Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Vitamin & Mineraller

için 41.773 sonuç bulundu.
İçerik Tipi seçiniz

Vitamin & Mineraller

Vitamin ve minerallerin vücudunuzun sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmelerinde etkisi büyüktür. Vitamin ve mineraller temel olarak bir ihtiyaç olmakla birlikte pek çoğu vücut tarafından üretilememektedir. Bu sebeple çeşitli gıdalardan alınarak eksikliği giderilmektedir. Vitaminler A, B1, B2,C, K gibi mineraller ise sodyum, magnezyum gibi kendi içerisinde çeşitlere ayrılarak her biri vücudunuzun farklı bir bölgesine fayda sağlamaktalar. Bir gereklilik olmakla beraber gün içerisinde besinlerden alınan vitamin ve mineraller yeterli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda vitamin ve mineral eksikliğine bağlı olarak çeşitli hastalıklar baş gösterebilmektedir. Vitamin ve minerallerin düzenli takviyesi vücudunuzun sağlıklı bir şekilde işleyişinde önem arz etmektedir. Eksikliğini hissettiğiniz vitamin çeşidini vitamin hapları ile tamamlayabilirsiniz.

Vitamin ve Minerallerin Önemi

Vitamin ve Minerallerin Önemi

İnsan vücudu yağ, protein, vitamin, mineral gibi temel bileşenlerin birleşmesiyle oluşurlar. Bu bileşenlerden bir kısmı depolanırken bir kısmı ise depolanamazlar. Vitamin ve mineraller özellikleri bakımından düzenleyici olarak görev yaparlar. Vitaminler yağ veya suda çözülebilme açısından iki temel gruba ayrılırlar. Yağda çözünen A, D, E ve K vitaminleri karaciğerde depolanabilirken, B ve C vitaminleri suda çözünebilme özelliğine bağlı olarak depolanamazlar. Vitaminler hayati fonksiyonların devamı için gerekli olmakla birlikte, vitamin eksikliğine bağlı olarak pek çok rahatsızlık meydana gelmektedir. Karaciğer, kalp, böbrek ve aklınıza gelebilecek bütün organlarınızın sorunsuz bir şekilde çalışabilmelerinde vitaminlerin rolü büyüktür. Eksikliği durumunda ise saç dökülmeleri, kalbe bağlı rahatsızlıklar, böbrek problemleri, kan şekeri ve diş eti problemleri gibi çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Vücudunuzun işleyişinde sistemlerin daha düzenli olarak devamının sağlanmasında vitaminler elzem bir rol oynamaktadır. Vitaminlerin vücuda düzenli bir şekilde alınmasında beslenme oldukça etkilidir. Çünkü vücudun pek çoğunu üretemediği vitaminler dışarıdan alınan besinler yoluyla takviyesi sağlanmaktadır. Yoğun gün içerisinde beslenmenin yeterli olmadığı veya ihtiyacınız olan vitaminleri alamama gibi durumlarda bu eksikliğe bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklardan karşı vitamin hapı ile vücudunuzun sağlığını koruyabilirsiniz. Vitamin hapları ihtiyacınız olan vitamini saf ve doğal şekliyle almanızı sağlar. Herhangi bir zararlı madde içermemekle sağlığınız için gereklidirler. Farklı vitamin çeşitlerini bulabileceğiniz bu haplar ile eksikliğini hissettiğiniz vitamini hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Vitamin içeren besinler vitamine göre farklılık göstermekle beraber çok çeşitlidirler. A vitamini daha çok et ürünlerinde bulunurken, C vitamini portakal, mandalina gibi turunçgiller ailesinde bulunurlar. Ne kadar dengeli beslenirseniz beslenin, gün içerisinde vitaminleri ihtiyacınız olduğu ölçüde almanız zor olabilir. Vitamin hapları bu ölçüyü ayarlamanıza yardımcı olarak sizi zinde tutacaktır. Vitaminlerin etki alanı oldukça fazladır. Beyin fonksiyonlarının işleyişinde kadar yardımcı olan vitaminler eksik olması durumunda unutkanlık gibi problemlere neden olabilirler. Sağlıklı bir hafıza için düzenli olarak B12 vitamini içeren besinlerin tüketimi gereklidir. Balık ürünlerinde bulunan bu vitaminler mevsimsel değişkenlik veya balık vücudunda biriken çeşitli toksinler yüzünden sağlığınıza kötü etki yapabilirler. Gün içerisinde alabileceğiniz bir vitamin hapı ile bu gibi endişelerinizden kurtulun! Fitness & Kondisyon hayatında aktif tutan kullanıcılar için olmazsa olmaz ürünlerden biri olduğunu unutmayın.

Vitamin ve Mineral Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vitamin ve Mineral Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

İnsan vücudu ihtiyaç duyduğu kimi besinleri dışarıdan takviye yoluyla alır. Bunlardan biri de vücut fonksiyonlarının düzenlenmesinde rol alan vitamin ve minerallerdir. Vitamin ve minerallerin önemi vücut fonksiyonlarının sorunsuz bir şekilde işlemesi açısından kritiktir. Vücutta bulunan protein, yağ kadar önem değerine sahip vitamin ve minerallerin depolanamaması özelliği nedeniyle her gün düzenli olarak tüketiminin sağlanması gerekir. Vitamin ve mineraller pek çok faydaya sahiptirler. Bunlardan en basiti soğuk kış aylarında görülen grip gibi kronik hastalıklara karşı yanınızda olan C vitaminidir. Portakal, mandalina gibi meyvelerde bol bulunan C vitamini kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Her bir vitamin ve mineralin vücutta ağırlığı farklı olmakla birlikte cilde iyi gelen vitamin ve mineraller yaşlanma ve kırışıklık karşıtı etki yaparlar. Bunların başında cildinizi besleyen A ve E vitaminleri gelmektedir. Vitamin ve mineraller temel olarak sebze, meyve, tahıl ve hayvansal gıdalarda bulunur. Doğal ev yemekleri sağlıklıdır ve sağlığınız için önemlidir fakat yemek yaparken ısıya bağlı olarak yemek içerisindeki vitamin ve mineraller değerlerini kaybedebilir. Bu da ihtiyacınız olan besinleri yeteri kadar alamamanıza yol açar. Sadece vitamin ve mineral hapları ile bu gibi olası problemlere çözüm bulabilirisiniz. Farklı boyutlarda bulabileceğiniz vitamin hap fiyatları çeşitler arasında değişkenlik gösterebilir. Siz de alabileceğiniz vitamin takviyeleri sayesinde besin değerleri hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Çünkü sadece bir hap ile gün boyu ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri kolay ve hızlı bir şekilde alabileceksiniz. Yetişkinlerde önemli olan bu durum gelişim çağındaki çocukların düzenli ve sağlıklı bir şekilde gelişimlerinin tamamlanabilmesi açısından daha da önem arz etmektedir. Bu aşamada yeteri kadar beslenemeyen çocuklarda eksik vitaminlere bağlı olarak çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir ve büyümesini olumsuz yönde etkileyebilir. Çocuğunuzun gelişiminin düzenli bir şekilde sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu besinleri alması boy, kilo ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bir anne veya baba olarak siz de alabileceğiniz vitamin hap çeşitleri ile onun sağlığını destekleyebilirsiniz. İlerleyen yaşlarda daha dinç ve sağlıklı bir vücuda kavuşturacak bu formül, ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri düzenli olarak almasındadır.

Vitamin ve Mineral Hapları Pek Çok Derde Deva

Vitamin ve Mineral Hapları Pek Çok Derde Deva

Vitamin ve mineral ihtiyacı yaş bazında değişkenlik gösterse de her bireyin bütün vitamin ve mineralleri alması önemlidir. Bağışıklık sisteminden, hormon, cilt ve diğer tüm organlarınızda etkin rol oynayan vitamin ve mineraller eksikliğinde aklınıza gelebilecek her türlü hastalığa neden olmaktadır. Daha iyi bir cilt için tercih edebileceğiniz A ve E vitaminleri, deride kolajen miktarını arttırarak deri hücrelerinizi yenileyecektir. Daha sağlıklı bir görünüme doğal yollardan sahip olmak için siz de A ve E vitaminlerini içeren vitamin haplarından destek alabilirsiniz. Hormonel olayların düzenlenmesinde etkili olan vitaminler hamilelik ve bebeğin gelişim sürecinde fayda sağlarlar. Hem anne hem de bebeğin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almak anne adayları için her zaman mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda vitamin takviyesi ile bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişimini destekleyebilirsiniz. Anne karnında gelişimi düzenli ve tam olarak tamamlanan bebekler ilerleyen süreçlerde hastalıklara karşı bağışıklık sistemleri güçlü olacaktır. Siz de bebeğinizin sağlığı için daha anne karnında onu takip ederek ve oldukça ihtiyaç duyduğu folik asit ve diğer vitaminleri düzenli bir şekilde almasını sağlayarak hayata bir adım önde başlatabilirsiniz. Vitaminlerin yanında ismi sıkça geçen mineraller vücuttaki oranı yüzde 4 olmakla birlikte vitaminler kadar önemlidirler. Demir, kalsiyum, çinko, magnezyum gibi çeşitleri bulunan mineraller vücutta farklı alanlarda görev yapmaktadır. Vücudun düzenlenmesinde etkili olan mineraller eksikliğinde kas zayıflığı, kansızlık, diş problemleri gibi pek çok rahatsızlığa neden olmaktadır. Uzun süre mineral eksikliğinde ise vücutta kalp yetmezliği gibi kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Mineraller çeşitleri açısından zengin bir aileye sahiptir ve her bir mineral kendi içerisinde farklı alanlara etki yapmaktadır. Pek çok hastalık temel olarak vitamin ve mineral eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple vücudunuzdaki bu değerlerin düzenli olarak kontrolü sağlığınız açısından gereklidir. Mineraller özellikleri bakımından depolanamazlar ve vücut fonksiyonlarını düzenleyici olarak görev yaparlar. Her bir mineralin takibinin mümkün olmadığı durumlarda mineral eksikliğinizi hızlıca tolere eden vitamin ve mineral hapları mevcuttur. Siz de vitamin ve mineral eksikliğinizi gidermek ve kontrol altına almak için Besin Takviyeleri sayfamız üzerinden inceleme yapabilir, ihtiyaç duyduğunuz vitamin veya mineral çeşidini hızlıca satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

İçerik Tipi

(14364)
(13806)
(8163)
(2565)
(1015)
(220)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

4 Dimension (127)
4Moms (3)
Activa (22)
Acura (10)
Adler (12)
AFT (19)
Afye (96)
Aktar (21)
Aktarzane (5)
AKÇORA (1)
Algamax (3)
Algee (4)
All Stars (1)
Allergo (230)
Amix (10)
And1 (3)
Apexis (124)
Apimaya (3)
Apinutriv (26)
Apitera (38)
Arnetta (1)
Atkins (2)
Avene (2)
AVOMAX (3)
Balen (1163)
Ballstad (1)
Bekafol (1)
Bell (6)
Best Body (1)
BFİXX (1)
Big Joy (253)
Big Man (4)
Big Sam (54)
Bigjoy (459)
Biosal (3)
Bobble (1)
BSN (1)
Byopecia (2)
Cellucor (1)
Com (27)
Converse (1)
CosVia (10)
Dalps (7)
Dc (85)
Delta (19)
Depycure (1)
Dermoskin (1)
Diadora (4)
(29073)
Do-Smai (1)
Dr Quick's (26)
Dunlop (2)
Dymatize (9)
Dynamic (7)
EAS (4)
Easy Body (5)
Efa (25)
egglin (1)
Enoant (6)
Epidax (2)
Fellas (7)
Formula 7 (1)
fuldey (2)
GNC (39)
Grenade (1)
Gu Energy (1)
Haarex (1)
Haizel (1)
Hardline (132)
Hyperice (3)
İmmusept (7)
insvit (1)
ısla+ (1)
KANGE (4)
KGC (12)
KSF (1)
kupix (6)
L'actone (145)
Lescon (1)
Liposhot (1)
Loap (1)
Lotto (2)
LP (12)
LR (12)
Mastervit (47)
Max Life (3)
MDA (3)
Merrell (1)
Mnk (170)
MSL (3)
Nanobolix (5)
Nanox (1)
Natrol (18)
Naturadyn (5)
Naturall (2)
NatVitDay (8)
Nbl (261)
Ncs (511)
NEW LİFE (159)
Nike (1)
Nitrofull (1)
Now (13)
Nutracell (15)
Nutraxin (784)
Nutrex (3)
Nutries (14)
Nutrigold (7)
Ocean (2448)
Olimp (78)
Omron (37)
Oncomed (1)
One Up (18)
Phyto (1)
Polar (1)
Powerbar (1)
Powerlife (1)
Probetic (21)
Proform (2)
Proherb (1)
Promax (1)
Protech (31)
PROTOUCH (28)
Puma (1)
QNT (1)
Ravel (2)
Redimen (4)
Rox (4)
Sambucol (16)
Sapphire (31)
Scott (3)
Selfit (5)
Selpiar (10)
Serravit (3)
Shiffa Home (1094)
Sistofen (1)
Soreleps (3)
Sorvagen (19)
Spin (21)
Splenda (29)
Sportica (5)
Sportive (2)
Stacker2 (2)
Steelex (1)
Stike (1)
Sucraplus (1)
Sunflex (5)
supcoll (1)
Swanson (7)
Sweat (1)
Syntrax (1)
Tabia (12)
The LifeCo (42)
Trixowell (3)
Trunature (58)
Tunturi (2)
Universal (13)
Valeo (6)
Vialife (8)
Vichy (1)
Vip (1)
Vitalest (3)
vitallday (8)
Vitapol (63)
Vitargo (3)
VNC (8)
Voonka (1258)
VPX (1)
WiseLab (26)
XPro (3)
York (3)
Yurbuds (1)
yuren (1)
Zamst (6)
Züber (11)
Üstün (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(5.551)
ve üzeri (6.871)
ve üzeri (7.099)
ve üzeri (7.132)
ve üzeri (7.267)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL