TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Savaş

için 7 sonuç bulundu.

Savaş

Milli duygularınızı kabartacak ve tarihi olayları tekrar yaşamanızı sağlayacak yerli savaş filmlerini izlemenin şimdi tam zamanı. En beğenilen ve en iyi yerli savaş filmlerini buradan hemen satın alın ve arkanıza yaslanıp nefes kesici dakikaların tadını çıkarın.

Yerli Savaş Filmleri Hangi Konuları İşler?

Yerli Savaş Filmleri Hangi Konuları İşler?

Savaş filmlerinin hepsi bir savaşın bir yönünü işler ama hangi savaşı işleyecekleri ülkeden ülkeye göre değişir. Her ülkenin tarihinde onu derinden etkileyen, insanların kaderini değiştiren önemli birtakım savaşlar vardır ve ülkelerin kendine has sinemalarında bu savaşlar hakkında yapımlara rastlamak yaygındır. Türkiye sinemasında, en sık işlenen savaş, modern Türkiye’nin kurulmasını sağlayan Kurtuluş Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı. Kurtuluş Savaşı filmleri, genelde savaş sahnelerine ve psikolojik çözümlemelere bir arada yer verir. Yerli savaş filmlerinde sık işlenen başka bir konu da Osmanlı Devleti ve kuruluşundan itibaren herhangi bir dönemde yaptığı savaşlardır. Bu filmler ise genelde daha yüksek bütçeli olur ve psikolojik çözümlemeden çok şaşaalı savaş sahnelerini göstermeye ağırlık verir.

En İyi Yerli Savaş Filmleri Hangileri?

En İyi Yerli Savaş Filmleri Hangileri?

Yabancı savaş filmleri ile kıyaslandığında yerli savaş filmleri hala gelişmekte olan bir tür ve yüksek bütçeli yapımlara çok rastlanmıyor. Bu gidişatı kıran filmlerden bir tanesi 17 milyon dolarlık bütçesiyle Fetih 1453. Fatih Sultan Mehmet’in hayatına ve İstanbul’un Fethi’ne odaklanan film, gelecek vaat eden bir yapım olarak Türkiye sinema tarihine geçmiştir. Alper Çağlar’ın yönettiği Dağ II filmi (IMDb: 9,7) 1 milyon 700 bin TL’lik bütçesiyle en pahalı yerli savaş filmlerinden bir diğeridir. Geçmiş bir savaştan değil güncel konulardan esinlenen hikayesi ilgi çeken film 3 milyon 600 bin kişi tarafından izlenerek 2016 yılının en çok izlenen filmi olmuştur. Daha düşük bütçeli olan 2012 yapımı Dağ filmi de doğrudan savaşı olmasa bile askerlerin zorlu koşullardaki durumunu oldukça iyi yansıtır.

Türkçe Savaş Filmleri Önerileri

Türkçe Savaş Filmleri Önerileri

2009 yapımı Nefes: Vatan Sağolsun filmi, Türkiye’nin güneydoğusunda, Irak sınırına yakın bir bölgede görevli yüzbaşı ile onun komutasında olan 40 askerin başlarına gelen olayları anlatır. Oldukça dinamik bir anlatıma ve etkileyici sahnelere sahip olan filmdeki “Sen uyursan ölürsün, sen uyursan ölürsün; sen uyursan herkes ölür!” repliği akıllara kazınmış ve film birçok ödül kazanmıştır. Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve acıklı bir hikâyeyi seyircilerle buluşturan 2016 yapımı Ayla da dikkat çeken bir diğer yapım. Ayla, 1950 yılında savaşa katılan Süleyman Astsubay ile savaş meydanında bulduğu ve Ayla diye adlandırdığı Koreli yetim kızın yaşadıklarına değinir. En iyi yerli savaş filmleri, yüksek kalitede izleyebilmeniz için DVD ve Blue-Ray formatlarında. Diğer yerli filmleri görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(4)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (2)
ve üzeri (2)
ve üzeri (2)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL