TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Animasyon

için 17 sonuç bulundu.

Animasyon

Yerli animasyon filmleri, şimdilik yabancı animasyon filmleri kadar çeşitli olmasa da sinemamızda yükselişte olan bir tür. İster tek başınıza ister sevdiklerinizde gününüze renk katmak isteyebileceğiniz Türkiye yapımı animasyon filmleri burada.

Animasyon Filmi Nedir?

Animasyon Filmi Nedir?

Animasyon filmleri denilince akla ilk olarak çizgi filmler gelir ama teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu alanda da çeşitlilik artmış halde. Sadece çizgi filmler değil üç boyutlu karakterler yaratılması veya gerçek aktörlerin animasyona dönüştürülmesi de mümkün. Yabancı animasyon filmleri denildiğinde akla ilk gelenler Kayıp Balık Nemo, Oyuncak Hikayesi, Sevimli Canavalar, VOL-İ, Cesur, Ters Yüz, Ratatuy ve Yukarı Bak gibi filmleriyle Pixar ve Karlar Ülkesi (Frozen), Mulan, Moana, Aslan Kral, Karmakarışık ve Zootropolis gibi yeni filmleriyle Disney. Yabancı animasyon filmlerinde kadın karakterleri daha güçlü yapmak ve etnik karakterleri artırmak yönünde olumlu ilerlemeler dikkat çekerken yerli animasyon filmlerinde henüz bu kadar çeşitlilik görülmüyor.

En İyi Yerli Animasyon Film İsimleri

En İyi Yerli Animasyon Film İsimleri

Yerli animasyon filmi piyasası hareketlenirken yüz güldüren filmler de ortaya çıkıyor. Türkiye’de animasyonlar çocuklara yönelik çizgi filmler ağırlıklı ama ailelere, hatta sadece yetişkinlere yönelik animasyon filmi örneklerine de rastlamak mümkün. Örneğin, 2016 yapımı Kötü Kedi Şerafettin, Bülent Üstün’ün ünlü karikatür tiplemesinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. Garfield’ın küfürbaz ve ahlaksız versiyonu olarak sayılabilecek Kötü Kedi Şerafettin, en edepsiz animasyon filmleri karakterleri arasında. Film ise animasyon kalitesi açısından hiç fena değil. Grafi2000 ile tanınan Yaşar Varol’un televizyon dizisinden uyarlanan filme Fırıldak Ailesi de yine ilgi çeken yerli animasyon filmlerinden. Üstelik, Orta Dünya temasıyla Türkiye’de denenmemiş bir konuyu ele alıyor. Uzay Kuvvetleri 2911 animasyon teknolojisi açısından yurtdışındaki örnekleri yakalayamasa da Türkiye’deki bilim kurgu animasyon açığını kapatması açısından önemli. IMDb'den seçilen en iyi 11 animasyon filmi listesini görmek için tıklayın!

Yerli Animasyon Film Önerileri

Yerli Animasyon Film Önerileri

Çocuk filmleri kategorisine giren yerli animasyon filmlerini izlemek isterseniz seçenekleriniz biraz daha fazla. Çizgi dizi olarak gönüllerde taht kuran Pepee, 2016 yapımı filmiyle yerli animasyon filmleri arasındaki yerini aldı. Hem Türkiye’den görüntüler hem de teknolojik öğeler barındıran Pepee filmi eğlenceli olmasının yanı sıra eğitici. Hem görüntü hem de seslendirme kalitesiyle dikkat çeken Niloya şimdilik sadece dizi ama yerli animasyon filmi olarak karşımıza çıkabilecek adaylardan. Kötü Kedi Şerafettin gibi bir karikatür uyarlaması olan ve Şirinler gibi 3D teknolojisinden payını alan Sizinkiler (Limon ile Zeytin) de uzun soluklu bir çizgi dizi olarak dikkat çeken yerli animasyonlardan. Yerli animasyon filmlerine standart VCD ve DVD fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz. Diğer tüm yerli filmler için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL