TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ultravioleler

için 281 sonuç bulundu.

Ultravioleler

Akvaryum temizliğini bir adım ileriyle taşıyan UV filtre çeşitleri n11.com’un Balık kategorisi altında sizi bekliyor. Balıklarınızın hayatına önem veriyorsanız ve bilhassa büyük bir akvaryumunuz varsa ultraviyole teknolojisinden hemen yararlanmaya başlamanız büyük önem taşıyor.

Akvaryum UV Filtre Nedir?

Akvaryum UV Filtre Nedir?

Ultraviyole filtre, veya daha genel olarak UV sterilizatörleri, geleneksel anlamda filtreler veya temizleyiciler değillerdir. UV filtreler size mekanik, kimyasal veya biyolojik filtreleme sağlamaz. UV filtreler gözle görülmeyen, istenmeyen ve maruz kalındığında ölüme yol açabilen mikroorganizmaları öldürmek için kullanılır. Akvaryum UV Filtre Yararları arasında sadece mevcut mikroorganizmaları öldürmek yok. Bu mikroorganizmaların hastalık oluşturmadan önce öldürülmesi, akvaryumdaki tek tek bütün balıklara geçebilecek hastalıkların da önlenmesi anlamına gelir. Ama bunun olabilmesi için organizmaların suda serbest bir şekilde yüzen türden olması lazım. UV ışığının balıklara bağlı organizmalarda, örneğin yetişkin haldeki beyaz noktalarda (tek hücreli bir parazit türü) veya taşların üzerindeki alglerde hiçbir öldürücü etkisi yok. UV fitreler, buradan da anlaşılacağı üzere, balıklarınıza zarar vermeyen ışınlar çıkarır ve aslında iyi bir önlem şeklidir.

Akvaryum UV Filtre Nasıl Çalışır?

Akvaryum UV Filtre Nasıl Çalışır?

Akvaryum UV filtre, bir UV lamba içerir. Bu lamba, mikrop öldürücü floresan bir lambadır ve yaklaşık 254 nanometre (2537 Anstrom) dalga boyunda ışık üretir. İçinde bakteri veya algler bulunan su lambanın üzerinden ya da özel kuvars kılıf kullanılırsa etrafından geçer ve bu dalga boyuyla aydınlatılır. Işık bakteri veya alglerin içinden geçerken DNA’sını mutasyona uğratır, yani genetik malzemesini değiştirir. Böylece, bu mikroorganizmaların gelişmesine veya çoğalmasına engel olur. UV filtrelerinin çalışmasını etkileyen birtakım etmenler var. Bunların başında organizmanın boyutu ve türü geliyor. UV radyasyonu teorik olarak virüs, bakteri, alg ve tek hücreli canlıları öldürebilir. Ama bazı tek hücreli canlılar veya bakteriler daha fazla UV ışını gerektirebilir veya UV radyasyonuna direnç gösterebilir. Lambanın gücü, UV penetrasyonu, temas süresi ve sıcaklık da UV filtrelerinin çalışmasını etkileyen diğer etmenlerden.

Akvaryum UV Filtre Fiyatları Ne Kadar?

Akvaryum UV Filtre Fiyatları Ne Kadar?

Akvaryum UV filtre fiyatları ihtiyacınız olan ürünün markasına, modeline veya menşeine göre değişiklik gösterecektir. Web sitemizde Resun, JBL, Eheim, Jebo, Dophin, Sunsun, Yaban, Lifetech ve birçok diğer markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü hemen sipariş vererek kısa sürede teslim almanız mümkün. Balıklarınıza daha kaliteli bir yaşam alanı sunmak için akvaryum alışverişinize Balık kategorimizden seçebileceğiniz su süzgeci, akvaryum soğutucu ve akvaryum ısıtıcı gibi diğer yardımcı ürünleri eklemeyi ihmal etmeyin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8in1 (1)
Boyu (4)
(68)
Dophin (3)
Eheim (6)
Fluval (1)
JBL (8)
Jebo (4)
Oscar (1)
Pet Garden (18)
Philips (16)
Reef (3)
Resun (33)
Sera (1)
Sun Sun (108)
Sun-Sun (1)
Xinyou (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL