TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Drama & Duygusal

için 1,423 sonuç bulundu.

Drama & Duygusal

Güzel bir film izlemeye karar verdiğinizde dramalar ve duygusal filmler genelde garantili seçimlerdir. Sevinç ve hüznü bir arada yaşatacak, dimağınızda hoş bir tat bırakacak duygusal dramaları burada bulabilirsiniz.

Drama Nedir, Drama Filmi Konuları Nelerdir?

Drama Nedir, Drama Filmi Konuları Nelerdir?

Drama aslında çok genel bir film türünün adıdır. Drama kendi içinde politik drama, mahkeme draması, tarihi drama, ev draması, hatta korku drama ve komedi drama gibi alt türlere ayrılır. Geniş anlamda sinema veya televizyonda yayınlanan kurgusal her şey dramadır. Drama kelimesi Türkçede dramatik kelimesinin kısaltmasını da hatırlattığı için drama denilince akla genelde acıklı ve hüzünlü yönde duygusal filmler gelir. Bu da aslında tam olarak trajedinin tanımıdır. Drama filmleri hayatın hemen her konusu hakkında olabilir. Dramatik filmler, yani trajediler ise üzücü konulara odaklanır. Bir evliliğin çatırdaması, sevilen birinin ölümü ve yas, başarısızlıklar, yalnızlıklar ve daha birçok konuda drama bulmanız mümkün. Farklı ülkelerin filmleri incelediğinizde duygusal film anlayışının değiştiğini de görebilirsiniz.

IMDb’ye Göre En İyi Dramalar ve Duygusal Filmler

IMDb’ye Göre En İyi Dramalar ve Duygusal Filmler

IMDb’nin ilk sırasından yıllardır inmeyen film, bir hapishane draması olan Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption). Onu, Marlon Brando’nun harikalar yarattığı Baba serisi takip eder. Steven Spielberg’in yönettiği bir savaş draması olan Schindler'in Listesi de (Schindler’s List) dünyaca ünlü klasiklerden biridir. Hem mutluluğu hem hüznü bir arada yaşatan Forrest Gump, zihinsel geriliği olan ve dünya tarihine etki eden Forrest’ı anlatır izleyiciye. Stephen King’in kitabından uyarlanan Yeşil Yol (The Green Mile) doğaüstü olayları duygusal anlarla mükemmel bir şekilde karıştırır. Oscar ödüllerine doyamayan Piyanist (The Pianist) ise son zamanların en duygusal filmleri arasında yerini almıştır. Bir Rüya İçin Ağıt da (Requiem for a Dream) içinde önemli bir ders barındıran duygusal bir yapıttır.

Dünyanın Dört Bir Yanından Drama ve Duygusal Film Önerileri

Dünyanın Dört Bir Yanından Drama ve Duygusal Film Önerileri

Amerikan sinemasından Daha Yaklaş (Closer), Lion, Büyük Açık (The Big Short), Zoraki Kral (The King’s Speech), Senden Önce Ben (Me Before You), Şüphe (The Doubt) ve benzeri birçok örnek verebiliriz. Ama Avrupa sinemasından ve dünyanın diğer bölgelerinden harika drama örneklerini de kaçırmamak gerekli. Fransız sinemasından Leon veya Sefiller, Yunan sinemasından Ağlayan Çayır (The Weeping Meadow), İspanyol sinemasından, Paramparça Aşklar Köpekler (Amores Perros), Güney Kore sinemasından Aşk Zamanı (In the Mood for Love), İtalyan sinemasından Hayat Güzeldir (Life is Beautiful), Güney Amerika sinemasından Tanrı Kent dahil olmak üzere sayısız drama filmini listenize ekleyebilirsiniz. Üstelik VCD, DVD, Blu-Ray, 3D Blu-Ray ve 4K formatlarıyla sinema keyfini evinize taşımanız mümkün. Tüm yabancı filmler koleksiyonumuz için Yabancı Film kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(1232)
(123)
(32)
(4)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(193)
ve üzeri (222)
ve üzeri (231)
ve üzeri (231)
ve üzeri (237)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL