Kategoriler

Format

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Savaş

için 52 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Savaş

Yabancı savaş filmleri, savaşın kötülüklerini ekrana yansıtmanın, askerlerin veya savaşa maruz kalan diğer insanların ruh halini anlamanızı sağlamanın yanı sıra, sizi macera ve aksiyona da doyurabilir. En iyi savaş filmleri ve kategorinin en çok izlenen vizyon filmleri burada.

Savaş Filmi Nedir? Konuları Nelerdir?

Savaş Filmi Nedir, Konuları Nelerdir?

Savaş filmleri, herhangi bir savaşı veya o savaşın küçük bir kesitini ele alan filmlerdir. Savaş filmleri büyük bir meydan muharebesini, o muharebenin seyrini değiştiren küçük bir mücadeleyi, savaşa katılan askerler veya savaşa maruz kalan halkın bir kısmının durumunu beyaz perdeye yansıtabilir. Amerikan sineması ve Avrupa sinemasında en çok rastlanan savaş filmleri İkinci Dünya Savaşı filmleridir. Bu konuda büyük bütçeli filmler dahil sayısız film çekilmiştir. Savaşın Avrupa şehirlerindeki yansımasının yanı sıra Yahudileri kurtarmak için canını dişine takan insanların hikayeleri de yoğun kullanılan temalar arasındadır. Amerikan savaş filmlerinin en çok ilgi gösterdiği bir başka konu ise Vietnam Savaşı’dır. Savaş filmleri genelde dram türünde olur. Bazı filmler duygusal yönde ilerler, bazı filmler ise aksiyona ağırlık verir.

IMDb’ye Göre En İyi Savaş Filmleri

IMDb’ye Göre En İyi Savaş Filmleri

IMDb’ye göre en iyi savaş filmlerinin başında Steven Spielberg’ün yönettiği, başrollerini Tom Hanks ve Matt Damon’ın paylaştığı Er Ryan’ı Kurtarmak (IMDb: 8.6) gelir. Hem en iyi hem de en iç burkan savaş filmlerinden biri olan Schindler’in Listesi (IMDb: 8.9), yine Steven Spielberg’ün yönetmenliğinde, birçok Yahudi’yi kurtarmak için kendini riske atan ve Liam Nielson tarafından canlandırılan Alman işveren Schindler’i konu eder. Roberto Benigni’nin filmi Hayat Güzeldir (IMDb: 8.6), İkinci Dünya Savaşı’nın insani tarafına yönelir ve İtalya’daki Yahudi bir ailenin yaşadıklarını hayal gücü ve mizahla karıştırır. Adrien Brody’ye Oscar kazandıran Piyanist, Polonyalı Yahudi bir müzisyenin İkinci Dünya Savaş’ında Varşova’da hayatta kalma mücadelesini anlatır. Daha fazla savaş filmi önerisi için Savaş Filmleri konulu blog yazımızı okuyabilirsiniz.

İzleme Listesine Alabileceğiniz Savaş Filmi Önerileri

İzleme Listesine Alabileceğiniz Savaş Filmi Önerileri

IMDb’nin ilk sıralarında yer alan ve almayan daha birçok yabancı savaş filmi bulabilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı atmosferinde geçen ama savaşı direkt göstermeyen Malena, küçük bir İtalyan kasabasında yaşayan bir kadını o kasabanın ergen çocuklarının birinin gözünden anlatır. Soysuzlar Çetesi, Quantin Tarantino’nun tarzını mükemmel biçimde yansıtan bir İkinci Dünya Savaşı filmi. Başka savaşları anlatan filmler izlemek isterseniz İskoçya bağımsızlık mücadelesini anlatan Cesur Yürek (Braveheart), İslamiyet’in kuruluş dönemi olaylarını izleyebileceğiniz Çağrı (The Message), Çin ve Japon savaşı hakkında çarpıcı bir yapım olan Savaşın Çiçekleri (Flowers of War), Roma dönemine ışık tutan Gladyatör ve daha birçok filmi burada bulabilirsiniz. DVD ve Blu-Ray formatındaki savaş filmlerini izlemeye doyamayacaksınız. Tüm yabancı filmler koleksiyonumuz için Yabancı Film kategorimizi incelemeniz yeterli.