Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Karıştırma Kabı Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Hız Kademesi

Başka bir kelime deneyin

Çırpıcı

Başka bir kelime deneyin

Hamur Karıştırma

Başka bir kelime deneyin

Turbo Fonksiyonu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mutfak Robotu

için 124 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mutfak Robotu

Mutfak robotları küçük ev aleti grubuna giren, mutfaklarda kullanılan elektrikli makinedir. Yapması emek ve zaman isteyen birçok işi kolaylıkla yapabilir. Mutfak robotu ile kesme, doğrama, dilimleme, çırpma, yoğurma, rendeleme, parçalama hatta sıkma gibi işlemler çok kısa sürede gerçekleştirilebilir. Elde yapılması çok zor olan birçok işi el emeği ile ulaşılamayacak bir performansta, kolaylıkla tamamlayabilir. Büyüklükleri, fonksiyonları farklı farklı olan çok sayıda mutfak robotu modeli vardır. Rondo ve blender ismi verilen parçalayıcılar da mutfak robotu kategorisinde yer almalarına rağmen genel olarak mutfak robotlarından ayrı olarak değerlendirilir. Bu iki küçük ev aleti parçalama ve karıştırma işlemlerinde kullanılır. Birden fazla sayıda parçadan oluşan, çok fonksiyonlu büyük mutfak robotu modelleri set halinde tasarlanır. Mutfak robotu setleri tek bir alet ile birden çok işlem yapabilmek için özel olarak tasarlanır. Parçalar yapılacak işe göre takılıp sökülebilir ve değiştirilebilir. Mutfak robotu aksesuarları değiştirilerek aletin işlevi kolaylıkla farklılaşabilir. Küçük mutfak robotu modelleri de çok fonksiyonlu ancak daha az yer tutan tasarımdır. Mutfak robotu modelleri motor güçlerine, aksesuar sayılarına, kap hacimlerine göre çeşitli şekillerde sınıflandırılabilir. Farklı markalar farklı özellikleri ile öne çıkar. Mutfak robotlarının hız kademeleri 1 ila 25 arasında değişir. Arzum mutfak robotu modellerinde 25 hız kademesine sahip tasarımlar bulunabilir. Motor güçleri de değişkendir. Karaca mutfak robotu modellerinde 2000 W gücünde, küçük ama güçlü tasarımlar yer alır. Bosch mutfak robotu modelleri değişik ihtiyaçlara göre tasarlanmış, çeşitli özelliklere sahip modeller sunan markalar arasındadır. Arçelik mutfak robotu modelleri arasında spesifik dizaynlar da yer alır. Smoothie mutfak robotu meyve suyu, çorba, vb. hazırlamak için geliştirilmiş özellikleriyle bu tür dizaynlara örnek gösterilebilir. Tefal mutfak robotu çeşitleri modern görüntüleri ile 750 W, 800 W, 1000 W, 1100 W motor gücüne sahiptir. Ayrıca Arnica, Kenwood, Stilevs, Beko, Philips, Kitchenaid, Electrolux, Ankarsrum, Cuisinart, Russell Hobbs, Cookplus, Goldmaster, Homend, Fakir, Siemens, Vestel, Grundig, Sinbo gibi çok sayıda ünlü marka değişik tasarımları ile çeşitli model, renk ve özelliklerde, modern teknolojiyle mutfak robotu üretir. Eviniz, iş yeriniz, kendiniz veya sevdikleriniz için mutfak robotuna veya farklı araç gereçlere ihtiyacınız varsa elektrikli mutfak aletleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mutfak Robotu Modelleriyle Hamur İşlerinde Üstün Performans

Mutfak Robotu Modelleriyle Hamur İşlerinde Üstün Performans

Büyük boy mutfak robotu seçeneklerine mutfak şefi ismi de verilir. Mutfak şefi olarak tanımlanan modellerin karıştırma kabı yüksek hacimlidir. Modellerin motor güçleri de yüksektir. Görünümleri klasik mutfak robotlarından farklıdır. Bu modellerde hazneye oturtulan derin bir kap bulunur. Motor bölümü hareketlidir ve karıştırma kabı üzerine eğilip kaldırılabilir. Motorun ucuna ihtiyaç duyulan aksesuarlar takılır. Aksesuar sayısı ve çeşidi markadan markaya değişir. Hamur kancası ile ekmek, makarna, pizza hamuru yoğrulabilir. Çırpıcılarla kek, bisküvi, püre, pasta ürünleri hazırlanabilir. Bazı modellerde daha yoğun kıvamlı malzemeler için ayrı, yumurta, krema gibi daha hafif ve akışkan malzemeler için ayrı hamur çırpıcılar yer alır. Smoothie blenderlar çorba ve içecek hazırlamak için kullanılan, hemen her mutfak robotunda bulunan standart aparattır. Mutfak şefi olarak da isimlendirilen bu robot modellerinde karıştırma kaplarının içi aydınlatılarak karışım sağlıklı bir şekilde takip edilebilir. Sıçrama önleyici kapaklarla bulunduğu çevreyi kirletmez. Hız ayarlarında yer alan ve pulse ismi verilen düğme kısa süreli, maksimum hızla parçalama yapmak için tercih edilir. Parmak düğmeye dokununca aktive olur ve parmak çekildiği an işlem sona erer. 6700 ml kase kapasitesine sahip olan modeller profesyonel kullanımlara da uygundur. Gıda sektöründe hizmet veren küçük işletmelerin ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir. Üretimlerinde özellikle gıda ile temas eden parçalarda çelik, titanyum gibi sağlıklı ve son derece dayanıklı materyaller tercih edilir. Mutfaklarda büyük kolaylık sağlayan yardımcı aletlerin en başında gelen mutfak robotu modellerinden biri olan mutfak şefleri hamur yoğurma konusunda oldukça başarılıdır. Yıkanabilir tüm parçaları bulaşık makinesine konulabilir. Bu sebeple temizlenmeleri kolaydır. Gövde kısımları da nemli bir bez yardımı ile pratik bir şekilde temizlenir. Gövde renk seçeneği zengindir. Kişisel zevke veya mutfak dekorasyonuna uygun renk alternatifleri olan modeldir. Ayak kısımları zeminde sabitlenecek şekilde kauçuk veya benzer malzemelerle desteklenir. Böylelikle mutfak robotları çalışırken sarsılmaz ve yerinden oynamaz. Markalar mutfak robotu aksesuarlarını depolamak için çeşitli çözümler üretmiştir. Bazı modellerde aparatlar gövde üzerindeki haznede saklanırken, bazı modellerde özel çantalar hazırlanır ve tüm aparatlar bu çanta içine yerleştirilerek saklanabilir. Blender kısmı olmayan, sadece karıştırma kabı bulunan mutfak şefi robot modelleri de bulunur.

Çok Fonksiyonlu Mutfak Robotu Setleri ile Yemek Hazırlamak Çok Kolay

Çok Fonksiyonlu Mutfak Robotu Setleri ile Yemek Hazırlamak Çok Kolay

Mutfak robotu seti ismi verilen, çok işlevli modeller mutfak işlerinde büyük kolaylık sağlar. Hamur çırpan, hamur yoğuran aparatlarla birlikte bıçak aparatı da bulunur. Bu aparat ile çeşitli yiyecekler mükemmel şekilde parçalanır. Blendır ismi verilen ekipmanlar da parçalayıcıdır. Ancak blender daha kolay parçalanan, çorba, meyve suyu gibi daha akışkan malzemeler için uygundur. Oysa mutfak robotu bıçak aparatları soğan gibi sert malzemeleri de parçalayabilir. Yumurta çırpmak için kullanılabilecekleri gibi kek karıştırmak için de son derece elverişlidir. Birçok mutfak robotu kesme ve doğrama işlemi de yapabilir. Bu işlem için özel dizayn edilmiş karıştırma kaplarının üzerine oturan disklere doğrama aparatları yerleştirilir. Doğrama aparatlarında farklı kalınlıklarda bıçaklarla sebzeler istenilen kalınlıklarda kesilebilir. Böylelikle muntazam bir şekilde ve eşit kalınlıklarda doğrama işlemi son derece kısa bir süre içinde gerçekleştirilebilir. Doğrama aparatlarına benzeyen rende aparatlarına sahip mutfak robotu setlerinde kalın veya ince şekilde rendeleme işlemi yapılabilir. Özellikle havuç, turp gibi sert sebzeleri rendelemek zor ve yorucudur. Rendeleme aparatı neredeyse güç harcamadan ve çok kısa süre içinde rendeleme işini bitirir. Meyve sıkacağı fonksiyonuna sahip mutfak robotu alternatifleri portakal, limon, greyfurt, nar gibi meyveleri kolaylıkla sıkabilir. Bu modeller aynı zamanda katı meyve sıkacağı olarak da kullanılabilir. Katı meyve sıkmak için hazırlanmış aksesuarlar sayesinde elma, armut, havuç gibi elde sıkılması mümkün olmayan meyve ve sebzelerin suyu çıkarılabilir. Mutfak robotu setleri birçok farklı aletin yaptığı işleri tek bir üründe toplayan pratik alettir. Tasarımları son derece dekoratiftir. Mutfak tezgahları üzerinde, raf ve dolaplarda şık durur. Çok sık kullanıldıkları için her an kullanıma hazır olabilecekleri yerlere yerleştirilmeleri kullanım kolaylığı sağlar. Küçük mekanlarda ise kullanılmadıkları zaman kaldırılabilir. Hafif, pratik ve taşınabilir alettir. Temizlenmeleri ve bakımları çok kolaydır. Sudan etkilenmeyen parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir. Elde yıkanmaları ve kurulanmaları da son derece kolaydır. Blender ismi verilen ve sürahiye benzeyen karıştırıcılar çorba yaparken sıklıkla tercih edilir. Blendırlarla çilekli, muzlu süt, çeşitli meyve ve sebzelerden sağlıklı içecek karışımları da mükemmel bir şekilde hazırlanabilir. Mutfak robotu ürünleri büyük veya küçük olabilir. Büyük modellerde karıştırma kabı ve blendır için iki ayrı hazne bulunabilir. Bu iki parça yan yana konulabilir. Daha küçük modellerde tek hazne yer alır ve tüm aksesuarlar bu hazne üzerine takılıp çıkarılarak kullanılır.

Mutfakların Yetenekli Yardımcıları: Mutfak Robotu Modelleri

Mutfakların Yetenekli Yardımcıları: Mutfak Robotu Modelleri

Küçük ve kompakt mutfak robotu modelleri pratik kullanımlıdır. Tek bir ürün ile çok sayıda fonksiyonu yerine getirebilir. Az yer tutar, kolaylıkla mutfak dolapları içinde saklanabilir. Tezgah üzerine yerleştirilerek her an el altında bulundurulma imkanı da sunar. Büyük mutfak robotu modelleri ile kıyaslandığında hazneleri daha küçük hacimlidir. Aksesuar boyları da daha küçüktür ve çok az yer kaplar. Aksesuarlar özel stantlara, çantalara veya kutulara yerleştirilebilir. Az sayıda kişiye gıda hazırlamak için uygundur. Az kişiden oluşan ailelerde, bireysel kullanımlarda, iş yerleri mutfaklarında, yazlıklarda tercih edilebilirler. Küçük mutfak robotu modelleri boyutları ile ters orantılı performansa sahiptir. Modeller yüksek teknoloji ile üretilir. Motor gücü yüksek olan mutfak küçük mutfak robotlarının performansı da çok yüksektir. Daha düşük motor gücüne sahip olan modeller ise hacim ve aksesuar boyutlarının küçük olması ile verimli şekilde kullanılabilir. Motor gücü düşük olan modeller daha az elektrik tüketir. Hamur işini çok az yapan ama sıklıkla içecek ve çorba hazırlayan kişiler bu tür modelleri seçebilir. Böylelikle sık kullandıkları araçların yanında nadirde olsa lazım olacak aksesuara da sahip olunur. Az yer kaplayan küçük mutfak robotu modelleri içinde sadece parçalama, karıştırma, doğrama, rendeleme haznesi bulunan, blender kısmı bulunmayan kompakt modeller de vardır. Doğrama, karıştırma, kaynatma, sıcak tutma gibi özellikleri olan küçük ev aletleri de mutfak robotları içinde değerlendirilebilir. Bir mutfak robotunun sahip olduğu özellikler yanında çorba hazırlamak için geliştirilmiş bu modellere çorba makinesi adı verilir. Çorbacı zaman ayarlı bir alettir. Çelik gövdeli ve cam sürahilidir. Bıçakları çıkarılabilir. Mutfak robotu modellerinde kullanılan renksiz ve şeffaf kaplarda ekseriyetle ölçü çizgileri belirtilir. Bu sayede kaba konulan gıda miktarı takip edilebilir. Karıştırma kapları ısıya dayanıklıdır. Çeşitli sertliklerde ürünleri parçalayabilir, karıştırabilir. sos hazırlamak için elverişlidirler. Lakin pürüzsüz bir kıvam elde etmeyi sağlayacak donanımları bulunur. motor gövdeleri korunaklıdır ve silinerek kolaylıkla temizlenebilir. Aksi belirtilmediği sürece aksesuarla bulaşık makinesinde yıkanabilir. İnsan sağlığına uygun plastik türevlerinden üretilen küçük mutfak robotları sağlam ve hafiftir. Herhangi bir aksesuarın kırılması veya bozulması gibi bir durumda tedarik edilebilir. Pek çok üretici firma bu aksesuarların üretimini gerçekleştirir. Çok sayıda marka üretim olduğu için ulaşması kolaydır

Pratik Mini Boy Mutfak Robotu Modelleri

Pratik Mini Boy Mutfak Robotu Modelleri

Küçük mutfak robotu ile mini mutfak robotu arasında bariz farklar yoktur. Boyutla ilgili bu sınıflandırma pek çok marka için geçerli değildir. Mini boy mutfak robotu denildiğinde boyut olarak en küçük olan, en az yer kaplayan modeller kastedilir. Rondo ve el blendırı ile oluşturulmuş mini setler bu gruba dahil edilebilir. Küçük mekanlar için fonksiyonel modellerdir. Karıştırma kabı kapasitesi 1 L olan, çırpma, rendeleme, dilimleme, parçalama gibi fonksiyonları bulunan mini modellerde aksesuarlar bir motor bloğu üzerine yerleştirilmez. Kaplar doğrudan zemine oturur. Motor olarak kullanılan silindirik gövde çok işlevlidir. Gövdenin ucu rondo kapağına takılarak rondoyu çalıştırır. Motor gövdesinin ucuna blender veya çırpma aparatı takılabilir. Böylelikle gövde portatif bir parçalayıcı olarak çorba tencerelerinde, sos kaplarında kullanılabilir. Ucuna çırpma teli takıldığında ise bir miksere dönüşerek kekleri, muhallebileri, kremaları çırpabilir. Mini modellerde kap hacimleri 830 ml'den 2 L'ye kadar değişen hacimdedir. Yüksekliği 23.5 cm, genişliği 14 cm, derinliği 18 cm. olan mini kompakt mutfak robotu çok küçük bir alan işgal eder. Karıştırma kabı alçak olan bu mini tasarımda motor bir kasa içindedir ve mutfak tezgahına yerleştirilebilir. Mini modellerde aksesuar sayısı azdır. Bu aksesuarlar ürün üzerindeki özel bölmelere veya küçük stantlara konulabilir. Büyük mutfak robotu setine sahip kişiler de günlük kullanım için mini mutfak robotu almayı tercih edebilir. Günlük kullanımda, az miktarda gıda üretimlerinde küçük modeller elde de kolaylıkla yıkanabilir. Bulaşık makinesinde ise çok yer tutmaz. KitchenAid mini mutfak robotu modellerinde 830 ml ve 900 ml hacimli tasarımlar bulunur. 240 W motor gücünde olan KitchenAid mini mutfak robotunun ağırlığı sadece 1200 gramdır. Bebek maması, çorbası, püresi gibi gıdaları hazırlamak için geliştirilmiş özel mutfak robotu çeşitleri de vardır. Bu modeller renkli tasarımları ve küçük kapları ile dikkat çeker. Bebeklerin hassas bünyelerini korumak için bebeklere ait tüm araç ve gereçlerin ayrılması önemlidir.

Mutfak Robotu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak Robotu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak robotu almadan önce ihtiyacı belirlemek oldukça önemlidir. Mutfak robotunun hangi ihtiyaçları karşılamasını isteniyor, hangi sıklıkla kullanılması öngörülüyor, en çok ne tür işlerde bu alete gereksinim duyuluyor, kaç kişi için gıda hazırlanacak gibi sorular nasıl bir robot almanın uygun olduğuna dair ipuçları içerir. Çok sık hamur işi yapan, ekmek hamuru yoğuran, pasta üreten kişiler bu tür işler için yüksek performansa sahip modeller arasından seçim yapabilir. Mutfak robotunu günlük işlerde kullanmak isteyenler, rendeleme, doğrama gibi işlerde vakit kazanmayı amaçlayanlar için çok fonksiyonlu setler son derece verimlidir. Mutfağın kullanım imkanları, tezgahların büyüklüğü, mutfak robotunun boyutları konusunda karar vermeyi sağlayan etmendir. Alınacak aletin yerleştirileceği yer önceden belirlenmeli, elektrik prizine yakın bir nokta seçilmelidir. Mutfakta bulunan diğer küçük ev aletleri de değerlendirilmelidir. Blender varsa yalnızca kesme, parçalama, doğrama, rendeleme ve karıştırma yapan modeller arasından seçim yapılabilir. Aletlerin karıştırma kap hacimleri önemli kriterdir. Büyük hacimli kaplar kullanım rahatlığı sağlamakla birlikte bazı kişiler için küçük hacimli karıştırma kapları daha işlevsel olabilir. Örneğin mutfak robotunu sadece soğan doğramak, ceviz parçalamak gibi az miktarda gıda için kullanan, gıda üretim miktarı düşük olan kişiler küçük hacimli kaplara sahip modelleri daha pratik bulabilir. Aletlerin motor hacimleri, materyalleri, renkleri vb. kişisel tercihlere göre seçilebilir. Performansla ilgili özellikler kullanım şekline, kullanım sıklığına göre tercihleri belirler. Mutfak robotları çok çeşitli malzemelerle üretilir. Bu malzemeler çelik, plastik, alüminyum, döküm vs. olabilir. Mutfak robotu fiyatları, markaya ve aletlerin sahip oldukları özelliklere göre değişir. Bu sebeple mutfak robotu için ayrılacak bütçeye göre ürünler incelenebilir. Küçük ev aletleri arasında önemli bir yere sahip olan mutfak robotları kullanım talimatlarına mutlaka uymayı gerektirir. Uyarılar dikkatle okunmalı, kullanma, bakım ve temizlik için verilen bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir. Gerekli özen gösterildiği takdirde uzun ömürlü kullanım sağlanır. Aksesuarlara da dikkat edilmeli ve kaybedilmemelidir. Mutfak robotlarının kapasitelerini aşan miktarlarla işlem yapmaya çalışmak üründe arızalara sebep olabilir. Bıçakların, karıştırıcıların hareket etmesini engelleyecek yoğunluklar, aşırı sert yapılar da motora ve aksesuarlara zarar verebilir. Mutfak robotu modelleri düz ve kuru zeminlerde kullanılmalıdır. Bu sebeple muslukların yanına konulmamalıdırlar. Ayrıca ocaklardan da uzak tutulmalıdırlar. Küçük çocukların bu tür aletleri kullanmalarına izin verilmemeli, belli bir yaş üzerindeki çocukların da ancak ebeveyn gözetimi ile kullanmaları sağlanmalıdır. Özellikle bıçak gibi keskin parçalar bulaşık makinelerine çok dikkatli yerleştirilmelidir. Makine boşaltılırken yaralanmalara sebep vermemeleri için gereken tedbirler alınmalıdır. Mutfağınız veya sevdiklerinize hediye etmek için mutfak robotu satın almak istiyorsanız çok sayıda seçenek içinden ihtiyacınız olan ürünü sayfalarımızda kolaylıkla bulabilir ve ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.