TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Isıtma

için 638 sonuç bulundu.

Isıtma

Evde balık beslemek isteyenlerin sahip olması gereken temel ürünlerden biri akvaryum ya da fanustur. Akvaryumda bulunması gereken temel cihazlardan biri ise akvaryum ısıtıcısıdır. Isıtma cihazları; balıkların vücut ısılarının düşmesi gibi durumlarda onlara takviye sıcaklık sağlamaya yarayan ürünlerdir.

Isıtma Cihazı Nedir?

Isıtma Cihazı Nedir?

Akvaryum ısıtma cihazları; balıkların doğru sıcaklık seviyesinde yaşayabilmelerini sağlayan cihazlardır. Akvaryumunuzun hacmi ne olursa olsun bir ısıtıcıya sahip olmanız gerekir. Çünkü ısıtıcılar yaşadığımız hava koşulları sebebiyle balıkların güvenle yaşayabilmeleri için zorunlu gereçlerdendir. Balıklar ve sürüngenler gibi bazı hayvanlar vücut ısılarını kendileri dengeleyemezler. Bu yüzden akvaryum ısıtıcıları onlara sıcaklık takviyesi yapan cihazlardır. Standart cam tüp içindeki ısıtıcılar hem uygun fiyatlı hem de yeterli ısıtma sağlayan ürünlerdir. Isıtıcıyı konumlandırırken akıntının olduğu filtre, hava taşı, su çekiş borusu gibi yerlere yakın koymaya özen göstermelisiniz. Eğer ısıyı dağıtan herhangi bir hareket olmazsa akvaryumun bir tarafı diğer tarafından farklı ısıda olacaktır. Bu da; olumsuz sonuçların meydana gelmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra mevsim değişikliklerinden etkilenmemek için mümkünse ısıtıcıları prizden çıkarmamalısınız. Ayrıca akvaryumun temizliği sırasında fişi çektiğinize emin olun. Çünkü ısıtıcınız su dışında çalışırken cam tüpünü patlatabilir, aşırı ısınıp bozulabilir.

Akvaryum Isıtıcı Alırken Dikkat!

Akvaryum Isıtıcı Alırken Dikkat!

Akvaryum ısıtma cihazı alırken ilk olarak saptamanız ve dikkat etmeniz gereken konu; su hacminize göre doğru seçim yapmaktır. Örneğin; 25 litrelik bir akvaryum için 25 Watt’lık bir ısıtıcı ile en fazla 10-15 dereceye kadar ısıtabilirsiniz. Aynı akvaryumu 50 Watt’lık ısıtıcı ile 20 derece, 75 Watt’lık ısıtıcı ile ise 30 dereceye kadar ısıtabilirsiniz. Bu örnekten yola çıkarak diyebiliriz ki: Tropikal bir akvaryumda 5-10 litre için 25 Watt, 25 litre için 75 Watt, 25-50 litre için 100 Watt, 100-200 litre için ise 200 Watt ısıtıcı tercih etmeniz gerekir. Akvaryum hacminize göre siz de bu güçteki ısıtıcılardan birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 300 litre ve üzerindeki akvaryumlar için ise gerekirse iki uzak noktaya 2 adet 300 Watt ya da da güçlü ısıtıcı koymanız gerekebilir. Yani tankınızın şekline ve hacmine göre gerekli olan güçteki ısıtıcıyı sizin belirlemeniz gerekir.

Isıtma Cihazı Çeşitleri

Isıtma Cihazı Çeşitleri

Akvaryum ısıtıcı çeşitliliği hayli fazladır. Akvaryum ısıtıcı alırken hangisini almanız gerektiğini doğru saptamanız gerekir. Akvaryum ısıtıcı çeşitleri; normal (tüp) ısıtıcı, dalgıç ısıtıcılar, kum altı ısıtıcılar, dış filtre ısıtıcılar ve sürüngenler için üretilen lamba ısıtıcılar bulunmaktadır. Normal ısıtıcılar, en çok bulunan ve tercih edilen ürünlerdendir. Akvaryum ısıtıcı fiyatları incelendiğinden uygun bir skalada yer alan normal ısıtıcıların yoğun talep görmesinin nedenlerinden biri de budur. Normal ısıtıcılar dışı cam tüp ya da çelik olanları da bulunmaktadır. Bir diğer ısıtıcı çeşidi olan dalgıç ısıtıcılar; kumanda sistemi suyun dışında olan sadece ısıtma suyu tüpe batırılan ısıtma cihazlarıdır. Kum altı ısıtıclar ise özellikle bitkili tanklar için muazzam ısıtıcı modelleridir. Son olarak çok yaygın olmayan dış filtre ısıtıcılarına sahip olmak için bütçeleri biraz esnetmek gerekebilir. Bu ısıtıcı, dış filtrenin hortumlarından gelişine veya gidişine bağlanarak kullanılır. Eğer akvaryum soğutma ürünlerine de göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aqua Pro (1)
Astor (131)
Atlantik (7)
Atman (1)
Boyu (1)
(179)
Dophin (4)
Eheim (132)
Fluval (1)
Hydor (5)
Ista (1)
JBL (32)
Marina (1)
Minjiang (1)
Prodac (2)
Red Sea (1)
Rex (1)
Ribao (1)
Roxin (3)
Rs (5)
SeaStar (1)
Sera (30)
Smart (19)
Sunsun (1)
Tetra (61)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(93)
ve üzeri (113)
ve üzeri (116)
ve üzeri (117)
ve üzeri (120)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL