Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Runner

için 4,632 sonuç bulundu.

Runner

Birçok kişinin evinde masalarında görebileceğimiz runner, şık bir masa örtüsünün ve servis elemanlarının olmazsa olmazıdır. Güzel mobilyalar kadar o mobilyaları şık bir konuma getirecek aksesuarlar da oldukça önemlidir. Salon, yatak odası, banyo mutfak gibi yerlerde dekorasyona önem vererek düzenler, yaşadığımız alanı güzel bir alana dönüştürmek için çaba sarf ederiz. Bunlardan birinin de yemek odaları hatta yemek masaları olduğu görülür. Sadece güzel bir yemek yapmak maalesef her zaman yeterli olmayabilir. Yapılanlar yani hazırlananlar kadar sunum tarzı da oldukça önemlidir. Bu noktada devreye masalarımıza serip şık bir görünüm kazandırdığımız masa örtüleri kadar runnerlar da oldukça etkilidir. Böylece şık ve hoş bir masada sunum yapma imkanı sağlayıp yemek yediğiniz insanlara unutulmaz bir sofra dekorasyonu görme şansı verebilirsiniz. Aslında şöyle bir bakacak olursak kısa bir zaman öncesine kadar runner kullanımı bu kadar yaygın değildi. Şimdilerde ise masaların vaz geçilmezi olup çıktılar. Runner masa örtüleri genellikle normal masa örtülerinin üzerine serilerek kullanılır. Normal masa örtülerine göre daha dar ve uzun bir yapısı vardır. Dikdörtgen ya da kare olabileceği gibi zarf şeklinde olan modelleri de vardır. Runner’lar masaya şıklık kazandırır. Özellikle dikdörtgen masalarda kullanacağınız runner’lar masanızı daha uzun ferah ve ilgi çekici bir hale getirir. Ayrıca runner sererken düz ve paralel olarak kullanmak yemek masalarınızı olduğundan daha uzun gösterecektir. Dikdörtgenlerde ise tek bir runner kullanmanız daha iyi olacaktır.

Şık Runner Model ve Çeşitleri

Şık Runner Model ve Çeşitleri

Runner Amerikan servisle birlikte masalarımızı süsler konuma gelmiş, sunumların ve dekorasyonun vaz geçilmez parçası olmuştur. Masa örtülerinin üzerinde tek halde ya da ikili parçalar halinde serilerek kullanılırlar. runner modelleri aslında kabataslak bakılacak olursa iki çeşide ayrılmaktadır. Gündelik hayatta mutfak masalarınızda sabah veya öğle yemeklerinde kullanabileceğiniz runnerlar ve daha çok özel davetlerde akşam yemeğinde davetlileriniz için kullanabileceğiniz runnerlar olmak üzere özetlenebilir. Ayrıca eğer mutfak yerinde veya salonda kullanacaksanız daha şık daha gösterişli modelleri tercih etmelisiniz. Örneğin mutfak masalarında kareli modeller, renkli modeller, sempatik modeller tercih edebilirsiniz. Böylece daha sıcak bir hava yakalamış olursunuz. Diğer yandan salonunuzda şık bir hava yakalamak için deri baskılı, inci desenli, parlak ve simli ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak runner tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler arasında masa örtünüzle uyumlu bir runner seçmeniz görünüm açısından oldukça önemlidir. Renk ve model uyumuna dikkat edilmelidir. Modeller desenli runner ve işlemeli runner olarak da karşınıza çıkabilir. Runner alırken servis peçetelerinize ve tabaklarınıza uygun şekilde takım halinde alabilirsiniz. Böylece resmi davetlerde beyaz ve dantel runner tercih edebilirsiniz. Desenli, renkli örtüler ise günlük veya tanıdık dost sofraları için oldukça uygundur. İşlemeli runner tercihinde ise parlak, saten türevi kumaşları tercih edebilirsiniz. Ayrıca hareketli bir masa örtünüz varsa sade ve daha klasik bir runner tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer modeller 3d desenli, püsküllü, payetli, leke tutmaz, dijital baskı olmak üzere sıralanabilir. Ayrıca runnerlar ketenden, kadifeden ve leke tutmaz kumaştan yapılmaktadır. Ayrıca püsküllü ve halattan yapılma modelleri de mevcuttur. Runner seçerken hangi öğünde kullanacaksanız ona göre de salon tekstili ürün bir seçim yapabilirsiniz.

Size Uygun Runner Boyutları ve Ölçüleri

Size Uygun Runner Boyutları ve Ölçüleri

Runner seçerken de her üründe olduğu gibi kullanacağınız yerin ölçülerini de bilmeniz gereklidir. Bu sayede o ölçülere göre ürünü sipariş verip satın alabilirsiniz. Masanın uzunluğuna göre runner seçmek önemlidir. Örneğin eni geniş bir masada ince bir runner kullanımı düzgün bir görünüm sağlamayacaktır. Yani asıl önemli olan masa örtüsü ve runner ölçülerinin birbiriyle orantılı olmasıdır. Kısacası masa örtüsü masanın dört bir yanından eşit uzunlukta sarkmalıdır. 15-20 cm ise bu sarkma için ideal bir uzunluktur. Runnerın genişliğinin ise ideal büyüklüğü masanın üçte biri büyüklükte olmasıdır. Dilerseniz zevkinize göre eğer ahşap bir masaya sahipseniz masa örtüsü üzerine runner sermek yerine direkt runner da serebilirsiniz. Böylece masa örtüsü ve runner uyumu sağlamak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca ahşap masada kullandığınız bir runner masayı spor görüntüsünden kurtararak şık bir görünüm sunmaktadır. Alacağınız runner ölçülerini belirlemeden önce masanızın ölçülerini belirlemelisiniz örneğin kare bir masaya daha kalın ve daha az uzunlukta bir runner tercih etmelisiniz. Dikdörtgen bir yemek masası için ise daha uzun bir runner tercih etmeniz gerekir. Eğer küçük bir masaya büyük bir runner sererseniz runnerin masadan sarkmasına ve şık bir görüntü yakalayamamasına sebebiyet verebilirsiniz. Bu yüzden bir mezura yahut cetvel yardımıyla masanızın ölçüsünü almalı uzunluğunu nasıl istediğinize bağlı olarak o ölçülere uygun bir runner seçmek çok daha iyi bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Aynı şekilde eğer büyük bir masanız var ise küçük bir runner sermek komik bir görünüm yakalayıp tüm havayı bozabilir. Dolayısıyla runner genişliği konusunda dikkatli davranıp ölçüye dikkat edip ona göre bir runner tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ölçmeden alacağınız bir ürün sizi tatmin etmeyip elinizde kalmasına yol açabilir.

Kanaviçe Runner

Kanaviçe Runner

Her üründe olduğu gibi detay barındıran ürünler diğer ürünlere göre çok daha fazla ilgi görmektedir. İşlemeli ürünler ise biraz daha ön planda kalabilir diyebiliriz. Kanaviçe de bunlardan biridir diyebiliriz. Kanaviçe etamin işiyle bir bakıma benzerlik gösterir. El işleri için seyrek dokunmuş keten bezi ve onun üzerine yapılmış olan işlemelere verilen addır. Etamin gibi kanaviçe de renkli ipliklerle çarpı oluşturarak asıl büyük deseni ortaya çıkarma olayıdır. Diğer boya ve desenlere göre etamin ipi gibi sağlam bir iple yapıldığı için daha dayanıklı ve kullanışlıdır. Etaminle benzerliklerinin yanında kanaviçenin diğerlerinden farkı düz kumaş üzerine işlenmesidir. Runner modellerine gelirsek kanaviçe bu alanda da kendini gösterir. Kanaviçe ürünler daha hassas ve şık bir görünüm katar. Her üründe olduğu gibi runner ürünleri de modelden modele farklılık gösterirken runnerlar pullu, payetli, üç boyutlu, püsküllü olmak üzere çeşitlere ayrılır. Ayrıca leke tutmaz kumaşların yanında, halat ipinden yapılma runnerlar da bulunmaktadır. Ancak fiyat olarak da şıklık olarak da farklı ve şık duran kanaviçe runnerlardır. kanaviçe runner tüm bu sebeplerden dolayı farklı durmaktadır. Piyasadaki diğer runnerlar gibi özellikle dijital baskıların yanında daha uğraşmalı ve emek gerektiren bir ürün olduğu için fiyat olarak daha farklılardır. Kanaviçe runner piyasa ürünü olup satılacağı gibi özel tasarım isteği sunularak da sipariş üzerine de yapılabilir. Bu sayede istediğiniz modeli yaptırabilir, sizin için özel olan bazı şeyleri masa örtüsünde kalıcı hale getirebilirsiniz. Üstelik illa piyasada olmayan bir deseni yaptırmak yerine fabrika üretim olup gayet tercih edilen kanaviçe model runnerları satın alabilir diğer runnerlarda farklı bir tasarım seçmiş olup şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Dekoratif amaçla kullanılmakla birlikte masa örtüsünün üzerine farklı şekillerde serilmesiyle masanızın hatta hazırladığınız sunumun daha güzel bir hale gelmesine yardımcı olur. Sadece düz bir şekilde değil yuvarlak ya da kare masalara x şeklinde serebilir, alışılmışın dışına çıkarak güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sayfamızdan Sehara runner modellerine bakabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Runner Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Runner Fiyatları

Diğer ürünlerde olduğu gibi runner fiyatlarını belirleyen iki temel şey vardır. Ebat ve kullanılan malzemeler. Eğer gündelik ve daha spor bir şey almayı düşünüyorsanız ortalama fiyat yahut ortalama fiyatın altında ürünler bulabilirsiniz. Ancak eğer daha şık örneğin genellikle akşam yemeklerinde kullanmak için bir şey tercih etmeyi düşünüyorsanız o zaman daha fazla bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Akşam yemeklerinde daha şık görünmesi açısından siyah ve gri renkte runnerlar tercih edilebilir, daha günlük ve spor olanlarında ise örgü modeller ve dantel modeller göz önüne çıkmaktadır. Runner takım modellerine baktığınızda ise çok daha farklı fiyat seçenekleri görürsünüz. Ve eğer Amerikan servis takımı dediğimiz yani; tabak altlığı peçeteliği ve runnerıyla satılan takım ürünlerine baktığınızda fiyatın çok daha fazla arttığını görürsünüz. Ancak eğer böyle takım halinde bir ürün satın alırsanız o zaman mevcut bulunan masa örtüsü ile runner uyumu yakalamak zorunda kalmazsınız. Böylelikle masadaki diğer eşyalarla uyum yakalamış olursunuz. Hasır ve örme ürünler de dijital baskılılara göre farklılık gösterecektir. Hasır ürünler daha sağlam ve sert bir yapıda olacaktır. Ayrıca makinede yıkama gibi bir şansınız da olmayacak ancak silerek temizliğini sağlayabileceksiniz. Örgü modellere gelirsek eğer şık bir birleşim yakalamak istiyorsanız biraz beklentinizin aşağısında kalabilir. Daha çok gündelik kullanımlar için göz zevkinizi tatmin edecektir. Ayrıca masa örtülerini mağazalardan almak yerine kendiniz gerekli olan ipleri alarak da örebilirsiniz. Ancak eğer fabrika ürünü satın alacaksanız öncesinde boyutlarını ve hangi malzemeler kullanılarak yapıldığını satın almadan önce bilmenizde yarar vardır. Ayrıca satın alacağınız ürün yani runnerlar tasarım farklılıklarından dolayı da fiyat farklılıkları taşıyabilirler. Örneğin püsküllü veya birçok kumaşın birleşimi ile meydana gelmiş olanlar diğerlerinden farklı bir fiyata sahip olacaktır. Runner satın almadan önce runner örnekleri araştırabilir, runner seti modellerini de inceleyebilirsiniz.

Runner Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Runner Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Birçok üründe olduğu gibi ürünün temizliğini ve bakımını yapmadan önce o ürün hakkında bilgi sahibi olmalısınız önce. Ondan sonra ürününüzün yapıldığı maddeye göre bir temizlik yönergesi izlemelisiniz. Runner temizliğinde her şeyden önce ürüne genel anlamda hâkim olmalısınız. Hangi kumaştan yapıldığını makineye atılıp yıkanan bir cins kumaştan mı yoksa sadece silinerek temizlenebilen ya da sadece özel solüsyonlarla silinebilen bir ürün olup olmadığını bilmeniz gerekir. Aksi takdirde lekelenmiş kumaşa yanlış bir müdahale uygulayıp daha kötü bir duruma sebebiyet verebilirsiniz. Eğer tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız temizlik kısmını tamamen ortadan kaldıracak olan leke tutmaz kumaşlardan yapılmış runner ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Böylece sakar bir kişiliğiniz varsa yahut bebekli çocuklu misafirleriniz olduğunda temizlik derdini düşünmeden eğlencenize devam edebilme şansı yakalarsınız. Diğer kumaşlardan yapılanların temizliğine bakıldığında ise kumaşların bakım ihtiyaçlarını bilmeniz gerekir. Kumaşların temizlenmesi dokumasından rengine, dikim özelliklerinden iplik türüne farklılık gösterir. Eğer satın aldığınız runner kumaşı hassas bir kumaş yapısına sahipse o zaman düşük derecede yıkamanız mümkünse elde yıkamanız ürüne herhangi bir zarar gelmemesi açısından oldukça önemlidir. Eğer pullu, simli ve boncuklu bir runner satın aldıysanız ise ya bir bez yardımıyla silebilir ya da yine düşük dereceli bir suyla elde yıkamanız gerekmektedir. Yüksek sıcaklıkta yıkadığınızda ürünün mevcut rengi solabilir, üzerinde işleme varsa zarar görebilir veya üzerinde bulunan boncuklar dökülerek ürün satın aldığınız ilk halinden çok farklı bir görünüme kavuşabilir. Keten gibi sert bir kumaştan yapılmış bir runner yıkanmak için makineye atılsa bile çok fazla yıpranmayacaktır. Ancak keten kumaşının çok fazla toz tutmasından dolayı camın altında kullanılması temizlik açısından daha zahmetsiz olacaktır. Dijital baskılı bir runner ise sizi fazla uğraştırmayacaktır. Direkt makineye atabilir temizliğini kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz ancak makineden çıkardıktan sonra güneşte çok fazla bekletmeniz aldığınız ürünün renginin solmasına ve çok çabuk yıpranmasına sebep olabilir. O yüzden hassas bir örtü aldıysanız gölgede kurutmanızda yarar vardır. Aldığınız ürün ekstra hassas bir ürün ise o zaman kuru temizlemeye vermeyi düşünebilirsiniz. Böylece ürününüzün temizlik aşamasında başına gelebilecek şeylerini en aza indirmiş olursunuz. Sayfamızdan salon takımı çeşitlerine bakabilirsiniz.

Runner Nasıl Kullanılır?

Evlerimizde yahut şık bir mekâna gittiğinizde yemek masalarının olmazsa olmazları arasına giren runnerların kullanımı oldukça basit ve zahmetsizdir. Kullandığınız normal masa örtünüzün üstüne masanızın şekline ve boyutuna göre seçeceğiniz runner’ı istediğiniz şekilde serebilirsiniz. Yuvarlak ve kare masalarda çapraz olarak serebilir, dikdörtgen masalarda düz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tek parça halinde serip kullanacağınız gibi boyutlara, renge ve şekle göre iki veya daha fazla runner kullanarak masanıza şık gibi görünüm katabilirsiniz. Burada kullanım tamamen size ve sizin göz zevkinize kalmış. Masanızın örtüsüyle uyumlu runner’ı seçebilir dilediğiniz gibi serebilirsiniz. Kullanıma göre masanızı daha estetik, ince ve uzun gösterecektir.

Runner Hangi İple Örülür?

Aslında bu kısım runner modelinize göre değişir. Runner modelleri payet, dijital baskılı, keten, pamuklu, hasır oluşuna göre farklılık gösterir. Hasır bir runner kullanmak istiyorsanız hasır bir ip almalısınız. Direkt fabrika ürünü dijital baskılı bir runner almak haricinde evinizde de şık bir runner yapabilirsiniz. Bunun için koton ip veya makrome ip kullanabilirsiniz. Makrome ip hem daha uygun fiyatlı satıldığı için hem de yapımı daha kolay olduğu için sıkça tercih edilen bir ip türüdür. Runner yapımında kullanımı da oldukça yaygındır. Ancak daha kalın, sert ve yüksek tabanlı bir runner istiyorsanız o zaman hasırdan örülme runner ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Runner Nasıl Serilir?

Runnerlar genel olarak normal masa örtüsünün üzerine serilerek daha şık ve zengin bir görünüm elde etmek için vardır. Bu noktada aslında iş tamamen ürünü kullanacak kişinin zevkine bağlı olup nasıl bir dekorasyon yakalamak istediğiyle ilgili. Runner kullanım şekliniz aslında biraz da sahip olduğunuz masaya da bağlı. Dikdörtgen bir masaya sahipseniz daha ince uzun bir runner tercih ederken, kare ve dikdörtgen masanız var ise biraz daha farklı runnerlar tercih edebilirsiniz. Kare ve yuvarlak masalarda runnerı sererken çapraz bir şekilde serebilir, farklı ve şık bir görünüm elde edebilirisiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

1Birhome (5)
2 Stories (1)
3K Konsept (17)
50x260 (4)
A2 Decor (4)
Abalone (1)
ADAPTIVE (1)
Ak Home (13)
AkHome (1)
AKÇAĞ (1)
Alaca (12)
Alak Home (1)
Albiser (1)
Arma House (66)
Armis (1)
Arte (1)
Artemisia (26)
AysHome (46)
Açelya (1)
BambiGO (9)
Bedinn (15)
Begüldan (1)
Belnido (7)
Bienor (1)
DAGE (3)
Desan (1)
DIEN (3)
(1786)
(699)
Dopend (1)
DP Home (3)
EA7 (1)
efabrika (1)
Else (214)
Evmisya (2)
Evperest (38)
Evsay (1)
Evteks (3)
Finezza (31)
Giz Home (57)
Goccia (23)
Gonk (20)
Günce (4)
Hamur (29)
Hanımevi (1)
Hannevi (10)
Homaks (1)
Home (1)
Homever (7)
Kardeşler (58)
Keramika (1)
Kuştulli (4)
Melodie (1)
Minteks (4)
Mrs.Gugar (19)
MY WORLD (6)
NAKKISH (10)
Nakkon (4)
Nazik Home (34)
Ottoson (123)
OYA home (6)
Perdante (39)
Pivoine (2)
Pratikser (4)
Romans (137)
Safari (1)
Sakallı (224)
SCHAFER (10)
SEHARA (4)
Tasarım (2)
Taç (2)
Tende (32)
Textilla (19)
The Mia (19)
Toprak (1)
Yes Home (1)
Z&R Home (5)
Zethome (2)
ÇizgiKare (19)
Ödel Home (48)
Özenev (35)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(280)
ve üzeri (333)
ve üzeri (364)
ve üzeri (374)
ve üzeri (390)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL