Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ağırlık Barları

için 373 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ağırlık Barları

İster evinizde ister ofisinizde kullanabileceğiniz ağırlık barı ile spor yapabilir ve sağlıklı günlere adım atabilirsiniz. Spor salonuna gitmek yerine kendi yaşam alanınızda vücut geliştirme yapmak ve egzersizlerinizi gerçekleştirmek için satın alabileceğiniz pek çok ekipman bulunmaktadır. Bunlardan biri de; çeşitli ebat, ağırlık ve kalitedeki ağırlık barlarıdır. Genel olarak iki ucuna da ağırlıklar takılarak kullanılan bu ürünleri, tek başına da çeşitli egzersizlerde kullanabilirsiniz. Ağırlık plakalarını ise dilediğiniz adet ve kiloda takarak egzersiz ve alıştırmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Standart uzunluk ve çaplara sahip olan modellere ulaşabileceğiniz gibi, daha büyük ya da küçük modellere de erişebilirsiniz. Kalın, kendi çapında bir hacmi olan bu ürünü; göğüs, sırt, kol ve omuz kaslarınızın gelişimi için rahatça kullanabilirsiniz. Bu tip bir ürünün en büyük avantajı; yaptığınız egzersizin türüne, çalıştıracağınız kasa ve genel durumunuza göre ağırlık ayarı yapabilmektir. Bench press, deadlift ve squat barı olarak kabaca 3 kategoriye ayrılabilecek bu ürünleri, ihtiyaçlarınıza ve egzersizlerinizin içeriğine göre satın alabilirsiniz. Bu 3 kategori, genel anlamda hangi kasları çalıştırdığı ile belirlenir. Bu 3 kategorinin yanı sıra; dikdörtgen, halter ve Z bar gibi pek çok ürünle de karşılaşabilmeniz mümkündür. Örneğin satın aldığınız z ağırlık barı ile rahatça; kol, göğüs ve sırt kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ucuna takacağınız plakalarla birlikte hacim ayarını yapabilir, setlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Ancak uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız ve düzenli bir egzersiz programınız varsa ellerinizi koruyacak bir ekipmana da sahip olmalısınız. Eldiven çeşitleri arasından yapacağınız seçimler elinizin zarar görmesini engelleyecek ve sizi koruyacaktır. Satın aldığınız Z barı ile arka kol diye de adlandırılan triceps kaslarınızı etkili bir biçimde çalıştırabilirsiniz. Önerilen pozisyon ve hareketleri, uygun ağırlıklarda yaptığınız takdirde uzun vadede kas gelişiminizi ilerilere taşıyabilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken ürünün uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekir. Yaptığınız egzersizlere uygun olmayan gereğinden uzun ya da kısa ürünler yapacağınız alıştırmaların verimini düşürebilir. Farklı kas bölgeleri için özel olarak üretilen modelleri tercih ederek her kas grubunu etkili ve doğru bir şekilde çalıştırmak da mümkündür. Örneğin; kısa bar çeşitlerini daha çok ön kol ve arka kol geliştirme amaçlı tercih edebilirsiniz.

 Ağırlık Barları Çeşitleri

Ağırlık Barları Çeşitleri

Demir kullanılarak üretilmiş krom kaplamalı standart modeller, uzun vadeli kullanımlar için oldukça idealdir. Ekonomik fiyatları ve kullanışlı yapılarıyla öne çıkan bu ürünlere siz de bütçenize uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ağırlık plakaları, klipsler ve çeşitli ekipmanlarla uyumlu olan krom kaplamalı demir ürünler yapacağınız pek çok egzersiz için işinize yarayacaktır. Her ne kadar ağırlık barı ölçüleri standart olsa da yapacağınız egzersizler için daha kalın, ince, uzun ya da kısa modellere de erişebilirsiniz. Ortalama boyutlardaki standart bir bar hem omuz hem sırt hem de göğüs kaslarının çalıştırılması için uygun olacaktır. Uçlarına takacağınız plaka ve klipslerle pek çok hareketi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Eğer yaşam alanlarınızda spor yapmayı bir alışkanlık, bir yaşam tarzına dönüştürmek gibi bir amacınız varsa; tek tek bar, ağırlık gibi ürünleri inceleyebileceğiniz gibi set halinde de alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Set içerisinde çeşitli barlar ve ağırlık plakalar bulunmaktadır. Bu setler içerisinde spor yapabilmek adına gerekli olan ekipmanların bir kısmına ulaşabilirsiniz. Yapacağınız egzersizlerinizde zamanla ağırlık hacminiz artacağı için plakaları da çeşitli kilolarda ve sayıda almayı unutmamalısınız. Spora ilk başladığınız vakitlerde taşıyabileceğiniz ağırlıkla bir süre sonra taşıyabileceğiniz hacim birbirinden farklı olacaktır. Satın alabileceğiniz ağırlık bar seti ile hem barlara hem de plakalara ulaşabilirsiniz. Hareketleri ayakta, oturarak ya da yatarak yapmanız kullanmanız gereken malzemelere de doğrudan etki edecektir. Özellikle yatar pozisyonda yaptığınız hareketlerde üzerinize baskı olmaması, düşmemesi için dikkatli davranmalı ve gereken güvenlik önlemlerini almalısınız. Hareketleri dikkatli bir şekilde yapmak; hem kas gelişiminizi doğru yönde ilerletmek hem de güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Ayakta yaptığınız hareketlerde ise yine düşme gibi durumlara dikkatli olmalısınız. Gerektiği kadar uçları klipsle sıkmadığınız takdirde ağırlık plakaları düşebilir ve çeşitli sakatlanmalar yaşayabilirsiniz. Öte yandan bazı zamanlarda aniden zorlandığınız, kramp girmesi gibi, anlar yaşayabileceğiniz için ani bir şekilde bırakabilmek adına yumuşak bir zeminde çalışmanız daha doğru olacaktır. Güvenli olmayan bir bırakma işlemi ayaklarınızı sakatlamanıza sebebiyet verebilir. Ağırlık barı 180 cm, 200 cm ya da daha farklı boyutlarla satışa sunulmaktadır. Evinizde ya da işyerinizde egzersizler yapacaksanız standart boyutlar sizin için oldukça uygun olabilir.

 Kaliteli ve Avantajlı Ağırlık Barları

Kaliteli ve Avantajlı Ağırlık Barları

Krom kaplı demir ürünleri satın alarak hem uzun vadeli bir kullanım elde edebilir hem de uygun fiyatları sayesinde bütçenizi koruyabilirsiniz. Halter sporları, fitness ve kardiyo ya da vücut geliştirme gibi spor dallarının hepsinde rahatlıkla kullanabileceğiniz barları, ofisinizde ya da evinizde rahatça kullanabilirsiniz. Yaşam alanlarında spor yapabilmek adına üretimlerinde hacmi değişiklik gösterdiği için ağırlık bar fiyatları açısından zenginlik sağlar. Bütçenize uygun fiyatlarla geniş bir fiyat aralığında model ve tasarıma ulaşabilmek mümkündür. Çeşitli kalite ve fiyatlarla sunulan pek çok ürün arasından seçimlerinizi yaparken; bütçenizi, ihtiyaçlarınızı ve egzersizlerinizin içeriğini gözetmelisiniz. Örneğin, 120 cm uzunluğundaki uzun krom kaplama bir ürün 80 kg’a kadar ağırlık taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Eğer daha önce bir spor geçmişiniz varsa ya da halter gibi bir spor dalıyla uğraşıyorsanız daha büyük kapasiteli ürünlere yönelebilirsiniz. İçi dolu ya da boş olması da direk olarak ağırlıklarına ve fiyatlarına etki etmektedir. İçi dolu modeller daha ağır ve fiyat açısından da daha yüksek olurken içi boş olanlar başlangıç aşamaları için daha uygun olabilir. İçi dolu olanları ağırlık plakası takmadan da kullanabilmek mümkündür. Ağırlık bar çeşitleri geniş bir yelpazede olduğu için isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Örneğin; spora yeni başladıysanız ve uzun vadeli seçimler yapmak istiyorsanız içi dolu modelleri tercih edebilirsiniz. Kendiliğinden ağır oldukları için ilk etapta ağırlık plakası kullanmadan egzersizlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Vücut sağlığınızı korumak ve uzun bir hayat sürmek için spor yapmanın önemi yadsınamaz. Kalp sağlığınızı korumak, zinde olmak ve etkileyici bir görünüm kazanmak için ister spor salonlarında isterseniz de yaşam alanlarınızda spor yapabilirsiniz. Eğer yoğun bir iş temponuz varsa ya da çalışma saatleriniz gereği bir spor salonuna gidemiyorsanız evde çalışmak tam size göredir. Spor salonlarına gitmeden dilediğiniz saatte ve sürede egzersizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kendiniz yaparken temel bilgileri de edinmeli, profesyonel eğitmenlerin de görüşlerini almalısınız. Hareketlerin doğru yapılması hem kendinizi sakatlamamak hem de gelişiminizi engellememek için oldukça önemlidir. Diğer yandan profesyonel olarak ilgileniyorsanız olimpik barları tercih edebilirsiniz. Olimpik bar ağırlığı 20 kg ağırlığında standart olarak üretilir. Tırtıklı dokusu ve ağır yapıları ile profesyonel kullanıcılar için oldukça idealdir.

 Ağırlık Barları ile Birbirinden Farklı Egzersizler

Ağırlık Barları ile Birbirinden Farklı Egzersizler

Sağlıklı yaşamın bir parçası olan spor; farklı şekillerde yapılabilir. Kilo vermek, kas yapmak ve sıkılaşmak amacıyla yönlendiğiniz spor dalı arasında güçlü bir ilişki vardır. Kilo vermek için genellikle yürüyüş, koşu ve fitness tercih edilirken; kas yapmak için ağırlık ve halterler tercih edilir. Özellikle göğüs ve sırt bölgesindeki kas kütlenizi artırmak istiyorsanız halter barı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra barın görünümü, tasarımı ve üretildiği materyale bağlı olarak birçok model üretilmektedir. Genellikle vücut geliştirmek için tercih edilen ağırlık çalışmalarında bara çok ihtiyaç duyulur. Farklı çalışma tekniklerinde ihtiyaç duyulan bu ürün, çeşitli ek aparatlarla farklı kullanım şekillerine dönüştürülebilir. İki ucuna ağırlık takılarak kullanılan bu ürünler genellikle vücut geliştirmek için kullanılır. Uçlarına takılan ek aparatların yanı sıra ürünün kendi hacmi de vardır. Bu yüzden alışveriş yaparken bu faktörü de göz önünde bulundurmalısınız. Dambılın bir alternatifi olan bu ürünlerin en büyük avantajı opsiyonel olmasıdır. Dambıllar bilindiği gibi sabit bir kiloya sahiptir. Ancak satın alacağınız barlara dilediğiniz kiloda plaka takarak kullanabilirsiniz. Kolayca takılıp çıkarılabildiği için profesyoneller tarafından sıklıkla tercih edilir. Vücudunuz kapasitesine ve yaptığınız egzersizin çeşidine göre çalışacağınız ağırlığın kilosunu değiştirme imkânı sunar. Ancak ağırlık barı kullananlar şunu unutmamalıdır ki; ek bir parça takmadan da yalın bir şekilde bu barla squat çalışmaları yapabilecek olmanızdır. Çünkü bu ürünlerin standart ağırlığı 20 – 25 kilo arasında değişkenlik gösterir. Squat dışında bench press için de uygun bir kullanıma sahip olan bu ürünler spor salonlarında sıklıkla kullanılır. Çalıştırdığı vücut bölgesine göre değişiklik gösteren bu ürünler farklı biçimlerde karşınıza çıkabilir. Örneğin; z kıvrımlı bir ürün tricepsleri çalıştırır ve kilosu genellikle 7 kilo civarındadır. Bunun yanı sıra halter barı olarak bilinen dikdörtgen modelleri de mevcuttur. Çalıştırmak ve geliştirmek istediğiniz vücut kısmına bağlı olarak bu çeşitli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Spor salonlarının yanı sıra evinizde bireysel olarak antrenman yapmak istiyorsanız bu ürünü satın alarak etkili bir program oluşturabilirsiniz. Ancak hangi vücut bölgenizi çalıştırmak istediğinizi ve bunun için kaç kilo ağırlığa ihtiyaç duyduğunuzu bilmelisiniz. Bu çalışmalara yeni başlayacak biriyseniz ağırlık seçimi yaparken barın kendi kilogramını da göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyaçlarınıza ve programınıza bağlı olarak ağırlık barı çeşitleri arasından uygun olanı seçerek alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Ağırlık Barları Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Ağırlık Barları Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Profesyonel olarak vücut geliştirmek isteyenlerin öncelikle satın alması gereken aparatlardan biri olan olimpik bar, yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Hangi vücut bölgenizi hangi bar ile çalıştıracağınızı biliyorsanız işiniz daha da kolaylaşır. Aynı zamanda şunu da bilmelisiniz ki bu ürünler dambıllara göre oldukça avantajlıdır. Sabit ve değişmez ağırlığa sahip olan dambıllar opsiyonel çalışmalar için uygun değildir. Ancak ağırlık barı satın aldığınızda istediğiniz kiloda ağırlığı takıp çıkarabilirsiniz. Böylelikle çalıştırmak istediğiniz vücut bölgesine uygun plakalar ile opsiyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda ürünün üretiminde kullanılan malzemenin de etkisi büyüktür. Farklı materyallerin kullanım sırasında farklı avantajları ve dezavantajları olmaktadır. Bu ürünlerin üretiminde en yaygın kullanılan malzeme kromdur. Krom kaplı demirden üretilen modeller standart olarak adlandırılır ve her bütçeye uygundur. Spor salonlarına gitmek yerine evde kendiniz çalışmak istiyorsanız krom kaplı demir modellerini tercih edebilirsiniz. Fiyat performans açısından değerlendirildiğinde avantaja sahip olan bu ürünler farklı amaçlar için kullanılır. Üretimde kullanılan malzemenin ağırlık barı modelleri üzerinde fiyat açısından önemli etkileri vardır. Bu yüzden krom kaplamalı standart modeller her bütçeye uygundur. Spor yapmanıza bütçenizin engel olmasını istemiyorsanız bu ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra şunu da bilmelisiniz ki yalnız bar ile yapacağınız çalışmalar kısıtlı olacaktır. Çalışmalarınızın kapasitesini arttırmak istiyorsanız plakalar da satın almalısınız. Ancak bu ürünleri ayrı ayrı almak bütçenizi zorlayabilir. Bu yüzden set halindeki paketleri tercih ederek bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Bu setler de içeriklerine göre çeşitlenmektedir. Barın çeşidine ve plakanın ağırlığına göre çeşitlenen setler arasından kendi ihtiyacınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Plaka ve barlardan oluşan setleri ürün seçeneklerinden inceleyerek satın alabilirsiniz. Plakalar ağırlıklarına göre çeşitlenirken barlar uzunluklarına göre çeşitlenir. Yapacağınız egzersizlerin çeşitlerine bağlı olacak şekilde uzun ya da kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra barın kendi ağırlığı da değişiklik gösterebilir. O yüzden kendi ağırlığını da değerlendirmeniz arasına almalısınız. Ağırlık barı özellikleri arasında en dikkat çekici şey uzun yıllar kullanılabilir olmalarıdır. Kolay kolay yıpranmayan bu ürünleri yıllarca kullanabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan modelleri ürün seçeneklerinden kolayca inceleyebilirsiniz. Sayfamızda yer alan koşu bandı modellerini de inceleyebilirsiniz.

 Fonksiyonel Ağırlık Barı ile Sağlıklı Bir Vücut

Fonksiyonel Ağırlık Barı ile Sağlıklı Bir Vücut

Sağlıklı ve enerjik bir yaşam için spor, hayatınızın en önemli parçası haline gelmelidir. İsteğinize ve yeteneğinize bağlı olarak birçok spor çeşidinden birine yönelebilirsiniz. Eğer arzu ederseniz dambıl ve ağırlık seçeneklerine alternatif olan barlar sayesinde sporunuzu daha efektif bir hale getirebilirsiniz. Dambılın sabit ağırlığının aksine barlara farklı ağırlık plakaları takıp çıkarabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuz çalıştırmak istediğiniz bölgesine kolayca yönelebilirsiniz. Aynı zamanda hiç plaka takmadan da bunları kullanmanız mümkün. Genellikle squat için plakasız tercih edilir. Spor salonlarında sıklıkla kullanılmasının yanı sıra ev ortamı için uygun olan modelleri de vardır. Antrenmanlarınızı ve çalışmalarınızı geliştirmek istiyorsanız kendinize ait bir ürün satın alabilirsiniz. Ancak satın alırken değerlendirmeniz ve üzerinde düşünmeniz gereken birden fazla kriter vardır. Bu yüzden alışveriş sürecinde kafa karışıklığı yaşamak istemiyorsanız ağırlık barı tavsiye yazılarını ve sayfa üzerindeki yorumları okuyabilirsiniz. Avantaj ve dezavantajlara bağlı olarak değerlendirilen ürünler arasından aklınıza yatan ürünü satın alabilirsiniz. Karar verme aşamasında tavsiyelerin faydası kadar kullanıcı yorumlarının da faydası vardır. Profesyonel ya da amatör olan kişilerin kullanım tecrübelerini paylaşmaları sizin kafanızdaki soru işaretlerini giderebilir. Böylelikle doğru ürüne yönelebilirsiniz. Çalışmalarınıza bağlı olacak şekilde çeşitli ürünler arasında değerlendirme yapabilirsiniz. Bu konuda bar ölçüleri önemli olduğu kadar modelin tasarımı da oldukça önemlidir. Genellikle kaplamalarda krom tercih edilir. Ancak farklı malzemelerle yapılan kaplamalar da vardır. Bunun yanı sıra barın tutma yerinin olması konfor artırıcı bir etkendir. Ancak tutma yerinde kullanılan materyale göre ürünler değişiklik gösterebilir. Bu kısımlar barın kolay kavranabilmesi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kaymaz bir yüzey olması da egzersiz yapan kişi için avantajlıdır. Kaymaz ve kolay kavranabilir yüzeyler kişinin spor performansını arttıran etkenlerdir. Öte yandan bakıldığında bu gibi spor aletlerini edinmenin pek çok avantajı vardır. Örneğin; işiniz ya da eğitiminiz gereği bir spor salonuna gidemiyor olabilirsiniz ya da var olan spor salonları bulunduğunuz yere biraz uzak olabilir. Bu gibi durumlarda evinize alacağınız bar, plaka setleri ile kendinizi zinde tutabilir, fit kalabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam ve verimli günler için siz de evde spor yapabilirsiniz.