TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kurutucu

için 5 sonuç bulundu.

Kurutucu

Köpeklere banyo yaptırmak, sağlık ve hijyen açısından önemli bir bakım aşamasıdır. Tüylerinin temizlenmesi, dış parazitlerin bulaşmasının engellenmesi ve köpeğinizin kendini fiziksel olarak daha iyi hissetmesi için önemli olan köpek banyosu hem sizin, hem de sadık dostunuz için keyifli bir aktivite.

Köpekler Nasıl Yıkanmalı?

Köpekler Nasıl Yıkanmalı?

Aslına bakarsanız köpeğinizi yıkayabileceğiniz birden fazla yöntem var. Mutfak lavabosu, duşakabin, küvet ve ılık havada bahçe gibi farklı yerlerde köpeğinize banyo yaptırmanız mümkün. Her şeyden önce köpeğinizin kendini küvetin içerisinde güvende hissetmesi için her daim gözlerini ve kulaklarını sabunlu/şampuanlı sudan korumanız gerekir. Bu şekilde hem minik dostunuzun gözlerinin yanmasını önleyecek, hem de kulaklarına su kaçmasına ve kulak enfeksiyonu kapmasına engel olmuş olacaksınız. Su ne çok sıcak, ne de çok soğuk olmalı. 22-25 derece arası ılıklıkta bir su köpeğinizi yıkayabilmeniz için ideal bir sıcaklıktır. İşlem sırasında bir hortum ya da duş başlığı kullanmanız çok kullanışlı olur; bu şekilde köpeğinizin vüducunun her bir köşesine ulaşabilirsiniz. Eğer şampuan uygulayacaksınız öncesinde köpeği güzelce ıslatmakta fayda var. İşiniz bittikten sonra da sıra geldi kurutmaya!

Köpekler Nasıl Kurutulmalı?

Köpekler Nasıl Kurutulmalı?

Köpeğinizi banyodan çıkartmadan önce tüylerinde ve üzerinde hiçbir şekilde şampuan, sabun ve benzeri madde kalmadığından emin olmalısınız. Köpeğin cildinde kalabilecek az miktarda şampuan kalıntısı bile günlerce kaşınmasına sebep olabilir. Tüm yabancı maddeleri iyice yıkadıktan ve köpeği arındırdıktan sonra da ilk yapmanız gereken şeyi tabii ki onu güzelce kurulamak. Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpekler de ıslak saç ve vücut yüzünden üşüterek hasta olabiliyor. Köpeklerdeki saç, yani tüy miktarı biz insanlardan çok daha fazla olduğu için dolayısıyla hastalık kapma riskleri de daha yüksek oluyor. Banyodan çıkan köpeğinizi ilk iş güzel bir köpek kurulama havlusu sarmalı ve vücudun tamamını elden geçirerek tüm su birikintilerini kurutma bezi ile dağıtmalısınız. Kullanacağınız kaliteli bir köpek havlusu ile köpeğinizin tüylerinde ve cildinde birikmiş tüm fazla suyu almış olacaksınız.

Köpeğinizi Banyodan Sonra Kuruturken Nelere Dikkat Etmeli?

Köpeğinizi Banyodan Sonra Kuruturken Nelere Dikkat Etmeli?

Tabii ki sadece köpek derisi kurulama bezi yardımıyla köpeğinizi banyodan önceki kuru haline dönmez. Tamamen kurumasını sağlamak için başvurabileceğiniz uygulamalar da yok değil. Bu yöntemler köpeğinizin cinsine ve boyutlarına göre değişebilir. Öncelikle bir köpek kurutma makinesi temin ederek köpeğinizin tüylerini kısa sürede kupkuru yapabilirsiniz. Bu yöntem daha çok irice köpeklerde tercih edilir; zira köpek kurutma havluları cüsseli dostlarımızda yetersi kalabilir. Bununla birlikte banyo çıkışı yavrunuzu bir köpek bornozuna sararak üşümesini ve daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Özellikle ebat olarak küçük köpeklerde havlu ve bornoz genellikle yeterli kalıyor demek mümkün. Eğer köpeğinizi yıkama kararını yaz aylarında aldıysanız - ki sağlık ve kolaylık açısından bu yıkama için kesinlike tavsiye edilen mevsimdir - köpek kurulama işlemini organik ısıtıcımız güneşe de bırakabilirsiniz. Banyo sonrası öğlen güneşi altında bahçede koşturmaya bıraktığınız köpeğiniz 1-2 saat içerisinde eski haline dönecektir; hem de çok daha parlak, temiz ve mis kokulu tüyleri ile birlikte! Tüm köpek bakım ürünlerini incelemek için tek yapmanız gereken Köpek Bakım & Sağlık kategorimizi incelemek.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL