Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Yavruluk

için 600 sonuç bulundu.

Balık Yavruluğu

Balıklar oldukça uysal hayvanlardır. Tür olarak da oldukça geniş bir aralığa sahiplerdir. Türlere göre farklı özellikler sergilemektedirler. Boyları, şekilleri ve de renkleri pek çok farklı şekilde karşımıza çıkabilir. Evcil hayvan olarak da balıklar yüksek oranda tercih edilen hayvanlardır. İnsanlar üzerinde genel olarak rahatlatıcı bir etkiye sahip olan balıklar bakımları açısından da çok zorluk çıkarmazlar. Balık bakımı sırasında düzenli olarak yem vermek ve de balıkların içinde bulundukları suları düzenli olarak temizlemek gerekmektedir. Balık yavruluğu yavru balıklar için oldukça önemli bir aparattır. Çünkü bazı balık türlerinde yavrular büyük balıklar tarafından yenilmektedir bu nedenle balık yavruluğu yavru balıkların diğer büyük balıklardan ayrılmasını sağlayarak onların hayatta kalmalarını kolaylaştırmaktadır.

 Balık Yavruluğu Önemi

Balık Yavruluğu Önemi

Balıklar oldukça enteresan varlıklardır. Pek çok farklı türleri bulunmakta ve de her türün kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Balık besleme sırasında bu özellikler ve de türler hakkında kişinin ileri düzeyde bilgiye sahip olması balıkların yaşamları ve de sağlıkları için büyük önem taşımaktadır. Bazı balık türlerinde annenin yavrularını doğum sonrasında yedikleri bilinmektedir. Yavruların yaşamlarını sürdürmeleri için doğumdan sonra annelerinden ayrılmaları gerekmektedir. Bu nedenle akvaryum yavruluk, yavruları anneden ayıracaktır. Daha sonrasında yavrular belli bir büyüklüğe ulaşana kadar anneden ve de diğer büyük balıklardan ayrı bir yerde yaşamlarına devam edeceklerdir. Anne ve de diğer büyük balıklardan ayrı bir yerde olmaları onların diğer balıklar tarafından yenme ihtimallerini ortadan kaldıracaktır. Doğumdan önce annenin yavruluğa alınması annenin rahat bir ortam oluşturmasını sağlayacaktır. Çünkü doğum öncesi anne balık kendisinin rahat edeceği bir ortama ihtiyaç duyar ve de anne balık saklanabileceği bir alan arar. Bu noktada akvaryum balık yavruluğu annenin ihtiyaç duyduğu ortamı ona sunacak ve de gereksinimlerini karşılayacaktır. Doğum esnasında da anne tek başına olmanın verdiği rahatlık ile doğumu gerçekleştirecek bu sayede de ortaya daha sağlıklı ve de rahat yavrular gelecektir. Bu rahatlık ise stresi ortadan kaldıracak bu da hem annenin hem de yavruların sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Tüm bunlara ek olarak annenin balık yavruluğu içindeyken rahatlığını sağlamak için dekor, kum gibi akvaryum nesneleri eklenebilir. Bu gibi ufak detaylar da anne balığa oldukça iyi gelecek ve de kendini büyük oranda daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda doğum sonrası anne ana akvaryuma aktarıldığında yavrular akvaryum balık yavruluğunda kalacaktır. Yeni doğan yavrular doğaları gereği saklanmak isteyecektir. Tam da bu nedenle ufak dekorlar yavru balıkların saklanması için güzel bir fırsat olacaktır. Bu sayede de yavru balıklar kendilerini çok daha büyük oranda güvende hissedecektir. Bu da gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek bir koşuldur. Akvaryum içi yavruluk pek çok farklı çeşide sahip olduğu için çeşitlerin içinden akvaryumunuza en uygun olan modeli seçebilir ve böylelikle yavru balıkların sağlıklarını korumaları için büyük bir adım atmış olursunuz.

 Balık Yavruluğu Kullanımı

Balık Yavruluğu Kullanımı

Akvaryum yavruluk balıkların sağlıklı bir şekilde yavrulamaları ve de doğduktan sonraki süreçte sağlıklı bir şekilde hayatta kalmaları için güzel bir aparattır. Akvaryum yavruluk sahip olduğu farklı bölme sayesinde doğuma kendini hazırlaması için anne balığı diğer balıklardan ayırır. Bu şekilde anne balık doğum için daha rahat bir ortama sahip olur ve de kendini rahatça doğuma hazırlar. Doğum zamanı yaklaştığında balıkta gerginlikler olması normal ve de görülen bir tepkidir. Bu gerginliği anne balığın rahatça atlatması oldukça önemli bir noktadır. Eğer ki anne balık doğum öncesi gerginliği akvaryum yavruluk bölme kısmına geçerek kontrol altına alabilirse doğum esnası da o derece sağlıklı ve de rahat geçecektir. Aynı zamanda doğumu yapacak olan balığın rahatlığı doğacak olan yavruların ölü doğmaması açısından da önem taşıyan noktalardan birisidir. Doğumun rahat olması doğacak olan yavruların sağlığı için oldukça önemlidir. Rahat bir doğum süreci geçiren yavrular bu rahatlığı doğum sonrasında da sürdürebilirler ve de rahat bir gelişim sürecine geçebilirler. Anne balık doğumdan sonra ana akvaryuma alınır ve de yavrular akvaryum balık yavruluğunda kalır. Bu şekilde bir yerleştirme sonucunda yavru balıkların anne ve de diğer büyük balıklar tarafından yenme ihtimalleri ortadan kalkacaktır. Büyük balıkların tehlike olarak yer almadığı bu bölmede yavru balıklar tehdit altında hissetmeyecek ve de sağlıklı bir gelişim süreci geçireceklerdir. Akvaryum yavruluk kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Mesela eğer ki şeffaf bir balık yavruluğu tercih eder iseniz anne balığın direkt ışığa maruz kalmaması için bir alan oluşturmanız gerekir. Plastik balık yavrulukları için de aynı gereklilik mevcuttur. Bir diğer husus ise anne balığın yavruluk bölmesine aktarılmasıdır. Aktarım yapılırken anne balığa nazik davranılması gerekmektedir ve de özenle diğer bölmeye aktarılmalıdır. Aktarılma işlemi doğum esnasında yapılmamalıdır. Doğum esnasında aktarım yapılması yavruların sağlığı açısından tehlikeli bir durum oluşturabilir. Tüm bunlara ek olarak balık yavruluğunun içine birkaç dekor yerleştirmek yavru balıkların saklanma ihtiyaçlarını karşılamaları için yardımcı olacaktır.

 Balık Yavruluğu Çeşitleri

Balık Yavruluğu Çeşitleri

Doğum sonrası süreçte yavruların korunması için balık yavruluk kabı ideal bir balık koruma aparatıdır. Küçük ve de aynı zamanda savunmasız olan yavru balıkların da diğer tüm hayvan yavrularında olduğu gibi korunmaya ihtiyaçları vardır. Tüm bunlara ek olarak balık yavrulukları sadece yavru balıklar için değil ek olarak yalnız yaşamaya alışkın olan ya da diğer balıklar tarafından zarar verilen, saldırıya uğramış olan balıklar için de tercih edilmektedir. Mevcut akvaryumunuza zorluk yaşamadan takabileceğiniz balık yavrulukları pek çok farklı çeşit arasından seçim yapma imkânı sunmaktadır. Akvaryum yavruluk çeşitleri genel olarak tül balık yavruluğu ve de plastik balık yavruluğu olarak ikiye ayrılmaktadır. Tül balık yavrulukları akvaryum file yavruluk adı ile de bilinmektedir. Anne balığı diğer balıklardan ayırmaya yarayan bu tül katman akvaryum içinde görünmemektedir. Pek çok farklı boyuta ve de çeşide sahip olan tül balık yavrulukları balıkları korumanın bir yoludur. Tül balık yavruluğu seçerken öncelikle balıkların boyutu dikkate alınmalıdır. Anne balık doğumdan önce orada bir süre vakit geçireceği için yavruluğun boyutu anne balığa göre de düşünülmelidir. Anne balık yavruluk içinde iken rahat hareket etmelidir. Aksi takdirde anne balık sıkışık hissederse bu durum stres yapmasına neden olur. Bunun doğrultusunda doğum anı daha zorlayıcı ve de sıkıntılı geçebilir. Yavruların sağlığı bu sıkıntılı ve zorlu süreçten olumsuz yönde etkilenebilir. Tüm bunlara ek olarak tül balık yavruluğu seçiminde dayanıklılık da önemlidir. Seçilen balık yavruluğunun tülü büyük balıklar tarafından saldırıya uğrama ihtimali karşısında yeterli dayanıklılığa sahip olmalıdır. Bir diğer çeşit olan balık yavruluk plastik maddeden oluşur. Plastik balık yavruluğu birkaç bölmeden oluşabilir böylece hem anne balık hem de yavru balıklar diğer büyük balıklardan ayrılabilir. Bu şekilde bir ayrım sayesinde tüm balıklar stresten uzak bir süreç geçirirler. Yine plastik balık yavruluğu seçiminde de yavruluk boyutu önemlidir. Aynı zamanda akvaryum yavruluk fiyatları da geniş bir yelpazeye sahiptir. Siz de tür ve de boyut açısından balıklarınız ve akvaryumunuz için en uygun balık yavruluğuna ulaşabilir, onları koruyabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Meç (30)
Boyu (21)
Biolife (18)
Ti Sert (13)
birevcil (10)
Kardelen (8)
Dophin (7)
Strong (7)
Ziss Aqua (7)
8in1 (6)
Ista (6)
Sera (6)
Ti-Sert (5)
Atlantik (4)
JBL (4)
Liya (4)
Angora (3)
Marina (2)
SeaStar (2)
8 in 1 (1)
AQUA10 (1)
Aim (1)
Albatros (1)
Forlance (1)
Novipet (1)
Tropical (1)
Venys (1)
Visan (1)
YILDIRIM (1)
diğer (327)
(60)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(112)
ve üzeri (138)
ve üzeri (146)
ve üzeri (150)
ve üzeri (159)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL