TRİKO

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Triko

Büyük beden giyen erkekler için triko kumaşa sahip kazak, süveter, hırka, yelek gibi kıyafetlerde değişik model seçenekleri bulunur. Büyük beden triko kıyafetler düz, ekose, çizgi, motif, nokta modellerinden oluşur. Triko kumaş kullanılarak üretilen büyük beden kıyafetlerde kendinize uygun olan modeli bu kategoride bulabileceksiniz.

Büyük Beden Trikonun Avantajları

Büyük Beden Trikonun Avantajları

Örme kumaş olarak adlandırılan trikoların erkek giyim sektöründe geniş bir kullanım alanı bulunur. Triko giysiler yün ya da pamuk ipliklerinin makinede örülmesi ile meydana gelirler. Trikolarda kullanılan iplikler genelde esnek yapılıdır. Bu sayede trikodan üretilen kıyafetler yumuşak bir yüzeye sahip olur. Ayrıca triko kumaşlar buruşmayan bir yapıdadır. Bu özelliği sayesinde triko kıyafetler ütü yapmadan da kullanılabilir. Akrilik kumaş triko erkek kıyafetlerinde sıklıkla kullanılır. Akrilik, yapay elyaf kumaş türlerindendir. Triko kumaşa sahip erkek giysileri çamaşır makinelerinde 30 ila 40 derece arasında yıkanabilir özelliktedir. Ceket altında triko kazak giyeceksiniz dar kesim Slim Fit modelleri tercih edebilirsiniz.

Büyük Beden Triko Kazak Modelleri

Büyük Beden Triko Kazak Modelleri

Triko kazaklarda reglan kol modelleri kullanılır. Reglanın kelime anlamı çıkan kol demektir. Reglan kol üst beden kıyafetlerinde kol oyuntusundan başlayan ve boyun kısmına kadar gelen modeldir. Eğer ince bir triko kazak almak istiyorsanız akrilik kumaşlı olanları tercih edebilirsiniz. İnce triko kazakların içinde %10 oranında yün kumaş bulunabilir. Kazak tercihinizi kalın kumaştan yana yapmak isterseniz saç örgülü olan modelleri tercih edebilirsiniz. Saç örgü kazakların içinde yün kumaşlar daha yoğun kullanılır. Yukarıdaki büyük beden kazaklarda bisiklet yaka, V yaka, polo yaka, boğazlı yaka modellerini bulabileceksiniz. Triko kazak alacağınız zaman yaka modelini seçmekte kararsız kalıyorsanız tercihiniz V yakalı olanlardan yana kullanabilirsiniz. V yakalı kazaklar büyük beden giyen erkeklerin üst kısmının daha fit şekilde görünmesinde destek sağlar. Polo yaka kazakların ön kısmı patlıdır. Pat kısmı sayesinde düğmeler rahatlıkla kullanılır. Spor tarz sevenler triko polo yakalı kazakları tercih edebilir.

Triko Giyimde Diğer Modeller

Triko Giyimde Diğer Modeller

Örme triko kumaşa sahip olan hırkalar büyük beden erkek giyim sektöründe tercih edilen modellerdendir. Büyük beden triko hırkalarda fermuarlı dik yaka modelleri ile düğmeli bisiklet yaka modelleri sıklıkla kullanılır. Bu hırka modellerinde de genelde raglan kol kesimleri kullanılır. Bu sayede hırka içinde kollarınızı rahatlıkla hareket ettirirsiniz. Triko süveterler genelde V yaka ve bisiklet yakalı modellerden oluşur. Kazaklarda olduğu gibi süveterlerde de V yaka erkeklerin üst kısmının zayıf görünmesinde destek sağlar. Triko yelekler sıkı örgü kumaştan üretilirler. Triko hırka, yelek ve süveterlerde düz model ve baklava kesimi modellerini tercih edebilirsiniz. Büyük beden erkek giyimi ile ilgili diğer seçenekleri de görmek için Büyük Beden kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.