TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Korku & Gerilim

için 30 sonuç bulundu.

Korku & Gerilim

Korku gerilim filmlerinin yarattığı ürpertiden, heyecandan vazgeçemeyenlerden misiniz? O zaman aradığınız filmler burada. Işıkları kapatın, arkanıza yaslanın ve yerli korku gerilim filmlerinin yaşatacağı hislere kendinizi bırakın.

Korku Filmi ve Gerilim Filmi Arasındaki Fark Nedir?

Balık Beslemek İçin Gerekli Ürünler Nelerdir?

Korku filmi ve gerilim filmi bir arada anılsa da aslında aralarında bazı temel farklar var. Korku filmi hayaletler, ruhlar, kara büyü gibi doğaüstü varlıkları kullanarak seyirciyi korkutmayı amaçlar. Bu filmlerde şiddet de genelde hat safhadadır, bol bol kan görmek şaşırtıcı değildir. Ama gerilim filmleri izleyici germeyi amaçlarken bunu doğaüstü varlıklarla ve sürekli şiddetle değil gerçekçi ve psikolojik yöntemlerle yapmayı tercih eder. Bir film ille korku ya da gerilim filmi olmak zorunda değil, her ikisinden öğeleri kombine edebilir. Türkiye sinemasında, özellikle son yıllarda korku filmleri gerilim filmlerine daha fazla ağır basıyor. Yerli korku filmlerinin en yaygın temaları cinler ve diğer kötü ruhlar. Gerilim filmleri ise çoğunlukla bireysel konulardan ziyade toplumsal konulara yönelik.

En İyi Yerli Korku ve Gerilim Filmleri

En İyi Yerli Korku ve Gerilim Filmleri

En iyi yerli korku filmlerinin başında aslında Türkiye sinemasında Batılı anlamda korku filmlerinin kapısını aralayan Dabbe filmi ve serisi bulunuyor. Yönetmenliği ve senaristliğini Hasan Karacadağ’ın yaptığı 2005 yapımı Dabbe, Kur’an-ı Kerim’in Nemi suresinde geçen tartışmalı Dabbe’tül Arz’ı konu alır ve onu modern zamanla harmanlar. Oldukça rağbet gören ilk filmden sonra Dabbe 2, Dabbe 3, 2012’de Dabbe: Bir Cin Vakası, 2014’te Dabbe 5: Zehr-i Cin, 2015’te Dabbe 6 ve 2016’da Dabbe 7: El Nazar filmleri gelir. Dabbe’den sonra Türkiye yapımı birçok korku filmine rastlayabilirsiniz. El Cin, Mihrez: Cin Padişahı, Şeytan-ı Racim, Büyü, Hannas: Karanlıkta Saklanan, Münafık, Siccin, Görünmeyenler, Azazil: Düğüm, Muska, Ümmü Sibyan: Zifir, Üç Harfliler serisi ve diğerleriyle yerli korku sineması epey zenginleşmiştir.

Heyecanla İzleyeceğiniz Korku Gerilim Film Önerileri

Heyecanla İzleyeceğiniz Korku Gerilim Film Önerileri

Yerli korku filmleri arasında bir de mini dizi var: Kabuslar Evi. Çağan Irmak’ın senaryosunu yazıp bazı bölümlerini yönettiği Kabuslar Evi, Kabuslar Evi: Son Dans gibi birçok farklı hikayeden meydana gelir ve bu hikayelerin ortak noktası bir köşk ile bir emlakçıdır. Yerli korku filmleri dışında, Baskın, Mustafa Altıoklar’ın yönetim Demet Evgar’ın başrolünde oynadığı Banyo, HTR2B: Dönüşüm, Kendinol, Geride Kalanlar, İşkence Gecesi ve Sema Ergeç ile Mehmet Günsür’ün başrolde yer aldığı Ses gibi gelecek vaat eden yerli gerilim filmlerini de korku gerilim film listenize alabilirsiniz. Tam olarak korku gerilim filmi sayılmasa da diğer yerli filmler, örneğin yerli polisiye filmler içinde de korku veya gerilim öğeleri taşıyan filmler bulmanız mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(26)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(3)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL