TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bağırsak Parazitleri

için 48 sonuç bulundu.

Bağırsak Parazitleri

Bakım ve sağlığı konusunda titiz davranılması gereken hayvanlardan biri de köpeklerdir. Çünkü köpekler her ne kadar evcil hayvanlar olsalar da dışarıya en fazla çıkarılan hayvanlardandır. Bu yüzden hem iç parazit hem de dış parazit riskleri taşırlar. Dış parazit hastalığı köpeklerde daha sık görülen problemlerden biri olsa da iç parazit de her köpeğin yaşayabileceği bir rahatsızlık türüdür. Böyle bir durumda önce veterinere başvurarak ardından köpek parazit ilaçları kullanabilirsiniz.

Köpeklerde Bağırsak Parazitleri Belirtileri

Köpeklerde Bağırsak Parazitleri Belirtileri

Köpeklerde bağırsak parazitlerinin çeşitli belirtileri bulunmaktadır. Elbette her parazitin kendine özgü belirtileri bulunur. Ancak köpeğinizin bağırsak parazitleri sorununa maruz kaldığında genel olarak görebileceğiniz belirtilerden bazıları şunlardır: Kilo kaybı, ishal ya da kanlı ishal, abdominal şişlik, bağırsak gazı, anemi, solunum zorluğu, iştahsızlık, sarılık. Özellikle sindirim sistemine yerleşen köpek iç parazitleri, minik dostunuzun besinlerine ortak olmaya başlar. Dolayısıyla buna bağlı olarak köpeğinizde kilo vermeler meydana gelebilir. Ayrıca bağırsak parazitleri genellikle ishalle karşılaşır. Bu durum yavru köpeklerde daha fazla görülür. Eğer parazitler bağırsak mukozasına zarar vermişse köpeğinizin ishali kanlı olabilir. Ayrıca parazitler kana ya da karaciğere yerleşmesi sarılık doğurabilir. Bunların dışında bağırsak parazitlerinin diğer belirtileri; öksürük, dehidrasyon, deri dökülmeleri, işeme zorluğu, tüy dökülmesi ve idrarda kan gibi belirtilerdir.

Bağırsak Parazitlerini Engellemenin Yolları

Bağırsak Parazitlerini Engellemenin Yolları

Köpek iç parazitlerini engelleme yollarından en önemlisi parazitlerle düzenli olarak mücadele etmektir. Özellikle sıklıkla parazit sorunu yaşayan köpeklerde 2-3 ayda bir tedavi uygulanmalıdır. Bunların yanı sıra dış parazitlerden korumayı sağlayacak dış parazit ürünleri de kullanılmalıdır. Çünkü dış parazit yoluyla bulaşan mikroplar beslenme yoluyla iç parazite çevrilebilir. Bu yüzden köpek dış parazit damlası, parazit tasması, sindirim güçlendirici gibi ürünler kullanmalısınız. Kategorimizde bulabileceğiniz bağışıklık geliştirici, sindirim güçlendirici, yem katkısı gibi ürünler iç parazitlerden kurtulmak için kullanılabilecek ürünlerdir. Ancak bu ürünleri satın almadan önce köpeğinize uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Bunun için veterinerinize danışabilirsiniz. Ayrıca köpeğinizi parazitlerden korumanın diğer yolları da sokak köpekleri ile çok fazla yakınlaşmamalarını sağlamak, diğer köpeklerin dışkıladıkları alandan uzak tutmaktır.

Bağırsak Parazitleri İlaçları

Bağırsak Parazitleri İlaçları

Kategorimizde köpeğinizin tedavi sürecinde kullanabileceğiniz bazı iç parazit ilaçları yer almaktadır. Eğer bu ilaçları daha önce kullanmadıysanız satın almadan önce veteriner hekiminize danışmalısınız. Kategorimiz üzerinden ulaşabileceğiniz köpeklerde iç parazit ilaçlarından biri olan Sel de Carlsbad hastalık dolayısıyla yem değişikliği yapmanız gereken durumlarda kullanılabilir. Bir diğer ürün olan Pharmased tablet ise içerdiği vitaminler sayesinde köpeklerin sindirim sistemlerini düzenlemelerini ve gelişimlerini sağlamaktadır. Ayrıca bağırsak flora düzenlenmesine yardımcı olarak köpeğinizin iştahının açılmasını da sağlar. Versele Laga Opti Digest ise hassas sindirim güçlendirici bir ilaçtır. Sadık dostlarınızın en bilinen hastalıklarından olan paraziti engelleme ve parazitten kurtulma için bu ilaçlardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca köpeğinizin bakımı ve sağlığı için ihtiyaç duyabileceği diğer ürünleri görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8 in 1 (6)
Beaphar (1)
(28)
Trixie (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (8)
ve üzeri (8)
ve üzeri (8)
ve üzeri (8)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL