Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ağırlık Plakaları

için 300 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ağırlık Plakaları

Vücut yapısına önem veren ve sağlığına dikkat eden kişilerin spor yaparken kullandıkları ağırlık plakaları sağlıklı ve kuvvetli bir vücuda sahip olabilmenizi sağlamaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen bu ürünler, vücut geliştirmek isteyen kişiler için ideal spor aletlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle spor salonlarında rastladığımız ağırlık plakaları, farklı vücut bölgelerini geliştirmeye ve kuvvetlendirmeye yarayan vücut geliştirme aletlerinden biridir. Fitness ağırlık plakaları, ağırlık barının iki yanına takılan ve farklı ağırlıklardan oluşan vücut egzersiz malzemeleridir. Ağırlık barı kullanmadan, sadece ağırlık plakaları ile yapılan egzersizler de vardır. Ancak genel olarak ağırlık plakaları, ağırlık barı ile kullanılmaktadır. Standart plaka ve olimpik plakalar olarak ikiye ayrılan ağırlık plakaları çeşitli malzemelerden üretilmiştir. Ağırlık plaka disk ürünleri 1,25 kg’dan 45 kg’a kadar farklı ağırlıklarda olabilmektedir. Ağırlık barının iki tarafına da istediğiniz kadar disk yerleştirebildiğiniz için kaldırmak istediğiniz ağırlığa rahatça ulaşabilirsiniz. Eğer deneyimli bir sporcuysanız, profesyonel ağırlık plakaları tercihiniz olabilir. İleri seviyede ağırlık plakaları daha farklıdır. Eğer ağırlık kaldırmaya yeni başlıyorsanız, ağırlık plaka seti ürünlerine göz atabilirsiniz. Farklı ağırlıklarda disklerden oluşan bu setler tercihiniz olabilir. Antrenman seviyenize ve çalışmak istediğiniz bölgelere göre ağırlık plakalarını arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Ağırlık çalışmaya yeni başlayanların eğitmen eşliğinde ağırlık kaldırmaları tavsiye edilir. Şayet bir eğitmen olmadan kendi başınıza ağırlık kaldırmaya başlarsanız, ciddi sakatlanmalar söz konusu olabilir. Belirli bir seviyede ağırlık kaldıran bir kullanıcı için ise kendi başına ağırlık kaldırmasında bir sorun olmayacaktır. Farklı materyallerden oluşan ve çeşitli ağırlıklarda ağırlık plakaları için sayfamıza göz atabilirsiniz. Her seviye için uygun ağırlıkta ve modelde ürün bulmanız mümkün olacaktır. Ağırlık plakaları fiyatları ürünün kalitesine ve markasına göre değişmektedir. Ünlü markaların ürettikleri birbirinden farklı çeşitlerde ürün sayfamızda bulunmaktadır. Her bütçeye uygun ürün bulmak mümkündür. Fiyatlar ürünün imalatında kullanılan malzemeye göre de değişmektedir. Ürünün modeli de fiyatı etkileyen unsurlardan biridir. Ürünün ağırlığı, kaç adet satın alınacağı da fiyatı etkilemektedir. Bazı ürünler set halinde satılmaktadır. Bazısı ise tek tek satışa sunulmaktadır. Kendiniz için en uygun ürünü sayfamızdan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Ağırlık plakaları fiyatları ürünün markasına göre de değişiklik göstermektedir. Ünlü spor markalarının ürettikleri ağırlık plakaları yüksek kalite ve dayanıklılıkları ile ön plana çıkmaktadır. Bütçenizi sarsmayacak ve kullanışlı ürünler için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Ağırlık plakaları Çeşitleri

Ağırlık plakaları Çeşitleri

Ağırlık plakaları çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir. Döküm ağırlık plakaları en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler standart barlara uyumlu olarak üretilmiştir; 2,5 cm çapında ki metal barlarla uyumludur. Rahat kullanım açısından dairesel şekil verilmiştir. Dairesel şekilleri sayesinde spor yaparken olası çizilmelere karşı elleri korumaktadır. Flanşların avuç içine temas eden kısmına özenle pürüzsüz yüzey özelliği kazandırılmıştır. Fitness, vücut geliştirme ve halter salonlarında rahatlıkla kullanılabilen bu ağırlık plakaları, evinizde, spor salonlarında, hatta işyerinizde bile keyifle spor yapabileceğiniz kaliteli ürünlerdir. Döküm ağırlık plakaları kullanarak geliştirebileceğiniz kas grupları; kol, omuz, sırt ve bacak kaslarıdır. Kanat kasları da bu ürünlerle geliştirilebilmektedir. Olimpik flanş, kauçuk kaplı ağırlık plakaları ise ileri seviyede sporcuların kullanabileceği türde ürünlerdir. Bu ürünlerde ağırlık seçenekleri mevcuttur. 2,5 kg’dan 20 kg’a kadar çeşitli seçenekler mevcuttur. Ürünün ağırlığına göre ölçüleri de değişmektedir. Krom ağırlık plakaları tercih edebileceğiniz bir başka ağırlık plaka disk ürünleridir. Bu ürünlerin set halinde olanlarını bulabilirsiniz. İçerisinde dört adet 2,5 kg, dört adet 1,25 kg, dört adet 0,5 kg ve iki adet krom bar bulunan ağırlık plaka seti ürünleridir. Krom ağırlık plakaları özel kromaj kaplamadır. Bunlar dışında tercih edilen bir başka ürün ise demir ağırlık plakaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Ünlü spor markalarının ürettikleri demir ağırlık plakaları standart ölçülerdeki barlarla uyumlu olarak imal edilmiştir. Dairesel şekilleri rahat kullanım sağlamaktadır. Pürüzsüz yüzey özelliği ile dış çeper kısmı insan sağlığına zarar vermez. Malzeme kalitesi ve görsel güzelliği ile spor yapma keyfinizi artırır. Siyah renkli ürünler elleri boyamaz. Yüksek kalitede demir ağırlık plakaları için sayfamıza göz atabilirsiniz. Döküm demir özelliği sayesinde uzun ömürlü ürünlerdir. Çok avantajlı fiyatlarla, farklı ağırlık seçenekleri mevcuttur. Poliüretan olimpik ağırlık plakaları da tercihiniz olabilir. Üstün kalitede ipeksi mat yüzeye sahip bu ürünler farklı ağırlıklarla satışa sunulmaktadır. Çizik, ufalanma, darbe, aşınma gibi her türlü dış etkene karşı saf poliüretan malzemeden üretilmiş bu ürünler çok dayanıklı elastikiyete sahiptir. CPU olarak da adlandırılan poliüretan, kauçuk kaplamadan daha uzun ömürlüdür. Kokusuz ve olimpik tür barlara uyumlu bu ağırlık plakaları ile spor deneyiminizi daha kaliteli bir şekilde yaşamanız mümkündür. Plastik ağırlık plakaları ise başka bir seçenek olarak tercihiniz olabilir. Uygun fiyatlarla plastik ağırlık plaka seti ürünlerine sahip olabilirsiniz.

 Ağırlık Plakası ile Çalışma

Ağırlık Plakası ile Çalışma

Ağırlık plakaları ile çalışmanın çeşitli şekilleri vardır. Yeni başlayanlar oldukça düşük ağırlıkta başlayıp, yavaş yavaş seviyeyi arttırmalıdırlar. Eğitmenin yönlendirmesi doğrultusunda ağırlık plakaları kullanmak sağlıklı olacaktır. Ağırlık barına plakalar takılarak sırt üstü ağırlık kaldırma çalışması yapılabilir. Bu şekilde kollar, göğüs ve omuz bölgesi çalışmaktadır. Dilerseniz ayakta ağırlık kaldırma çalışmaları da yapabilirsiniz. Bu çalışmaya halter kaldırma da denilmektedir. Bu şekilde kollar, sırt, kalça ve bacaklar dahil tüm vücut çalışacaktır. Ağırlık barı olmadan da ağırlık plakaları ile çalışılabilir. Bu şekilde bir çalışmada kollar ve sırt için faydalı bir egzersiz şeklidir. Yüksek ağırlıklar mutlaka profesyonel antrenörler eşliğinde çalışılmalıdır. Aksi takdirde sakatlanma gibi sonuçlar meydana gelebilir. 5 kg plaka ile rahatlıkla ayakta ve barsız çalışabilirsiniz. 10 kg plaka en sık aranan ürünler arasındadır. Bununla da seviyenize göre barsız ve ayakta çalışma olasılığınız vardır. Düşük seviyedeki sporcular için 10 kg plaka ürünlerinin bara takarak çalışılması tavsiye edilir. 20 kg plaka bar ile çalışması daha kolay olan ağırlıktır. Dilerseniz bara birden fazla 10 kg plaka takarak ağırlığı artırabilirsiniz. Ağırlıkların barın iki tarafında da eşit olmasına dikkat edilmelidir. Sağlıklı bir antrenman için profesyonellerden destek alarak çalışmak faydalı olacaktır. Ağırlık barını kaldırırken yanınızda bir antrenörün olması olası kazaları önlemek için gerekli olacaktır. Ağırlık plakaları hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun, kaldırdığınız ağırlık aynı olacağı için seviyenize göre önlem almanızı tavsiye ederiz. Ağırlık plakaları seviyenize göre seçilmeli ve ona göre bara takılmalıdır. Sırt üstü uzanırken ağırlık çalışması yapmak, ayakta yapmaktan daha kolaydır. Dolayısıyla yeni başlayanlar, sırt üstü ve antrenör eşliğinde çalışabilirler. Yeni başlayanlar 1 kg plaka tercih edebilirler. Bu ağırlıktaki bir ağırlık plaka disk ile ayakta da rahatlıkla çalışılabilir. Dolayısıyla eğer ağırlık kaldırmaya yeni başlayanlardan iseniz 1 kg plaka ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Orta seviyede olanlar için ise 7.5 kg plaka ürünleri kullanılabilir. Bu ağırlıklarla bar üzerinde çalışılması daha doğru olacaktır. Şayet bir antrenör eşliğinde barsız ve ayakta da çalışma yapabilirsiniz. Vücudunuzda sakatlanma veya incinmelere sebep olmayacak şekilde ağırlık plakaları kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çeşitli ağırlıklarda plakalar için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Ağırlık Plakaları Özellikleri

Ağırlık Plakaları Özellikleri

Döküm, plastik ve kromdan üretilen ağırlık plakaları çeşitli kaplamalar ile ellerinize en iyi şekilde uyum sağlamak için tasarlanmıştır. 10 ila 20 kg arasında ki ağırlık plakaları kullanıcıların farklı egzersiz becerilerini geliştirmek için sunulmaktadır. İçerisinde farklı ağırlıklarda plakalar bulunan setler en çok tercih edilen ürünler arasında gelmektedir. Ağırlık plaka seti ürünlerinin bazıları bar ile birlikte satılmaktadır. Böyle bir set alıp dilerseniz spor salonunda veya evinizde de çalışabilirsiniz. Aynı anda farklı kasların çalışmasına olanak tanıyan ağırlık plakaları vücut gelişiminizde önemli bir rol oynamaktadır. Hafif ürünleri tercih etmeyip, kendine güvenen kullanıcılar olimpik plakaları tercih edebilirler. Bu ürünler profesyonel kullanıcıların el ve kol yapılarına göre üretilmiştir. Farklı plakaları bir arada bulunduran ağırlık plaka seti ürünleri ile günlük veya haftalık spor rutininizi oluşturabilirsiniz. Ergonomik yapıları ile kolay kavramanızı sağlayan ağırlık plakaları rengarenk alternatiflerle beğeninize sunulmaktadır. Güçlü kondisyon ve kas yapısına bir an evvel kavuşmak isteyenler için pek çok alternatif bulunmaktadır. Sporu en verimli şekilde hissedebilmeniz için üretilmiş ağırlık plakaları sayesinde istediğiniz vücut hatlarınıza sahip olabilirsiniz. Klasik sporculardan daha belirgin kas yapısına sahip olmak isteyenler için özellikle ağırlık plakaları ile çalışmaları tavsiye edilebilir. Doğru beslenme ve kaliteli uyku ile spor egzersizlerinizi bir arada yöneterek sağlıklı, dinç ve kuvvetli bir vücuda sahip olabilirsiniz. İhtiyaca göre hafif ya da ağır yapıda spor ürünleri arasında 5 kg plaka en sık tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Standart ağırlık yapısında olan bu ürünler yeni başlayan ve orta seviyedeki sporcular için uygundur. Güçlü ağırlık plakaları ile çalışıp daha gösterişli kas yapısına sahip olmanız mümkündür. Üretim sürecinde sağlığa zararlı hiçbir madde kullanılmayan bu plakalar ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Kullanım amacınıza ve kendi antrenman performansınıza göre en uygun ürünü sayfamızda bulabilirsiniz. Ürünler çeşitli özelliklerde olup, en yüksek performansı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Farklı ağırlıklarda ve ölçülerde ürünlere rastlayabilirsiniz. Kendiniz için en doğru ağırlık plakaları ile çalışmanız için bir profesyonele danışmanızda fayda vardır. Ağırlık plakaları döküm olan ürünler en çok tercih edilenler arasındadır. Dikdörtgen ağırlık plakaları da bulunmaktadır. Ağırlık plakaları ölçüleri ürünün gücüne göre değişmektedir. Farklı ölçülerde ve ağırlıklarda ürünlerden oluşan ağırlık plakaları seti tercih ederek kendi antrenman programınızı oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı ağırlık plakaları ürünleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Ağırlık Plakası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Ağırlık Plakası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Ağırlık plakaları ile çalışırken öncelikle seviyenizi göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Başlangıç seviyesinde bir sporcu 1 kg plaka ile rahatlıkla çalışabilir. Zaman içerisinde ağırlıkları, kas yapısı geliştikçe arttırabilir. Orta seviyede bir kullanıcı 10 kg plaka ile rahatlıkla çalışabilir. Başlangıçtan orta seviyeye geçişte 5 kg plaka kullanılabilir. Daha sonra 7.5 kg plaka ürünlerine geçilebilir. 10 kg plaka orta seviyedeki kullanıcılar için uygundur. Daha ileri seviyede ki sporcular 20 kg plaka ürünlerini tercih edebilirler. Ağırlık plakaları seçimi yaparken ürünün hangi malzemeden üretilmiş olduğuna da dikkat etmekte fayda vardır. Döküm ağırlık plakaları en popüler ürünler arasındadır. Farklı markaların ürettikleri çeşitli döküm ağırlık plakaları ile karşılaşabilirsiniz. Demir ağırlık plakaları da sıklıkla spor salonlarında tercih edilmektedir. Evinizde de kullanabileceğiniz bu ürünler oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Döküm plaka dambıl seti ürünlerine de göz atabilirsiniz. Dört adet demir döküm 5 kg plaka ve kısa bir bardan oluşan bu seti evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 25 kg olimpik ağırlık plakaları profesyoneller için oldukça ideal bir üründür. Özel tutacak yerleri olan bu ürün kauçuk malzemeden imal edilmiştir. Rahat kaldırmanızı sağlayan kauçuk kaplı yüzeyi ile profesyoneller için uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Olimpik ağırlık plakaları ve bar standı bir arada olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Sayfamızda dambıl ağırlık ve plaka standı ürün çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Evinizin bir köşesini antrenman alanı olarak kullanmak isterseniz bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Plastik ağırlık plakaları daha uygun fiyatlı ürün tercih edenler için önerilebilir. Dilerseniz dambıllarla birlikte gelen ağırlık plaka seti ürünlerine de göz atabilirsiniz. Farklı pozisyonlarda kullanabileceğiniz ağırlık plakaları ile istediğiniz vücut hatlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ağırlık plakaları seçimi yaparken gücünüze göre ağırlıkları tercih etmeniz, sağlığınız açısından önem taşımaktadır. Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar hafif ağırlık plakaları ile başlayıp daha sonra yüksek olan ürünleri deneyebilirler. Profesyoneller ise olimpik model ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Spor yaparken daha yüksek performans sağlayacak ürünleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü bu ürünler ile istediğiniz vücut hatlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Daha fit bir bedene ulaşmak için ağırlık plakaları ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. Kendiniz için en uygun ağırlık plaka seti ürünlerine sayfamızda ulaşabilirsiniz.

 Ağırlık Plakaları Fiyatları

Ağırlık Plakaları Fiyatları

Ağırlık plakaları çeşitli modellerle karşımıza çıkmaktadır. Ünlü spor markalarının üretmiş oldukları pek çok seçenek mevcuttur. Ağırlık plakaları fiyatları ürünün ağırlığına, üretimde kullanılan malzemesine ve ölçülerine göre değişmektedir. Her bütçeye uygun ağırlık plaka disk ürünü bulmak mümkündür. Ürünler çeşitli malzemelerden üretilmektedir. Fiyatı etkileyen unsurlardan biride ürünün üretiminde kullanılan malzemelerdir. Bazı ürünler demir döküm, bazısı plastik bazısı ise kauçuk malzemeden üretilmiştir. Markadan markaya göre de ağırlık plakaları fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Bütçeniz doğrultusunda en uygun fiyatlı ağırlık plakları sayfamızda yer almaktadır. Kaç kilogram ve kaç adet plaka alacağınıza göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. 10 kg plaka ile 20 kg plaka arasında fiyat farklılıkları olmaktadır. Ağırlık arttıkça fiyatta doğru orantıda yükselmektedir. Bütçenizi sarsmayacak ve çeşitli ağırlıkları bir arada satın alabileceğiniz ağırlık plaka seti ürünlerine göz atabilirsiniz. Profesyoneller için üretilmiş ürünler de mevcuttur. Olimpik ağırlık plakaları diğerlerine göre daha yüksek fiyatlardadır. Standart plaka ürünleri daha avantajlı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Plakanın ölçüsüne göre de fiyat değişecektir. Farklı boyut ve ağırlıklarda plakalar mevcuttur. Hangi boyutta ve ağırlıkta kaç adet plaka alacağınıza göre fiyat değişiklikleri olacaktır. Bazı ağırlık plakaları seti bar ile birlikte gelmektedir. Bazı set ürünleri ise çantası ile birlikte satılmaktadır. Tüm bu unsurlar fiyatlara yansımaktadır. Dambıl ile birlikte satılan ağırlık plakaları seti ürünleri de bulunmaktadır. Küçük boyutlarda ve kauçuk olimpik plaka ürünlerini de avantajlı fiyatlarla bulmanız mümkündür. Sayfamızda hesaplı demir döküm plaka seti ürünleri bulunmaktadır. Bütçeniz ne olursa olsun kendiniz için en uygun ağırlık plakaları bulmanız mümkündür. Çeşitli fiyatlarla sunulan döküm ağırlık plakaları en çok tercih edilenler arasındadır. Plastik ağırlık plakaları uygun fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Krom ağırlık plakaları fiyat anlamında markadan markaya göre değişmektedir. Fitnes ağırlık plakaları çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu durum çeşitli fiyatlarla ürünler bulma olanağı sağlamaktadır. 10 kg plaka en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bu ürünü çok avantajlı fiyatlarla sayfamızdan temin edebilirsiniz. 1 kg plaka ürünü fiyatları için de sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her bütçeye uygun ağırlık plakaları sayfamızda yer almaktadır. Bin bir çeşit ürün arasından kendiniz için en uygun olanı seçip hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Spor deneyiminizi keyifli ve profesyonel bir hale getirecek ürünleri sayfamızdan üzerinden inceleyebilirsiniz.