TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ütü Aksesuarları

için 317 sonuç bulundu.

Ütü Aksesuarları

Kırışıklıkları düzeltmek amacı ile hayatımızda yer eden ütüler bugün çok fazla marka tarafından üretilmektedir. Kömürlü ütülerin tedavülden kalkarak teknolojik olan elektrikli ütülere geçilmesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran bu elektrikli ev aletinin de çeşitli aksesuarları bulunmaktadır. Üretimi yapılan bu aksesuarlar da yine hayatımızı kolaylaştırmaya yöneliktir. Örneğin teflon ya da silikon malzemeden imal edilen ütü altlığı ütülerin kıyafet üzerinde unutulması durumunda yanma, yapışma gibi durumların önüne geçerken aynı zamanda nemli bir bez konulmasına ihtiyaç duymaz. Enerji ve zaman tasarrufu sağlayan bu malzeme ütülerin taban kısımlarını sarar ve ütüden çıkan buharın tüm kumaşa eşit bir şekilde dağılımına yardımcı olur. Bunun gibi pek çok ütü aksesuarı sayfamız üzerinde mevcuttur.

Ütü Aksesuarları ile Ütü Yapmak Artık Çok Kolay

Ütü Aksesuarları ile Ütü Yapmak Artık Çok Kolay

Ütü alırken en çok dikkat edilmesi gereken husus buhar gücünden sonra muhakkak ütü tabanı olmalıdır. Ayrıca ütülerin arızalanması sonucu yedek parça olarak alınan bu tabanların itina ile seçilmesi gerekir. Kumaşlarda yanma, yapışma, sararma gibi sorunlar olmaması için kesinlikle seramik ve teflon tabanlar tercih edilmelidir. Ayrıca tabana altlık yerleştirerek de bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Tabanlarda dikkat edilmesi gereken diğer detay ise gözenek sayısıdır. Buhar çıkışının sağlandığı bu gözeneklerin sayıca fazla olması ütüleme deneyiminizi de kolaylaştıracaktır. Ütülerin tabanlarının yanı sıra sadece alt kısımlarında bulunan metal parçanın değişmesi de mümkündür. Ütü aksesuarlarından bir diğeri de ütü bezi olarak tabir edilen ütü masası kılıflarıdır. Bu kılıflar yanmaz malzemeden imal edilmekte, ütü masasındaki kılıfın deforme olması sonucu yenisi satın alınarak kolayca masaya takılabilmektedir. Ütü masalarının boyutlarına göre imal edilen bu kılıflar, pamuk, keçe gibi farklı kumaşlardan imal edilmektedir. 40x140, 35x135 gibi farklı ölçüleri bulunmaktadır. Bu ürünü satın alırken ütü masanızın ölçüsünü dikkate alınız. Kullanılan aksesuarlardan bir diğeri de ütü hortum kelepçesi olarak adlandırılmaktadır. Bu kelepçe genelde tel şeklinde olup hortumları sabitlemek için kullanılmaktadır. Metal olarak üretilen kelepçelerin hortumu içine aldıktan sonra sabitlenmesi için vidalı modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca ütülerde kullanım sonucu meydana gelen arızalar da sayfamızda bulunan yedek parçalar vasıtası ile kolayca giderilebilir. Örneğin ütü ayar düğmesi adı verilen parça, ütünün ısı seviyesini belirlemeye yaramaktadır. Kimi zaman bu düğmeler bozulur ya da işlemez hale gelir. Çeşitli tip ve renklerden oluşan bu ayar düğmeleri genelde yassı tipte olmaktadır. Ütüde ayar yapmaya yarayan pek çok düğme bulunmaktadır. Buhar ayarı yapan düğmeler de buhar çıkış seviyesinin belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Ütü sinyal lambası ya da ütü sivici olarak tabir edilen bu yedek parçalar da yine sayfamız üzerinde bulunmaktadır. Genellikle kazanlı ütülere yönelik olarak imal edilen bu parçalar, tüm ütüler ile uyum içinde kullanılabilmektedir. Özellikle endüstri sektöründe hayatımızı kolaylaştıran diğer bir parça da ütü su seviye borusu olmaktadır. Konfeksiyonlarda kullanılan sanayi tipi ütülerde bulunan bu borular, suyun doldurulduğu deliğe yerleştirilmekte ve depoda ne kadar su kaldığının bilgisini vermektedir. Su seviyesi hakkında bilgi veren bu borular tıpkı arabalarda bulunan yağ çubuklarına benzetilebilir.

Birbirinden Kaliteli Ütü Yedek Parçaları

Birbirinden Kaliteli Ütü Yedek Parçaları

Ütünün kumanda elemanlarından olan ventilin herhangi bir arıza durumunda ütü ventil boğaz contası gibi parçaları ile birlikte değiştirilmesi gerekmektedir. Özellikle sanayi tipi buhar kazanlı ütüler için bulunan bu boğaz contalarının küçük çapta olan plastik ütülerde de kullanıldığı göze çarpmaktadır. Bu boğaz contalarının genel olarak kırmızı renkte oluşu göze çarpmakla birlikte, ütü tipine göre farklı ebatlarda seçim yapılması gerekmektedir. Yine emniyet ventil kapağı adı verilen parçalar da plastik olarak imal edilmiş olup, tüm emniyet ventilleri için uygundur. Ayrıca bu kapaklar plastik olmalarına karşın çok yüksek sıcaklarda dahi erime durumu göstermemektedir. Mini ve kazanlı ütüler için kullanılan kapaklar da genelde beyaz renkten oluşmaktadır. Ütü buhar düğmesi ya da ayar düğmesi olarak tabir edilen kavramlar birbirine karıştırılmamalıdır. Ütülerin ayar düğmesi, sıcaklık ayarını yaparken buhar düğmesi ise ütüden buhar çıkışını sağlamaktadır. Ütüden buhar çıkışının belirlenmesi ise ütü buhar ayar düğmesi vasıtası ile olmaktadır. Ütü çeşitli parçalardan oluştuğu için arıza durumlarında parça değişimleri noktasında sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Rezistans adı verilen parça elektrik enerjisinin ısı enerjine dönüşümüne yardımcı olurken ütü termostatı ise ütülerin ısısının sabitlenmesine yaramaktadır. Ütü elektriği doğrudan çeken ve ısı enerjisine dönüştüren bir cihaz olduğundan dolayı rezistans vasıtası ile sağlanan ısının sabitlenmesi de sağlıklı bir ütü yapım süreci yaşanmasını sağlamaktadır. Bu ısı sabitlenmediğinde çeşitli olumsuz vakalar ile karşılaşabilirsiniz. Ütü mikrosiviç olarak adlandırılan küçük parça ise aslında buhar kontrol düğmesini ifade etmektedir. Özellikle sanayi tipi el ütülerinde kullanılan bu parça ile ütülenen malzemeye buhar aktarımı sağlanmaktadır. Ütüler kuru yapıldığında kırışıklıkları çok fazla açmazlar. Bu sebeple sürekli olarak buhar düğmesine yüklenilir. Aşırı kullanmadan dolayı bu mikrosiviçler zaman içerisinde zarar görebilir ve kırılabilir. Yedek parça noktasında sayfamızdan destek alabilirsiniz. Tüm bu yedek parçaların yanı sıra ütüde yanma, yapışma gibi sorunların önlenmesi için silikon ütü altlığı kullanımı yaygınlaşmıştır. Yanmaz olması sebebi ile özellikle mutfaklarda da son yıllarda kullanımı artış gösteren silikon malzeme, farklı renk ve desenler kullanılarak ütü altlığı olarak da imal edilmiştir.

Her Evin Olmazsa Olmazı Ütüler İçin Aksesuar Çeşitleri

Her Evin Olmazsa Olmazı Ütüler İçin Aksesuar Çeşitleri

Her evin olmazsa olmazı ütüler çeşitli parçalardan oluşmaktadır. Ütüde meydana gelen problemler emniyet ventilinin su sızdırması olarak tanımlanıyorsa bu durumda değiştirilmesi gereken yedek parça ütü contası olacaktır. Bu ütü ekipmanları genel olarak silikon malzemeden imal edilmiştir. Su ile temas eden ütülerde metal conta kullanılması durumunda paslanma riski olacaktır. Ayrıca bu contalar ütü tiplerine göre farklı kalınlıkta olurken emniyet için kullanılan ventil contasının ¾’’ olduğu bilinmektedir. Kazanlı ütüler için kullanılan bu conta, el ütülerinde farklılık gösterebilir. Ütülerde en çok sorun yaşanan kısım ise hortumlardır. Özellikle sanayi tipi ütülerde çelik hortum tercih edilmektedir. Silikon hortum, bezli hortum gibi çok farklı modelleri olan bu hortumların tel örgülü çelik malzemeden imal edilen spiral şeklinde olanları farklı uzunlukta olmaktadır. Genelde 70 cm’den 130 cm’ye kadar bulunan bu hortumların kalınlıkları da farklıdır. Ayrıca hortum nipeli adı verilen parçaya da çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu parça kazanlı ya da buharlı tip ütülerde dişi uçlu olarak bulunmaktadır. Ütülerde kullanılan yedek parçalardan bir diğeri de kondens sigorta yuvası olmaktadır. Kondens grubu cam yuvaların da ütülerde görevi büyüktür. Ayrıca sayfamızda satışı yapılan ürünlerden bir diğeri de plastik buharlık olmaktadır. Bu buharlıklar mavi, kırmızı gibi çeşitli renklerden imal edilmiştir. Ütüler küçük ama görevleri oldukça büyük olan makinelerdir. Evlerde, kuru temizleme ve konfeksiyonlarda, tekstil firmalarında vb. geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Kullanım alanı ve yüklendiği görevler sebebi ile işlerin aksamaması için yedek parça temini önemlidir. Yedek parçaların yanı sıra silikon altlıklar, buharlıklar ütü bezleri hayatımızı müthiş derecede kolaylaştırmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Activex (2)
Adell (1)
Aksu (1)
Altus (1)
AMT (1)
Angel (1)
Arzum (4)
Arçelik (2)
Awox (1)
Biev (1)
Bosch (3)
Braun (7)
Cvs (1)
Day-co (1)
Delonghi (6)
(171)
Fakir (3)
Gazella (16)
KAHLA (1)
King (2)
Kiwi (1)
Laurastar (9)
Philips (11)
Profilo (1)
SCHAFER (1)
Siemens (2)
Silter (8)
Tefal (3)
WMF (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(29)
(10)
(7)
(4)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Şok Buhar

(31)
(19)
Başka bir kelime deneyin

Taban Türü

(14)
(8)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(46)
ve üzeri (67)
ve üzeri (73)
ve üzeri (75)
ve üzeri (78)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL