Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bakım & Temizlik

için 997 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Balık Bakım ve Temizlik Ürünleri

Balık suda yaşayan, çift gözlü, solungaç solunumu yapan, yumurta yaparak çoğalan, evde akvaryumun içinde kolayca beslenebilen bir canlıdır. Boyutuna, rengine, beslenme biçimine, yaşadığı yere göre birçok türü bulunmaktadır. Bir akvaryumda balık beslemek kolay gibi görünse de doğal yaşam havası verilmesi istenildiği zaman bakımı meşakkat istemektedir. Suyun içindeki karbondioksit miktarı belirlenmesi için ayrı bir aparat, parazit ilacı, vitamin, stres giderici, hortum temizleme için aparat ( akvaryum temizleme pompası gibi malzemeler gerekmektedir. Sıvı ve katı bitki gübresi, akvaryum dip temizleme motoru akvaryum su düzenleyicisi, şamandıralı su seviyesi ayarlayıcı gibi malzemeler kullanarak hayvanınızın yaşadığı alanın temizliğini sağlayabilirsiniz. Akvaryum bakım seti süngerli pipo, pipo üretim filtresi, cam temizleme sileceği, akvaryum bitki maşası, bakteri kültürü, su berraklaştırıcı, tutmalı ve mıknatıslı silecek, akvaryum temizleme hortumu, akvaryum temizleme süngeri, akvaryum fitresi gibi ürünler kullanabilirsiniz. akvaryum temizleme aparatı, başta olmak üzere birçok aparat tercih edilmekte ve üretilmektedir.

 Akvaryum Bakım Seti

Akvaryum Bakım Seti

Akvaryum temizleme motoru, akvaryumun iç hacmine oranla satın alınması ve monte edilmesi gerekilen bir akvaryum malzemesidir. Akvaryumun içindeki suyun temizlenmesi için kullanılır. Temizleme motorunun içinde filtre bulunmaktadır. Filtrenin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Motor filtresinin temizliğinin sıklığı, akvaryumunuzun büyüklüğüne ve içindeki canlı sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Temizleme motoru çalışırken ses çıkarmaktadır ve bu yüzden bazı kullanıcılar geceleri motoru kapatmaktadır. Sürekli çalışmayan motor daha çabuk kirlenmekte ve bu kez de çalıştırıldığı anda hareket etmekte az-çok zorlandığı için eskisinden daha çok gürültü çıkarmaktadır. Akvaryum temizleme motorunu sürekli çalıştırmanız gerekmektedir. Akvaryum temizleme motoru sayesinde akvaryumun içinde yosunlaşma oluşumu engellenmektedir. Akvaryum temizleme pompası akvaryum bakım seti içinde bulunması ve kullanılması gereken bir diğer malzemedir. Akvaryum temizleme pompası, dip çekim sifonu diye de bahsedilen bu ürün sayesinde akvaryumun dibinde birikmiş yosun ya da yem artıkları kolayca sudan ayrıştırılabilmektedir. Su tahliyesi için kullanıma uygundur ve evinde akvaryum bulunduran hayvan severlerin kolayca kullanıp çokça tercih ettiği ürünlerden biridir. Akvaryum cam temizleme aparatı akvaryumunuzun camı sürekli kirleniyor ya da lekeleniyorsa ve siz de pratik bir şekilde temizlemek istiyorsanız şayet akvaryum cam temizleme aparatını şiddetle tavsiye edilmektedir. Çift taraflı mıknatısı olan bu silecek ile elinizi akvaryumun iç kısmına dokundurmadan kolayca silip temizleyebilirsiniz. Akvaryum temizleme filtresi, akvaryumun mekanik temizliğinden sorumlu aparattır. Suyun içindeki ve dışındaki oksijen miktarının dengelenmesini sağlayan bu malzeme akvaryum canlıları için yaşamsal önem taşmaktadır. Akvaryum temizleme süngeri akvaryumun bakımını ve temizliğini daha rahat yapabilmek için üretilmiş bir aparattır. Akvaryumdaki bir kiri ya da pisliği süngerin içine hapsettikten sonra belirli bir süre o kiri suya salmaz. Kaliteli malzemeden üretilmiştir. Akvaryum temizleme makinesi ise pratik bir şekilde akvaryumunuzu temizlemektedir.

Akvaryum Bakım Ürünleri

Akvaryum Bakım Ürünleri

Akvaryum dip sifonu, akvaryumun dibine çökmüş kir ve yosunların temizlenmesi için üretilmiş pratik kullanımlı bir üründür. Pilli dip süpürgeleri iki adet pil ile çalışır. Akvaryum temizliği için filtre kullanıyor olsanız bile dip temizliği yapmanız gerekmektedir. Akvaryum temizliği için birçok aparat ya da makine kullanımının yanı sıra su içerisine karıştırılması/atılması gerekilen bazı kimyasal maddeler de bulunmaktadır. Bu kimyasal maddenin başında yosun giderici temizleme ilacı gelmektedir. Fosfor fazlalığı, düzensiz su değişimi, fazla aydınlatma, yüksek sıcaklık ve CO2 azlığı gibi sebeplerden dolayı oluşan yosunlar belirli bir süre sonra akvaryumdaki canlıların yaşamlarını tehlikeye sokmaktadır. Yosun temizliği için akvaryum temizleme süngeriyanında yosun giderici ilaçlar sıkça kullanılmaktadır. Balık bakım ürünleri maliyet açısından küçük çapta halledilebilecek ve pratik kullanıma uygun birçok aparat ve desteği ile kolayca temin edilebilmektedir. Akvaryumdaki bakteri sayısı da oldukça önemlidir. Bakteri sayısı az olduğunda ya da fazla olduğunda akvaryumdaki canlıların hayatı tehlike altına girmektedir. Bu yüzden bakteri sayısı sabitliği için de bakteri ilacı kullanımı şarttır. Balık bakım ürünleri içerisinde yer alan bir diğer ürün de kuluçka malzemesidir. Balıklar akvaryumda yaşarken belli bir süre sonra üreme isteği içerisinde önce üreme daha sonra buna paralel olarak önce kuluçka daha sonra da yumurtlama sürecine girmektedir. Kuluçka sürecine girdikleri zaman akvaryumun köşelerine ya da toplu ortamdan uzaklaşacakları bir yer ararlar. Bu yerlerden biri de akvaryum içinde bulunan taş parçalarının altıdır. Bunu gözlemleyen evcil hayvan besleyicileri, kuluçka süresini daha sakin geçirmeleri için kuluçka malzemesi adı altında kullanımı kolay bir aparat üretmiş ve satışa sunmuştur. Genellikle şeffaf olanı daha çok tercih edilse de birçok renk ve boyutta üretilip tercih edilmektedir.

 Bakım Ürünleri Fiyatları

Bakım Ürünleri Fiyatları

55 cm’lik metal saplı akvaryum cam temizleme aparatı/sileceği fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bakteri ilacı paketlerinin gramajına ve miktarına göre fiyat olarak değişkenlik gösterir. Faydalı bakteri kültürü 50 ml, 85 ml, 100 ml,250 ml,500 ml ve daha birçok ebatta üretilip tüketiciye sunulmuştur. Akvaryumdaki bitkilere şekil vermek için üretilip kullanılan bitki maşası da çokça satılan ürünlerden biridir. Bütçe dostu olması sebebiyle cebinize hitap etmektedir. 500 ml ebatlarını satın alarak uzun süre kullanabilirsiniz. 100 ml,200 ml,300 ml, 400 ml, 500 ml ve daha birçok milimlik şekillerde satışa sunulan sıvı bitki gübresinin farklı fiyatları mevcuttur. Çoklu paket alımlarında daha uygun fiyata daha fazla ürün alabilirsiniz. Akvaryumdaki balığın derisine de bakım yapmak ve sağlıklı hayvanlar beslemek isteyen hayvan severler için özel üretilen bir diğer malzeme de akvaryum balığı deri losyonudur. Hem hayvanınızın sağlıklı görünmesi için hem de enfeksiyon kapmaması için oldukça önemli ürünlerden biridir. Deri losyonunun en küçük ebatı 30 mililitredir ve bu 30 mililitrelik deri losyonları en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyat aralığı da değişim göstermektedir. Akvaryum hava motoru olarak da anılan Akvaryum temizleme motoru fiyatları da boyutuna ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Temizleme motorları kurulumu oldukça kolaydır. Sabitlenerek kullanılan modelleri tercih edilen çeşitlerden biridir. Kablolu veya kablosuz seçenekleri ile kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Akvaryum temizleme pompası ya da akvaryum dip temizleme sifonu ebatı ve yapıldığı malzemeye göre farklı fiyat aralıkları ile kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Akvaryum hayvanınızın yaşam alanını temizlemesi nedeniyle gerekli araç gereçlerden biridir. Uğraştırıcı olmaması nedeniyle kullanıcıların genellikle tercih ettiği ürünlerden biridir. Akvaryum temizleme süngeri boyutuna ve yapıldığı malzemenin kalitesine göre fiyat bazlı değişkenlikler olabilmektedir. Farklı renklere sahip olan isteğinize göre tercih edebilirsiniz. Kullanım ömrü uzun olan bu ürünleri bir kez satın aldığınız zaman uzun süre kullanabilmektesiniz. Akvaryum hayvanınızın sağlığı için bakım ve temizlik ürünleri kullanarak yaşam alanının temizliğini de sağlayabilirsiniz. Sayfamızı inceleyerek bakım ürünlerine sahip olabilirsiniz.