Krep Makinesi

için 262 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Krep Makinesi

Sofralarınıza lezzet katmak için birçok tarif var ama muhtemelen bazılarını zaman veya malzeme sıkıntısından dolayı ileri bir zamana erteliyorsunuz, mesela krep veya Türkiye’de bilindiği adıyla akıtma. Kolayca krep yapmak ve onları sevdiklerinizle paylaşmak için sahip olmanız gereken alet krep makinesi.

Krep Makinesi Nedir?

Krep Makinesi Nedir?

Krep makinesi, krep yapma makinesi veya krep pişirme makinesi, aslında sadece krep değil galette, pankek, bilini veya tortilla yapmak için de kullanılan elektrikli mutfak aletidir. Krem makinesini normal tava veya krep tavası ile karıştırmamak gerekir. Bunlar da mutfak eşyasıdır ama elektrikli değildir, gazlı veya elektrikli ocak üstünde kullanılır. Krep makineleri elektrik enerjisi (elektrikli krep makinesi) veya gazla (tüplü krep makinesi) ısınır ve krep malzemesini dökebileceğiniz kızgın bir yüzey sunar. Kreo makineleri ilk çıktığında dökme demir yüzeye sahipti ama ağır ve pahalı olan dökme demirin yerini gitgide paslanmaz çelik aldı. Sanayi tipi krep makinelerinin yanı sıra ev mutfakları için uygun tezgah üstünde kullanılabilen krep makineleri de oldukça yaygın.

Krep Makinesi Nasıl Kullanılır?

Krep Makinesi Nasıl Kullanılır?

Krep makinesini kullanmak oldukça pratik. İşin büyük bölümü krep hamurunu hazırlamak, geri kalan kısmı da hamuru vaktinde çevirmek. Öncelikle krep hamurunu güvendiğiniz bir tarife bakarak hazırlayın. Malzemeler temel olarak un, yumurta, süt, ve tereyağıdır, ölçüleri değişebilir. Krep makinesini fişe takarak yeterince ısı yaymasını bekleyin. Yapışmaz yüzeyli de olsa biraz tereyağı sürerek krep hamurunu kolayca çevirmeyi garanti altına alabilirsiniz. Krep hamurunu az dökmeye çalışın çünkü krepin incesi makbuldür. Üst yüzey baloncuklanmaya başlayınca krepi ters çevirin. (Aynısı pankekler için de geçerli.) Krep makinesinin tavalar gibi kenarları olmadığı için diğer yüzü çevirme işlemi daha kolay (Krep makinesi sahibi olmak için bir sebep). Ters çevirme işlemini asla elinizle yapmayın; bunun için özel olan krep spatulasını kullanın.

Krep Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Krep Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Krep makinesi fiyatları ürünün çeşidine göre değişiklik gösterir. Sanayi tipi tüplü veya elektrikli krep makineleri daha yüksek fiyatlara sahip olurken bir tavadan daha büyük olmayan ev tipi krem makineleri standart elektrikli mutfak aletleri ortalamasını geçmez. Krep, pankek ve türevlerini sık sık yapıyorsanız krep makinesi size epey kolaylık sağlayacaktır. Oldukça popüler olan Sinbo krep makinesi dışında First Austria, Fakir ve diğer markaların ürünlerini bulabilirsiniz. Krep makinesi satın alırken sepetinize krep spatulası eklemeyi de unutmayın. Hangi krep makinesini alırsanız alın mutlaka kullanım kılavuzunu okuyun ve ısınmış yüzeye asla dokunmayın. Daha fazla kullanışlı ve pratik mutfak aleti için Elektrikli Mutfak Aletleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Ariete (1)
Arisco (2)
Breville (1)
Caso (2)
Clatronic (1)
(49)
Fakir (1)
Sinbo (18)
Tefal (4)
TRE SPADE (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (13)
ve üzeri (17)
ve üzeri (20)
ve üzeri (21)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL