Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Belgeseller

için 216 sonuç bulundu.

Belgeseller

Yüksek kaliteli belgesel film çeşitleri belgesel severleri televizyon veya bilgisayar ekranlarına kilitleyecek. Her belgesel türünü bulabileceğiniz DVD ve Blu Ray filmler sayesinde bilgi edinirken eğlenecek, eğlenirken bilgi edineceksiniz.

Belgesel Nedir?

Belgesel Nedir?

Belgesel, adından da anlaşılacağı üzere belgelere dayanan, belirli konular hakkında yapılan araştırmaların özel bir kurguyla ve estetik biçimde izleyiciye sunulduğu bir film çeşididir. Belgesel türleri merkeze aldıkları konulara göre ayrılır. Mesela bir belgesel hayvanlar alemi konuluysa genelde Afrika kıtasında yaşayan hayvan sürülerine veya aslan, kurt, kuş, at gibi tek bir hayvana odaklanır. Belgesel uzay konuluysa gezegenler, dünya dışı yaşam veya uzay gemileri hakkında bir yapım bekleyebilirsiniz. İnsan vücudu ya da bir hastalık veya tedaviyle ilgili araştırmalar da belgesellerde kendilerine yer bulur. Biyografik belgeseller de oldukça yaygındır. Bilim insanları (Stephen Hawking), oyuncular (Marlon Brando), müzisyenler (Kurt Cobain), sporcular (Muhammed Ali), girişimciler (Steve Jobs) ve tarihte adı geçen birçok kişinin halihazırda çekilmiş belgeselleri mevcut.

En İyi Belgeseller

En İyi Belgeseller

En iyi belgeseller ellerindeki verileri sadece iyi kullanmakla kalmayıp bunları iyi bir kurguyla birleştiren ve zengin görüntülerle seyirciye iletebilen belgesellerdir. National Geographic gibi belgesel kanalları veya BBC’nin belgeselleri en dikkat çeken belgeseller arasında yer alır. Özellikle David Attenborough’un sunduğu Blue Planet I, Blue Planet II, Planet Earth ve diğer doğa belgeselleri bir vizyon filmi kadar soluksuz izlenebilir. Televizyonunuzun 3D özelliği ve 3D gözlükleri varsa üç boyutlu belgesellerden de büyük keyif almanız olası. Tarihe ilgiliyseniz çeşitli uygarlıkları ele alan belgeseller bulmanız da mümkün. IMDb’deki en yüksek puanlı belgesellerden biri, Philippe Petit’in yasa dışı ama heyecan verici gösterisini anlatan Teldeki Adam (Man on Wire). Yabancı belgeseller altyazılı veya dublajlı olabilir. Ödüllü Kedi belgeseli de ödüllü yerli belgeseller arasında sayılabilir.

Belgesel Film Fiyatları

Belgesel Film Fiyatları

İster hayvan belgeseli, ister uzay belgeseli, ister biyografik isterse de başka bir belgesel türü olsun, fiyatlar genel olarak yapımın yerli mi yabancı mı olduğuna veya Blu Ray mi, DVD mi veya 3D mi olduğuna göre değişir. Hemen her konuda çekilmiş belgeseller olduğu için konu konusunda muhtemelen sıkıntı yaşamazsınız. Belgeseller televizyon ve bilgisayarı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar ve birçok filmden farklı olarak tekrar tekrar izlenmeye müsaittir. Dolayısıyla, belgesel satın almak her zaman iyi bir fikir. Belgeselleri birçok farklı etiket altında bulmanız mümkün. Daha uzun ve keyifli vakit geçirmek için birkaç filmden oluşan belgesel setlerine de göz atabilirsiniz. Film kategorimizde, belgeseller dışında yabancı filmleri, yerli filmleri, çizgi filmleri, animasyonları, müzik ve sağlık filmlerini, eğitim ve sağlık filmlerini, spor yoga ve hobi filmlerini bulmanız mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Format

(135)
(22)
(17)
(14)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(31)
ve üzeri (34)
ve üzeri (34)
ve üzeri (34)
ve üzeri (36)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL