TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tırnak Makası

için 452 sonuç bulundu.

Tırnak Makası

Köpek bakımı ve sağlığı söz konusu olduğunda en önemli konulardan biri olan tırnak kesimi, pek çok köpek sahibinin kaçmaya çalıştığı, stresli ve zor olarak gördüğü bir süreç. Köpeğinizin tırnaklarının kesilmesi için veterinere başvurmanız mümkün; ancak tırnakların uzama sıklığını göz önünde bulundurduğunuzda tırnak kesme işini evde yapmayı öğrenmenizde fayda var.

Köpeklerde Tırnak Kesimi Neden Önemlidir?

Köpeklerde Tırnak Kesimi Neden Önemlidir?

Köpeklerde uzun tırnakların en büyük yan etkisi, köpeğin ayaklarında ağrı oluşturması. Köpeğin tırnakları mutfak fayansları ya da kaldırım betonu gibi sert bir zemin ile temas ettiğinde bu sertlik, tırnakları tırnak derisinin içine iter, bu da oluşan basıncın köpeğin patilerinde ciddi derecede ağrı yaratmasına sebep olur. Patiler bu sebepten ötürü uzun vadede artrit gibi rahatsızlıklara da yol açabilir. Bununla birlikte uzun tırnaklar, her köpeğin patilerinin ucunda bulunan ve etrafındaki dünyayı daha iyi algılamasına sebep olan sinirlerin kapanmasına sebep olabilir. Yerçekimi algısını bozma potansiyeline sahip bu sıkıntı yüzünden köpeğiniz dengesini kaybederek evrimsel gelişimine tamamen ters bir yapı ile yaşamak zorunda kalır. Başka bir deyişle köpeklerde tırnak kesimi sizin için küçük bir iş gibi görünse de köpeğiniz için mucizevi etkileri olan bir süreç.

Köpek Tırnakları Nasıl Kesilir?

Köpek Tırnakları Nasıl Kesilir?

Köpeğinizin tırnaklarını kısaltma işlemine başlamadan önce sadık dostunuzu köpek tırnak makası ile tanıştırmanız gerekiyor. İşleme girişmeden öncesinde birkaç gün ardarda ödül maması eşliğinde tırnak makasını köpeğinizin patilerine götürün ve kesim yapmadan, sadece makası incelemesine izin verin. Bu şekilde bir ön tanışma sayesinde köpeğiniz, asıl kesim işlemi geldiğinde en azından hiç görmediği, yepyeni bir objeyle karşılaşmamış olacaktır. Köpeğinizin patilerini sıkı ama nazik bir şekilde tutarak alttan hafifçe bastırın. Bu baskı, tırnakların daha da ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Tırnağı, tırnak etinin bitişinden itibaren 45 derecelik açı ile keserek tek seferde tüm tırnağı almak yerine her darbede ufak ufak parçalar kesmeyi amaçlayın. Tırnağın içinde dışı beyaz, içi yuvarlak ve siyah bir doku görene kadar devam edin, bu dokuya ulaştığınızda kesmeyi durdurun.

Köpek Tırnak Makası Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Köpek Tırnak Makası Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Köpek tırnaklarını kesme konusunda köpek sahiplerine yardımcı olan köpek tırnak makasları, çoğunlukla standart yapıda üretilir. İnsanlar için üretilen tırnak makaslarından farklı olarak çengelli ve kağıt makası şeklinde olan tırnak makasları, ergonomik açıdan tam olarak köpeklerin tırnak yapısına göre tasarlanır. En iyi köpek tırnak makası hangisidir bilemeyiz ama uzmanlar, en etkili kesim için daha çok küçük köpek tırnak makası kullanılmasını öneriyorlar. Köpek tırnak makası kullanımı zamanla alışılagelen bir süreç olduğu için birkaç tane edinmekte ve elinizin en rahat ettiği makası kullanmakta fayda var. Köpek tırnak makası fiyatları bütçenizi zorlamayacak düzeydedir, bu nedenle de köpeğinizin sağlığını ve bakımını göz önünde bulundurarak bir an önce bir tane edinmenizde fayda var. Köpeğinizin sağlığına dair diğer tüm ürünleri Köpek Bakım & Sağlık kategorimiz üzerinden bulmanız mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

A-Bone (1)
Ada (1)
Andis (1)
Ans (1)
Atlantik (11)
Bobo (1)
Cameo (2)
(309)
Doglife (14)
Eastland (6)
Eurodog (1)
Ferplast (10)
Flamingo (4)
Flip (2)
Karlie (2)
Lepus (2)
Lion (1)
Markapet (1)
Mascot (1)
Maxi Dog (1)
Mio (1)
Natur (1)
Naturbird (1)
Pawise (1)
Pet Style (3)
Pet Zoom (3)
Petza (9)
Polo (4)
Promore (1)
ROWA (1)
Royalist (1)
Trexie (3)
Trixie (30)
Yummhaow (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(25)
ve üzeri (46)
ve üzeri (50)
ve üzeri (52)
ve üzeri (52)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL