Göğüs Pompaları

Anne sütü, bebeklerin sağlıklı gelişimi için ilk 6 ay mutlaka gereklidir. Bebekler yeni doğdukları andan itibaren genellikle 2 saatte bir emzirilir. Eğer çalışan bir anneyseniz ve bebeğinizi 2 saatte bir emzirecek fırsat yaratamıyorsanız endişelenmeyin. Göğüs pompaları ile sütünüzü sağabilir ve bebeğinizin beslenme saati geldiğinde onun kendi sütünüzle beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Süt Sağma Makinesi Ne İşe Yarar?

Süt Sağma Makinesi Ne İşe Yarar?

Bebekler için en besleyici ve en değerli besin anne sütüdür. Ancak annelerin bebeklerini her zaman emzirmesi mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda süt sağma makinesi olarak da bilinen göğüs pompaları kullanılır. Süt sağma makinelerinin temel işlevi anne göğsünden sütü “sağma” yöntemiyle alarak bebeğin içimine hazırlamasıdır. Çalışan ya da günü birlik bile olsa dışarıda olması gereken annelerin sütlerini sağarak bebekleri için hazırlamaları gerekir. Bu noktada göğüs pompaları adeta hayat kurtarıcı niteliğindedir. Yalnızca bebeğinizden uzakta olduğunuz zamanlarda değil bebeğin henüz anne memesini emebilecek kuvvette olmadığı prematüre döneminde de de süt sağma makinesinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca süt salınımının devam etmesi için çalışma günlerinde emziriyormuş gibi belirli saatlerde süt sağmanız gerekebilir. Bunların yanı sıra eğer sütünüz çok fazlaysa ve memelerde şişlik oluşmuşsa, bebeğiniz sütü tam olarak boşaltamıyorsa da sütünüzü sağarak memenizi rahatlatmanız gerekebilir. Görüldüğü gibi göğüs pompaları emziren her annenin türlü gereksinimlerini karşılamada önemli bir emzirme ürünüdür.

Göğüs Pompası Çeşitleri

Göğüs Pompası Çeşitleri

Göğüs pompalarının farklı kullanım prensiplerine bağlı olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Göğüs pompaları genel olarak manuel, elektrikli ve ikili olmak üzere üçe ayrılır. Manuel göğüs pompaları adından da anlayacağınız gibi manuel olarak çalışır. Bu süt sağma pompası üzerinde piston bulunur. Piston manuel ve periyodik olarak çekilip bırakılır. Memeden süt çıkışı git gide azalır. Bu durumda diğer memeye geçilmesi gerekir. Bir diğer süt sağma makinesi çeşidi olan elektrikli göğüs pompaları ise elektrikle ya da pille çalışan pompalardır. Elektrikli pompalarda farklı emiş güç özelliği bulunabilir. Zaman zaman farklı emiş gücü modunu ayarlamak yararlı olacaktır. Elektrikli süt pompası manuel pompaya göre daha hızlı sonuç verir. Bu anlamda çalışan anneler için idealdir. Son model olan ikili süt pompası da çok hızlı bir şekilde çok miktarda süt elde edilmesine yardımcı olur. Her iki memeden de aynı anda sağım işlemi yapan ikili pompalar özellikle sütü çok olan annelerin kullanımı için elverişlidir.

Süt Sağma Makinesi Fiyatları

Süt Sağma Makinesi Fiyatları

Süt sağma makinesi fiyatları genel olarak ürünün markasına, modeline ve özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ürünün çalışma prensibi ve fonksiyonel özelliklerinin fazlalığı fiyatların yükselmesindeki başlıca etmendir. Manuel göğüs pompaları elektrikli ve ikili göğüs pompaları ile kıyaslandığında daha uygun bir fiyat skalasında beğeninize sunulmaktadır. Hem elektrik hem pille çalışan süt sağma makineleri ve ikili sağma makineleri için ise bütçelerinizi biraz esnetmeniz gerekebilir. Kategorimiz üzerinden de ulaşabileceğiniz en çok tercih edilen süt sağma makinesi markalarından bazıları; Philips Avent, Wee Baby, Lansinoh, Bebedor, Beurer, Vivocare, Kraft, Medela, Baby & Plus gibi markalardır. Tüm bu markaların ve çok daha fazlasının farklı modellerdeki süt sağma makinelerini sayfamız üzerinden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca emzirme sütyeni, göğüs kremi, anne içecekleri, emzirme yastığı gibi diğer emzirme ürünlerini de inelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Göğüs Pompaları

için 1,253 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aldeba (2)
Ameda (21)
Avent (41)
Baby Time (6)
Babyjem (1)
Babyvacc (7)
Bambino (3)
Bebedor (88)
Beurer (13)
Bibaby (1)
Bremed (1)
Chicco (37)
(314)
Kraft (12)
Lansinoh (160)
Li'l (17)
Mamajoo (98)
Medela (39)
Medisana (24)
medy (1)
Milkn Mom (2)
Milkway (5)
milkway (1)
Moje (4)
Nimo (14)
Nuk (10)
Olympia (2)
Plusmed (2)
Renz (4)
Seçen (1)
Spectra (3)
Tombik (1)
Uni Baby (2)
Veo Baby (1)
Wee (46)
Wee Baby (70)
Wee baby (5)
Weewell (30)
Wee Baby (4)
Wollex (10)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Set

(10)
(4)
(4)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(4)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(101)
ve üzeri (142)
ve üzeri (151)
ve üzeri (153)
ve üzeri (156)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL