Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Vitamin & Mineral

için 646 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Balık Vitaminleri ve Mineralleri

Günümüzde birçok kişi evcil hayvan beslemektedir. Evcil hayvanlar özellikle yalnız yaşayan insanlar başta olmak üzere diğer tüm insanlara oldukça sevilir. Bir süre sonra sanki evinizden bir bireymiş gibi davranmaya başlar ve onu benimsemeye başlarsınız. Evcil hayvan denildiği zaman akla her zaman ilk olarak balıklar gelir. Evlerinizde küçük veya büyük fark etmeksizin akvaryum bulundurabilir ve içerisinde çeşit çeşit balık besleyebilirsiniz. Balık beslemeyi düşünenler genellikle ilk olarak minik balıklar tercih ederler. Akvaryum bakımlarını tam yaptığınız zaman, balıklarınızı düzgün ve sağlıklı bir şekilde besleyip büyüttüğünüz zaman balıklar sağlıklı bir yaşam sürebilir. Balıkları beslemek diğer hayvanlara göre aslında daha basittir. Fakat balıklar diğer evcil türlerine nazaran her türlü besini yiyemezler ve bu sebeple vitamin gibi ek gıdalara daha çok gereksinim duyarlar. Özellikle de minik balıkların yapıları daha hassas olduğu için beslenmelerine ve ek gıda takviyelerine çok dikkat etmek gerekmektedir. Ek gıda takviyeleri yaparken balığınızın yiyebileceği ve vücudunun kaldırabileceği şeyler olmasına çok dikkat etmelisiniz. Bunun için uzmanların önerdiği vitaminleri kullanmalısınız. Uzmanların önerdiği vitaminler dışında ek gıda takviyeleri kullanmanız balığınızın sağlığında hasarlara yol açabilir ve hatta balığınızın ölmesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için vitamin alırken balık konusunda uzman olanlardan yardım alabilirsiniz. Hayvan vitaminleri evinizdeki hayvan dostlarınız için oldukça besleyici bir yapıya sahiplerdir. Balık vitaminleri kullanmak balıkların sağlığına iyi gelerek onların daha geç hastalanmalarını sağlar ve daha keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olur.

Besleyici Balık Vitaminleri

Besleyici Balık Vitaminleri

Balık vitamini balıklarınızın yemlerinin yetersiz kaldığı durumlarda, sağlıklarını desteklemek amaçlı kullanmanız için özel formüllerle üretilmiş olan vitaminlerdir. İnsanlar için daha sağlıklı olmaları adına vitaminler üretilmiş ve böylece bağışıklık sistemleri desteklenmiştir. Hayvanların bağışıklık sistemleri de insanlar kadar değerlidir ve hayvanlar için vitamin çeşitleri üretilmiştir. Balık vitaminleri bu vitaminlerin en başında gelir. Balık vitaminlerinin çoğu tatlı ve su akvaryum balıkları için özel olarak üretilmiştir. Balık vitaminlerini balıklarınıza yemleri yanında ek olarak verdikçe yemlere ek vitamin özelliği katmış olursunuz. Balıklarınız zaman zaman strese girebilir, mutsuz olabilirler. Bu da onların gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Kullanacağınız balık vitaminleri ile balıklarınızın stres seviyesini daha aza indirebilirsiniz. Kutuların içerisinde belirli ölçülerde C, D, B6, B12, E, K vitaminleri yer almaktadır. Balık vitaminlerini haftada bir kez kullanmanız yeterli olacaktır. Vitaminleri yemin üzerine belirtilen ölçüde kullanınız. Yemin üzerine döktükten sonra biraz beklemeniz en doğru yöntemdir. Böylelikle yem vitamini içerisine hapseder ve balığınız çok daha rahat bir şekilde vitaminle buluşmuş olur. Ayrıca vitaminli balık yemi ve balık minerali kullanarak balıklarınızın ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Haftada birin üzerinde kullanım balıklarınız için zararlı olabilir. Omega 3 asit ve sarımsak yağı içeren vitamin türleri de bulunmaktadır. Bu vitaminin antibakteriyel özelliği vardır. Bu özellik sayesinde balığınızı parazitlere karşı korur. Hayvanlara verilen vitaminler yalnızca hayvanlar için uygundur. Göz veya ciltle temas etmesi cildinize zarar verebilir. Cildinizle temas etmesi durumunda cildinizi bol su ile yıkayınız. Vitaminleri dondurmak içeriğinin bozulmasına sebep olur. Serin yerde muhafaza edebilirsiniz.

 Akvaryum Su Düzenleyici ve Yosun Giderici

Akvaryum Su Düzenleyici ve Yosun Giderici

Akvaryumlarına ne kadar düzgün bakarsanız bakın belirli süre sonra akvaryumunuzun içerisinde yosunlar meydana gelebilir. Yosunlar zamanla suyun bozulmasına ve kokmasına balıklarınızın sağlığının bozulmasına yol açacaktır. Balıklarınızın sağlığının bozulmaması adına yapacağınız en güvenli yol yosunlardan kurtulmaktır. İçerisinde bulunan formüldeki karbonu suya kazandırır. Ürünlerin daha verimli işe yaraması için akvaryum içerisinde alg ve yosunların mekanik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayarak ürün içerisindeki formülün karışmasından emin olmalısınız. Etkisinin göstermesi akvaryumunuzun içerisinde bulunan alg ve yosunların türlerine bağlıdır. Su yapısı da yosun gidericinin etki gösterme süresini etkilemektedir. 1 ila 6 hafta arasında etki göstermesi beklenmektedir. Normal şartlarda ilk doz yosunların temizlenmesi için yeterli olmaktadır. Şiddetli ve geçmeyen yosun problemlerinde ilk dozdan 10 gün sonra ikinci dozu uygulayabilirsiniz. Ürün içerisinde balıklarınıza zarar verecek herhangi metal ve türevi bulunmamaktadır. Akvaryumunuzda bulunan su kapasitesi için kullanacağınız miktar değişim göstermektedir. 50 ml, 100 ml, 125 ml, 250 ml, 500 ml seçeneklerini bulabilirsiniz. Ürünü direkt olarak güneş ışığı ile temas ettirmekten kaçınınız. Yosunlar ve algler, stres gibi yaşam koşulları bir süre sonra balıklarınıza zarar vermeye başlar. Balıklarınızın cildinde lezyon oluşur ve bu da sağlık koşullarını tehlikeye atar. Bu durumu ortadan kaldırmak için su düzenleyici kullanmanız yeterli olacaktır. Su düzenleyici içerisinde metilen mavisi içerir. Antiseptik özelliği sayesinde balıklarınızın vücudunda oluşan lezyonların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Tatlı su lepistes balıkları ve omurgasızlar için gereken vitamin desteğini sağlayarak zararlı parazitleri yok eder. Su düzenleyiciler ile balıklarınızın deri ve solungaçlarında oluşmuş yaraları tedavi edebilirsiniz. Hayvan vitamin mineral içeriklerinden vitaminlerle birlikte bakır sülfat karışımı sayesinde balıkların hem bağışıklığı desteklenmiş hem de derisi yaralardan arınmış olacaktır.

 Balık Vitaminleri Nasıl Kullanılır?

Balık Vitaminleri Nasıl Kullanılır?

Hayvanlarınızı, balıklarınızı çok seviyor onları daha iyi şartlar altında beslemek istiyor olabilirsiniz. Bunun için de sağlıklarını desteklemek için sıklıkla vitamin desteği almak istersiniz.Hayvanlara verilen vitaminler kadar vitaminlerin doğru kullanımı balıklarınız için hayati öneme taşımaktadır. Vitaminin dozunun gereğinden fazla ya da eksik verilmesi balığınızın hastalanmasına sebep olacaktır. Her akvaryumun farklı su taşıma kapasitesi mevcuttur. Her su için de ayrı vitamin ölçüleri bulunmaktadır. Akvaryumunuz için en ideal vitamin ölçüsünü kullanmalısınız. Doz aşımı yapmamalısınız. Kullanmadan önce içindeki karışım ve bileşimin birbiriyle homojen şekilde karışması için çalkalama yapmalısınız. Balık vitaminlerini buzlukta saklamayınız. Serin bir ortamda muhafaza etmek ideal olacaktır. Direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmak içeriğinde bozulmalara yol açacaktır. Bu da veriminin azalmasına, balığınızın sağlığının tehlikeye gireceğinden istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Direkt güneş ışığından kaçınmanız bu sebeple faydalı olacaktır. Balık vitamini çeşitleri farklı içeriklere sahip olabilir. Balığınızın türüne göre veterinerden öneri almak çok daha sağlıklı olacaktır. Yosun ve alg temizleyicilerini kullanmadan önce mekanik olarak temizleme yapmak oksijen alımını artıracağından ürünün kullanımının faydasını artıracaktır. Bu sebeple ürünü kullanmadan önce temizleme yapmanızda fayda vardır. Eğer akvaryumunuzda filtre sistemi mevcutsa vitamini yeme karıştırmak çok daha iyidir. Filtre sistemi, akvaryum içerisinde bulunan bakterileri çeker. Vitamin de filtreyle buluştuğu anda içerisine bakteriler karışma ihtimali vardır. Yemle birlikte karıştırdığınızda bu riski ortadan kaldırmış olursunuz. Son kullanma tarihi geçmiş vitaminleri kullanmak balıklarınızın hastalanıp ölmesine sebep olabilir. Siz de sayfamızdaki ürünlere göz atarak balık vitaminleri ve mineralleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.