TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gençlik

için 8 sonuç bulundu.

Gençlik

Gençlik filmleri Türkiye sinemasının yaygın bir türü olmasa da karşımıza oldukça iyi örnekleri çıkmıştır ve çıkmaya devam ediyor. Boş zamanlarınızda güzel vakit geçirmek için kendinizi bu gençlik filmlerinden mahrum bırakmayın.

Yerli Gençlik Filmlerinin Konuları

Yerli Gençlik Filmlerinin Konuları

Yerli gençlik filmleri, yabancı gençlik filmleri gibi, genelde lise ve üniversite yaşlarındaki gençlerin hayalarından, ilişkilerinden ve ruh hallerinden kesitler sunar. Ama yabancı gençlik filmlerinden farklı olarak cinsel konular daha geri planda, duygusal konular daha ön plandadır. Yerli gençlik filmlerinin örnekleri büyük çoğunlukla komedi türünde ya da dram türünde görülür. Türkiye farklı coğrafyalar arasında köprü niteliğinde olduğu için Amerika ve İngiltere gibi Batılı kültürlerdeki yalnızlık, iç sıkıntısı gibi temalar da, Doğu kültüründeki işbirliği, kalabalık arkadaşlıklar ve aile ortamı gibi temalar da gençlik filmlerinde sıklıkla işlenir. Diğer yerli filmlerde olduğu gibi eski ya da yeni kitapların uyarlamaları da gençlik filmlerini besleyen en önemli kaynaklardandır.

En Ünlü Yerli Gençlik Filmleri Hangileri?

En Ünlü Yerli Gençlik Filmleri Hangileri?

En ünlü yerli gençlik filmleri denildiğinde birçok kişinin aklına Hababam Sınıfı serisi gelecektir. Rıfat Ilgaz’ın romanından sinemaya uyarlanan Hababam Sınıfı’nın ilk filmi 1975 yılında yayınlandı. Ertem Eğilmez’in yönettiği filmin başrollerinde Kemal Sunal (İnek Şaban), Adile Naşit (Hafize Ana), Halit Akçatepe (Güdük Necmi), Tarık Akan (Damat Ferit) ve Münir Özkul (Kel Mahmut) dahil olmak üzere birçok ünlü oyuncu yer alıyor. Devam filmleri olan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Uyanıyor, Hababam Sınıfı Tatilde, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor ve Hababam Sınıfı Güle Güle dahil, Türkiye sinemasında gençlik filmlerinde dünya çapında bir kalite söz konusu. Yeşilçam sinemasından bir gençlik filmi örneği de Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nun oynadığı Ah Nerede.

Keyifli Vakit Geçirmenizi Sağlayacak Gençlik Filmleri

Keyifli Vakit Geçirmenizi Sağlayacak Gençlik Filmleri

2007 yılındaki ilk filminden sonra dört filmlik bir seriye dönüşen Çılgın Dershane, Amerikan Pastası’na yaklaşan tarzıyla gençlik temalı film izlemeyi sevenlerin gözde filmlerinden. İçinde kısa bir Jean-Claude Van Damme sahnesi barındıran ve öğrencilerin sınav stresini aksiyon olarak beyaz perdeye yansıtan Sınav (2006) da ses getiren yapım. Komedi veya dram türündeki diğer izlenesi gençlik filmleri arasında Şaşkın (2006), Çekmeköy Underground (2014), Zaman Makinesi 1973 (2014), Plajda (2006), Okul (2004), Nadide Hayat (2015), Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2010), Son Ders: Aşk ve Üniversite (2008), Adab-ı Muaşeret (2009), Biz Size Döneriz (2017), Çılgın Kolej (2017) ve Kötü Çocuk da (2017) yer alıyor. DVD ve Blu-Ray formatındaki gençlik filmlerini oldukça kaliteli görüntüler eşliğinde izleyebilirsiniz. Ayrıca diğer yerli filmleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(5)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL