Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fırça & Tarak

için 1,920 sonuç bulundu.

Köpek Fırça ve Tarağı

Köpeklerin postları, çevresel faktörler ve mevsim değişiklerine karşı koruyucu bir işleve sahiptir. Her ne kadar köpekler, kendilerini yalayarak temizleyebilseler de bu her zaman sağlık ve hijyen açısından yeterli olmayabilir. Tüylü dostlarının bakımı için sahipleri, ilgi ve özen göstermelidir. Köpeklerin tüyleri onlar için koruyucu bir katmandır ve bu tüyler köpek cinslerine göre farklı yapıda olabilir. Kısa, orta ve uzun yapıda görülebilir. Özellikle mevsim geçişlerinde, köpekler oldukça yoğun bir şekilde tüy dökerler. Ölü tüy ve deriyi atmak isteyen köpek , kendini sertçe kaşırken kendi derisine zarar verebilir, enfeksiyona neden olacak yaralar açabilir. Bazen çok daha ciddi deri sorunları ile kendini gösterebilir. Ayrıca evde beslendiği durumlarda, yoğun tüy dökülmesi hem hijyen hem de sağlık açısından olumsuz koşullar yaratabilir. Bunun önüne geçmek için haftada iki gün köpeğin taranması gerekir. Elbette, bu işlem için köpek tarağı kullanılmalıdır. İnsan için uygun ürünler köpeklerin kullanımı için elverişli değildir. Taranma sıklığı köpeğin tüy türüne göre değişiklik gösterebilir; uzun tüylü köpeklerin tüylerinin karışıp düğümlenmemesi, tüylerin düzenli uzaması ve derilerinin hava alması için her gün köpek tarama fırçası ile taranması uygundur. Düzenli taranan köpeklerin hem derileri hem de tüyleri incelendiği için olası bir sağlık sorunu daha erken fark edilebilir, bu yönden de oldukça yararlıdır. Ayrıca sadık dostlarınızın tüy dökülme oranında azalma görülebilir. Köpeklerin boyutları, tüy uzunlukları, yaşları ve kullanım alanına göre farklı ürünler vardır. En iyi etkiyi yakalamak, köpeğinizin ışıltılı ve sağlıklı bir tüy görüntüsüne sahip olması için en uygun ürünü tercih etmelisiniz. Size yardımcı olacakköpek tarağı modelleri ve köpek fırçası fiyatları için hemen sayfamıza göz atabilirsiniz.

Köpek Fırça Seçenekleri

Köpek Fırça Seçenekleri

Sağlıkları için düzenli aralıklarla köpeklerin fırçalanması hem onlar hem de sahipleri için faydalı bir eylemdir. Köpekler, ölü deri ve tüylerinden daha rahat kurtulabilir, sahipleri de özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında artan tüy dökülmesini azaltabilecek bir önlem alabilir. Kürkleri köpeklerim sağlığının yanı sıra görüntüleri içinde önemlidir. Işıltılı ve bakımlı tüylere ulaşmanın ilk adımı ise köpek tüy tarağı ile taranmasıdır. Köpek fırçası seçerken, tüy yapısı ve uzunluğuna göre seçim yapmak verimli bir kullanım için önemli bir eten oluşturur. Kıllı fırçaların kullanılması, özellikle dışarıda uzun zaman geçiren sevimli dostlarımızın üzerindeki toz ve ot parçalarının tüylerden ayıklanmasına yardımcı olabilir. Ayrıca uzun ve ince tüy yapısına sahip köpeklerin tüylerine ışıltı katmak için de kullanılabilir. Ucu toplu tüy toparlayıcı özelliği sahip fırçalar, birden fazla köpeğe sahip insanlar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Taranan tüyleri tek bir dokunuş ile temizleme imkânı veren bu ürün aynı zamanda masaj yaparak köpeğinizin rahatlamasına yardımcı olabilir. Köpeklerin tüy uzunluğu ve türü dışında kalan seçenekler kullanım amaçlarınıza göre farklılık gösterebilir. Evde köpek yıkamak bazen düşünülenden çok daha zor bir deneyim olabilir. Bunu hem köpekler hem de sahipleri için daha rahat bir durama dönüştürmek için yardımcı malzemeler kullanılabilir. Köpek yıkama fırçası genellikle kauçuk ve silikon malzemelerden yapılır, manuel ya da otomatik ürün seçenekleri de bulunur. Kullanımı oldukça basit olan fırça sayesinde, uzun ve zorlu olan yıkanma sürecini kısaltarak köpeğiniz için daha keyifli hale getirebilirsiniz. Tırtıklı yapısı ve yumuşak dokusu sayesinde iyice şampuanlayabilirsiniz. Canını acıtma korkusu yaşamadan, küçük dostunuzun hijyenini sağlayabilirsiniz. Köpek fırçası fiyatları marka, kullanılan malzeme ve boyutlara göre değişim gösterebilir.

 Köpek Tarağı Çeşitleri

Köpek Tarağı Çeşitleri

Deri sağlığını desteklemek için köpeğinizi tararken aynı zamanda tüylerine bakım da yapabilirsiniz. Kısa tüylü köpeklerin haftada bir kez taranması, uzun tüylü köpeklerin de her gün taranması ileride kürk ile ilgili sorun yaşanmaması için önemlidir. Yavru oldukları dönemde, köpeklerin taranması onlar için keyifli bir oyun olarak algılanabilir. Yavru köpek tarağı ile taranmaya başlanması; gelecekte taranmaktan kaçınmaması hatta sevdikleri bir rutine dönüşmesine yardımcı olabilir. Köpek tarağı seçerken, ırk türüne göre bir tercih yapılması konforlu ve kısa bir işlem sağlar. Küçük ırk köpek tarağı, boyut olarak küçük ve hassas yapıları düşünülerek onlara zarar vermeyecek materyallerden üretilir. Büyük köpek tarağı, orta ve büyük ırk köpeklerde kullanılmak üzere tercih edilir. İri köpekleri tararken hem daha iyi bir sonuç alabilmek hem de zaman kaybetmemek için yararlıdır. Köpeklerde tımar alışkanlığı olmayan ya da bundan hoşlanmayanlar için köpek eldiven tarak kullanımı bu sorun için yardımcı bir ürün olabilir. Eldiven gibi giyebildiğiniz bu tarak ile köpeğinizi severken aynı zamanda tüylerini taramanıza olanak sağlar. Tırtıklı yapısı ile tüyleri toplarken, masaj etkisi yaratan bu ürünü köpeğinizi yıkarken de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Dökülen tüylerin etkisini azaltmak için köpeklerin tıraş edilmesi deri sağlıklarını olumsuz etkileyebilir. Ama köpek traş tarağı kullanımı ile etrafa saçılması istenmeyen ölü tüylerden kolayca kurtulabilir, keçeleşen tüyleri rahatlıkla açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarak modelleri arasından köpeğinizin kürkünü gözeterek bir tercih yapmanız gerekir. Farklı boyut, tüy uzunluk ve türüne göre farklı modeller arasından köpek jiletli tarak ile sağlıklı tüylere kavuşması için kullanabilirsiniz.

 Köpek Fırçası ve Tarağı Seçimi

Köpek Fırçası ve Tarağı Seçimi

Köpek bakımı, oldukça büyük bir sorumluluktur. Köpeklerin temizlik için sahiplerinden destek alması gereken durumlar olabilir. Pire ve bit sorunu da bunlardan biridir. Pire istilası, köpeğinize dışarıda başka bir canlıdan bulaşabilir. Hızla büyük bir soruna dönüşen pirelenme durumu, köpeğin sertçe kaşınması, tüy dökmesi ya da kanlı yara durumları ile kendini gösterebilir. Köpek pire tarağı tüylerin içerisindeki istilacı pirelerin ayıklanması için kullanılır. Pire solüsyonları ile kullanıldığında, öldürücü bir etki yaratır ve kalıntıların temizlenmesini sağlar. Derinin tamamına ulaşarak kıl köklerinde istenmeyen kalıntılardan kurtulmak için köpek yıkama tarağı kullanarak daha derin bir temizliğe ulaşabilirsiniz. Bunun dışında, rutin olarak köpek bit tarağı ile tımar edilen köpeklerde, bu tarz durumlar daha erken fark edilebilir ve fazla büyümeden hızla kontrol altına alınabilir. Farklı tasarımlarla karşınıza çıkabilecek bu taraklar arasından köpeğiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Köpek tarak ve fırça seçiminde ürünlerin materyali tercih konusunu etkileyen değişkenlerdendir. Metal köpek tarağı , paslanmayan içerikleri ile uzun süreli kullanıma elverişli ve tüylerdeki düğüm ve karmaşık alanları açmak için ideal bir yardımcı olabilir. Tarağın diş aralıklarına göre farklı işlevleri olabilir. Plastikten yapılmış fırçalar, daha çok kırışık bölgeleri azaltmak ve tüylerin parlak bir görüntüye ulaşması için tercih edilmektedir. Her iki tarağa da ihtiyacı olan köpek sahipleri köpeklerinin bakımı için çift taraflı köpek tarağı ile bu ihtiyaçlarını tek bir ürün satın alarak karşılayabilirler. Bir tarafında, düz bir tabana yerleştirilmiş ince tek kıllardan oluşan bir tarak vardır. Bu kısım derinin zarar görmemesi için koruyucu top uçlara sahiptir, uzun ve orta tüylerde düğümleri açmak için kullanılır. Kısa tüylü köpek sahiplerinin de kullanabileceği bu yüzey, deriye oldukça hafif bir şekilde uygulanmalıdır. Derinin hasar almaması için bu kısım son derece önemlidir. Diğer kısımda ise plastik kıllardan oluşan bir fırça bulunur. Tüyleri pürüzsüzleştirmek ve ciltte bulunan sağlıklı yağ tabakasının orantılı bir şekilde dağıtımı için kullanılır. Parlak bir kürke ulaşmak için kullanabilirsiniz. Köpek tarağı tavsiye yazılarını incelemeniz, köpeğinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamanız için size yol gösterebilir. Dilerseniz köpek fırçası ve köpek tarağı fiyatları için hemen sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Furminator (129)
Trixie (270)
Zampa (101)
Eastland (98)
Ferplast (98)
Karlie (86)
Polo (64)
Gimdog (62)
Flamingo (57)
Kudi (42)
Pawise (35)
Petzoom (30)
True Touch (19)
Eurodog (17)
Flip (17)
Duvo+ (14)
Pro Choice (14)
Cado Pet (13)
Nunbell (13)
Royalist (13)
Eurogold (12)
8in1 (11)
Imac (11)
Smarter (11)
Ans (10)
Buffer (10)
Bobo (9)
Flea (8)
Maxi Life (8)
Moser (8)
Maskot (7)
Petpretty (7)
Deep (6)
Doglife (6)
Foolee (6)
JW (5)
Lion (5)
Afp (4)
Gomaomi (4)
Pet&Two (4)
Wahl (4)
Europet (3)
Kerbl (3)
Alexpet (2)
Als (2)
Anka (2)
Beeztees (2)
Benc Mate (2)
Catidea (2)
Cekinox (2)
Giyotin (2)
Jacks (2)
Kong (2)
Kyoryo (2)
Le Salon (2)
Mio (2)
N&D (2)
Oscar (2)
Pet King (2)
Skygo (2)
Wizard (2)
Zerx (2)
Acana (1)
Aier (1)
Aim (1)
Aknur (1)
Amazon (1)
Apco (1)
Araton (1)
Biolive (1)
Bonisa (1)
Can's (1)
Chakie (1)
Chalesco (1)
Delomo (1)
Dematting (1)
Dophin (1)
Easy Pet (1)
Flexi (1)
Furbuster (1)
Hagen (1)
Hartz (1)
Hurricane (1)
KB (1)
King (1)
Lepus (1)
Long Hair (1)
Lurvig (1)
Mino (1)
Moda (1)
Nipet (1)
Onton (1)
Pat Your (1)
Pause (1)
Pedi Paws (1)
Penn Plax (1)
Percell (1)
Pet Brush (1)
Pet Style (1)
Smart (1)
Superpet (1)
Sweet Pet (1)
T-Touch (1)
Tractive (1)
Welfare (1)
Zabata (1)
Zen Home (1)
Zeocat (1)
Zoofari (1)
(344)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(86)
ve üzeri (130)
ve üzeri (143)
ve üzeri (151)
ve üzeri (156)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL