TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

, Macera & Aksiyon

için 2,842 sonuç bulundu.

Macera & Aksiyon

Hop oturup hop kalkacağınız, soluk soluğa izleyeceğiniz filmler arıyorsanız macera aksiyon filmleri tam aradığınız tür. Günlük yaşamda karşılaşmanızın neredeyse imkânsız olduğu tehlikeleri ve olayları buradaki filmlerde seyretme şansı elde edeceksiniz.

Macera ve Aksiyon Filmi Nedir, Konuları Nelerdir?

Macera ve Aksiyon Filmi Nedir, Konuları Nelerdir?

Macera filmleri ve aksiyon filmleri birbirinden ufak farklılıkları olan ama iç içe geçen iki film türüdür. Macera filmleri aklınıza hayalinize gelebilecek her türlü macerayı konu alır. (Karayip Korsanları serisi gibi) Genelde, keşfedilmemiş diyarlar, tahmin edilemeyen tehditler ve tehlikelerle sarılı bir olay örgüsüne sahiptirler. Elbette böyle bir kurguda aksiyon da kaçınılmazdır. Salt aksiyon filmleri ise genelde daha gerçekçi olayları konu alır ve bunlardan kaçıp kovalamaca hiç eksik olmaz. Devlet komploları, ajan etkinlikleri ve benzeri konular aksiyon filmlerinin vazgeçilmez temalarındandır. Macera aksiyon filmleri genelde belli bir iskelet üstüne inşa edilir. Genelde tek bir kahraman üzerinden ilerler ve onun zorlu bir durumdan kurtulup kurtulamayacağı tereddüdünü (mantıklı ya da mantık dışı biçimde) seyirciye aktarır.

IMDb’deki En Yüksek Puanlı Macera ve Aksiyon Filmleri

IMDb’deki En Yüksek Puanlı Macera ve Aksiyon Filmleri

Süper kahraman filmlerinin birçoğu macera aksiyon kategorisindedir ve bunlar genelde IMDb’nin en yüksek puanlı filmleri arasında yer alır. Christopher Nolan’ın yönettiği, 9.0’lık puana sahip Kara Şövalye (The Dark Knight) en sevilen ve en iyi macera aksiyon filmlerinden biridir. Yine Christopher Nolan’ın macera, aksiyon ve bilim kurguyu buluşturan filmi Başlangıç (Inception), 8.8’lik puanıyla türünün en başarılı örnekleri arasındadır. Bilim kurgu öğeleriyle bezeli olan Mad Max: Fury Road hem macera ve aksiyon açısından doyurucudur hem de baş kahramanın filmde tek kahraman olmaması açısından türdeşlerinden farklıdır. Yılların eskitemediği Jurassic Park da (IMDb: 8.1) Steven Spielberg’ün tarih öncesi dinozorlarla yarattığı müthiş bir gerilim ve aksiyon filmidir.

Keyifli Zaman Geçirme Garantili Macera Aksiyon Film Önerileri

Keyifli Zaman Geçirme Garantili Macera Aksiyon Film Önerileri

Macera aksiyon filmleri genelde puanları için değil hissettirdikleri heyecan için tercih edilir ve seyirciler genelde kahramanların tarafını tuttuğu için bu türde seri filmlere sıklıkla rastlanır. Keanu Reeves tarafından canlandırılan ve köpeğini öldüren kötü adamların peşine düşen John Wick, devam filmi ilk filminden daha başarılı olan nadir serilerdendir. Araba yarışları temelinde dostluk ve düşmanlığı işleyen Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) serisi başroldeki Paul Walker’ın vefatına rağmen hala hız kesmeden devam etmektedir. Casino Royal ve Quantum of Solace dahil James Bond serisi, Dan Brown kitaplarından uyarlanan Cehennem (Inferno) ve diğer filmler, Jason Bourne serisi ile Jean Claude Van Damme’ın bütün filmleri macera ve aksiyon garantilidir. Macera ve aksiyon filmlerini VCD, DVD, Blu-Ray, 3D Blu-Ray ve 4K formatlarında bulabilirsiniz. Tüm yabancı filmler koleksiyonumuz için Yabancı Film kategorimizi incelemeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(1784)
(597)
(117)
(58)
(13)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(422)
ve üzeri (465)
ve üzeri (474)
ve üzeri (474)
ve üzeri (475)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL