Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Emzirme Yastığı ve Örtüleri

için 1,105 sonuç bulundu.

Emzirme Yastığı ve Örtüleri

Gebelik, gebeliğin sona ererek nihayetinde doğumun gerçekleşmesi ve hemen ardından sütünüzün gelmesi ve bebeğinizi emzirmeye başlamanız hepsi birbirini tamamlayan durumlardır. Birbirlerinden ayrı oldukları düşünülemez. Hamilelik döneminde anne ile bebek arasındaki bağ kurulmaya başlarken emzirme döneminde daha da farklı bir boyuta ulaşarak kuvvetli hale gelir. Bebeğinizin de size olan güveni ve sevgi bağı daha da güçlenir. Annelik hissinin ağır bastığı bu yeni dönemde, bebek emzirme sürecine adapte olmanız biraz vakit alabilir. Emzirme dönemlerinde anneleri en oldukça zorlayan durumlardan biri de annelik ve kadınlık duygusu içinde yaşanmış olan gelgitlerdir. Ağır ya da hafif; çoğu anne lohusalık semptomlarını yaşamaktadır. Bazı anneler bu emareleri oldukça bariz biçimde yaşayabilir ve hayatlarındaki bu yeniliklere uyumu sağlamakta zorluk çekebilir. Böylesine zorlu bir süreçte bebeğinizi emzirirken süreci kolaylaştıracak ve bebeğinizi rahat ettirecek pek çok ürüne gereksinim duyarsınız. Emzirme yastığı ve örtüleri de bu ihtiyaçlardan biridir. Aradığınız tüm emzirme örtüleri ve yastıkları için, binlerce marka, model, desen ve renk içerisinden seçim yapmak için hemen emzirme ürünleri sayfamıza göz atarak en avantajlı fiyatlarla bir bebek emzirme yastığına sahip olabilir, bebeğinizin emme sürecini daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Emzirme Sürecinizi Kolaylaştırın

Emzirme Sürecinizi Kolaylaştırın

Emzirme süreci zor bir süreç olarak belki de zihinlere kazınsa da her bebeğe göre bu süreç farklı işliyor. Tıpkı her bebeğin emme sıklığı birbirinden farklı olduğu gibi emme pozisyonları da farklı olabiliyor. Bebeğinizi zorlayarak değil, kendisi ağladığında, ağzını açtığında veya arandığında süt istediğini anlayabilirsiniz. İlk aylarda bebek uyandığında çoğu zaman açtır ve emzirilmek ister. Her emzirme sonrası memede meydana getirilen süt miktarı birazcık daha artacağından, zaman içinde beslenme aralıkları uzayacaktır. Böylece emzirme rutini gün geçtikçe kolaylaşacaktır. Bu süreçte annelerin ve bebeklerin rahatını ve sağlığını düşünen emzirme yastıkları ve örtüleri sıklıkla tercih ediliyor. Bebeğiniz daha dünyaya gelmeden dahi beslenmesiyle, emzirme dönemiyle alakalı araştırmalara kadar gerekli bilgileri aklınızın bir köşesine yazarsınız. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra bebeğinizin beslenmesiyle ilgilenmeye başlama vaktidir. Anne sütü, içeriğinde bulundurduğu varlıklı vitamin ve mineraller ile ve yüksek gıda değerleri ile beraber yavrunuzun yaşamının ilk 6 ayında tek gereksinim duyduğu gıda kaynağıdır. Bebeğinizin yaşamının ilk döneminde midesi minik olduğu için sürekli acıkacaktır. O sebeple, yavrunuz sabah akşam anne sütünden içmek ister. Besleme esnasında size ve minik bebeğinize daha konforlu bir ortam oluşturmak için bebek emzirme yastığı anneler için üretilen bir üründür. Bebeğinizin en iyi biçimde anne sütünde faydalanabilmesi için onu kucağınızda en doğru açıda tutmalısınız. Bu sayede siz de en rahat şekilde bebeğinizi beslemiş olursunuz. Sayfamızda yer alan göğüs pompaları , bu süreçte sizlere yardımcı olacaktır.

Toplulukta Emzirmek Emzirme Örtüleriyle Daha Rahat

Toplulukta Emzirmek Emzirme Örtüleriyle Daha Rahat

Emzirme örtüsü yahut daha yaygın ismi ile emzirme önlüğü olarak adlandırılan örtüler, aleni alanlarda bebeğinizi kolaylıkla emzirmenize destek olan ürünlerdir. Annelerin bebeğini rahat bir şekilde her gereksinim duydukları anda rahatlıkla emzirebilmeleri için geliştirilmiş emzirme önlükleri annelerin en büyük kurtarıcısı oluyor. Pek çok anne halka açık alanlarda, arkadaşlarıyla görüştüklerinde kuytu köşe aramaya ihtiyaç duymadan bebeğinizi emzirebileceğiniz emzirme önlükleri arzu ettiğiniz her yerde emzirmenize imkan sağlıyor. Karnı acıkan bebeğinizin gereksinim duyduğu anne sütünü diledikleri an vermeniz için tasarlanan önlükler kullanışlı biçimde yapılmıştır. Şıklığından taviz vermeyen anneler için onlarca ürün çeşidi olacak biçimde tasarlanmıştır. Işığı geçirmeyen ve kolay takılabilen yapıdaki kumaşları yardımıyla bebeğinizi istediğiniz alanda, istediğiniz yerde gönül rahatlığı ile emzirebilmenize olanak sağlar. Kolay kullanımı ve işlevsel tasarımıyla dikkat çeken bebek emzirme örtüsü, tek kolunuzu açıkta bırakacak şekilde iki göğsünüzü de kapatır ve rahatlıkla kullanılabilir. Böylece bir taraftan görünmez bir halde bebeğinizi beslerken öteki taraftan tek kolunuzu istediğiniz biçimde kullanmanıza imkân sağlar. Ayarlanabilir askılı ve sıklıkla cırt cırtlı olan emzirme önlüğü ölçüleri bakımından değişik ebatlarda bulunabilmektedir. Bu ürünlerin çeşitli modellere ve niteliklere sahip olması, her annenin kendine ve bebeğine uygun alternatife ulaşabilmesine olanak tanımaktadır. Emzirme örtüleri mahremiyetinizi korurken, fonksiyonel özellikleri sayesinde bebeğinizi sizden bir an olsun ayırmayacaktır. Özellikle cırt cırtlara sahip olması sebebiyle kullanışlı ve o kadar pratik emzirme örtüleri sayesinde topluluk içinde emzirmekten çekinmenize artık gerek kalmayacak, bebeğiniz ağladığında ne kadar kalabalık bir ortamda bulunursanız bulunun rahatlıkla bütün gizliliğinizi koruyabileceksiniz. Bu örtüler, battaniyeden değişik olarak bebeğin aşırı biçimde ısınmasını önleyen emzirme örtüleriyle bebeğin sakinleşip rahatlıkla emmesini sağlıyor.

Emzirilme Yastığı Modelleri

Emzirilme Yastığı Modelleri

Minik bebeğinizin sütünü rahat bir şekilde emdikten sonra kolay bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olan emzirme destek yastığı farklı tip ve modelleriyle annelerin ve bebeklerin ihtiyaçları göz önüne alınarak onları en rahat ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımlardan ilki ay şeklinde emzirme yastığı diğer adıyla C şeklindeki emzirme yastığıdır ve en sık kullanılan modeldir. Bu modeller hem annenin beline ve sırtına destek oluştururken hem de bebeğin uyku pozisyonuna gelmesine yardımcı olur. Bir diğer tasarım ise içi oyuntulu olan modeldir. Bebeğinizin minderin içerisine daha rahat bir şekilde yerleşmesi için içi oyuntulu şekilde üretilmiştir. İnce bir yatak görünümünde olan bu minderler dikdörtgendir ve ortasına bebeğinizi yerleştirebilecek bir oyuğa sahiptirler. Emzirme esnasından bebeğinizi bu oyuntuya yerleştirerek kucağınıza almanıza olanak sağlar. Emzirme yastığı modelleri arasından bir diğeri de cırt cırtlı emzirme yastığıdır. Bu emzirme yastıklarında bebeğinizi minderin üstüne yatırmanın ardından popo kısmında bulunan cırt cırtlar vasıtası ile mindere bağlayabildiğiniz modellerdir. Bu sayede bebeğiniz kaymayacak ve sabit bir pozisyonda kalacaktır. Böylece bebeğinizin kayması sebebiyle harcayacağınız ekstra enerji de size kalmış olacaktır. Son model ise sırt destekli olanlardır. Bu modeller annenin bel ve sırt ağrılarını engellemeye yönelik bir minderdir. Bu minderin bir ucuna bebeğinizi yatırarak diğer ucuna da sırtınıza yerleştirerek kullanmanıza imkân sağlayan bir modeldir. Emzirme yastığı tavsiye edilmesinin pek çok sebebi vardır. Öncelikle bebeğinizle aranızdaki bağın oluşmasında ve güçlenmesinde bebek ile kurduğunuz temas önemlidir. Bu temaslar bebekler kendilerini daha güvende hissederek anneleriyle olan bağın iyice güçlenmesini sağlar. Bu teması sağlamak için de emzirme zamanları en değerli zamanlardır. Yenidoğan bebekler ilk aylarında ortalama olarak günde 8 ila 10 kez arasında emzirilme ihtiyacı hissederler. Neredeyse her saat başı bebeğinizi emzirmek bir süre sonra yorucu bir hale gelecektir. Emzirme esnasında iken bebeğinizi kucakta tutmak, sırt ve bel de ağrılara sebebiyet verecektir ve aynı zamanda yanlış pozisyonda bebeğinizin beslenmesi bağırsak sorunlarını meydana getirecek ve huzursuz gaz sancılarına yol açacaktır. Çünkü bebeğiniz hava kabarcıkları yutacaktır ve bu durumda gaz sancısına sebep olacaktır. Bu durumu engellemek de en doğru emzirme pozisyonunu sağlamanız halinde ortadan kalkacaktır.

Emzirme Yastığı Kullanımı Nasıldır

Emzirme Yastığı Kullanımı Nasıldır

Emzirme yastığı kullanımı esnasında merak edilen ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Bebeğinizin doğru şekilde beslenebilmesi için emzirilme esnasında anneler öne doğru eğilerek bu işlemi gerçekleştirir. Eğilme pozisyonunda sürekli olarak bebeğinizi emzirmek zamanla bel ve sırt ağrılarına sebep olabileceği gibi duruş bozukluklarına neden olabilmektedir. Emzirme yastığı seti bu problemlerin önüne geçebilmektedir. Bu yastıklar genellikle yüksek ve geniştirler. Bebeğinizin sağlığı için emzirme yastığı pamuk gibi kaliteli kumaşlardan olmalıdır. Emzirme minderleri bebeğinizin doğru şekilde beslenmesini sağladığı için kusma probleminin de önüne geçer. Emzirme yastığı faydaları arasından bir diğeri de 6 ay ve 6 aydan daha büyük bebeklerinizin yürüme ve oturması süreçlerine yardımcı olur. Bu sayede bebeğinizin koordinasyon becerilerinin de gelişmesinde etkili olur. Bebeğinizin oturuşunu destekler. Yalnız evde değil dışarıda, arabada, iş yerinde de annelerin işini kolaylaştırır. Emzirme yastığı kullanım şekli oldukça basittir. Yastığın annenin bel kısmına düzgün bir şekilde yerleştirdiğinden emin olduktan sonra anne, bebeği emzirme yastığının üzerine koyar. Bebeğinizin emzirileceği tarafındaki kolunuzu bebeğinizin başının altına koyarak destekleyin. Emzirme yastığı sayesinde bebeğiniz daha yüksekte olacağından dolayı annelerin eğilmesine gerek kalmayacaktır. Emzirilme esnasında yastığında getirdiği konforla bebeğiniz emzirilmenin ardından daha kola şekilde uykuya dalacaktır. Bebeğiniz üzerine yatacağından, yastığın elastik bir yapıya sahip olması önemlidir. Yıkanılabilir nitelikte olduğundan da emin olmalısınız.

Emzirme Yastığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emzirme Yastığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle bu ürünler gibi fiziksel sağlığın ilgili olduğu ürünleri satın alırken dikkatli bir şekilde filtreleme yapılmalıdır. Bu filtreleme esnasında karşılaşılan sorunlar bir bilene sorulabildiği gibi gerekli yerlerden tavsiyeler alınarak da çözülebilmektedir. Tabii bu filtreleme ve araştırma sonucunda geniş bir ürün yalpazesi ile karşılaşılabilmektedir. Geniş ürün yelpazesi ile karşılaşılması sonucunda farklı fiyat seçenekleri de açığa çıkmaktadır. Örnek vermek gerekir ise emzirme yastığı fiyatları pek çok değişkene bağlı olarak farklılık gösteriyor. Satın almayı düşündüğünüz ürünün modeli, özellikleri ve yan ürünlerine bağlı olarak fiyatları değişim göstermektedir. Hamilelikten itibaren kullanabileceğiniz emzirme yastıkları hem anneler hem de bebekler için doğru bir yatırım olarak tüketicinin hizmetine sunulmaktadır. Emzirme yastığı öneri yapanlarında sıklıkla üzerinde durduğu gibi emzirme yastığı seçimi tamamen anne ile bebeğin kişisel konforu ile alakalıdır. Bir bebeğin rahat ettiği yastıkta bir diğeri rahat etmeyebilir. Emzirme yastığı ölçüleri çoğu zaman standarttır ancak bunun yanı sıra kişiye özel olarak üretilenlere rastlamak da mümkündür. Emzirme yastığınızı seçerken özellikle kumaşına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin hassas teni bu kumaşa değeceği için olası alerjik durumlardan kaçınmak gerekir. Bu nedene emzirme yastığının kumaşının yüzde yüz pamuk olduğundan ve nefes alan bir kumaş olduğundan emin olun. Yıkanılan bir kumaş olmasına dikkat etmeniz de yararınıza olacaktır. Dış kılıfı çıkartılabilen, yıkanırken şeklini kaybetmeyen yapıda emzirme minderleri de size büyük kolaylık sağlayacak faktörler arasındadır. Daha ekonomik ve alışverişinizi daha avantajlı hale getiren emzirme minderi seti de tercihleriniz arasında yer alabilir. Çeşitli setleri ihtiyacınıza yönelik bir şekilde tercih edebilirsiniz. 2’li setlerde genel olarak müslin emzirme örtüsü ve puset örtüsü bulunurken 3’lü setlerde battaniye, yakalık, ağız mendili, emzirme minderiyle örtüsü ve yastığı gibi çok çeşitli seçenekler de bulundurabiliyor.

Emzirme Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bebek bakımında kullanılan çeşitli araç gereçler, eski dönemlere kıyasla günümüzde çok daha fazla olmasıyla işi daha da kolaylaştırmıştır. Anne babaların gereksinimlerini daha ayrıntılı biçimde çözümleme sağlayan yeni tasarım anlayışları, ortaya daha gerçekçi çözümler çıkarmaktadır. Emzirme esnasında hem anne hem bebeğin rahatı için ekstra konfor sunan yapısıyla emzirme yastığı anneler için rutini kolaylaştıran ergonomik bir çözümdür. Yenidoğan gereksinim sıralaması hazırlarken, listeye emzirme yastığını da dahil etmenizde yarar vardır. Emzirme yastığı, emzirme esnasında bebeğin başını uygun diklikte tutmayı elde eden özel bir minderdir. Emzirme yastıkları çoğu zaman hilal şeklinde bir modelde üretilir. Emzirme yastıklarından en yüksek verimi almanız onu doğru bir şekilde kullanmanız ile ilgilidir. Emzirme yastığını annenin belini kavrayacak bir şekilde konumlandırmalısınız. Bebeğinizin poposu, yastık ile annenin vücudu arasındaki boşlukta yer almalıdır. Bu pozisyondayken eğer gerekliyse bebeğinizin başını kolunuzla da destekleyebilirsiniz. Yanlış emzirme pozisyonlarında, sütün göğse ulaşması engellenebilir. Bu durum ise bebeğin vücudunda ağrı yaratarak emmeyi kısa sürede bırakmasıyla sonuçlanır. Bu sebeple de vücudunuzda süt salınımı azalabilir. Emzirme yastıkları bebeğinizin en doğru pozisyonda emmesini sağlar, emme işini kolaylaştırır. Bu sayede anne sütünde bir azalma olmaz. Bebek emmeyi kısa sürede bırakmayacağından yeteri kadar beslenmesi de sağlanır.

Emzirme Yastığı Ne İşe Yarar?

Emzirme minderleri, bebeğinizi besleme esnasında iken üstüne yatırabileceğiniz, bebeğinizin kalça ve baş kısmını desteklenmesinde yardımcı olan, içi elyaf dolu bir yastık çeşididir. Bu minder çeşitleri kalınca iç dolguları sayesinde bebeğinizi daha yüksekte tutmanızı sağlar. Bu sayede emzirme esnasında eğilmenize gerek kalmaz. Emzirme döneminde günlük hayat rutininizin büyük bir kısmını emzirme işlemi kaplayacaktır. Bu nedenle emzirme işlemini doğru yapmanız büyük önem taşır. Yanlış pozisyonlarda emzirme işlemi size bel, sırt ve boyun ağrılarıyla olumsuz bir geri dönüş yapacaktır. Emzirme yastığı, annenin vücudunu en doğru şekilde destekler ve ağrı problemlerinin önüne geçer. Bu yastık sayesinde emzirme esnasında anne eğilmek zorunda kalmaz ve böylece oluşabilecek ağrılar da engellenmiş olur. Doğumu sezaryenle gerçekleştirdiyseniz, ameliyat sonrası dikişleriniz tamamen iyileşene kadar çok dikkatli olmalısınız. Yanlış pozisyonda emzirmek dikişli bölgeye zarar verebileceği gibi ağrıya da sebep olabilir. Bu sebeple emzirme yastıkları, sezaryen ameliyatı sonrası bebekler için olduğu kadar anneler için de en iyi yatırımlardan biri olacaktır. Emzirme yastığından hamilelik döneminde de yararlanmanız mümkün. Hamile iken yan pozisyonda yatmayı daha konforlu hale getirmek için emzirme yastıklarını tercih edebilirsiniz. Bacaklarınızın arasına yahut karnınızın altına yerleştireceğiniz emzirme yastığı sayesinde büyük bir rahatlık sağlayabilirsiniz. Emzirme yastıklarını bebeğinizin oturuşunu desteklemek için de kullanmanız uygun olacaktır. Bebeğiniz oturmaya başladığında vücudunuz emzirme yastığıyla destekleyerek düşme riskini azaltabilirsiniz.

Emzirme Yastığı Nasıl Temizlenir?

Emzirme yastıklarının genellikle kılıfları olur. Tıpkı normal yastık kılıflarında yaptığınız gibi emzirme yastığının kılıfını da çamaşır makinesinde bebeğinizi için özel olarak aldığınız hassas deterjanlarla yıkayarak temizliğini sağlayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Sevi Bebe (123)
Sema Baby (226)
Babyjem (89)
Mycey (59)
Mordesign (47)
Moje (21)
Momeasy (19)
Lunanino (18)
Ships (16)
Baby&Plus (9)
Babynest (9)
Baby Mom (8)
Bebefox (7)
Safety (7)
Bebekevi (4)
Bibaby (3)
Ebabynest (3)
Zuppers (3)
Baskaya (2)
Caramell (2)
Heyner (2)
Pooly (2)
Hipp (1)
Lactamil (1)
Sema Bebe (1)
Shadow (1)
Siriustex (1)
Sleepy (1)
Veraroz (1)
(132)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Set

(10)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(40)
ve üzeri (58)
ve üzeri (63)
ve üzeri (64)
ve üzeri (66)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL