TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Korku & Gerilim

için 840 sonuç bulundu.

Korku & Gerilim

Korku filmi ve gerilim filmi en çok tercih edilen film türlerinden. Bunun en büyük sebebi de size ekran başında çok büyük heyecanlar yaşatabilmeleri. En iyi ve en popüler korku ve gerilim örnekleri izlemeniz için sizi bekliyor.

Korku ve Gerilim Filmi Farkı

Korku ve Gerilim Filmi Farkı

Korku ve gerilim türleri genelde birlikte anılmalarına rağmen aralarında bazı farklar var. Korku filmi adı üstünde olduğu gibi korkularımızı besler; kabuslarımızı, tiksintilerimizi ve dehşetlerimizi konu alır. Seri katiller, doğal felaketler, komplolar, cadılar, iblisler, seri katiller, işkence, zombiler, vampirler, kurt adamlar, canavarlar, psikopatlar ve diğerleri sık sık kullanılan unsurlardandır. Korkuyla fantezi, doğa üstü veya gerilim örtüşebilir. Düşük bütçeli filmler, korku komedi, korku aksiyon, psikolojik korku dahil birçok alt türü bulunur. Korku filmi serileri ilk filmdeki korkuyu sürdürerek seyirciyi kendine çeker. Gerilim filmi ise endişe ve gerilim duygularını besler, heyecanlandırır ama korkutmaz. En yaygın alt türü psikolojik gerilimdir. En sık işlenen konular kaçırılan kişiler, şantajlar ve fidyelerdir. Ama birçok film gerilim ve korku unsurlarını birlikte barındırır.

En İyi Korku & Gerilim Filmleri

En İyi Korku & Gerilim Filmleri

Zevkler göreceli olsa da en iyi korku filmi denildiğinde genelde bu türün atası olan Hitchcock’un klasik korku gerilim filmleri akla gelir. Sapık, Kuşlar ve Ölüm Korkusu verilebilecek örneklerden sadece üç tanesi. Klasik sayılabilecek başka bir film Stanley Kubrick’in yönettiği ve Jack Nicholson’ın oynadığı Cinnet (The Shining) filmi. Korku filmi önerileri olarak daha yakın tarihli modern klasikler de sayılabilir. 7edi (7even), Altıncı His, Diğerleri (The Others), Yetimhane, Halka, Siyah Kuğu, Kapan (Get Out), Testere (Saw) serisi, Çığlık (Scream) serisi, Kayıp Kız (Gone Girl), Korku Seansı (Conjuring) 1-2, İhtiyar Delikanlı (Oldboy), Zindan Adası, Gir Kanıma, O (It), Kuzuların Sessizliği, Zombi Ekspresi sayılabilir. Korku gerilim filmlerinde IMDb puanı 6’ya kadar olanlara bakabilirsiniz.

Korku & Gerilim Film Fiyatları

Korku & Gerilim Film Fiyatları

Yabancı korku filmi ve yabancı gerilim filmi fiyatlarında altyazı, seslendirme ve ithalat gibi faktörler devreye girse de asıl belirleyici unsur filmlerin formatı. Korku ve gerilim türlerindeki filmlerde DVD, Blu-Ray, Bas Oynat DVD, 3D Blu-Ray ve VCD formatları mevcut. Aynı filmleri farklı formatlarda bulmanı mümkün ama film keyfinizi artırmak için fiyatlara değil DVD oynatıcınızın ve televizyonunuzun izin verdiği ölçüde çözünürlüğe önem vermelisiniz. Elbette surround ses sistemi gibi kaliteli bir ses sistemi de filmlerin aktardığı korku ve gerilimi iliklerinizde hissetmenizi büyük ölçüde yardım edecektir. Korku ve gerilimin yanı sıra macera ve aksiyon, komedi, drama ve duygusal, bilim kurgu ve fantastik gibi alt türleri de Yabancı Filmler kategorisinde bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(663)
(109)
(31)
(7)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(120)
ve üzeri (130)
ve üzeri (135)
ve üzeri (135)
ve üzeri (135)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL