MONT & KABAN

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Mont & Kaban

Erkekler için tasarlanan büyük beden mont ve kabanlarda düz, baskılı, nokta, şal modelleri bulunur. Büyük beden montlar genelde bel hizasında kullanılan modellerden oluşur. Erkek mont ve kabalarında pamuk, likra, yün, kaşe, kadife, süet, kaşmir kumaşları kullanılır. Bu kategoride hem kaban hem de montlar için çeşitli model seçeneklerini görebileceksiniz.

Büyük Beden Mont Modellerini Keşfedin

Büyük Beden Mont Modellerini Keşfedin

Büyük beden kışlık mont seçiminizi pamuk kumaşlı olan modellerden yapabilirsiniz. Esnek bir kullanıma sahip olması için likra kumaşlı olanları alabilirsiniz. Kışlık montların iç astarları kalın polyester kumaştan yapılır. Polar montlar kışın sıklıkla kullanılan modeller arasındadır. Bu tür montlar Unisex olarak da kullanılır. Rüzgarlık montlar bahar mevsimlerinde tercih edilen modellerdendir. Rüzgarlık montlarda Windstoper özelliği vardır. Windstoper rüzgar geçirmeyen bir astar türüdür. Bu astar yapısı montun düzenli hava almasında etkili olur. Yakası dik olan rüzgarlık montlar rüzgardan korunmanıza ekstra destek sağlar. Yansıtıcı (Reflective) montlar da erkekler için kullanışlı olan bir diğer mont türüdür. Bu montlarda bulunan yansıtıcı reflektörler sayesinde uzak mesafeden gece görünmeniz sağlanır. Bu montlarda genelde polyester kumaşlar kullanılır. Bu sayede kapüşon kısımları elastik özellik kazanır. Yansıtıcı montlarda hızlı kuruma özelliği de bulunur. Yağmurluk montlar da polyester kumaştan yapılır. Yağmurluk montlarda kullanılan fileli astarlar mont içinin rahat nefes alımını sağlar.

Kışlık Kaban Modelleri

Kışlık Kaban Modelleri

Büyük beden giyen erkekler için tasarlanan kabanların genelde etek kısımları düz kesim modeldir. Erkek kaban tercihinizi yaparken su geçirmez özellikte olanları alabilirsiniz. Kaşmir kabanlarda yün, kaşmir ve viskon kumaş beraber kullanılır. Böylelikle bu tür kabanlar dayanıklı bir yapıda kullanılır. Kaşmir paltoların boyu kabanlara göre biraz daha uzundur. Bu paltoları düşük dereceli sıcaklıkta makinede yıkayabilirsiniz. Nem emici özellikleri olduğu için çabuk kurur. Kaşmir kabanlarda kuru temizleme işlemi de rahatlıkla yapılır. Deri montlar da büyük beden giyen erkeklerin tercih edeceği modeller arasındadır. Derinin yumuşak yapısı rahat hareket etme imkanı verir. Derinin dış yüzeyi yıpranmayan dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kaban türlerinden birisi de kaşe kumaştan yapılan modellerdir. Kalın yün kumaşından üretilen kaşe kabanlar karlı havalarda dahi soğuğu geçirmez ve rahatlıkla giyilir.

Zevkinize Uygun Kaban ve Montları Bulacaksınız

Zevkinize Uygun Kaban ve Montları Bulacaksınız

Mevsimlik olarak kullanılanbüyük beden erkek giyimine ait olan trençkotlar, koton, pamuk, yün ve kaşmir kumaşlardan üretilir. Erkek trençkotları soğuk havada rahatlıkla giyebilmek için iki kat kumaştan (DoubleFace) özellikte üretilen modelleri seçebilirsiniz. Büyük beden giyen erkekler dar kalıp (Slim Fit) model giymeyi tercih edecekse alacağı mont ve kabanın kendi ölçüsünden bir numara büyük olmasında fayda var. Böylelikle mont ve kabanların altına kalın kıyafetleri giydiğinizde zorlanmazsınız. Diğer büyük beden giyim ürünlerini incelemek için Büyük Beden kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mont & Kaban Seçiminde Püf Noktalar

  • Kabanların tüylenen yüzeylerini temizlemek için tüy toplama rulosunu kullanabilirsiniz.
  • Uzun mont ve kabanlar boyunuzu daha uzun göstermede yardımcı olur.
  • Deri montun yüzeyinin bakımını vazelin ve pamukla yapabilirsiniz.

Mont ve Kabanda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mont ve kabanları 30 derecede yıkayıp kırışmaması için makineden çıkarıp hemen asın.
  • Islanan mont & kabanların kumaş yapısı bozulmaması için doğrudan kalorifer, soba vb yerlerle temas ettirmeyin.
  • Mont bedenini belirlerken beraberinde giyeceğiniz kıyafetleri de hesaba katın.