı bölgeyi çalıştırmanıza yardımcı olan bu ürün sayesinde kaslarınız daha güçlü ve dayanıklı olacaktır.

Ağırlık Sehpası Nasıl Olmalı?

Ağırlık sehpaları nerede kullanacağınıza bağlı olarak farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Bu ürünü ne için ya da nerede kullanmak için satın almak istediğinize bağlı olarak doğru ürün tercihi yapabilirsiniz.

Ağırlık Sehpasına Nasıl Çalışılır?

Ağırlık sehpalarında spor geçmişi olan kişiler genellikle halter ya da dambıl ile çalışarak vücut dayanıklılıklarını ve kas kütlesini arttırmayı amaçlamaktadır. Ancak yağ yakma odaklı olan hareketler ile de yağ yakımı işlemini geçekleştirebilmeniz mümkündür.

Ağırlık Sehpasında Vücudun Hangi Bölgeleri Çalışır?

Genel olarak tüm kasları çalıştırmaya yönelik egzersizler yapabileceğiniz bu ürün özellikle omuz, kol ve göğüs kaslarının çalışmasında etkili olmaktadır.