Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Lateks Yastık

için 32 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Lateks Yastık

Sağlıklı bir uyku için doğru yastık seçimi çok önemlidir. Doğru yastık seçimi yapılmadığı takdirde hem boyun hem bel ağrıları şikayetleri artar. Rahat ve sağlıklı uykuyu sağlamak için kullanacağınız yastık çeşitleri arasında olan lateks yastık omurga sağlığınız için de yararlı bir üründür. Lateks yastık lateks malzemeden üretildiği için bu ismi almıştır. Yatak odası tekstil ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan lateks yastıklar doğru bir uyku pozisyonu için en büyük yardımcılarınızdan biridir. Lateks yastıklar hem sağlık açısından, hem de kolay temizlenebilir olmasından ötürü yoğun bir şekilde kullanılan ev tekstil ürünleri arasında girmeyi başarmıştır. Her yaştan ve zevkten kişi, lateks yastıkları gönül rahatlığı ile kullanmaktadır.

Lateks Yastık Özellikleri

Lateks Yastık Özellikleri

Lateks yastık kullanmanın pek çok artısı vardır. Lateks yastık özellikleri seçeceğiniz ürünün türüne göre değişkenlik gösterebilir. Lateks yastık faydaları ile kullanıcısını memnun etmektedir. Lateks yastıklar nemi hızla emer. Gece uyurken terlediğiniz takdirde hiçbir rahatsızlık duymazsınız. Hem çocukların, hem de yetişkinlerin sağlığına herhangi bir tehdidi yoktur. Oldukça güvenli ve çevre dostudur. Süngerimsi malzemesi sayesinde iyi bir hava geçirgenliği sağlar; böylece yastığınız için ekstra bir kurutma işlemi uygulamanıza gerek yoktur. Lateks yastıklar termoregülasyon özelliği gösterir. Termoregülasyon, vücut ısınızı dengede tutmanıza verilen bir terimdir. Bu yastıklar vücut ısınızı korumanıza yardımcı olan bir özellik içermektedir. Lateks yastıkların kullanım süreleri de çok uzundur. Lateks yastıklar doğru kullanımda 10 yıl süreyle kullanılabilir. Bu süre ürün modeline ve markasına göre değişkenlik gösterebilir. Lateks yastıklar içerisinde patojen ve toz akarlarının çoğalması söz konusu değildir. Toza dayanıklı özellikler gösterir. Lateks ortopedik yastık kendi şeklini çabucak alabilir. Vücut şeklinize göre kendini adapte edebilir. Basınç rahatsızlığı olanlar, ağrılı hassas bölgeleri olanlar lateks yastık kullanabilirler. Lateks yastık herkesin kullanımına uygun bir yastıktır. Lateks yastıkların çok yönlü olması vücudun belli noktalarında rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Ayaklarınızı koyabileceğiniz yastıkların yanında boyun ve baş kısmı için de lateks yastıklar üretilebilir. Alçak yastık sevenlerin genelde tercihi lateks yastık olmaktadır. Lateks yastıklar poliüretan ve poliüretan köpük ürünlerinden elde edilir. Yüksek kalitedeki bir lateks yastık, kas ve iskelet sistemini korumasının yanında, kan akışını hızlandırarak uyurken daha rahat nefes alınmasını sağlar. Nefes alma ritmine girince uykuda spazm geçirme riskiniz de oldukça azalmış olur. Lateks yastıklarla her koşulda rahatlıkla uyuyabilirsiniz. Horlama, migren, kan dolaşım bozukluğu, boyun ve omurgada yaşanan rahatsızlıklar ve disklerde aşırı basınç gibi rahatsızlıklarda, lateks yastıklarda yatılması önerilir. Bu yastıkları sadece tedavi amaçlı değil, rahatsızlıkları önleme amaçlı da kullanabilirsiniz. Hiçbir sorununuz olmasa bile lateks yastıkları kullanabilirsiniz.

Lateks Yastık Çeşitleri

Lateks Yastık Çeşitleri

Lateks yastıklar sahip oldukları özelliklerden dolayı vücudun farklı bölgeleri için üretilmiş olabilir. Lateks yastık kullananlar bu özelliklerin yanında, farklı şekillerde lateks yastıklar üretildiği içinde tercihlerini bundan yana kullanırlar. At nalı modeli uyku sırasında gevşemenize yardımcı olur. Özellikle seyahat için birebir modellerden biridir. Sadece uçak, araba, ya da otobüslerde değil evlerde de rahatlamak için kullanılabilir bir modeldir. Silindir lateks yastıklar, yan pozisyonda uyuyanlar için önerilen bir modeldir. Silindir yastıklar sadece baş altına değil bel altına da konur. Sırttaki ağrıları ve rahatsızlık riskini ortadan kaldırır. Tüm vücudu destekleyen bu modeller, sadece yatağa değil sandalyeye de rahatça yerleştirilebilir. Bu ürün özellikle kadınlar ve genç anneler arasında çok popülerdir. Klasik kare ve dikdörtgen modellerde ortopedik etki, malzeme esnekliği ve merkezdeki küçük çöküntü sayesinde elde edilir. Klasik olarak yatarken kullanabileceğiniz bu lateks yastık modeli rahat bir uyku için en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kontur model lateks yastıklar, baş için bir çentik ve farklı boyutlarda iki silindir ile donatılmıştır. Ürünü farklı yerlerde kullanırken farklı silindir yükseklikleri konforu artırmanıza neden olur. Obezite sorunu olanlar için tavsiye edilen model konturdur. Lateks reflü yastığı bir mide rahatsızlığı olan reflü hastaları için özel olarak üretilen yastıklardır. Reflü hastalarının gece rahatsızlandığı düşünüldüğünde, uyku esnasında yatış pozisyonunun reflüyü tetiklememesi gerekir. Reflü yastığı bı noktada size daha sağlıklı bir uyku sunmaktadır. Lateks yastıklar farklı boyutlarda da üretilebilirler. Üretimlerde kıstas alınan faktör, kullanıcıların farklı yükseklik isteği ve omuz ölçüleridir. Lateks yastık tercihinizi yaparken, yastığınızın boyutu, modeli gibi özellikleri belirlemiş olmanız gerekir. Uyku pozisyonunuza, bölgesel ağrı ve rahatsızlıklarınıza karşı doğru lateks yastığı tercih etmelisiniz. Uyku pozisyonlarınızı destekleyici lateks yastıklar, farklı özellikleri bünyesinde barındırabilir. Lateks yastık fiyatları seçilecek olan ürünün boyutu, markası, kullanım alanı, lateksin yoğunluğu gibi etkilere göre değişkenlik gösterebilir. Lateks yastık yorum ve tavsiyelerini incelemek, lateks yastık çeşitlerine daha detaylı bakmak için sayfamızdaki seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Lateks Yastık Nasıl Seçilmelidir?

Lateks Yastık Nasıl Seçilmelidir?

Lateks, doğal ya da sentetik olarak üretilebilir. Doğal lateks neredeyse kusursuz bir malzemedir. Fiziksel ve kimyasal göstergeleri sentetik madde doğallığına yakındır. Doğal ve sentetik latekslerin üretimi için farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Doğal lateks %37 kadar hevea suyu, %60’a kadar doğal mineral, ve kalanı da reçine, protein, şekerden oluşur. Tüm bu malzemeler lateks malzemenin kalitesini arttırır. Lateks asla saf lastikten üretilmez. Saf lastiğin kullanım ömür kısa olur. Lateks üretim malzemeleri, kullanım süresini arttırır. Doğal lateks yapımında Dunlop ve Talalay olmak üzere iki farklı yöntem kullanılır. Dunlop, klasik yapım yöntemidir. Talalay ise daha gelişmiş bir sistemdir. Yapay olan lateks de iki farklı şekilde üretilebilir; periyodik ve sürekli. Periyodik işlemde, gerekli olan bileşenler vakumlu kutularda işlenmektedir. Sürekli yöntemde ise kimyasal karışım sürekli olarak otomatik bir kepçe yardımı ile karıştırılır. Bu aşamadan sonra bloklar halinde kesilerek homojen ve kalitatif bir yapıya bürünür. Lateks oldukça zararsız bir maddedir. Uzmanların birçoğunun yararlarında hemfikir oldukları lateks yastıkları doğru seçmek, sorunların önüne geçmekte başrolü oynar. Yastığınızı seçerken dolgu maddesinin türüne bağlı olarak kaliteye özen gösterilmiş bir yastık tercih etmelisiniz. Doğal lateksten üretilmiş bir yastık aldıysanız, yastığınızın nerede üretilmiş olduğuna bakmanız gerekir. Yastığı bükmeye çalıştığınızda kırışıklık hızla düzeliyorsa o doğal dolgudur. Doğa sentetik kokusundan da kendini belli eder. Yastığı kokladığınızda doğal bir koku alırsınız. Sentetik lateks seçerken de dikkatli olmak gerekmektedir. Sentetik lateksin tüm bileşeni ürünün belgelerinde belirtilmiş olmalıdır. Yastığın büyüklüğü de seçimde önemli bir kriterdir. Evrensel yastık yüksekliği 10-14 cm olarak kabul edilir. Bu seçeneği tercih ederken omuz ölçülerinizi dikkate almanız gerekir. Omzunuz ne kadar büyükse ürün de o kadar yüksek olmalıdır. Yastığı kullanacak kişi çocuksa, yeni doğan bebeklere 3 cm, 2 yaşa kadar 3 cm, 3-5 yaşa kadar 4 cm, 5-10 yaş arası ise 8 cm yüksekliğinde yastık tercih edilmelidir. Seçim yaparken uyku için yastığın sertlik derecesi, konfigürasyonu ve maliyeti oldukça önemlidir.