KLASİK PANTOLON

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Klasik Pantolon

Klasik pantolonlar iş hayatlarının ve özel günlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Her erkeğin gardırobunda mutlaka bulunan bu pantolonlar ani bir davete karşı kurtarıcı olurlar. Siz de aradığınız erkek klasik pantolon modellerini kategorimizden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Erkek Klasik Pantolon Modelleri

Erkek Klasik Pantolon Modelleri

Klasik pantolonların en başında herkesin de bildiği gibi erkek kumaş pantolonları gelir. Kumaş pantolonlar, iş hayatınızda, önemli günlerinizde ve özel davetlerde size eşlik eder. Bir diğer pantolon türü olan kotlar ise her ne kadar spor gibi görünse de farklı bir kombin ile klasik hale rahatlıkla getirilir. Yine klasik pantolonlar arasında tercih edilen modellerden biri de erkek casual pantolondur. Birçok farklı renkte üretilen bu klasik pantolon modelleri genelde yaz aylarının vazgeçilmez tercihleri arasında yer alır. Pantolonlar kumaş türünün dışında kalıba göre de çeşitlilik gösterir. Düz paça, İspanyol paça, dar paça bu çeşitlilikten bir kaçıdır. Dar kesim yani slim pantolon modelleri, daha çok vücut hatlarını ortaya çıkarır, bol kesimli modeller ise fazlalıklar gizler ve kusurları kapatır.

Klasik Pantolon Alırken Dikkat!

Klasik Pantolon Alırken Dikkat!

Klasik pantolonlar ne kadar basit gibi görünse de yanlış seçimlerde sizi olduğunuzdan farklı yansıtabilir. Bu sebeple ilk dikkat etmeniz gereken tek pile mi yoksa pilesiz modelleri mi tercih etmeniz gerektiğidir. Eğer beliniz 100 cm’nin üzerinde ise tek pileli, 110 cm’nin üzerinde ise pilesi olmayan pantolonlar tercih edilmelidir. Ayrıca cepsiz modeller kalabalık oluşturmayacağı için daha fit durur. Bunun dışında renk tercihiniz beyaz veya krem gibi açık tonlar ise muhakkak paçaya kadar astara sahip olduğundan emin olmalısınız. Üstelik pantolon kumaşının yapısı da son derece önemlidir. Hava alan yün modeller yerine polyester oranının yüksek olduğu hava almayan pantolonlar cildinizde kaşınmaya ve terlemeye neden olabilir. Yün kumaşın pamuğa göre kolay buruşmayan yapısı ceketinizin ütüsünün uzun saatler bozulmamasını da beraberinde getirir. Bu sebeple resmi ortamlarda yün, daha gündelik kullanımlarda pamuk tercih edilmelidir.

Klasik Pantolon Fiyatları

Klasik Pantolon Fiyatları

Erkek klasik pantolon fiyatları kullanılan malzemeye göre çeşitlilik gösterir. Polyester gibi doğal olmayan malzemeden üretilmiş kumaşlar uygun fiyata kendini gösterirken yün modellerin fiyat aralığı onlara göre biraz daha yüksektir. Erkek pamuk pantolon fiyatları ise bu iki model arasında yer alır. Fakat pamuğun kötü yanı konforlu bir kullanım sağlasa da yün olanlar kadar dayanıklı değildir ve çabuk yıpranır. Bu sebeple fonksiyonelliği yüksek, kullanırken konfor sağlayan modeller tercih edilmelidir. Bununla beraber her bütçeye uygun erkek klasik pantolonunu, geniş çeşitliliğe sahip bu üründe bulmak mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken kategorimizi detaylıca incelemek. Ayrıca isterseniz klasik pantolon dışındaki pantolon ve şort modellerine Pantolon & Şort kategorimizden ulaşabilir ve fiyatları hakkında detalı bilgi edinebilirsiniz.