Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Malzeme

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ortopedik Yastık

için 150 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ortopedik Yastık

Ortopedik kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir. Genel anlamda eklem, kas ve sinir sistemi ile ilgili olan anlamına gelmektedir. İnsan vücudu ortopedik özelliklere sahiptir. Bu nedenle insanlar, sahip oldukları ortopedik özelliklerini korumalı ve hareket kabiliyetlerini güçlendirecek fiziksel aktiviteler yapmalıdır. Fakat insanlar, günümüzün en sık görülen hastalıklarından olan boyun ve bel fıtığı gibi ortopedik rahatsızlıklardan mustarip olmaktadır. Bu rahatsızlıklar çeşitli tıbbi müdahaleler ile tedavi edilebildiği gibi sahip olunan alışkanlıkların değiştirilmesi veya yatak düzeninde yastık ve yataklarda yapılacak değişiklikler ile de düzeltilebilir. Ortopedik yataklar bel, boyun rahatsızlığından şikayetçi olan insanların sıkça tercih ettikleri yatakların başında gelir. Ortopedik yastıkların nem kapasiteleri yüksektir. Alerjik önleyici, anti bakteriyel özelliklere sahip ortopedik yastıkları çocuk ve bebek odalarında da tercih edebilir, çocuklarınızın sağlığını ve anatomik yapısını koruyabilirsiniz. Hava alma yapısı sayesinde terletmez ve leke tutmaz. Kendiliğinden bir kılıfa sahip olduğu için de makinede rahatça yıkayabilir ve tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tür rahatsızlıkları olan insanlar ortopedik yastık kullanarak da şikayetlerini en aza indirebilirler. Özellikle boyun ağrısından şikayetçi olan insanlar için ortopedik yastıklar doktorlar tarafından da sıkça tavsiye edilmektedir. Siz de bel, boyun gibi fiziksel ağrılardan dolayı şikayet ediyorsanız yatak odası tekstili sayfamıza göz atabilir, kendiniz için uygun olan ortopedik yastık modeline karar verebilirsiniz.

Ortopedik Yastık ile Kas Ağrılarınızı Durdurun

Ortopedik Yastık ile Kas Ağrılarınızı Durdurun

Yaşam kalitesini artırabilmek için uyku çok önemli bir faktördür. Sağlıklı bir uyku için de konforlu bir yatak ve yastıkta yatmak gerekmektedir. Böylece gün boyu yorulan vücudunuz dinlenmiş olacak ve dinlenme sonucu ile de eklem ağrılarınız azalacaktır. Yastık, uyku düzenini olumlu etkileyen, başınızın ve boynunuzun rahat bir şekilde dinlenmesini sağlayan olmazsa olmaz yatak malzemelerinden biridir. Günümüzde insanlar çeşitli eklem ve kas ağrılarından mustariptir ve baş, boyun ağrıları, kireçlenme ve fıtık gibi boyunda ve belde oluşan ve bunlara bağlı olarak çeşitli ağrılara sebep olan rahatsızlıklar artmaktadır. Ayrıca çok fazla telefon ve bilgisayar kullanmak da çeşitli ortopedik rahatsızlıkların oluşmasına yol açmaktadır. Bu şikayetlerinden ötürü de sık sık doktora gitmektedirler. Bu gibi çeşitli sıkıntıları önlemek ve bunları tedavi etmek amacıyla ortopedik yastıklar üretilmeye başlanmıştır. Üretilen ortopedik uyku yastığı boyun yapınızın desteklenmesine yardımcı olur ve kan akışını rahatlatır. Kan akışının rahatlaması ile vücudunuzun uyguladığı baskı azalır ve buna bağlı olarak kaslarınız dinlenir. Reflü sıkıntısı yaşayan insanların bu rahatsızlıklarını giderebilmesi için üçgen biçimde yüksekliği olan yastıklar kullanması gerekmektedir. Bu yastıklar reflü için özel olarak tasarlanmış ortopedik reflü yastıklarıdır. Reflü yastıkları ile daha konforlu bir uyku mümkün olmaktadır. Doktorlar tarafından da sıkça önerilen bu yastıklar çocuklar ve hatta bebeklerde de kullanılmaktadır. Ayrıca ortopedik yastıkları hamile kadınlara uygun olarak da üretilir. Bu ortopedik yastıklar hamilelik sürecinde vücudu desteklemek için üretilmişlerdir. Düzenli olarak ortopedik yastık kullanımı ile sabahları iyi bir uyku almış olarak zinde kalkabilirsiniz. Bununla birlikte ortopedik yastık kullanmanın devamlılığını sağlamanız takdirde de ağrılarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz.

Sağlığınız İçin Ortopedik Yastık Çeşitleri

Sağlığınız İçin Ortopedik Yastık Çeşitleri

Artan yatak sektöründe ortopedik yastık çeşitleri de oldukça fazla yer almaya başlamıştır. Boyun rahatsızlığı yaşayan insanlara ortopedik boyun yastığı önerilmektedir. Boyun yastığında visco ve lateks gibi iki ayrı model bulunmaktadır. Bu yastıkların sahip olduğu boyun boşluklarını doldurma özelliği ile boyundaki ağrıların en aza indirilmesi amaçlanmıştır. Nefes alabilen bir yapıda olan ortopedik boyun destekli yastık kılıfları terlemeyi ve koku oluşumunu engeller. Mide rahatsızlıkları uyku kalitenizi bozabilir ve sizi uykunuzdan uyandırabilir. Bu rahatsızlıkların çok sık yaşanması gündelik yaşantıları da olumsuz etkilemektedir. Bu sıkıntılara çözüm olmak amacıyla ortopedik özellikte reflü yastıkları üretilmiştir. Bir başka ortopedik yastık ortopedik hamile yastığı. Bu yastıklar hamilelik süreciyle büyümekte olan göbeğin, uyguladığı baskıyı en aza indirmek amacıyla tasarlanmıştır. Bölgesel destek yastıklar, vücudunuzun desteklenmesini istediğiniz alanlarına koyabilmek için üçgen ve yuvarlak şekilde hafif eğimli olarak tasarlanmıştır. Bu yastıkları kullanarak genellikle sırt, bel ve göbek gibi belli bölgelere destek sağlayabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan tamamen düz bir yastık ise dümdüz uzun bir hamile yastığı tercih edebilirsiniz. Bu yastığı bacaklarınızın arasına alarak göbek bölgesine de destek uygulayabilirsiniz. Ancak bu yastıkların herhangi bir eğimi yoktur. Aradığınız hamile yastığı, tüm vücudu saracak ve aynı anda vücudun hem dış hem de iç bölgelerini destekleyecek bir yastık ise tüm vücut hamile yastığı tercih etmelisiniz. Bu hamile yastıklarının C ve U yapısında modelleri bulunmaktadır. C modelleri aynı anda bacaklarınızın arasına, göbeğinize, baş ve boyun kısmına destek sağlarken arka tarafında bulunan düz parça da sırtınıza destek sağlamaktadır. Hamile yastıklarının tüm vücudu destekleyen bir başka modeli olan U tarzı yastıklar ise oldukça geniştir. Bu yastıklar vücudunuzun bütün bölgelerini sarar. Ancak hamileliğin ilerleyen zamanlarında göbeğinizin büyümesi ile kullanımında zorluk yaşayabilirsiniz. Hamile modellerinde bu ortopedik yastık büyük boy olduğu için çift kişilik bir yatağın neredeyse %75’ini kaplar. Ancak bu yastık modelini sadece hamilelik sürecinde değil, doğumdan sonra bebeğiniz için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda takım olarak çift kişilik yatak örtüsü çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Ortopedik Yastıklar Hangi Özelliklere Sahiptir?

Ortopedik Yastıklar Hangi Özelliklere Sahiptir?

Ortopedik yastıklar çeşitli rahatsızlıkların uyku sırasında yol açtığı sorunları en aza indirmek amacıyla üretilmektedir. Bu nedenle ortopedik bir rahatsızlığa sahip iseniz uykunuzun ağrı ile bölünmemesi için ortopedik yastıkları kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ortopedik yastık boyun fıtığı için sık sık doktorlar tarafından da önerilmektedir. Çevrenizin ve doktorunuzun ortopedik yastık önerisi ile bu yastıkları kullanmaya başlamanız halinde günlerce süren eklem ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca gün boyu yaşadığınız ağrılar da bu yastıklar sayesinde en aza inmektedir. Lateks ve visco özelliklerine sahip yastıkların kullanımı ile boyun ağrısı sorununu çözebilmek mümkündür. Boyun yastıklarında boyun boşluklarının dolmasını sağlayan süngerler bulunmaktadır. Bu yastıklar ısıya da oldukça duyarlıdır. Yastıkta yatan kişi boynunu yüksek yere koymalıdır. Bununla birlikte ısıya dayanıklı olan yastık, boyundaki kireçlenmeyi ve ağrıyı azaltmaktadır. Lateks yastıkların sünger dolgunluğu daha fazladır. Bu yastıklarda bombe mevcuttur ve yatan kişi başını bu bombeli kısma yerleştirmelidir. Bu sayede kalan boşluklar sünger tarafından dolmakta ve size kaliteli bir uyku sunmaktadır. Bir diğer model visco malzemeli yastıklardır. Visco malzemeli yastıklar vücudunuzun yapısına göre şekil almaktadır. Visco yastıklar yüz üstü, sırt üstü ve yan yatmanız durumunda tüm boyun boşluklarını doldurarak size konforlu bir uyku sunar. Hamile sürecinde olan kadınlar, sırt ve bel ağrılarının artmasıyla, uzanmanın ve uyumanın vermiş olduğu zorluğun üstesinden hamile yastıkları ile gelebilir. Anne adayına destek sağlayan ve onlara yardımcı olan bu yastıklar ile daha huzurlu ve konforlu bir uyku uyumak mümkün hale gelir. Ayrıca bu yastıklarda farklı renk ve boyut seçenekleri de mevcuttur. Uyku pozisyonunuza ve vücudunuzun hamilelik döneminde ağrıyan bölgelerine göre uygun çeşitli hamile yastığı da bulunmaktadır. Kişinin kullandığında kendini en iyi hissettiği, kullanımından memnun olduğu yastık onun için en iyi ortopedik yastık olmaktadır. Bu nedenle yaşadığınız sıkıntıları göz önünde bulundurarak yastık alışverişi yapmalısınız. Sizin için sunulacak battaniyeleri de görmek için elektrikli battaniye sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ortopedik Yastık Kullanmanın Faydaları

Ortopedik Yastık Kullanmanın Faydaları

Ortopedik özelliklere sahip yatak ve yastık sayesinde uykudan kalktığınızda sırt, boyun ve çeşitli kemik ağrılarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz. Bu nedenle ortopedik yastık faydaları oldukça fazladır. Eğer sabahları kalktığınızda bel, boyun gibi ağrılardan şikayetçi oluyorsanız yastık ve yatak seçiminizi gözden geçirmelisiniz. Genelde doktorlar da bu tarz şikayetler üzerine ortopedik yastık tavsiye etmektedir. Ortopedik yastık kullananlar bu şikayetlerinin azaldığını ve kendilerini daha sağlıklı hissettiklerini söylemektedir. Siz de boyun ve bel gibi eklem ağrılarından şikayetçiyseniz ortopedik bir yastığa ihtiyacınız var demektir. Ortopedik bir boyun yastığı kullanmanız durumunda yastık boynunuza göre şekil alacak ve her noktaya eşit bir basınç uygulayacaktır. Bu özellikler ile ağrılarınız azalacak hatta tamamen ortadan kalkacaktır. Siz de ağrısız bir uykunun keyfini çıkaracaksınız. Boyun yastıkları çalışma zamanlarında da kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Bilgisayar başında çalışırken kullanacağınız bu ortopedik yastıklar ile gün içerisinde yaşadığınız sıkıntılar azalacak ve kaslarınız rahatlayacaktır. Yeme alışkanlığı, beslenme şekillerine bağlı olarak reflü sıkıntısı yaşayan insanlar bulunmaktadır. Reflü rahatsızlığına sahip olanlar için ortopedik yastıklar bulunmaktadır. Reflü rahatsızlığı olan insanlar sırt üstü bir şekilde yatmalıdır. Kullandıkları reflü yastıkları sayesinde vücutları mideden itibaren yükselecek ve yastığın sahip olduğu özellik sayesinde de baş daha yukarıda olacaktır. Burada amaç bu fiziksel duruşu uyku boyunca korumaktır. Uyku süresince korunan bu duruş sayesinde ağrısız ve acısız bir uyku uyumak mümkün. Reflü yastıkları düzenli olarak kullanılmalıdır. Reflü yastıkları doktorların da reflü tedavisinde tavsiye ettikleri bir yastık modelidir. Anne adayları da hamilelik süreçlerinde bel, boyun, sırt gibi ağrılar yaşayabilmektedir. Bu nedenle onlar için özel olarak tasarlanmış hamile ortopedik yastıkları kullanabilirler. Bu yastıklar sayesinde yaşamış oldukları ağrılar azalmış olacaktır. Hamile yastık kılıfları %100 pamuk kumaşına sahiptir. Terletmezler ve sentetik değillerdir. Yastığı çevreleyen fermuarlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede kılıf kolayca çıkarılır ve makinede yıkanır. Yıkanma özelliği ile yastık tekrar temiz bir şekilde kullanılabilir.

Konforlu Ortopedik Yastık Fiyatları

Konforlu Ortopedik Yastık Fiyatları

Ofis ortamında veya sürekli bilgisayar başında oturarak çalışmak durumunda kalan insanlar, vakitlerinin çoğunda hareketsiz kalmalarından dolayı çeşitli ortopedik rahatsızlık geçirebilir. Boyun fıtığı, boyun düzleşmesi gibi hayatınızı ciddi derecede etkileyecek ortopedik rahatsızlıklara sahip olabilirsiniz. Bu tür ortopedik rahatsızlıkları en aza indirmek için çeşitli medikal uygulamalar ile ortopedik yastıklar üretilmeye başlanmıştır. Ortopedik yastıklar farklı kullanım amaçlarında üretilmektedir. Kaliteli ve dayanıklı özellikleri sayesinde ortopedik yastıkların kullanım ömrü uzundur. Çeşitleri ve özellikleri fazla olan ortopedik yastık modelleri ihtiyacınıza göre piyasada birden fazla bulunmaktadır. İstediğiniz niteliğe sahip ürünü farklı renk ve kumaş özelliklerini dikkate alarak da seçebilirsiniz. İnsanların rahatsızlıkları düşünülerek tasarlanmış, çeşitli ortopedik özelliklerde olan ve kullanıcıya fayda sağlayan bu ortopedik yastıkların modellerinde ve tasarımlarında fazla çeşitlilik olduğu için ortopedik yastık fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Boyun yastıkları, reflü yastıkları gibi günlük kullanım ortopedik yastıklar bulunduğu gibi hamilelik gibi özel durumlarda da kullanılan ortopedik yastıklar bulunmaktadır. Boyun yastıkları hafiftir ve kalite esas alınarak üretilmektedir. Çok kullanışlı bir özelliğe sahip olan boyun yastıkları da sahip oldukları özellikler sebebiyle çok farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Hamile süreçlerinde kullanılmak üzere çeşitli ortopedik yastıklar üretilmiştir. Bu yastıklardan biri olan bölgesel yastıklar oldukça fazla bölgede kullanım imkanı sağlar. Yatakta çok fazla yer kaplamadığı için bölgesel hamile yastıklarının kullanımı da rahattır. Hamilelik sürecinde kullanılan bölgesel yastıkların fiyatı diğer hamile yastık modellerine göre uygundur fakat aynı anda birçok bölgede desteğe ihtiyaç duymanız halinde size yeterli desteği veremeyecektir. Hamile yastıkları arasında tüm vücudu saran U şeklindeki yastık en büyük yastık modelidir. Ancak bu yastıkları daha sonra bebeğiniz için de kullanabilirsiniz. Bu özelliği ile de oldukça uzun ömürlü yastıklar olduğu için fiyat göz ardı edilebilir. Özellikleri ve kullanım amaçları çeşitli olan ortopedik yastıklar insanların rahatlıkları ve şikayetleri düşünülerek tasarlanmıştır. Bu yastıkları kullanmak hayatınızda yaşadığınız fiziksel acı ve ağrıları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Ortopedik Yastık Nasıl Yıkanır?

Yastıklar uzun süreli kullandığımız eşyaların başında gelmektedir. Bu nedenle temizliği sık bir şekilde yapılmalıdır. Yastığınızı korumak ve daha uzun ömürlü bir kullanım isterseniz yastık alemlerini tercih edebilirsiniz. Bu alezler yıkanabilir özellikte olduğu için yastığınız da daha az kirlenecektir. Yastığınız visco malzemeden yapılmış ortopedik bir yastık ise hipoalerjenik özelliktedir. Bu da toz oluşumuna ve bakteri üremesine karşı dayanıklı olması demektir. Temiz bir bez yardımıyla deterjan kullanarak yastığınızda bulunan lekeleri silebilirsiniz. Temizliğini daha detaylı yapmak istiyorsanız ılık su ve deterjan kullanarak yıkayabilirsiniz. Ortopedik yastığınızın içerdiği visco kalitesinden emin değilseniz, makinede yıkamak sahip olduğu formun bozulmasına yol açacaktır. Ortopedik yastıklar lekelere ve kirlenmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Yastığın üzerine geçirilen fermuarlı kılıfı sayesinde istediğiniz zaman kılıfı yıkayabilirsiniz. Bu yastığınızı daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlar. Yıkanan kılıfınızı ortopedik özellikli yastığınıza geçirerek temiz bir kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Ortopedik yastıklar anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Kullanım açısından oldukça rahat ve dayanıklı olan bu yastıkları uzun süreler daha kullanabilmeniz mümkündür.

Ortopedik Yastık Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı ve konforlu bir uyku için uyku düzeni ve kalitesi oldukça önemlidir. Uyku düzeninde size destek sağlayan unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar ortopedik özellikte bir yatak ve yastıktır. Bu yastıklar sayesinde gün boyu yaşadığınız şikayetleriniz en aza inebilir hatta ortadan kaybolabilir. Uykunuz kesilmeden rahat uyku geçirebilir, sabahları uyandığınızda vücudunuzda ağrı hissetmeyebilirsiniz. Boyun, bel rahatsızlığı ve kireçlenme yüzünden yaşanan ağrı günümüzde sık yaşanan rahatsızlıklardır. Bel ve boyun fıtığı gibi daha ciddi ortopedik rahatsızlık yaşayan insanların hayatlarında da ağrı oldukça rahatsız edici boyuttadır. Doktorların da tavsiyesiyle ortopedik yastıklar hemen hemen her evde yerini almıştır. Boyun ve bel sorunları olan insanlar, boyunlarını kavrayacak özellikte ortopedik yastıklar tercih etmelidir. Bu yastıklar vücuda göre şekillenmektedir ve basıncı eşit şekilde dağıtarak kan akışını rahatlatır. Böylece sabahları ağrısız bir güne başlanmış olur. Reflü sorunu olan insanların kullandığı üçgen bir tepe görünümündeki yastıklar ile mide ile yemek borusunun işleyişi bozulmaz ve mide asitleri oluşmaz. Bu rahatsızlık için özel olarak üretilen reflü yastıkları, vücudun rahatını sağlar ve ağrısız bir uyku sunar. Hamilelik döneminde anne adaylarının rahatlığı düşünülerek tasarlanmış yastıklar da bulunmaktadır. Bu ortopedik yastıklar anne adayına destek ve konfor sunar. Bölgesel veya tüm vücut desteği özelliklerine sahip ortopedik yastıklar sayesinde anne adayları hem vücutlarında oluşan ağrılardan kurtulur hem de rahat bir uyku geçirir. Bölgesel destek sunan yastıklarla göbek bölgelerini veya baş, boyun bölgelerini destekleyebilirler C ve U şekline sahip hamile yastıkları oldukça ortopedik hamile yastıklarıdır. Bu yastıkları bacaklarının arasına koyabilir, karnı ve boynunu destekleyebilir, hem de sırtını dinlendirebilir.